SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Old 23-06-2010   #1
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default Karikatura Zukorlića uvreda za muslimane

Mešihat islamske zajednice održaće u subotu, 26. juna, Sveopšti sabor Islamske zajednice povodom objavljivanja fotomontaže u dnevnom listu "Blic" sa likom glavnog muftije Muamera Zukorlića u pravoslavnoj svešteničkoj odori sa krstom na glavi.
Muftija Muamer Zukorlić


Na vanrednoj sednici Mešihat je od predsednika Srbije Borisa Tadića zatražio da se javno odredi prema uvredi lista "Blic" na račun glavnog muftije Islamske zajednice i muslimana.


"Mešihat i muftija Zukorlić podneće krivičnu prijavu radi utvrđivanja odgovornosti nadležnih u Blic-u, kao i parničnu tužbu radi utvrđivanja simbolične naknade u iznosu od 100 miliona evra", navodi se u saopštenju.


U svim džamijama na području Islamske zajednice, na prvoj narednoj džumi biće pročitan proglas osude ovog čina koji predstavlja ''presedan u javnom ophođenju medija prema verskim velikodostojnicima''.


Mešihat Islamske zajednice u Srbiji će o ovom činu obavestiti sve međunarodne islamske organizacije i institucije, kao i ambasade muslimanskih zemalja akreditovane u Beogradu, navodi se u saopštenju.



NUNS zabrinut zbog tužbi protiv medija



Nezavisno udruženje novinara Srbije zabrinuto je zbog učestalih tužbi koje se podižu protiv medija zbog humorističko-satiričnih sadržaja jer se time ozbiljno ugrožava sloboda javne reči i vrši pritisak na medije da se prilagođavaju potrebama i željama formalnih ili neformalnih centara moći. NUNS skreće pažnju da je sadržaj o kome je reč objavljen na stranama "Blica" koje su označene kao strane sa humoristično-satiričnim sadržajem. Visina odštete koju je Zukorlić tražio od "Blica" za uvredu koja mu je navodno naneta nema nikakve veze sa moralom, ocenio je NUNS i ukazao da ona može da bude tumačena samo kao izraz želje da se svim medijima stavi do znanja šta ih čeka ukoliko objavljuju nešto što se njemu ne dopada.


Mešihat Islamske zajednice u Srbiji zatražio je prethodno od uredništva i vlasnika lista "Blic" izvinjenje i "simboličnu nadoknadu od 100 milliona evra" jer je u izdanju tih novina od 19. juna objavljena fotomontaža na kojoj je glavni muftija te zajednice Muamer Zukorlić prikazan u pravoslavnoj svešteničkoj odori.


Glavni i odgovorni urednik lista "Blic" Veselin Simonović izvinio se potom građanima muslimanske veroispovesti i Islamskoj zajednici u Srbiji zbog objavljivanja te fotomontaže, a izvinjenje redakcije je objavljeno u jučerašnjem "Blicu".


Simonović je u izjavi Tanjugu rekao da se izvinjava svima onima koji su shvatili kao uvredu objavljivanje te fotomontaže na stranicama humora. On je napomenuo da namera tog lista i uredništva nije bila vređanje, a najmanje ne vređanje građana drugih veroispovesti.
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 23-06-2010   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

rekose da ce povodom ove montaze zasedati i saveb bezbednosti UN ..
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010   #3
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

U poslednje vrijeme neprestano se prica o toj karikaturi Zukorlica. Ima li negde da se pogleda????
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2010   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ne smije niko da je objavi, nikom se ne daje 100 miliona dolara ,,,
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 30-06-2010   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

gde je ta karikatura, ja cu da je objavim...?
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 02-07-2010   #6
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ne treba se pridruzivati ljudskoj gluposati,to se treba osudjivati jer glupost je opasna...
ovo nije slucajno,ovo je podla i zla namera da se omalovazi muslimanksi zivalj koji zivi na prostoru srbije,jer je upravo Zukorlic pokazao da muslimani najvise njemu veruju...
Ne mogu da verujem koliko ste vi pojedinci zalsepljeni i da ne vidite te stvari...
pitate li se sta je sledece,da nam ne pocnu "srati po glavi"....
Ljudi,uzmite se razuma opet vam kazem nije ovo slucajno,ove se ispituju granice dokle moze da se vrsi pritisak i presija na sandzacke muslimane...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 02-07-2010   #7
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
ne treba se pridruzivati ljudskoj gluposati,to se treba osudjivati jer glupost je opasna...
ovo nije slucajno,ovo je podla i zla namera da se omalovazi muslimanksi zivalj koji zivi na prostoru srbije,jer je upravo Zukorlic pokazao da muslimani najvise njemu veruju...
Ne mogu da verujem koliko ste vi pojedinci zalsepljeni i da ne vidite te stvari...
pitate li se sta je sledece,da nam ne pocnu "srati po glavi"....
Ljudi,uzmite se razuma opet vam kazem nije ovo slucajno,ove se ispituju granice dokle moze da se vrsi pritisak i presija na sandzacke muslimane...


