SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 25-12-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Post Intervju: Mensur Gičević

Grupa građana ''Dosta je...'', imala je presudan uticaj u formiranju i prve i druge skupštinske većine aktuelnog saziva lokalnog parlamenta u Sjenici. Prvi su odlučili da istupe iz koalicije, raskinu saranju sa većinskom Bošnjačkom listom za evropski Sandžak, i započnu pregovore sa najjačom opozicionom listom, okupljenom oko Sandžačke demokratske partije. Nova skupštinska većina od 23 odbornika koju čine: Koalicija ''Za evropsku Sjenicu SDP, DS, LDP'' sa 12 odbornika, Evropski pokret Sandžaka, DSS, i Jedinstvena lista – SPS, SRS i NS, sa po 3 odbornika i GG Dosta je sa 2 odbornika, formirana je 15.decembra, kada je bila zakazana Druga redovna sednica Skupštine opštine Sjenica. Primopredaja, međutim, još uvek nije izvršena, jer predstavnici Bošnjačke liste, Lige za Sjenicu i G 17 plus, osporavaju zakonitost tada održane sednice, za koju, kako tvrde, nije bilo kvoruma. Zamenik predsednika opštine, Mensur Gičević, tvrdi da je nova skupštinska većina potpuno legalno izabrana. A konačno rešenje novonastale situacije, očekuje se od Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu.

Kada je, nakon ponovljenih lokalnih izbora u Sjenici formirana vladajuća koalicija, Vi ste izneli stav da verujete u takvu koaliciju. Zbog čega ste promenili mišljenje i kada se dogodio taj presudni momenat?

Ništa ovo nije novo. Još 24.oktobra, odbornički klub, formiran od strane GG Dosta je, Jedinstvene liste, Lige za Sjenicu i G 17 plus, uputio je dopis gospodinu Nusretu Nuhoviću, upozorivši ga na način odlučivanja i vođenja lokalne samouprave u Sjenici. Upozorili smo ga da je 1.decembar krajnji rok do kada ćemo tolerisati takav način funkcionisanja vlasti, i da ćemo tada, ukoliko ne prihvati naše uslove o ravnomernoj zastupljenosti u vlasti, svi kompletno istupiti iz takve koalicije. I pored toga, ništa se nije promenilo. Sastali smo se u njegovoj kancelariji 10.decembra, ali na tom sastanku, mi ništa nismo mogli da postignemo. Iz te kancelarije smo svi izašli nezadovoljni, i ja sam tada izneo opasku, da što se tiče GG Dosta je, takva koalicija jednostavno više ne postoji. Taj, prvi i poslednji sastanak svih onih koji su činili skupštinsku većinu, i nemogućnost bilo kakvog dogovora sa gospodinom Nuhovićem, bio je ključni momenat. Moj predlog je bio da pokušamo da razgovaramo sa drugom stranom, odnosno sa SDP. Na to je gospodin Esad Zornić(Liga za Sjenicu) odgovorio da neće da pregovara sa Rasimom Ljajićem, a tako se izjasnio i gospodin Edi tvrtković iz G17 plus. Nama je ostalo da nas petoro, odnosno nas četvoro, dvoje iz GG Dosta je, i po jedan odbornik SPS i NS plus radikal, odlučimo šta dalje. U skaldu sa našom odlukom, ja sam obavio razgovor sa gospodinom Murizom Turkovićem, sadašnjim predsednikom opštine, i mi smo se dogovorili da sve mandate i rukovodeća mesta zadržimo, a da ostalo pripadne njima. Oni su u početku malo negodovali, ali su na kraju prihvatili naše uslove i potpisali smo precizno definisani koalicioni dogovor. U sredu, 10.decembra smo pregovarali, a u petak smo potpisali dogovor o novoj skupštinskoj većini. S obzirom da je Skupština već bila zakazana za 15.decembar, ja sam to nagovestio i gospodinu Zorniću, a on je pokušao da opstruiše i zapreti da ta sednica neće ni biti održana.

