SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 03-10-2006   #1
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default Ustav

U Skupštini Srbije je upravo usvojen predlog novog ustava, po kojem će Srbija biti definisana kao Država srpskog naroda i svih njenih gradjana.



Naime, ako će Srbija biti država svih njenih gradjana, onda to SVAKAKO znači da će biti i država srpskog naroda. Medjutim, ukoliko je naznačeno odvojeno:

- država srpskog naroda

- i država svih njenih gradjana

onda to nesumnjivo znači da će to biti MALO VIŠE država srpskog naroda a MALO MANJE država nesrba.



Zahvaljujući pasivnoj politici naših predstavnika, u prvom redu ministra g. Rasima Ljaića ali i dvojice poslanika tj. g. B. Omeragića kao i g. E. Džudževića, Bošnjaci će biti svedeni na manjinu na VLASTITOJ zemlji (u rangu sa npr. Bugarima u Srbiji).



Trojica spomenutih predstavnika još nas nisu udostojili da nam bilo ko od njih kaže na nekom od lokalnih medija nešto o predstojećem ustavu. Dve televizijske kuće nas isto tako drže u jednoj vrsti medijskog geta i ne pokreću ovu tematiku u svojim programima. Na TV Jedinstvo jedino možemo gledati polugole folk dive sa granda a na RTV možemo gledati nategnute ramazanske terevenke, protiv kojih nemam lično ništa, ali ipak smaram da je tematika predstojećeg ustava ipak prevashodnija, iako je trenutno mjesec posta.



Nasurpot našoj pasivnosti, u Vojvodini se bije žestoka bitka oko beogradske tendencije da se Vojvodini usktati njeno pravo na suštinsku autonomiju i predsjednik skupštine Vojvodine, g. Kostreš najavio je da će se u vojvodini BOJKOTOVATI predstojeći referendum, jer je autonomnost Vojvodine (koja je dobila EKONOMSKU autonomiju) ipak ugrožena ovakvim ustavom.



Dakle, vojvodjani se bune iako su ustavom dobili hiljadu puta više od Sandžaka?



Da li neko od vas razmišlja o tome, gdje je u svoj ovoj priči Sandžak?! Da li smatrate da je bošnjački narod svim ovim dešavanjima bačen u politički zapećak u kome jedini hair za svoje džepove vide lokalni političari i uži sloj ljudi oko njih. Hoćete li na referendum izaći i glasati za, ili protiv, ili ćete bojkotovati referendum?



Lično ćemo ja (kao i moja porodica) bojkotovati predstojeći referendum o ustavu i to iz dva razloga: kao prvo, Beograd je stvorio podjele medju nama a sada izvlači korist iz tih podjela jer nam uskraćuje naše pravo. Drugo, smatram da smo prodani od obe vodeće političke partije: kako od SDA tako i od SDP. To su jaki razlozi za bojkot.

poz.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 03-10-2006   #2
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ja neznam licno o kakvom se referendumu radi, ali sam iz kontexta zakljucio da je to referendum na koji se narod izjasnjava da li prihvata predlozeni ustav ili ne. Ako sam u pravu, ne treba ga nikako prihvatit, i treba Beogradskoj gospodi pokazati da Sandzak nije da se cuska okolo i da se sa njim postupa kako ko hoce, vec da cemo se mi boriti za svoje. Ako im sad prodje nekaznjeno, gotovo je sa nama, nikad nas vise niko ozbiljno nece shvatiti. POKAZIMO IM ZUBE-to ja predlazem
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2006   #3
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

stvarno bi voleo da verujem u to da mozemo da budemo slozni i da bojkutujemo taj ustav.ali danasnja situacija u sandzaku pokazuje da ce to biti mnogo tesko(daj boze da se ujedinimo i da poboljsamo stanje naseg naroda).a vec danas kad sam video one sliike iz sjenice jos bolje sam shvatio tu propast u sjenici i cijelom sandzaku... steta za sav nas narod u sandzaku,kad mi imamo politicare koji misle samo na sebe...
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2006   #4
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

evo ovde mozete da procitate sta je izjavio bajram omeragic u vezi ustava http://www.danas.co.yu/20061004/hronika1.html#3
liliput is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2006   #5
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ono što sam mislio,to se i ostvarilo!

A to je,da ni u ovom ustavu Srbije,nas Bošnjaka,neće biti kao konstitutivnog naroda,već samo kao nacionalne manjine!
Quote:
Zahvaljujući pasivnoj politici naših predstavnika, u prvom redu ministra g. Rasima Ljaića ali i dvojice poslanika tj. g. B. Omeragića kao i g. E. Džudževića, Bošnjaci će biti svedeni na manjinu na VLASTITOJ zemlji (u rangu sa npr. Bugarima u Srbiji).
U pravu si Talino,ali mislim da Rasim Ljajić,nije mogao ništa da uradi!

Ne branim Rasima,kao pripadnik SDP-a,što i ne krijem,ali on u skupštini Srbije,jednostavno nema pravo glasa!