Znam ja zasto hajem nur tvog razuma!
__________________
Love Means Never Having to Say You're Sorry
hurmasica is offline   Reply With Quote
Old 02-07-2010   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by hurmasica View Post
Znam ja zasto hajem nur tvog razuma!
hvala ti draga moja,hvala mnogo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja sam Bosnjak iz Sandzaka i mene to uopste ne dotice, sto se mene tice mogu da mu se poseru na glavu ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010   #10
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default



To je iz blica







Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010   #11
Sjenicak__NL
Gost
 
Posts: n/a
Default

Nemogu da verujem da se ovo i na nasoj stranici objavljuje. Nek vam se Allah smiluje, toliko od mene.

Sellam,
Mitko Dzigal
  Reply With Quote
Old 04-07-2010   #12
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Quote:
Originally Posted by Sjenicak__NL View Post
Nemogu da verujem da se ovo i na nasoj stranici objavljuje. Nek vam se Allah smiluje, toliko od mene.

Sellam,
Mitko Dzigal
Mitko ovakvi gledaju samo finansijski interes. Ovo je prodana duša, obzira nema prema muslimanima Sandžaka koje predstavlja uvaženi Muftija, za njega je bitan Suljo i špijunska mreža BIA-e.
homar is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010   #13
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by Sjenicak__NL View Post
Nemogu da verujem da se ovo i na nasoj stranici objavljuje. Nek vam se Allah smiluje, toliko od mene.

Sellam,
Mitko Dzigal
Upravo tako Mitko,ovog trenutka ovaj forum za mene ne postoji!
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010   #14
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Homar a ko je to mene kupijo i za koju cifru ?
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2010   #15
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Rarice razumijem da se ljutis na mene ali sta ima veze forum sa tim?
Reci mi da vidis ove slike na Facebook ili na youtube da li bi ih i dalje posecivala??
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2010   #16
Zijadina
Registrovan
Domaćin
 
Zijadina's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: xxx
Godine: 45
Posts: 3,921
Default

Rarice, ma Reshko nam prikipeo....on sve USEBE, USEBE....sad vishe nema mesta....i.....eto belaja.......
Resko za slike je ok, hteo si da ih podelish sa nama ali prethodni komentar si mogo negde da strpash USEBEEEE :P ....chujesh
Zijadina is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2010   #17
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Tahirovče, pozivam te da skineš one bljuvotine i time dokažeš da nisi servis velikosrpske propagande. Takođe, pozivam te da se izvineš muslimanima, jer si uvrijedio većinu muslimana Bošnjaka, u suprotnom možeš staviti tačku na ovaj forum.
homar is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2010   #18
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Homar odgovori mi na pitanje, ko to mene placa ?
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2010   #19
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

Ja nikada necu otic sa foruma ,nikada,svak nek komentarise u svoje licno ime a ne u ime ostalih.......
tidza is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2010   #20
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

drugari,samo polako,mislim da je malo nesporazuma medju recima a to se desava...
prvo,mediji mogu svasta da pisu,svaki covek moze svasta da prica, a nase je licno pravo da verujemo sta ko prica...
ja opet kazem da je ovo samo proba sa neke druge strane o tome da vidi kako stoje stvari sada,jer...

ona dvojica u beogradu sigurno pricaju kako je ceo sandzak uz njih,kao oni i smao oni imaju podrsku...
drzava im je stavila na raspolaganju sve moguce mehanizme da se odrzavaju na vlasti,
da muslimane sandzaka,bosnjake, drze podeljene i tako ih pravi slabima,
jer slozni bosnjaci sandzaka su politicka i sila u svakom smislu te reci...

sada se pojavio neko treci ko je pomutio konce svima njima...
naravno da je on sada na tapeti,da ce mu se raditi o glavi kako se njihovi planovi i dalje mogli realizovati...

mi moramo shvatiti da nasem boljitku moze doprineti samo nasa sloga,nase jednistvo i nasa bezuslovna saradnja i postovfanje sa nasim bosnjacima u BiH...

sve sto bude se radilo mimo toga nasa je utopija i kataklizma i dovesce do nas easimilacije u svakom pogledu...

ne smemo se ljutiti na bilo koga ako drugacije misli,nase je pravo i ljudsko i serijatsko ukazati na moguce greske i pokusati ispraviti ako se da....
jos manje je pravo osporatvati neciju pripadnost necemu...
mozda mi razmisljamo isto,i zelimo isto dobro svima,ali nam je nacin i shvtanje razlicito...
i problem ne prestaje i ne resava se time ako se od necega odustane,naprotiv...
na problemu,ako se vec pokazao,mora da se ostane,proucava obrazlaze i sl...
najlakse je okrenuti ledja i gotovo...

i,ja bih jos zamoli sviju vas,nemojte nista licno shvatati i nikoe se licno obracati,jer postoje osobe koje mi znamo ovde samo kao ime i kao nick a zapravo ne poznajemo prave kvalitete necije...

ja Tahirovce znam ceo svoj zivot,druzili smo se i druzimo se,kad imate njega za prijatelja to je isto ko da imate clana familije i na njega s emozete osloniti kao na sebe,ja to garantujem, a mi za milion i jednu stvar ne mislimo isto i ne slazemo ali se ipak postujemo,i znam da nije ni sekunde zlonameran jedino mozda mu je drugaciji smisao humora,izrazaja,shvatanja ozbiljnosti situacije i sl...
i ja garantujem da ni od koga nema koristi,a znam da je imao puno stete...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
karikatura, muslimane, uvreda, zukorlića, zukorliä‡a


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:21. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)