SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Old 03-03-2011   #1
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default Aida Corovic, nova zvijezda srbijanske javnosti

Da joj pomogne ne može, i samo je žali. I tako, pod stresom i histerijom Baba ostarila prije vremena. Baba, mladost proćerdala, u starosti pamet je napustila, pa nema osjećaja za stvarnost. Isto joj dođe ko hajvan ko insan. Ko pametan ko mahnit, ko pijan ko trijezan, ko krst ko mjesec i zvijezda. Samo što joj ovo drugo, poređano i spomenuto, više smeta od onog prvog.
Do skora joj, ko bajagi nije smetalo, a sada joj eto smeta. Smeta joj sve iz komšiluka njenog URBAN-og sela, pa se Baba rašarafila ko stara singerica i veze li veze, uzduž i poprijeko, sve po volji mentora i nalogodavaca s one strane „bare“ i onih prije „bare“, a i onih domaćih, iz „našega“ blata, koji finansiraju one što se trude da sve bude urban-no i po njihovom modelu i receptu. Taj recept je Babinom komšiluku dobro poznat. Ona mrzi i kritikuje sve što joj po etnokarti pripada, tj. po krvi i rođenju. Ona bi voljela da nije muslimanka, a pošto to ne može sakriti, ta „naša“ Baba hoće da pokaže da se ne slaže s Božjim određenjem već s onim što ona hoće da jeste: kritičar islamskih vrijednosti, vjerskih velikodostojnika i njihovih saradnika i ljudi koji ih podržavaju.
Toliko je Babi stalo da pokaže da je daleko od islama da često nama u komšiluku vikne: “ Nije vi ovo Saudijska Arabija niti Iran!“ A mi je gledamo, u čudu. Neki se pitaju šta joj je? Pa znamo da nije Arabija niti Iran. I na to joj velimo: “Baba, nije ti ovo Kragujevac a ni Beograd, a vala ni Kraljevo!“ A ona izbulji oči, pa viče na nas, dere se i galami: „Neću ja da me vi predstavljate, ni u vjeri ni u politici. Vi mi smetate, svi vi i vaši uspjesi. Sve vaše medrese, fakulteti, a Univerzitet posebno. Uh, što me on sikira. Te ona vaša dječija obdaništa što nam djecu vjerom zaraziše – sve bih ja to zatvorila, i džamije. Svi mi smetate, a Muftija posebno. Smetate mi vi i vaša nastojanja da muslimanima ugled vratite. Grdno mi smetate. Sve bih vas pohapsila, u zatvor bacila. Vas što branite vakufsku imovinu, što ne date Banju mojim nalogodavcima već je hoćete vratiti narodu. Vas bih voljela da nema. Smetate mi što dobiste izbore, što hoćete Nacionalni savjet, što ugrožavate one koji me plaćaju. Smetate mi, strašno mi smetate. Smetate mi što ne pijete a kafane zatvarate, te ih u Narodne kuhinje pretvarate. Smetate mi što se borite protiv droge, al’ izistinski, ne kao ja, samo deklarativno.
Zavrćete slavine dotoka novca meni i svima onima koji su mi slični. Smetate mi što ne date da urban-izujem moje selo, i vas sve iz njega protjeram, pa da onda radim šta hoću. I krst na galvu da metnem, Muftiji i bilo kome, pa čak i sebi, šta fali.“
Tako Baba, veze li veze. Mi se čudimo u komšiluku. Neki kažu prhnula veselica, treba je žaliti i ništa više. Omatufila, vele drugi, nije skroz „otišla“. Treći kažu: „Jok bolan, samo se rufeti, stari je to rufet. Ona samo priča šta joj narede oni koji je plaćaju.“ No, kako god, Baba ipak „mlati praznu slamu“. Ko nju, jadnu, više sluša i ozbiljno shvata?
Pitaju neki komšije: „Šta je Babi, te se ovako razbole? Šta joj je, te ovako priča?“ Jedan od njih veli: „Ne smetaju joj počinioci Genocida već oni koji su poklani i oni koji su pretekli. Ne smeta joj prodaja droge i oni koji je prodaju, a ona se pravi da ne zna već se s njima druži i po njihovoj direktivi radi. Ne smetaju joj oni što rade protiv interesa Bošnjaka, oni što uništiše sve što je vrijedno u Sandžaku, već joj smetaju oni što otvaraju Univerzitete i škole i obdaništa i u njima ljude zapošljavaju i kadrove stvaraju za bolju budućnost tog velikog sela u kojem i Baba živi. Ne smetaju Babi mito i korupcija u sudu, općini, bolnici i drugim ustanovama, ali joj smetaju bijeli i čisti zidovi Medrese, Islamskog fakulteta, Univerziteta. Smeta joj bjelina i čitoća ahmedije i sva njena simbolika koju ne može ni krst ukaljati. Baba ne podiže glas protiv krsta na glavi Muftije, već napada Muftiju što nas sve pokušava zaštititi od pokrštavanja i asimilacije. Babi smeta što se ‘tamo neki’ Muftija politikom bavi, a ne smetaju joj kal i bijeda onih što Sandžak u siromaštvo zaviše, bez putova ostaviše, a od skora i vode koja građanima po pet dana kroz slavinu ne poteče. Oni joj ne smetaju zato što su iz istog klišea kojem i Baba pripada i zato što rade na uništavanju islama, muslimana i Bošnjaka u Sandžaku. Ta nastojanja Baba itekako podržava i nastoji ih profilirati. Baba bi voljela da Muftija samo šuti, u džamiji sjedi, kako bi ona i njeni nalogodavci URBAN-izovali selo po volji režima.“
„E baba, baba, ne damo mi da nam ’selo gori, a ti da se češljaš!’“ – nastavi dalje komšija. „Nisu Baba ‘ljudi uz Muftiju oni koji slabo čitaju’ – kako ti reče onomad. To su ljudi koji puno i čitaju i uče. Univerzitete otvaraju i fakultete, institute i akademije grade. Sve pomno prate i zapisuju, za historiju čuvaju, da se zna ‘ko je selo palio i češljao se dok ono gori’, ili je ‘trlio lan da bi mu prošao dan.’“ – reče komšija babi i ode da gradi svoje selo, po volji i meraku i po svom ćejfu!
Autor: Sead Šaćirović
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 03-03-2011   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Reagovanje Muslimanskog omladinskog kluba Islamske zajednice u Srbiji
Aida Ćorović sa ravnogorcima i Ljajićem
AUTOR: AIDA RAŠLJANIN