Šta se dogodilo 15.decembra?

Tada je, na legalan način formirana nova skupštinska većina. Predsedavajući, koji je sazvao Skupštinu, Esad Zornić i sekretar Smajo Skalonić su došli sa namerom da tu sednicu, po svaku cenu miniraju, navodno utvrđujući da ne postoji kvorum, iako su u sali, u to vreme bila prisutna 23 odbornika. U momentu kada je sekretar vršio prebrojavanje, odbornici su glasno negodovali, tražeći da se izvrši prozivka. Sekretar je odgovorio da nema spisak odbornika tvrdeći da je prisutno samo 19 odbornika. Sve se to dešavalo od minut do 11 do 11 i 7 minuta, kada su oni napustili sednicu. U nastavku, i u prisustvu 23 odbornika, koja čine novu skupštinsku većinu, održali smo sednicu zatvorenog tipa, zbog visokog rizika, jer se dogodio incident u kome je povređen aktivista SDP. Na sednici smo razmotrili i doneli odleuke iz dopune dnevnog reda, o smenama dotadašnjih funkcionera. Nastavak sednice i razmatranje odluka po predloženom dnevnom redu zakazali smo za 18.decembar. Pozive smo poslali svim odbornicima, ali su se odazvali samo odbornici nove skupštinske većine. Vrata skupštinske sale su toga dana bila zaključana. Mi smo se mirno povukli i održali sednicu u skučenom prostoru moje kancelarije i tada smo, između ostalog usvojili i predloženi nacrt budžeta za narednu godinu. Za ponašanje gospode Nuhovića i Zornića, nema opravdanih argumenata, sem da po svaku cenu stvore mogućnost da ostanu na vlasti.

Koliko će ovakva situacija trajati i kakav odgovor Vi očekujete od Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu?

Mi smo dobili dopis od nadležnog Ministarstva, kojim se traži još pisanih dokaza o toku sednice, u delu kada je predsedavao gospodin Zornić, i kada nije ni bilo zapisničara. To su u obavezi da dostave sekretari, i jedan i drugi. Nema sumnje u zakonitost novoformirane skupštinske većine, samo se čeka rešenje, koje će to i da potvrdi.

Jedan od razloga zbog čega se sumnjalo u održivost skupštinske većine, formirane nakon ponovljenih izbora u Sjenici, jeste veliki broj stranaka, koje ulaze u sastav iste. Nova skupštinska većina okuplja još veći broj stranaka. Verujete li u održivost takve koalicije?

Da ne verujem, ne bih ni učestvovao u ovakvoj koaliciji. Da nisam verovao u prvu koaliciju, ne bih ni tu formirao. Verovao sam da svi ljudi, koji imaju mogućnost da vode ovu lokalnu zajednicu, dolaze sa čistim namerama. Nažalost, takve namere nisu bile odlika gospodina Nuhovića. Dok smo bili u vlasti, ni jednog momenta nisam sumnjao niti imao potrebu da kontrolišem njegove potpise, računajući da su njegove časne namere slične mojima. To kako je on radio, javnost će biti blagovremeno obaveštena, kada se steknu uslovi da prelistamo budžet i potpise na šta je on koristio sredstva. Postoje činjenice, koje nam daju za pravo da sumnjamo da je bilo zloupotreba. To će biti provereno i javnost će biti obaveštena, a posebno glasači Bošnjačke liste, koji treba da vide kakve su bile namere njihovih čelnika. Ne mogu da u sve ovo mešam ni jednog člana te liste, s obzirom da su i oni vršili pritisak na gospodina Nuhovića da promeni svoj stav o načinu vođenja vlasti.

Da li smatrate da ćete sa novim koalicionim partnerima, na kvalitetniji način moći da rešavate probleme koji su prisutni u sjeničkoj opštini?

