SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Closed Thread
Old 21-10-2010   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default U Sjenici procisceno 5 kilometara rečnog toka

Iako postoje garancije Vlade Republike Srbije da će preko Javnog preduzeća ''Srbija vode'', obezbediti novčana sredstva za realizaciju projekta detaljnog uređenja i regulacije rečnog toka Grabovice, u cilju sprečavanja eventualnih poplava u jesenjem periodu, lokalna samouprava Sjenice je organizovala čišćenje reke iz sopstvenih sredstava. Jer, prošlog novembra, pre skoro godinu dana, Sjenicu su zadesile nezapamćene poplave, koje su uzrokovale, kako je procenjeno, štetu od 120 miliona dinara. Da se takvo iskustvo ne bi ponovilo, za 23 radna dana rečni tok Grabovice pročišćen je u dužini od 5 kilometara, od Jošaničkog mosta do ušća u Vapu, i za to je do sada uloženo oko 5 miliona dinara. Na čišćenju rečnog korita angažovani su privatni autoprevoznici sa adekvatnom mehanizacijom, koji sada rade na pročišćavanju gornjeg toka Grabovice u naselju Međureč.
''Pročišćavanje rečnog korita će u značajnoj meri umanjiti mogućnost poplava većih razmera, jer pročišćeni deo rečnog korita sada ima veću propusnu moć'', rekao je u izjavi za medije, Sanjin Džihić, opštinski građevinski inspektor. On je istakao da je u toku radova na delu između Jošaničkog mosta do ušća Grabovice u Vapu, mestimično vršena i seča stabala koja su stvarala zagušenja rečnog toka, kao i da su uklonjene velike količine smeća, koje, u i oko reka, bacaju nesavesni građani.
''Projektna dokumentacija za detaljno uređenje korita i regulaciju rečnog toka, trebalo bi da bude gotova za oko mesec dana'' najavio je Džihić i istakao da realizacija takvog projekta zavisi od priliva očekivanih novčanih sredstava. To bi, s obzirom na kraj građevinse sezone, ipak trebalo očekivati tek od naredne godine.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline  
Sponsored Links

Old 23-10-2010   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

mnogo se uradilo ove godine,svaka cast...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline  
Old 23-10-2010   #3
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Sve pohvale za pokušaje rešavanja ovog problema. Značajno bi bilo ako je regulacijom rečnog korita obuhvaćen i deo toka kroz Bukreš, jer je tu po meni Grabovica najkritičnija od izlivanja
__________________
edis_mumin is offline  
Old 24-10-2010   #4
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
mnogo se uradilo ove godine,svaka cast...
vala bas! ne zanima me ko je i sta je, bitno da se radi!

na hair i na dobro...
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Tags
kilometara, procisceno, rečnog, reäŤnog, sjenici, toka


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:12. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)