Dnevne novine Danas u rubrici Lični stav, na strani 6, od 10.02.2011. godine, donose tekst Aide Šice Ćorović, direktorice NVO „Urban-in“ iz Novog Pazara, naslovljen: „Hidžab, marama kao politika“. Ličnost marginalnog značaja Aida Ćorovićiznosi niz neistina o djelovanju Islamske zajednice u Srbiji i glavnom muftijI Muamer-ef. Zukorliću, ne birajući uvrede kojima odvećsmjelo etiketira spomenute, a sve kako bi opravdala sredstva koja je za takvo što dobila od ministra Ljajića koji se zbog sličnih stvari i našao na listi optuženih za nesavjesno korištenje budžetskih sredstava.



Povod za nakazni tekst Ćorovićeve jesu tribine studentica Fakulteta za islamske studije i aktivistica Muslimanskog omladinskog kluba na kojima je dvadeset jedna pripadnica ljepšeg pola odlučila prihvatiti islamski način življenja. Ćorovićeva, u svojoj težnji da pod svaku cijenu „odradi“ budžetski novac, jednu opšte humanu akciju pretvara u ozloglašen čin, slobodnu volju i lični akt pojedinaca karakterizira kao organizirano djelovanje, a sve to niskim udarcima pokušava staviti na dušu Islamskoj zajednici i njezinim velikodostojnicima, neosnovano ih optužujući za politikanstvo, autokratizam i diktaturu. Da li iko može samosvjesnu i punoljetnu ličnost natjerati na bilo kakav stav koji je u suprotnosti sa njenim osjećanjima i shvatanjima? Ovaj apsurd je utoliko veći što islamsko odijevanje podrazumijeva odluku za cijeli život, a na takvo što se mogu odlučiti samo ličnosti dovoljno jake da izdrže razna iskušenja i toliko svjesne da shvate da im je mahrama zaštita a ne teret, sigurnost a ne frustracija, obligatna vjerska obaveza a ne samo pravo i put ka vječnom užitku u dženetskim (rajskim) ljepotama a ne samo strogo formativni način odijevanja.

