SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 08-10-2007   #61
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by riki
neznam cemu se smijes

svaki danas imam je takav ne samo zukorlic

prosto sam zacudjen kakav covek je postavlje za rejsa da bog sacuva gledao sam mu govor na regionalnoj

ono nikad i nikad podrzat necu


e kad si ti mogo da vodis jutarnji program na RTV, moze i on da bude Reis .......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-10-2007   #62
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Quote:
Originally Posted by riki

prosto sam zacudjen kakav covek je postavlje za rejsa da bog sacuva gledao sam mu govor na regionalnoj

ono nikad i nikad podrzat necu


e kad si ti mogo da vodis jutarnji program na RTV, moze i on da bude Reis .......


ja nisam imao dje ni pogledat to, sva sreca
ado is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2007   #63
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

hahhahahaha

vala kad ti savrsi srednju svi ce je zavrsit upravu si
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2007   #64
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Jedva, i u skoli si galamio i nisi mi dao da pratim nastavu ......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2007   #65
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

pa morao sam da galamim

secas se jedan nas dragi rahmetli profesor je kazao

rizo rizo buntovnice stari

da mu allah podari dzenet
riki is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2007   #66
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by 36310
Ensare neka ove tvoje rijeci budu poslednje sto je napisano u ovoj temi.



Quote:
Originally Posted by STRANAC
bilo kako bilo sutra ce se zaboraviti to sto je juce bilo...

sjenica je takva,svakoga cuda je tu tri dana dosta...


@36310

od kako smo zajedno na forumu,po prvi put te ne razumem...

ne razume razlog zbog koga si ovo napisao jer je dvosmisleno,pa bih te zamolio da napises NA STA MISLIS...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2007   #67
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC
Quote:
Originally Posted by 36310
Ensare neka ove tvoje rijeci budu poslednje sto je napisano u ovoj temi.



Quote:
Originally Posted by STRANAC
bilo kako bilo sutra ce se zaboraviti to sto je juce bilo...

sjenica je takva,svakoga cuda je tu tri dana dosta...


@36310

od kako smo zajedno na forumu,po prvi put te ne razumem...

ne razume razlog zbog koga si ovo napisao jer je dvosmisleno,pa bih te zamolio da napises NA STA MISLIS...


Pa da ne bi bilo dvosmisleno razlog je taj sto mi se ova tvoja konstatacija veoma svidela kao epilog ovog naseg naglabanja pa sam je zato citirao i pozeleo da se sa tim sve zavrsi.

Izgleda da me mnogi nisu razumeli...no nejse.



Ipak iskoristio bih priliku da kazem jos par rijeci.

Sve ovo sto se dogadja ovih dana u Sandzaku samo ce dodatno podijeliti vec i onako podijeljen narod.Mislim da ce u krajnjoj konsekvenci,svi ovi dogadjaji imati pozitivan ishod.Zasto to kazem?

Pa ovoga puta definitivno cemo znati ko je ko i zasta je ko.

Molim sve clanove ovog foruma da se na momenat zamisle o posledicama stvaranja ove Srpske Islamske zajednice.

Namerno kazem Srpske zato sto ce to ona(ako se odrzi) neminovno postati.

Sta u tom slucaju "njima" znaci rat u Bosni,rahmetli Alija,Mustafa ef. Ceric...Srebrenica i svi oni plemeniti sehidi koji su svoje zivote polozili za odbranu BiH i za stvaranje Bosnjacke nacije.

Posto smo davno izgubili teritorijalnu vezu sa nasom maticnom zemljom jedini vid simbioze podijeljenog bosnjackog naroda, Bosne i Sandzaka, je ostala ta "duhovna veza" koja se koliko toliko odrzavala putem Islamske zajednice.

Hoce neki i to da nam uzmu i da nam Jusufspahica nametnu kao "dozivotnog pocasnog rejsa."JUSUFSPAHICA???

E meni nece braco moja bosnjacka.

Ali onome ko je za njega nek se ispise iz bosnjaka i nek pristupi jednom novom obliku nacionalno-verske pripadnosti a to je Srbin muslimanske veroispovesti.

Da se razumijemo,nema u toj pripadnosti nista lose,jer na kraju krajeva svi cemo ostati muslimani,klanjacemo se jednom Bogu, postovati istog Poslanika, klanjati iste namaze...ali cemo konacno znati ko su Bosnjaci muslimani a ko su ovi drugi.



PS:

(Ensare nadam se da sada razumijes da Zukorlic nije bitan vac institucija koju on predstavlja.

Smijenicemo mi njega kad tad,ali cemo ga mi Bosnjaci mijenjati ,dragi moj brate, a ne Srbi.

Mozda i iz Francuske,sto da ne???