Sve zavisi od gospodina Muriza Turkovića. Onoliko koliko ga ja znam, skupa smo radili u kombinatu Pešter, mislim da je normalan čovek, i da je čovek kome nije u interesu da dođe na mesto predsednika opštine, radi lične koristi. Računam, da ako toga ne bude bilo kod gospodina Muriza, da će svi ti veliki i teški problemi, početi da se rešavaju. Koliko ćemo uspeti u tome, neka građani procene.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 25-12-2008   #2
hrdjak
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3
Default

Njegov problem je u cipelama, pardon - papucama. Covjek je pogrijesio adresu, navikao je kroz zivot da kontrolise, pa bi sve da stavi pod kontrolu. Po opstini prestravljuje ljude a i ova koalicija ce puci sa njim. Selam mu je muftija, 50 hiljada puta.
hrdjak is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #3
Cile
Gost
 
Posts: n/a
Default

Hrdjak otkuda 50 hiljada puta, da ti mozda nesto znas sto mi neznamo.
  Reply With Quote
Old 26-12-2008   #4
hrdjak
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3
Default

Cile brate, to znaju svi. Muftija mu je selame direktno urucio.
hrdjak is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #5
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Dokažite!
Ne pljujte po čoveku bez dokaza!
Isto se pričalo da ste i Vi nudili Džemu 100 000,da bi formirali vlast u Pazaru i Sjenici 2004!
Hrđak,poigraj malo i kaladonta,da ne bude da si po zadatku ovde!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #6
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Isto se pričalo da ste i Vi nudili Džemu 100 000,da bi formirali vlast u Pazaru i Sjenici 2004!

Nudili mu mozda jesu,samo sto Dzemo nije "prostitutka" vec ozbiljan i pragmatican politicar koji nije na prodaju.A to je i jedan od razloga sto su tada propali pokusaji formiranja vlasti sa SDA.

Ima jedna prica o Dzemu,iz vremena dok je on jos bio Narodni poslanik,a to je da su mu tada neki "salonski cetnici" na nekom prijemu postavili pitanje:
- "Koja je to zelja koju bi on zeleo da mu se ispuni???"(aludirajuci time na neku vrstu mita kako bi ga kupili i tako drzali u saci)
A Dzemo im je,onim svojim krupnim baritonom,nedvosmisleno odgovorio:

-"Zelja mi je da Sandzak i moj narod u njemu jednog dana dobiju teritirijalnu i kulturnu autonomiju"!!!
  Reply With Quote
Old 26-12-2008   #7
vellsan
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Nudili mu mozda jesu,samo sto Dzemo nije "prostitutka" vec ozbiljan i pragmatican politicar koji nije na prodaju.A to je i jedan od razloga sto su tada propali pokusaji formiranja vlasti sa SDA.

Ima jedna prica o Dzemu,iz vremena dok je on jos bio Narodni poslanik,a to je da su mu tada neki "salonski cetnici" na nekom prijemu postavili pitanje:
- "Koja je to zelja koju bi on zeleo da mu se ispuni???"(aludirajuci time na neku vrstu mita kako bi ga kupili i tako drzali u saci)
A Dzemo im je,onim svojim krupnim baritonom,nedvosmisleno odgovorio:

-"Zelja mi je da Sandzak i moj narod u njemu jednog dana dobiju teritirijalnu i kulturnu autonomiju"!!!

HA HA HA HA HA HA HA AH AHA AHA HAHA HA AH............kako te nije samo sramota da posle dvije DZEMOVE koalicije u Sjenici sa RADIKALIMA pises ovakve ulizicko poltronisticke price....da velicas nekog ko skrnavi i rijec SANDZAK....
  Reply With Quote
Old 26-12-2008   #8
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Posle svake Mensurove izjave desi se neki kolaps u gradu. Pa mozemo se nadat za koji dan da se desi opet nesto. Sto se tice Muriza nisam za njega ni za njegovo Presednistvo .Po mom gledanju i on je doso nesto da ocerupa od Opstine trebace mu za klanicu.
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #9
vellsan
Gost
 
Posts: n/a
Default

Hajde Ljudi Da Pokusamo Da Stvari Sagledamo Realno I Bez Emocija...