Ponižavanje i vrijeđanje čednih muslimanki i njihova usporedba s trgovačkom robom, narkomanijom i socijalno devijantnim osobama najilustrativniji su primjer vodnjikave tendencioznosti koja jako zaudara na ne osušeno mastilo tek štampanog novca iz državnih trezora kojima se Ćorovićeva i ina lica debelo plaćaju da ljagaju narod kojem pripadaju, ili su bar proklamativno doskora pripadali. Kada god neko lice bez biografije, bez fakultetskog obrazovanja, bez kučeta i mačeta, isfrustrirano ličnim životnim neuspjehom, u samom vrhuncu klimaksa, želi skrenuti pažnju na sebe, uhljebi se u kakvu nevladinu organizaciju, prikopča na neki fond specijalno napravljen za obesmišljavanje i degradiranje zdravih, humanih ideja i tradicionalnih vrijednosti i ospe paljbu pljuvačine po samom sebi, odnosno narodu kojem pripada, narod kojem je pripadao, narodu kojem su njegovi preci pripadali. Taj oprobani mehanizam destrukcije društvenih vrijednosti jednog naroda nije nov, niti nepoznat. Primjera radi, Bošnjaci Sandžaka su trpjeli takve odnose spram svog identiteta još u vremenima Kraljevine SHS, Kraljevine Jugoslavije, FNRJ, SFRJ, SRJ - pa ne čudi što tu sramnu tradiciju današnji režim, preko svojih plaćenika, koristi u pokušajima razgradnje tradicionalnih i kulturalnih vrijednosti bošnjačkog naroda. Podsjetimo samo kako su nekadašnje vlasti kroz oralno - agitatorske, obrazovne, medijske i druge raspoložive mehanizme, bošnjačko plemstvo, ulemu i intelektualnu elitu prikazivale nazadnom, nakaradnom i fanatičnom kako bi promijenile sistem društvenih vrijednosti. Kulminacija takvih odnosa vlasti spram Bošnjaka ogleda se u masovnim strijeljanjima „nepodobnih“ građana muslimanske vjere na Hadžetu u Novom Pazaru i drugim stratištima četrdesetih godina dvadesetog vijeka, odnosno nacional - fašističkim divljanjima ostrvljenih zvijeri koje su proizvele genocid u Srebrenici i mnoga druga zlodjela. Sve je to učinjeno nakon mašinerijskog instaliranja neistina o bošnjačkom narodu koje je počinjalo upravo ovako kako danas čini spomenuta gospođica Ćorović, u Pazaru poznatija kao Šica, preko plaćenika koji zarad sitnijeg ili krupnijeg zadovoljenja materijalnih ili nekih drugih ambicija pljuju po vlastitom narodu, ne birajući ni vrijeme ni sredstva da, ljagajući svoj narod, obijede i sopstvenu porodicu.

Aida Šica Ćorovićjeste jedna od najilustrativnijih primjera kako sistem od nikogovića proizvodi lažnu veličinu sa zadaćom da, umjesto drugih, nasrće na vrijednosti svog naroda kako bi dala izgovor određenim režimskim subjektima da odrađuju kriminalne i svake druge radnje čiji je cilj krajnja degradacija određene nacionalne skupine koja se, vremenom, treba asimilirati u većinski narod ili u potpunosti biti etnički očišćena s vjekovnih prostora. Kako drukčije razumjeti to što osoba sa srednjoškolskom spremom, dakle čak i bez fakultetske diplome, bez ikakvih relevantnijih referenci u biografiji, samo sa pečatom lokalne nevladine organizacije, pa čak i naglašeno isfrustrirana neuspjehom u ličnom „gender“ životu (u jeku klimaksnih nadražaja), može biti toliko značajan faktor da joj se posvećuje takav medijski prostor i povjeravaju milioni iz državnog budžeta? Po čemu je dotična osoba zaslužila ovakav tretman? Odakle se crpi njen uticaj na srbijansko i sandžačko društvo? Začuđujuće je i to što joj jedna od ozbiljnijih dnevnih novina posvećuje toliku pažnju? Kako to razumjeti drukčije nego kao direktan politički uticaj Šicinih mentora i na srbijanske medije.

