SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Old 28-04-2014   #1
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 54
Posts: 391
Default Fenomen,SDA Sandzaka!!!

23 godine SDA Je prosto nepobediva u Sandzaku!I poslednje izbore su pobedili,i pored toga sto im je najveci konkurent usao u koaliciju sa najpopularnijim politicarem u istoriji srpskog parlamentarizma!
Interesuje me sta to SDA ima a drugi nemaju,sta je to sto ih cini toliko jakim?za mene je to stvarno neverovatan uspeh!








P.S.voleo bih da ova tema prodje bez medjusobnog prepucavanja,stvarno me interesuje razlog ovakvom uspehu!!
joku is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 29-04-2014   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Evo ja cu ti reci, nema pravu alternativu!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2014   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Iskren nijet ..
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2014   #4
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 54
Posts: 391
Default

Ne moze se reci da nisu postojale alternative!Setimo se one euforije prije,sedam,osam godina,oko SDPa kada je Esko Zornic bio u njemu,pa Muftije i njegove stranke i na kraju ove poslednje koalicije Ljajica sa Vucicem koji je prosto pocistio i skoro unistio,stranke po Srbiji!Iz svih tih politickih borbi SDA je uspeo da izadje kao pobednik!
U cemu je tajna uspeha?

Da li je to Sulejman Ugljanin,kao predsednik stranke?
Ili kvalitet ljudi koji su u stranci?
Ili nostalgija za vremenom kada je osnivana stranka...
Ili od svega po malo!

Interesantna je i odanost i vernost clanstva prema stranci!Ovde bih uzeo primer admina Tahirovce,nadam se da mi nece zameriti sto sam njega uzeo za primer,koji je ostao privrzen stanci do danasnjeg dana!
joku is offline   Reply With Quote
Old 30-04-2014   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

i jeste stvar za razmisljanje.

da su radili samo dobro, da su zlatna jaja nosili pa hajd, ali toliko promasaja, toliko losih stvari i dalje su tu.

evo kako ja to gledam.

mi, sandzaklije, smo jako tvrdoglavi, ponositi, temperamenti i nadasve odani ljudi.
odani, bilo da se radi o porodici, religiji, prijatelju, drustvu pa i politickom opredeljenju.

sad, svi smo nekad bili sda, 50% njih nece da promeni stranuku jer hoce da ostane autotohton kao neko ko je pripadao samo jednoj opciji.
oni koji prelaze u druge stranke, lakse su se odrekli turaka i komunista nego sulja i sda.
imao sam prilike da im ukazujem na neke stavri a da su mi ljudi goovrili kako ne mogu da promene stranku, jer sta ce sutra da mu kaze komsija, kako je mogao da izda sda i sl.

neki su za sulja govorili i da je, citiram: "pejgamber".

neki su mi rekli, kako da prevarim sulja, a sa njim sam klanjao Dzumu u dzamiji.

drugi nece da ga ostave jer su sa njim bili na dzenazi.

i da ne nabrajam a imam jos puno primera.

medjutim, ono sto je najupecatljivije je "plemstvo" koje se savremenno naziva Nepotizam.

e, to je ono, po mojem misljenju, sto sda drzi svih ovih godina na vrhu.

uzeli su iz svakog plemena(porodice) po nekog i dali mu neki posao.
nekom bolji, nekom gori, ali sve jedno.
pogledajte carsiju, nema porodice da po jedan ne radi u opstini.
oni ne rade samo u opstini, oni rade za stranku, a cesto zbog takvog uticaja postaju Poglavice.
oni se pitaju, familija nece da ih izda, i nastavlja da podrzava sda zbog njega, a taj on obecava zaposlenje ostalima, i tako se drzi lanac koji ja nazivam "ne lipsi magare do zelene trave".

tako isto rade na selima, znaju odlicno koje naselje je za njih a koje ne.
tamo gde nemaju uporiste, odmah nadju nekoga da zaposle negde, i odomah pridobijaju pleme, i to se polako siri, ona "lanac"

i tako, imamo prodavanje magle decenijama i to jako uspesno.
iskreno, i svi drugi tako rade i kod nas i u srbiji.

rasima u sandzaku su mnogi sada bojkotovali sbog vucica, jer suljo je to iskoristio, i celo vreme propagirao vuciceve nacionalisticke izjave, zbog cega je rasim oslabio sa glasovima, a suljo izvisio iz vlasti!
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2014   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Nije Suljo propagirao vuciceve nacionalisticke izjave nego muftini, a ja ti reko samo iskren nijet, mozes jednu foru 2 puta provuci al tri puta jedino blesavom .. a Stranku cine ljudi normalno da ce glavnu rijec imati glave porodice , dje se pitaju zene i repovi popisaj i stranku i narod ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2014   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

naravno da treba i zene i deca punoletna da se pitaju...