I Sam Smatram Da Stanje U Sandzaku Nimalo Nije Dobro...
Da Nas Polozaj U Ovoj Zemlji Srbiji Nimalo Nije Dobar...
Da Smo Sami Za Sve To Najvise Krivi....
Da Su Za To Najodgovornije Dvije Najace Politicke Partije....

Ali Ljudi Kako Da Stvari Promijenimo....
  Reply With Quote
Old 26-12-2008   #10
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Sto se tice gospodina Dzemaila Suljevica bio sam za njega i bicu uvijek.Dok je bijo na presednistvu u Opstini u najtezim uslovima mnogo je bilo bolje.Svaki obican gradzanin mu se mogo pozalit i on bi mu bar malo pomogo u bilo cemu pa makar i rijecima .A ova nova i stara vlas samo da cerupaju ako imaju sta.Asade nemaju kako se vidi sta pa su poceli da se svadzaju i biju ko nekad na divlji zapad.Samo him trebaju puske i pistolji pa da vidite divlji ZAPAD u Sjenici.
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #11
vellsan
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ovakve Ocigledne I Drsko Uvredljive Lazi Sa Ciljem Stvaranja Kulta Licnosti Bez I Jedne Realne I Istinite Cinjenice, Nece Nas Dovesti Do Tog Da Se Svi Suocimo Sa Svojim Slabostima,propustima I Greskama, Da Ih Priznamo I Da Ih Ispravimo, Da Budemo Spremni Da Svom Bratu Pruzimo Ruku...i Da Nam On Bude Prvi I Najvazniji...
  Reply With Quote
Old 26-12-2008   #12
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Stanje u Sandzaku ce se jedino promijenit kad prestanemo da se dijelimo na ove opcije a to su Rasimovci , Vehabije , Ugjlaninovci (Mislim na Sulejmana Ugljanina) ; Zilkicevci i Zukorlicevci. Kada to bude stalo i prestalo stanje u Sandzaku ce moci da se promeni.Zato sto ce vlas u BEOGRADU VIDETI DA SMO SE MAKAR MALO OPAMETILI.
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #13
vellsan
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Dzigal View Post
Sto se tice gospodina Dzemaila Suljevica bio sam za njega i bicu uvijek.Dok je bijo na presednistvu u Opstini u najtezim uslovima mnogo je bilo bolje.Svaki obican gradzanin mu se mogo pozalit i on bi mu bar malo pomogo u bilo cemu pa makar i rijecima .A ova nova i stara vlas samo da cerupaju ako imaju sta.Asade nemaju kako se vidi sta pa su poceli da se svadzaju i biju ko nekad na divlji zapad.Samo him trebaju puske i pistolji pa da vidite divlji ZAPAD u Sjenici.

Postujem tvoj otvoreni i jasan stav da podrzavas G dina Suljevica, samo te zelim pitati podrzavas li i to sto je opet sa RADIKALIMA i ZASTO...
  Reply With Quote
Old 26-12-2008   #14
vellsan
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zasto G din Suljevic i ti koji ga podrzavas vise zelite sa RADIKALIMA,KOSTUNICOM a ne volite sa svojim sunarodnicima.......
  Reply With Quote
Old 26-12-2008   #15
vellsan
Gost
 
Posts: n/a
Default

kako ce BEOGRAD videti, kako ce SANDZAK videti da smo se opametili....