Pa i Homeini je svoju revoluciju izveo iz Francuske pa sto nebismo i mi.)
  Reply With Quote
Old 08-10-2007   #68
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

e,moj dragi @36310

"nakus´o" sam se ja svakakve corbe od nasih,pa nekada nisam mogao da verujem da su to ljudi sa kojima sam porastao,sa kojima zivim,kojima sam valjao i shvatio da zapravo je to NASA TUZNA REALNOST...

kada bi smo samo male bolje pamcenje i volju za razumom imali,mnogo bi nam se lepse stvari desavale....



nego,nazalost,ima mnogo onih koji idu u raskorak sa vremenom i njima je sudjena CUDNOVATOST...



u potpunosti shvatam sta hoces da kazes i dragi su mi ljudi koji imaju takvo razmisljanje...



ne zameri sto te priupitah,jer malo mi interesantno bilo da me neko oslovi imenom a da ga ja licno ne poznajem...

budi mi pozdravljen, priljatelju...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2007   #69
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
svaki danas imam je takav ne samo zukorlic
E,valla ti ovo,Riki, ne valjade!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2007   #70
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

A nacin na koji je Zukorlic prestavlja je idealna, savrsena, ma cool je - zar ne lici na njega(zamisli samo da ima boss odijelo,tri 3 dzipa i da ga cuvaju ko pandu pred parenje)hehehhheheh.

povedi ga u francusku,ja ga ne priznajem a NI VECINAAAAAA.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007   #71
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

kada su mi, pre nekoliko godina,poverili jednu ulogu,rado sam je prihvatio...

mislim da sam obavio tada dobar zadatak za ljude koji su mi poverili to...

najgore je sto sve sto sam uradio bilo je za druge dobro,a mnogo lose po mene,nego ubrzo sam shvatio stajanje na KRIVOM PUTU,i izmakao se...

medjutim,nikada i nikada nisam zeleo ostati na toj poziciji ako se samo JEDAN CLAN USPROTIVI,i uvek sam PRE SVEGA OSTALOG pitao:

-DA LI IMA NEKO KO MISLI DA JA NE TREBA DA BUDEM OVDE NA OVOM MESTU,DA SE IZJASNIMO TAJNO,I KUNEM SE DA SAMO AKO JEDAN GLAS BUDE ZA TO JA ODLAZIM...?



evo @riki je zivi svedok i neka kaze da li je ovo bilo ovako....





e,sad....

pitam se ja sta treba da je u covekovoj glavi da ga vecina bojkotuje,a da on ne preza od toga...

cak sta vise zeli ostati po svaku cenu tu...



ovo je mnogo opasna stvar,ljudi su pohlepni,za svoje interese ne mare gledati ni prolivanje bratske krvi....



u ALLAHA dz.s. se uzdam da do ovoga doci nece,ali se plasim jer su nase glave padale oko odbornickog mesta,a za vecu titulu KOLIKA JE CENA BRACO I SESTRE MOJE...?



neka nam ALLAH dz,s podari sabura i sellameta da se sve zavrsi dobro,a zaista se plasim ovoga...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007   #72
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

eso upravu si potpuno

sve politicke opcije krenule su nizbrdo

ako necemo da nam je rejs Ceric neznam sto smo uveli Bosnjacki jezik decu samo opterecujemo

ako nam je srbija matica onda daj da ukinemo jezik

mnogo nekih nelogicnih stvari se desava sve iz iste kuhinje

pa i napad na jedinsto pitam se kom je u interesu da se jedinstvo unisti

na njemu se jedino Zukorlic mogao pojaviti

pricali smo 90 imamo jednu zastavu sad nemamo ni nju jos veru ce nam sad uzeti i da smo zdravo

porucujemo za kostunicu lijepo vrijeme

kako je ovaj narod GLUP ADA OVCEEEEEEEEEEEEEEE
riki is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007   #73
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Riki jel pricas o onoj zastavi koju ste bacili sa bioskopa??????
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007   #74
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

-------------------------------------------------- ------------------------------







Naoružani policajci upali u džamiju- tukli muftiju i vjernike



Poslanik Sandžačke demokratske partije (SDP) u Skupštini Srbije Meho Omerović potvrdio je da je 15 policajaca upalo u džamiju ...



Poslanik Sandžačke demokratske partije (SDP) u Skupštini Srbije Meho Omerović potvrdio je danas da je 15 policajaca upalo u džamiju u Sjenici za vrijeme večernje molitve, tuklo muftiju i vjernike, a kasnije ih i privelo u policijsku stanicu.



- Da li je takvim činom država Srbija preko policije pokazala da podržava Sulejmana Ugljanina u namjeri da napravi svoju privatnu i partijsku islamsku zajednicu. Da li je to odgovor i na jučerašnji Sabor islamske zajednice, na kojem je muftija Muamer Zukorlić dobio potpuno povjerenje svih vjernika i imama- upitao je Omerović.