A ako je u pitanju fora koja ne moze vise od dva puta da se provuce, kako suljo uspeva kod pripadnika stranke da je provuce po ne znam koji put...

rekoh ne postoji prava alternativa, a to sto rece stranac, pije vodu i te kako, "sta ce reci komsija", ili pak inat nekome... a ne zbog uverenja...

SDA,SDP i ostali najmanje imaju clanova koji su zbog uverenja o recenom ili obecanom tu.
Nemojmo se praviti gluhi i slijepi, pola nasih sa sela ne razumije ni cetvrtinu izrecenog od foteljasa ili onih koji bi to htela da budu.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2014   #8
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Đe si bre Tahiroviću?
Nema te ko Hodžića na birou za zapošljavanje
Eto..ovo je samo vic koji poodavno kruži,a može da se prenese u bilo koju opštinu u Sandžaku,Srbiji..
Svako ima razlog,zadužen "na neki kredit",poslom,junicom,plastenikom..nisam protiv nikoga,kome bog tome i ljudi..ali,brate..Umro je onog dana kada se sa Alijinog mindera obratio "bratji snađaklijama,da ne napustaju ognjista" a on pokupio familiju i "otperjao" u Bosnu,kao i onda za Tursku!
Ni varenog ni pečenog!Nikako!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2014   #9
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 54
Posts: 391
Default

Tacno je da su tri cetiri familije ostale verne stranci ali nisu samo oni zasluzni za ovakav uspeh!Ne stoji ni to da su oni kupljeni sa radnim mestima i da zbog toga podrzavaju stranku!ne verujem da su te porodice bas toliko homogene i da svi glasaju za SDA!

Jedan od razloga ovakom uspehu lezi i uostalom u postenju funkcionera stranke a ako hocete i u postenju tih familija!Osim nekih rekla,kazala prica,nisam cuo da se neki od njih mnogo okoristio i da narod to vidi!

Drugi je sigurno taj sto je SDA prva bosnjacka stranka i da ima dosta njih koji zbog toga glasa,valjda i u politici vazi pravilo da prva ljubav zaborava nema!

Meni licno se svidja sto je SDA izasla iz nacionalistickog odijela iz devedesetih!Ne volim niciji nacionalizam pa ni nas!Korektno se bore za nase nacionalne interese,kao naprimer onaj proslogodisnji problem oko nastave na bosanskom jeziku,gde je samovoljom pojedinih direktora skola nastao problem!Digli su glas,i problem resili!

Sigurno da je uspehu doprineo i sam Ljajic,koji je izasao iz okvira Sandzaka,prosirio sa ne cijelu Srbiju,osnovao novu stranku!Mislim da mu je to bila greska!Sada nije jasno da li je to jedna stranka ili su dvije,ko je predsednik koje stranke i da to dovodi do zabune biraca u Sandzaku!i meni nije jasno!
joku is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2014   #10
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

par velikih porodica, sa zetovima, snajkama, uzom i sirom rodbinom je ogroman broj.
i rekoh, da se to sirilo tim sistemom na seoskom podrucju.

ako samo kazem da je covek sa zavrsenim veterinarskim fakultetom radio, ne znam da li sada radi - a sigurno radi, kao opstinski gradjevinski inspektor, onda nema potrebe da dalje pricam o nepotizmu i radu nase prve nacionalne stranke.

imao bih da pisem danima o ovoj temi, ali time necu nista postici niti promeniti.
mogu samo da se zameram sa ljudima jer mnogi ne vole da cuju istinu, navikli su da zive tako, oni meni ne smetaju, cak nista mi lose nisu i ne rade.
sto bih ja nesto pricao o tome.

imao sam srecu da ne zavisim od tih ljudi, ni tada a pogotovu ne sada, svako ko hoce moze da vidi kako se radi, a onaj ko nece i ne mora.

srecan sam, cak presrecan, da ne zivim u takvom okruzenju, i koliko god moj odlazak iz sjenice bio bolan za mene i porodicu vredelo je svake suze.

u suprotnom bih morao da ljubim d..e nekom hajvanu da mi da plastenik, junicu, kosacicu, kilo secera, brasna, ulja, i sve sto daju za partijsku lojalnost.

jos jednom napominje, da sve stranke u srbiji tako rade i da ovo nije samo za sda.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2014   #11
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 54
Posts: 391
Default

STRANAC,ni ja kada sam pokrenuo ovu temu,nisam imao nikakvu nameru da nekog provociram,nedaj boze vredjam ili zameram!tvoje postove volim da citam,pored toga sto se iz tvojih postova moze mnogo nauciti,znam unaprijed da neces nikoga uvrijediti!Zato mislim da mozemo i ovde razmijeniti misljenja,i kao sto ti rece,dobro je sto svi ne mislimo isto!

