SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Old 15-10-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Umar: Neko treci moze biti vjerski poglavar


Ambasador Republike Turske u Srbiji Suha Umar je u srijedu prilikom posjete opštinama Priboj, Prijepolje i Novu Varoš izjavio za Radio sto plus da se problem podjele u Islamskoj zajednici može riješiti izborom nekog trećeg za vjerskog poglavara.

Kako je prenijela ova regionalna radio stanica na pitanje novinara o doprinosu Turske u prevazilaženju podjela u Islamskoj zajednici, ambasador je izneo lični stav da su lideri obe strane do sada samo pokazali spremnost da čvrsto drže sopstvene pozicije i da on lično ne vidi način kako bi dalje mogao da doprinese da se ti odnosi stabilizuju.

"Ukoliko oba lidera zaista ignorišu to da su u islamu svi jednaki, lično tu više ne mogu ništa da učinim. Ostaje da muslimani sa ovih područja sami riješe ta pitanja, a demokratija uz više varijanti nudi i izbor treće opcije koja bi značila prevazilaženje stvorenih podjela", rekao je turski ambasador.


Izvor: Radiostoplus, Sandzaknews
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 15-10-2009   #2
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ko bi bio treći?
Adem Zukorlić ili Muamer Zilkić?
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #3
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ovaj ambasador treba da shvati da nema trece opcije a ni druge. IZ je jedna na celu sa Zukorlicem, ostalo su sve vestacke tvorevine koje nece dugo trajati. Oni koji ga ne priznaju izabrali su sebi put
Bojim se da je ovo jedna prodana dusa koji ima za cilj nesto drugo a ne da pomogne Sandzackom narodu. Volio bih da grijesim ali ova slika gore mi govori da Beograd ima jos jednog igraca u igri
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #4
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Problem je rješiv, ako se poštuje legalitet izabranih lidera u IZ u Srbiji, ako se poštuju legalni organi, ako se pučisti povuku. U suprotnom muslimani Sandžaka i u cijeloj Srbiji daju sebi ocjemu da su nezreli i nepismeni da sebi izaberu rukovodstvo. To su vjernici prepoznali i ovo se može riješiti ako beograd odustane da se miješa i bira reisa. Drugo, mora biti jasno da se muslimani Sandžaka nikada neće duhovno vezati za Beograd, već za Sarajevo. Što se prije to shvati, to će ovo pitanje prije biti riješeno.
homar is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #5
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sram ga bilo,djubre brkato!
  Reply With Quote
Old 15-10-2009   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja zukorlia ne bih podrzao vise nikada, ALI NIKADA sto se mene tice Zilkic ili neko treci , zuki je umro za mene ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #7
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Pametno bi bilo da se izabere neko treci a da se ovi dvoica uklone sa tih pozicija i da im se dodijeli neki dzemat da vode ako hoce ako nece treba im zabraniti rad uopste u sandzaku.
Zukorlic je po meni u zadnje vreme najvece zlo po nas narod pa za njim Zilkic.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

osoba,kao licnost, "treca DA,ako ima neko sposobniji...
ali IZ nema alternativu,i ono sto su napravili BIA CIA Suljo i Zilje je katastrofa i pogubna po bosnjake sandzaka...
i ako nemamo neke velike koristi ni od kakvog okretanja prema sarajavu,onda je bar nekako lakse da mislimo da te to bolje,nego da se okrecemo beogradu od kojeg smo u velikoj vecini slucajeva samo ZLO videli...
nadam se da ne moram da podsecam nikoga na beogradsku fabriku zala prema muslimanima...

elem,dubrovnik, kao drzava,postojao je jos u srednjem veku,i to je bio jako zapazen grad(drzava) koji je bio ekonomski jako mocan...
u to doba,zaboravio sam ko je doneo taj zakon,ali imao je zakon da "predsednik" ili kako li se to vec zvalo,mozda "zupan" NIJE MOGAO DA BUDE NA VLASTI DUZE OD 6 MESECI...
a to su opravdavali time da je to dovoljno vremena
DA SE NE OSILI....
eh,sad,samo primeniti kod nas i sve 5...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
biti, moze, neko, poglavar, treci, umar, umarneko, vjerski


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:47. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)