On je dodao da postoje saznanja prema kojima je sinćnju akciju predvodio i organizovao zamjenik komandira policije, "izvjesni Fazlić, poznat po tome što mu je rođeni brat saradnik kontraobavještajne službe i aktivni oficir Vojske Srbije, a rođena sestra mu je funkcioner Stranke demokratske akcije u Tutinu".



- Ne želim da vjerujem da ministar policije (Dragan) Jočić neće u najkraćenm roku otkriti ko je naredio i ko je upao u džamiju i da će taj biti najstrožije kaznjen. Ni u Miloševićevo vrijeme u Srbiji policija nije upadala u vjerske objekte- zaključio je Omerović.



U saopštenju SDP-a iz Novog Pazara navodi se da se, zbog incidenta, poslanici te partije neće sutra pojaviti na sjednici Skupštine Srbije, ali Omerović to nije mogao da potvrdi.
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007   #75
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

Posted: Tue Oct 09, 2007 7:42 pm Post subject:



-------------------------------------------------- ------------------------------







Situacija u Sandžaku: Ljajić se boji prolijevanja krvi

Sulejman Ugljanin je izvor i uzrok nestabilnosti i sukoba. Lažna je dilema Sarajevo ili Beograd. Nećemo učestvovati u radu parlamenta Srbije...



- Tenzije u Sandžaku su jake, postoji uznemirenost među stanovništvom i bojim se najgoreg - kaže u razgovoru za "Dnevni avaz" Rasim Ljajić, lider Sandžačke demokratske partije, ocjenjujući stanje u Sandžaku.



On upozorava da "ako se nešto za kratko vrijeme ne učini, problemi bi mogli eskalirati i do neslućenih razmjera".



Poraz svih

- Ne smijem ni pomisliti šta bi se moglo desiti, ali se bojim i prolijevanja krvi. Ne očekujem veliki unutarbošnjački sukob, ali bi svako prolijevanje krvi bio apsolutni poraz svih nas - precizira Ljajić.



Upitan ko je kriv za takvo stanje, upire prstom u predsjednika SDA Sulejmana Ugljanina.



- Taj čovjek htio je Bošnjake Sandžaka odvesti u nestanak konfrontacijom sa Slobodanom Miloševićem. Kada se s njim dogovorio, svu svoju negativnu energiju usmjerio je na Sandžak i Bošnjake - ocjenjuje naš sagovornik.



Ljajić ipak poziva na politički dijalog, jer je najnovije stanje u Sandžaku rezultat političkih utjecaja.



- Ova kriza uvezena je u Islamsku zajednicu kako bi se ona destabilizirala i nad njom osigurala potpuna politička prevlast Ugljanina. On se odavno "nameračio" da IZ stavi pod svoju šapu - naglašava Ljajić.



Tražimo odgovore

Upitan da li Beograd potpiruje sukobe u Sandžaku, kaže da se stvara lažna dilema Sarajevo ili Beograd.



- Takvu dilemu raspiruju oni koji nemaju podršku u narodu. Oni optužuju Muamera Zukorlića i one koji ga podržavaju za separatizam kako bi ih negdje neko podržao. A ljudi u Sandžaku vrlo dobro znaju gdje se rješavaju njihovi problemi - dakle, u Beogradu, a kakve veze i osjećaje mogu imati prema Sarajevu - navodi on.



Na pitanje da li je tačno da poslanici njegove stranke neće učestovati u radu parlamenta Srbije, odgovara potvrdno.



- Ni u vrijeme Miloševića policija nije upadala u džamije i tukla ljude u njima. Hoćemo da znamo ko je to naredio, uradio i da ti ljudi budu kažnjeni. Dok se to ne desi, nemamo razloga biti u parlamentu - smatra Ljajić.



Nužan je dijalog

- Jedini izlaz iz svega je da se vjera ostavi vjerskim službenicima, da se političari ne miješaju u to. Treba nam dijalog unutar IZ, ali i političkih struktura u Sandžaku. Mi smo za njega spremni i možemo sjesti odmah. Međubošnjački dijalog više je nego nužan - kaže

Ljajić.
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007   #76
VIN DIESEL
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2007
Godine: 45
Posts: 31
Default

-------------------------------------------------- ------------------------------



Raste napetost u Novom Pazaru



NOVI PAZAR - Nepoznate osobe u nedjelju naveče gotovo istovremeno upale su u regionalnu televiziju i privatnu Televiziju Jedinstvo u Novom Pazaru tokom intervjua Adema Zilkića.