Fakat je da SDA u kontuitetu pobedjuje,da,sto se makar Sjenice tice i nema neke rezultate ali ipak pobedjuje!zato me interesuje sta je razlog tome!
Mislim da je najblizi istini Tahirovce,koji rece da je fora,u iskrenom nijetu!
joku is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2014   #12
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Joku ti se pitas u cemu je njihov "uspjeh" a sam nam dajes odgovore na to pitanje.
O kojem to iskrenom nijetu vi pricate? U toj stranci i bilo kojoj u Sandzaku ima po par iskrenih ljudi ostalo je gomila govana i kriminalaca.
Ako muftija nema iskren nijet ne ocekujte ga ni od izgubljenog Sulja i Rasima koji otvoreno radi protiv naseg interesa.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2014   #13
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 54
Posts: 391
Default

Undercover 007,ne dajem ja odgovore,jednostavno iznosim svoja razmisljanja i kako ja gledam na to,sto SDA uvijek pobedjuje na izboroma!
Uspeh je ogroman ali tesko objasnjiv!navescu primer DS,koji je 2008 imao ogromnu podrsku biraca i nizom losih politickih poteza,dosao u situaciju da se bori za goli opstanak!
Biraci na izborima,i te kako znaju da kazne pogresne poteze stranaka!
Zato ne mislim da su kriminalci i lopovi u SDA,kao sto ne mislim da su ljudi koji su u SDP ili BDZ,lopovi i kriminalci!
Ostajem pri tvrdnji da je to fenomen i da vredi o tome diskutovati!Isto kao sto je fenomen to,sto je Ljajic od 2000 u svakoj vladi,ministar!Covek ima kvalitete i sigurno nije kriminalac,jer koji bi predsednik Vlade uzeo kriminalaca da mu bude ministar i time sam sebe kompromituje!
Ja se ne slazem sa politikom koju vodi Ljajic ali to nije razlog da pljujem po njemu i da ne postujem ovaj njegov uspeh!

Nego da se vratim temi!

Ne rado pominjem imena ovde na forumu ali kada covek vidi Mirsa Hodzica,kako aktivno radi na uredjenju parka ili pomaze licno oko utovara i istovara delova za ski lift,ne moze a da to ne postuje,jer radi na dobrobit svih nas sjenicana,bez obzira kojoj partiji neko pripada!

Tako ja gledam na te stvari!
joku is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2014   #14
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

i to za veliko postovanjeje nejgovo zalaganje i trud.
ne samo da nije to njegov posao, nego ima on obaveza drugih, ali on sebe daje za te stvari za koje ce mu malo ko sutra znati da je uradio.

a mirso je uradio puno toga i za sjenicu i za Bosnjake, i to ce mozda nekad neko uciti i proucavati ali za sada je to ostalo tako.

novi, omladinski park, i sve investicije koje je dao eco muhovic su samo zahvaljujuci mirsu.
oni su prijatelji od detinjstva, studirali su zajedno u bg, non-stop su u kontaktu, i mirso je jedini covek na svetu u kojeg eco ima poverenje.
samo zbog mirsa je on ulozio i napravio onaj park.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2014   #15
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Sto se tice Mirsa neznam u kojoj je stranci ali covjek ima karakter i siguran sam da nikad nebi dozvolio sebi da bude povezan sam lopovlukom i kriminalom.
Kad vec pominjes fenomene u Sandzaku po meni je najveci fenomen da Rasim Ljajic posle svega sto je ucinio ima i jednog glasa od nas sto sebe zovemo sandzaklijama.
Prijatelju ja idem dolje svake godine po dva mjeseca i ne vidim nikakvu promenu na bolje od 2001 tako da imam utisak da ko god da je na vlasti ne radi nista sto bi bilo bolje za narod vec samo za sebe i svoje pajdase sa kojima dijele vesto plen.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2014   #16
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

SDA moze izgubiti izbore jedino kad se vlada odrekne rasima tj prestane da forsira dupelisce ... posle ovih izbora, imenovanjem ove vlade, pokusaja neke osvete u Tutinu, skocila joj je popularnost jos vise ...
Nije mi jasno da toliko godine ne svatise da ne mozes na Sandzakliju pretnjom i ucenom, bar ne na onog "SAHI" Sandzakliju .. Sandzakliji trazi da ce ti, probaj da mu otmes skocice ti za oci ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fenomen, sandzaka, sda


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:38. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)