Na skoro objelodanjenom spisku nevladinih organizacija koje milionskim ciframa finansira Ministarstvo rada i socijalne politike Rasima Ljajića, pored ravnogorskog i drugih četničkih pokreta, nalazi se i NVO „Urban-in“ čija je direktorica Aida Ćorović. Dakle, eto otkuda ovoliko mržnje iskazane kroz neistine i proizvoljne zaključke, bez ijednog argumentiranog navoda, u tekstu Aide Šice Ćorović. Prije milionskih donacija, ista je pljuvačinama zasipala i SDP(S) i njegovog lidera. O tome svjedoči i skoro objavljeni snimak, na kom gospođica Ćorovićdelegaciji stranih diplomata objašnjava da nema razlike između Ljajića i Ugljanina, da su i jedan i drugi neprijatelji vlastitog naroda, i da ih interesiraju samo lične pozicije i materijalna korist. Od trenutka kada je sklopila pakt s Ljajićevim fondovima, u potpunosti je okrenula priču, gudi kako joj budžetske pare zašuškaju, a ministar će zbog tog i drugih cviljenja krivično odgovarati pred nadležnim sudskim organima prema optužnicama državnog revizora. Ostaje jedino nejasno zašto DANAS ulazi u takve talove? Zašto uopšte bilo koji srbijanski medij osigurava prostor psihički neuravnoteženim i nimalo relevantnim osobama da raspravljaju o stvarima koje ni površno ne poznaju, a kamoli da imaju intelektualnu i naučnu težinu iste kritizirati. Kome je cilj da srbijansko društvo dobija površne, iskonstruirane i neistinite informacije koje vode produbljivanju jaza nesporazuma, jačanju postojećih i stvaranju novih stereotipa o muslimanima i Bošnjacima u Srbiji, kako bi se javno mnenje pripremilo za neki novi genocid pod plaštom borbe protiv muslimanskog fundamentalizma i ekstremnog fanatizma.

Upozoravamo sve medije da davanjem prostora ovakvim mediokritetima čine protuuslugu većinskom i svim ostalim narodima u Srbiji, što u konačnici može imati nesagledive posljedice po vjekovnu harmoniju suživota svih građana zajedničke nam domovine.

Potpredsjednica MOK-a Aida Rašljanin
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2011   #3
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Dio predavanja Aide Rasljanin mozete pogedati ovde:



supergirl is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2011   #4
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

supergirl is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2011   #5
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Pljuni po muftiji i postani zvijezda
Izvor : Izvor Sandzak-x.com


Nisam član Muslimanskog omladinskog kluba, niti sam iz kruga ličnog obezbjeđenja muftije Muamera ef. Zukorlića, niti sam od onih koji se na bilo koji način "grebu" od institucija koje su pod direktnom ili indirektnom kontrolom muftije Zukorlića, ali ono što ću sada napisati vjerovatno se neće svidjeti bjelosvjetskim "aktivistkinjama" nevladinih organizacija koje djeluju u Sandžaku.

Da ne bi bilo optužbe za klevetu ili (ne daj Bože) kave sudske tužbe za ovo "bjelosvjetska", red bi bilo da pojasnim. Ako neko djeluje u Sandžaku, radi u Sandžaku, prima platu za rad u Sandžaku, a podršku ne traži od naroda Sandžaka, sandžačkih institucija i medija, već pojavom kojekakvih problema i prepreka utočište traži po bijelom svijetu onda taj neko zaslužuje epitet "bjelosvjetski".

A da ovaj tekst ne bude prazna priča puna nagađanja tipa "rekla kazala" navešću ovdje samo nekoliko naslova iz medija koji nisu sandžački, i nekoliko institucija i imena od kojih je jučer aktivistkinja i direktorka NVO Urban In-a potražila pomoć i zaštitu OD JEDNOG JEDINOG TEKSTA objavljenog u novosadskom listu "Danas", koji je potpisan imenom jedne mlade studentkinje, isto tako aktivistkinje, samo za razliku od ove prve, ova druga je islamska aktivistkinja.

Naslovi koji su se jučer redali jedan za drugim u srbijanskim (pretežno beogradskim) medijima, kao kad se gladni počnu gurati jedan preko drugoga u redu za hl**** bili su sljedeći: "Branimo Aidu Ćorović", "Kad cilj opravdava sredstvo", "Muftija skinuo rukavice", "Protiv objavljivanja poziva na linč u vašem listu", "Oštro sam protiv ovakve polemike u Danas-u", "Dve Aide", "Danasova ratna propaganda", "Mladi uskoro dižu Sandžak protiv Zukorlića", "Srbija nije zemlja šovinizma", "Niko ne sme da preti", "Država će sprečiti pretnje", "Novo zaoštravanje retorike u Pazaru"....(ima ih još, ali i ovo je mislim sasvim dovoljno, da ne kažem premnogo)

Dotična "ugrožena" aktivistkinja jučer je i na javnom servisu RTS, televiziji i radiu B92 u emisji "Kažiprst", dobila poprilično dobru minutažu na kojoj bi joj zavidjele i najveće zvijezde srbijanske estrade.

Čak je i Boris Tadić, predsjednik države i vrhovni poglavar Vojske Srbije, osudio "verbalne napade na Aidu Ćorović".