U tim napadima jedna osoba je povrijeđena, a jedan televizijski studio oštećen. Radnik obezbjeđenja TV Novi Pazar Fehim Bandžović teže je povrijeđen u pokušaju napadača da uđe u prostorije te televizije u vrijeme emitovanja intervjua sa Zilkićem. Bandžović je zbrinut u bolnici zbog povreda glave. U isto vrijeme, dok je isti intervju emitovan na drugoj televiziji u Novom Pazaru, TV Jedinstvo, oko 21.30, naoružani maskirani napadač ušao je u tu televiziju, demolirao opremu u režiji i pobjegao. U incidentu niko nije povrijeđen, napadač je uperio pištolj u realizatora i udarao drvenom motkom po opremi dok nije prekinuo program. Policija je izvršila uviđaj. Intervju sa Zilkićem snimljen je ranije na TV Novi Pazar i prema dogovoru urednika emitovan na dvije televizije istovremeno.



Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) najoštrije je protestovala zbog napada na članicu ANEM-a, Televiziju Jedinstvo iz Novog Pazara i na regionalnu televiziju iz istog grada.



Ovi incidenti došli su samo dan nakon upada policije u džamiju u obližnjem mjestu Sjenica. Ministar policije Srbije Dragan Jočić najavljuje kazne za policajce koji su prekoračili ovlašćenja tokom intervencije u džamiji. Samo nekoliko dana poslije formiranja paralelnog mešihata Islamske zajednice Sandžaka raste neprijateljstvo između vjernika okrenutih glavnom muftiji Muameru Zukorliću i novom reisu Ademu Zilkiću.



Poslije verbalnog sukoba vjernika dvije opcije u džamiji u Sjenici, u subotu uveče, intervenisala je policija. Mešihat Islamske zajednice u Srbiji iz Novog Pazara saopštio je da je u tu džamiju upalo tridesetak policajaca koji su, upotrebivši silu, izbacili delegaciju IZ i tukli njene članove i nekoliko vjernika. Potpredsjednik Mešihata Rešad Pojović tvrdi da mu je policajac uvrnuo ruku, a da je jedan od imama pendrekom udaren u glavu dok su pokušavali da obiđu džamiju u Sjenici, u kojoj je već bio Zilkić sa svojim pristalicama. S druge strane, šef Zilkićevog kabineta Jakub Leković tvrdi da je policija reagovala da ne bi došlo do većeg sukoba. Leković je rekao da su se imami, pristalice Zukorlića, drsko ponašali prema imamu zaduženom za džamiju u Sjenici. Meho Omerović iz SDP-a je prethodno rekao kako vjeruje da će policija otkriti i žestoko kazniti "one koji su naredili da policija sa oružjem i u čizmama upadne u sjeničku džamiju".



Omerović vjeruje da je predsjednik opštine Novi Pazar Sulejman Ugljanin imao podršku državnih struktura u pokušaju da napravi "privatnu i partijsku islamsku zajednicu, sa Ademom Zilkićem na čelu".



Poslanici Sandžačke demokratske partije Rasima Ljajića saopštili su da neće učestvovati u radu parlamenta Srbije dok ne budu kažnjeni nalogodavci "policijskog upada u centralnu džamiju u Sjenici".



Analitičari ocjenjuju da raskol u islamskoj zajednici poprima sve ozbiljnije razmjere. Struja koju predvodi Zukorlić smatra da duhovni centar IZ Srbije treba da bude u BiH i zbog toga ne priznaje novoizabranog reisu-l-ulemu Zilkića, već reisa u Sarajevu. Druga struja Islamske zajednice zalaže se za to da duhovno sjedište bude u Srbiji, a predvode je glavni srbijanski muftija Muhamed Jusufspahić i novizabrani reis Adem Zilkić. Međutim, i jedni i drugi tvrde da u Srbiji ne postoje dvije islamske zajednice.
VIN DIESEL is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007   #77
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

ne resko nego o zastavi muslimanskoj sa polumjesecom

pgledaj snimak mitinga u foci pa onda pomeni zastavu
riki is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007   #78
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

pitam samo na koju si mislio neznam jel na polumesec ili onu koju ste bacili sa bioskopa(zvanicna sandzakcka)......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2007   #79
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

hahaha nije nijedna bacana

a mislijo sam sa polumjesecom jer tu preiznajem
riki is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2007   #80
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

samo je raskacena i pustena sama da padne......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mešihat, novi, osnovan, sandzaka


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Novi clanovi borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 90 12-06-2012 22:37
Predlog Himne Sandžaka Talino Politika Sjenice 17 27-02-2009 21:25
Novi Internet Cafe Emotivni_Razbijac Sjenički lokali 12 21-06-2008 23:54
Novi programi za mobilne uređaje Tahirovce Hardware - Software - Mobilna telefonija 7 10-03-2008 10:23
Novi BMW serije 5 iSelektor Automobili 0 17-01-2008 03:02


All times are GMT +2. The time now is 18:25. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)