SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 29-01-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation Merhamet Pokrenuo Akciju

SJENIČKI OGRANAK ''MUSLIMANSKOG DOBROTVORNOG DRUŠTVA MERHAMET'', POKRENUO AKCIJU ZA POMOĆ DEVOJČICI BEZ RODITELJSKOG STARANJA

Sjenički ogranak ''Muslimanskog dobrotvornog društva – Merhamet'', pokrenuo je i sprovodi akciju za pomoć četrnaestogodišnjoj A.K. iz Sjenice, koja je, nakon majčine smrti, pre nekoliko dana ostala bez roditeljskog staranja. Njen otac je umro nekoliko godina ranije, a jedini najbliži srodnik maloletne devojčice je brat Muhamed. Ona je učenica sedmog razreda, i o njoj se trenutno stara dvadesetpetogodišnji brat, koji, iako radno sposoban, nema zapolenje a samim tim ni redovan izvor prihoda.
Nakon gubitka majke, opština Sjenica je za Muhameda i njegovu sestru obezbedila privatni smeštaj, a dobrotvorno društvo Merhamet i dalje sprovodi akciju prikupljanja novčane i ostale pomoći za opremanje iznajmljenog prostora i njihove egzistencijalne potrebe. ''Pošto je njihova rahmetli majka, bila naš korisnik, mi smo detaljno upoznati sa slučajem i uz pomoć humanih ljudi, potrudićemo se da im obezbjedimo pristojne uslove za život. Jer, sramota bi bilo da maloljetna djevojčica iz Sjenice, bude smještena u neki od domova za nezbrinutu djecu, kad već ima najbližeg srodnika. Njima je svaka vrsta pomoći dobrodošla. Sjenica je poznata po humanosti i već su se odazvali neki humani ljudi. Oni koji žele i u mogućnosti su da pomognu, mogu da se jave na broj telefona 063-293-114, a broj žiro računa u banci Intesa je 160-268290-15,'' rekao je za naš sajt, Zlatko Mehonjić, predsednik OO MDD Merhamet u Sjenici. On je takođe zamolio sve potencijalne poslodavce iz Sjenice da prime Muhameda na razgovor jer, kako je naglasio, on je radno sposoban i želi da se zaposli, kako bi dobio mogućnost da se stara o maloletnoj sestri i u buduće.
U slučaju A.K. iz Sjenice, konačnu odluku o dodeli trajnog starateljstva, doneće Centar za socijalni rad. Prema informacijama koje smo dobili u ovoj ustanovi, slučaj je još uvek u fazi razmatranja, a stručni tim za decu bez roditeljskog staranja, ipak, smatra da je smeštaj u hraniteljsku porodicu, za maloletnu devojčicu najbolje rešenje.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 30-01-2009   #2
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
SJENIČKI OGRANAK ''MUSLIMANSKOG DOBROTVORNOG DRUŠTVA MERHAMET'', POKRENUO AKCIJU ZA POMOĆ DEVOJČICI BEZ RODITELJSKOG STARANJA

U slučaju A.K. iz Sjenice, konačnu odluku o dodeli trajnog starateljstva, doneće Centar za socijalni rad. Prema informacijama koje smo dobili u ovoj ustanovi, slučaj je još uvek u fazi razmatranja, a stručni tim za decu bez roditeljskog staranja, ipak, smatra da je smeštaj u hraniteljsku porodicu, za maloletnu devojčicu najbolje rešenje.
Zalosno.Mislim da bi ipak trebalo uzeti u obzir da devojcica i nije vise toliko mala da bi se na ovaj ili onaj nacin "uklopila" sada u nekoj od "hraniteljskih"porodica.A i zasto bi,pa ima ona svog najblizeg "hranitelja"kojem treba samo pruziti sansu,da moze da se stara o sebi i svojoj sestri,sto on to naravno i zeli.Treba mu dati posao,pa zar je to toliko tesko?
Mislim da bi za oboje bilo to najbolje i najbezbolnije resenje,jer ipak,jedno drugom su sada sve.
Nadam se da ce se ipak naci neko naj adekvatnije resenje,jer zaista bi mi bilo zao kada bih negdje kasnije procitala da je situacija otisla u nekom "nezeljenom" pravcu.
__________________
Nista nije vazno , kao vjestina nasih osjecaja kad primi boje ljubavi
i nista ne treba osporiti promjenama koje nastaju u vremenu cekanja


mersija is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2009   #3
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zaista potresna prica...bilo bi ljudski da se i mi sa ovog foruma ukljucimo u ovu humanitarnu akciju.
  Reply With Quote
Old 30-01-2009   #4
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

I ja sam ZA!
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2009   #5
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Iskreno,me ova prica jako potresla.Mislim da bi i mi forumasi trebali da se aktiviramo i da pomognemo kolko toliko.Ursuljanka i ja smo nedavno prisustvovale akciji prikupljanja pomoci malom Harisu,oboljelom od tumora na mozgu i neverovatno koliko sa*malo*odvojenog vremena i sredstava ucinimo*mnogo*za neciji zivot!
Zato sam i ja ZA-forumasi u akciju!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2009   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Do sada, koja je god vijest objavljana na sajtu slicna ovoj , da se apeluje na ljude da pomognu koiko su u mogucnosti, administracija www.sjenica.com se uvijek odazivala i uplacivala novac, naravno pomocicemo i u ovom slucaju kolko smo u mogucnosti.
Za ostale koji zele da pomognu novac mogu uplatiti na gore navedeni broj ziro racuna, ovo je dinarski racun, novac mogu dati licno Muhamedu ili njegovoj sestri, odnijeti u prostorije Merhameta (pored kancelarije mesne zajednice ili vojnog odseka). Zlatko Mehonjic i Enver Kalender - Linda takodje skupljaju pomoc, moze se i njima dati.
Ako je neko zainteresovan za uplate iz inostranstva, mogu proveriti da li Merhamet ima devizni racun, i postaviti ga, ako ne budu imali mogu postaviti moj broj deviznog racuna pa da ide preko mene...
Za vise detalja pisite ovde ili mi se javite privatnom porukom,rado cu pomoci...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
akciju, merhamet, pokrenuo


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:07. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)