Veća odgovornost,a time i krivica,je na Bajru i Esadu,kao poslanicima i koalicionim partnerima,koji participiraju u vlasti.

Sada,kada je definitivno otpala svaka mogućnost,da u ustav uđemo kao narod,pokazala se prava politika Sulejmana Ugljanina!

Od autonomije,i države Sandžak(što iskreno ni ja ne podržavam),došao je Sandžak do toga,da se samo broje pare,koliko je uloženo!

Da li je to trgovina Sandžakom?Ja sam ubeđen da jeste.

I znao sam da će SDA,pozvati Bošnjake na referendum!

Ali,lično mislim,da nijedan iole pametan građanin Srbije,neće izaći na referendum,jer u njemu stoji da je Kosovo sastavni deo Srbije!Koje Srbije,ko sme od političara da ode bez pratnje KFOR-a na svoju teritoriju!

Voleo bih i ja da Kosovo ostane,ali znajući šta su Albanci preživeli za vreme Miloševića od 89-98(bez rata),teško da će se to ostvariti!

Smatram,da je ovaj ustav donet,samo da se Koštunici ispuni predizborno obećanje,i da je Koštunica samo izmanipulisao građane Srbije!

A Suljo,Bajro,Esad,i Rasim donekle,izmanipulisali su nas Bošnjake!

Zato,Suljo,Bajro,Esade i ti Rasime,Na zdravlje Vam USTAV SRBIJE!

I na čast i obraz,svakako!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2006   #6
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

e hocel neko da mi kaze sta je saa autonomijom SANDZAK sta bi sa nasom drzavom nemogu nigde da nadjem da ista se pominje u novom ustavu ako ima neko informaciju o drzavi u koju smo se kleli nek mi javne

hvala pregovoracima srecna vam drzava
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2006   #7
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

bojkot
__________________
www.sandzak-sport.com
ado is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2006   #8
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

Quote:
Originally Posted by riki
e hocel neko da mi kaze sta je saa autonomijom SANDZAK sta bi sa nasom drzavom nemogu nigde da nadjem da ista se pominje u novom ustavu ako ima neko informaciju o drzavi u koju smo se kleli nek mi javne

hvala pregovoracima srecna vam drzava


ova pitanja bi trebali da pitaju svi stanovnici sandzaka?ali ne samo i pregovarace nego sve politicare sandzaka i "nase slavne vodze" zbog kojih se narod bije vise ih ne treba odvajat ni jednog ni drugog obrukali su ovaj ovoliki narod
liliput is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2006   #9
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/T06100 301.shtml
liliput is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2006   #10
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

"Broj telefona po broju stanovnika 5. oktobra 2000. iznosio je tri odsto, što je na nivou Avganistana. Sandžak je toliko infrastrukturno zaostao da bi tek kada bi se 15 godina dan i noć gradilo dostigao prihvatljiv nivo"



ovo je izjavio neki strani politicar
liliput is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2006   #11
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

"Osećam se kao neko ko je preko noći izgubio svoju domovinu i kao da prisustvujem poslednjem činu etničkog čišćenja"

ovo je izjavio koordinator Sandžačkog intelektualnog kruga Mehmed Slezović.
liliput is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2006   #12
oki
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Location: sjenica city
Godine: 39
Posts: 29
Default

sto riki Rasim bi ti dao drzavu... dao bi ti ......c, ko i svima nama. sorry za teske rijeci , ali istina je bolna.... sami smo krivi, nasi stari i mi yajedno sa njima, jebo politiku. nadjite neku lijepu devojku ko ja i uzivajte.. eto toliko. cao ensar

hur mar du
oki is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2006   #13
Marko
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sta ste vi ocekivali od ovog ustava ??? Sta ste ocekivali od nasih predstavnika ??? Pa njih niko nista i ne pita,oni su tamo samo kao figure da bi ispunili kvorum. Ako Sandzak bude bio protiv ovog ustava mislite da ce referendum propasti !!! Kad je ikad iko pitao nas iz Sandzaka o bilo cemu ??? I Rasima i Sulja covek da trampi za g..no bi ZIJANIO
  Reply With Quote
Old 05-10-2006   #14
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

u sandzaku samo sda podrzava ustav a ostale partije su spremne da bojkotuju ustav.

SDA za, ostali kritikuju
liliput is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2006   #15
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

kostunica u novom pazaru,tutinu i raski



kostunica u novom pazarau.jedino me interesuje kad je dolazio u pazar,tutin i rasku sto nije svratio i do sjenice bilo mu tesko da se penje valjda.sjenicu ni ne broje valjda...
liliput is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2006   #16
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Liliput nema kod koga da dodje.......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2006   #17
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

pa eto trebo bi samo da vidi stanje grada;odma bi se vratio...
liliput is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2006   #18
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ne odgovara mu predsednik opštine,lilipute!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2006   #19
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

steta onda
liliput is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2006   #20
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

Ugljanin pozvao na referendum

liliput is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ustav


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:37. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)