Pored predsjednika Srbije, i velikog broja nevladinih organizacija, Aida Ćorović je odlaskom u Beograd uspjela dobiti podršku i zaštitu Stejt Departmenta.

Predstavnica Stejt Departmenta Dženifer Braš ponudila je Aidi Ćorović svu potrebnu pomoć i podršku, uključujući i posjetu Novom Pazaru.

Danas će Boris Tadić, pored velikih obaveza, pored ogromnih ekonomskih i socijalnih problema sa kojima se suočava država na čijem je čelu, i pored krize Vlade koja je pred raspadom, naći vremena da se sastane sa Aidom Ćorović i ponudi joj svu pomoć i zaštitu od mlade studentkinje i teksta koji je ova napisala o djelovanju Aide Ćorović protiv žena u Sandžaku koje žele nositi tradicionalnu islamsku nošnju.

A Ćorovićka iskoristila priliku i pažnju koju su joj posvetili beogradski mediji i, znajući šta oni koji baš i ne vole Sandžak i Bošnjake vole da čuju, oplela ni manje ni više nego po vrhovnom vjerskom poglavaru Bošnjaka u Sandžaku.

"On pokušava da predstavi kao da se ja obračunavam sa Islamskom zajednicom, kao paradigmom Alaha na zemlji, što nije istina. On ističe da sam ja protiv islama, što je ordinarna laž. Ja raskrinkavam samo njega – kaže u intervjuu za „Politiku” Aida Ćorović, naglašavajući da je ona "najglasnija" i da "najdalje ide u obračun i raskrinkavanje onoga što Muamer Zukorlić radi." (možda će se zato i sastati sa Borisom Tadićem, i možda je zbog ovoga što je najglasnija dobila pojačivače u vidu BG-medija kako bi se što dalje čula, šta vi mislite???)

Ćorovićka reče javno bez imalo sustezanja, i to u dnevnom listu "Politika" (izdanje 18. februar, 2011. godine), da u Srbiji postoji još jedna vojska pored državne, i to ona koja je pod direktnom komandom muftije Zukorlića:

"Ima svoju malu vojsku. Odavno već kruže priče o tim njegovim streljanama, ali moram da priznam da ih nisam videla."- priznaje Aida.

A ako se pitate šta će muftiji privatna vojska u sred Srbije, Aida i za to ima odgovor:

"Priprema mehanizme za jednu malu džamahiriju. I to usred Srbije koja je bajagi sekularna država. Sa druge strane, nekim krugovima, pre svega mislim na bezbednosne službe, to sve odgovara." (vidim da je ovo ekavica, ali Aida je koristi kako bi je u BG bolje razumjeli i kako bi što ozbiljnije shvatili "prijetnje" Srbiji od strane muftije i njegove do "zuba naoružane" vojske. Teška optužbe na račun muftije priznaćete.)

No, kako će sirota Aida poslje beogradovanja smoći snage i hrabrosti i vratiti se u Pazar među tolike vojnike muftijine, a još je tamo čeka mlada studentkinja koja napisa onaj tekst zbog kojeg cijela Srbija zajedno sa predsjednikom stade u stanje pripravnosti.

Aida i za to ima odgovor:

"Tražiću zaštitu od predsednika države i ministra unutrašnjih poslova. Sada mi treba zaštita i iskoristiću ovo vreme dok sam u Beogradu da je tražim."

A ako zatreba tu su mediji iz drugih država:

"Zovu me i mediji iz drugih država, mnogi meni nepoznati ljudi. U roku od nepuna 24 sata, 100 nevladinih organizacija je potpisalo da me podržava." – ponosno će za kraj Ćorovićka.


(Napomena: Aida Ćorović je direktorka NVO Urban In punih trinaest godina. Za sve te godine nije uspjela privući medijsku pažnju koliku je privukla u samo jednom danu kada je javno počela pljuvati po vrhovnom vjerskom poglavaru Bošnjaka u Sandžaku. Ipak vrijedi pogledati jedan od njenih rijetkih snimanih nastupa do jučer, i uparvo na tom snimku govori o naoružanim ljudima iz muftijinog okruženja, samo tada iz suprotnog ugla.)
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2011   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Neko to od gore vidi sve ..
ovo je bumerang nekad pljuvala na onog sto upers prstom a sad tebe.
Rekli su stari nije bog macka pa da ti odma skoci za oci ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
aida, corovic, javnosti, nova, srbijanske, zvijezda


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:12. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)