tako sto ce NPS Suljevica biti sa RADIKALIMA.....
  Reply With Quote
Old 26-12-2008   #16
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Sto se tice Radikala bolji su od Rasima i Ugljanina.Sto se tice Radikala pogledaj samo Zemun sad i prije 10 godina i bice ti jasno.Idrugo pogledaj Sandzak sad i prije 10 godina i bice ti jasno sve.
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #17
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Pa ovi su isto sa Beogradom samo sa Tadicem pa to ti je isto nema razlike u nicemu .Demokratija sakrivena u Cetnistvo ili Radikali Cetnici.
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #18
vellsan
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Dzigal View Post
Sto se tice Radikala bolji su od Rasima i Ugljanina.Sto se tice Radikala pogledaj samo Zemun sad i prije 10 godina i bice ti jasno.Idrugo pogledaj Sandzak sad i prije 10 godina i bice ti jasno sve.
Brate nemogu da verujem da ovo pises....

Pogledaj samo SREBRENICU sad i prije 10 godina.....

Tebi je batska mrznja zatvorila oci...

posle ovakvih tvojih rijeci....sve dalje je suvisno.......
  Reply With Quote
Old 26-12-2008   #19
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Za Srebrenicu Bosanci sami kazu morala je da se desi bolan bijo.Ali ovo u Sandzaku ne mora da se desavabas sad u 21 vijeku da se mi Muslimani razjedinjujemo . Sto treba da se ujedinimo mi to naopako radimo.
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #20
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by vellsan View Post
Hajde Ljudi Da Pokusamo Da Stvari Sagledamo Realno I Bez Emocija...

I Sam Smatram Da Stanje U Sandzaku Nimalo Nije Dobro...
Da Nas Polozaj U Ovoj Zemlji Srbiji Nimalo Nije Dobar...
Da Smo Sami Za Sve To Najvise Krivi....
Da Su Za To Najodgovornije Dvije Najace Politicke Partije....

Ali Ljudi Kako Da Stvari Promijenimo....

Hahhahaha e ljudi moji, ne moze biti a da se covjek ovako slatko ne nasmije ovakvim glupostima. Ti x-ovac nemas pojma o cemu pricas, cas pricas jedno cas drugo. Hoces da promijenis stvari u Sandzaku? Krive ti dvije najvece stranke ?
Pa sto ih onda ne kritikujes nego si ovdje dosao da blatis sve one koji su protiv SDA.
Ja se samo u jednom slazem sa tobom a to je da smo svi krivi za stanje koje imamo sad ali zbog ljudi kao sto si ti, koji ne vide dalje od SDA i onog najnesposobnijeg ministra koji je ikada krocio u zgradu vlade Srbije, mi ne mozemo da pricamo o boljem sutra niti da sagledamo stvari realno jer jednostavno vi za to niste sposobni.
Na ovaj forum su mnogi dolazili po nekom zadatku ali su se uglavnom svi vracali kao popisani a forum i mi ostajali jos jaci i slozniji, nemoj da mislis da ce ti uspjeti to sto imas u namjeri. Ja bih ti preporucio da prestanes da viris po ovim aktuelnim temama gdje se govori o politici i koristis priliku da napadas i blatis ljude bez imalo osnova vec da izadjes malo iz okvira teme i prosetas` do VESTI IZ SANDZAKA u temi MEDIJI.E tamo te ceka jedan tekst koji bi trebalo da citas` po 10 puta na dan i stavis pod jastuk dok spavas , mozda onda naucis da pricas o realnosti i dogovoru.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
gičević, intervju, mensur


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
INTERVJU:Prof.dr. Sait Kačapor suad Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 2 26-10-2008 20:24
Intervju: Mensur Gičević, zamenik predsednika opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 10 09-09-2008 11:03
Intervju: Rijad HodŽiĆ, MenadŽer Oo Ldp U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 26 29-04-2008 20:08
INTERVJU 36310 Mediji 16 25-11-2007 09:07
INTERVJU: DZemail Suljevic Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 53 07-11-2007 00:49


All times are GMT +2. The time now is 22:53. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)