SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Skole škole, učitelji, nastavnici, profesori i sve stvari vezane za našu prosvetu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 29-09-2006   #121
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

ali nisi jedini ...





Hvala bogu pa nisam jedini a i ovoliko ti ne bih priznao nego si me "povukao za jezik" a to sto sam uspesan mada je jos rano govoriti o uspehu sirih razmera normalno da ima veze sa pamecu.Pametnog me majka rodila ali ja svoju pamet ne prosipam.



Ja se ne ljutim sto se ti protivis mom izlaganju misljenja ali to radis na neadekvatan nacin u stilu "sta ovaj ovde mlati"
keiselbach is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 29-09-2006   #122
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

PA Suada ti(ne znamda li da persiram) si to strucno objasnila ali mislim da iako smo rasirili temu nema potrebe za time.Krenuli smo od Sjenicke gimnazije a zavrsili na obrazovnom sistemu.

Obrazovni sistem narocito u nasoj zemlji je jedna kompleksna tema da i strucnjaci muce veliku muku sa njom ako da se ja u to ne bih mnogo upustao.



Sa druge strane ja sam potencirao sustinu ove teme a to je SJENICKA GIMNAZIJA PA recimo i srednje skole u opste ali niposto preko toga.Meni je ova tema jako interesantna jer sam zavrsio tu gimnaziju i zao mi je sto nema jos neki moj drug da kaze sta misli.Verovatno nemaju ljudi vremena.I ja ga imam malo ali pokusavam da stosta napisem kada stignem.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2006   #123
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Quote:
Krenuli smo od Sjenicke gimnazije a zavrsili na obrazovnom sistemu.

Obrazovni sistem narocito u nasoj zemlji je jedna kompleksna tema da i strucnjaci muce veliku muku sa njom ako da se ja u to ne bih mnogo upustao.
Vala McBarny,meni nije jasno shta si ovim hteo da kazesh?Znachi,obrazovni sistem nema nikakve veze sa nashom gimnazijom i to je jako(kao)kompleksan problem,pa bolje da kritikujemo profesore i uchenike ...k'o da to nije josh kompleksnija tema?
amlA is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #124
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Ne!KO ih kritikuje?Mi smo samo raspravljali o odredjenom cinjenicnom stanju kao sto sam rekao "Sjenicke gimnazije i u vrh glave ostalih srednjih skola"i to u opste nije kompleksno jer kakav je problem da izneses utiske i misljenja o toj skoli ako si u opste isla u nju



Obrazovni sistem je mnoooooogo siri pojam i o tome ne vredi raspravljati.

KO ce da pise o tome kako nam je gradivo opsirno,kako pola treba izbaciti,kako ce se pojedini predmeti uciti na sasvim nov nacin,kako profesori rade150 dana u godini a primaju platuza 365dana i opet se zale da su im male plate.......



Ja o tome ne mogu i necu da raspravljam.E eto zasto sam ti ovo gore rekao
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #125
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

Quote:
Originally Posted by McBarny
,kako profesori rade150 dana u godini a primaju platuza 365dana i opet se zale da su im male plate.......



Ja o tome ne mogu i necu da raspravljam.E eto zasto sam ti ovo gore rekao


evo ne misli da te provociram ali objasni ovo 150 dana rade a primaju plate za 365 dana.moja tetka je profesorica u gimnaziju i dobro znam kolko radi.sad vise nemaju ni letnji raspust kako treba....
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #126
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

E kad hoces da ti objasnim posto sam na srecu i o tome dobro informisan hocu sa zadovoljstvom.

Godina traje 365dana.Skolska godina pocinje1.septembra.Radi se u kontinuitetu do nove godine to je 4meseca.U svakom mesecu imas po 8 neradnh dana znaci rade 88dana.ili3od 4meseca.

od nove godine imaju 21dan raspusta.od tada rade 2i po meseca u kontinuitetu minus 20neradnih dana to je 55radnih dana.

posle toga imaju prolecni raspust 10ne radnih dana.A onda jos 2meseca radna minus 16 neradnih dana tj rade 42dana.a onda 70dana raspusta.

to kad saberes ako me pratis dobro je 88+55+42to je 185radnih dana.A gde su praznici prvi maj bajram dan drzavnosti isl.Ovi ostali su u sklopu raspusta.

Neradne dane sam saberi mislim da je to 180.Konkretno rade pola godine a primaju platu za celu.To je sasvim ok jer takav im je posao i nema ljutnje.

Hocu da ti pokazem da nista ne tvrdim na pamet ako hoces mogu i broj casova da ti izracunam.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #127
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

ovo gore ja mislim da je tacno ali samo ovo sto si napisao 70 dana jeli to letnji raspust.ako je letnji raspust to nije tacno kolko ja znam sad je za njih letnji raspust najvise 40 dana kolko se ja secam.!!!!...
liliput is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #128
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Opet pises ono sto nije tacno McBarny. To sto gore navodis mozda vazi za ucenike mada sumnjam. Nastavnici rade pre pocetka skolske godine, za vrijeme raspusta i posle zavrstka skolske godine.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #129
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ovde je, McBarny, Adnan u pravu ako cemo pravo. Sam si reko, nema ljutnje, cinjenice se pobijaju drugim cinjenicama
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #130
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
za njih letnji raspust najvise 40 dana kolko se ja secam.!!!!...
E rode moj slabo se secas.Oni ne rade 1/3juna ceo jul i 3 nedeljw\e avgusta.Imaju sednice 3dana i onda fraj.Mozda se njima to racuna da rtade ali oni nemaju nikakavih obaveza.



MA nema veze takav im je posao mada bi mogli jos malo obaveza da im natovare na vrat ne bi im skodilo.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #131
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
Opet pises ono sto nije tacno McBarny. To sto gore navodis mozda vazi za ucenike mada sumnjam. Nastavnici rade pre pocetka skolske godine, za vrijeme raspusta i posle zavrstka skolske godine___


E ajd molim te ne kontriraj za inat vise.Ako te tacno interesuje eno ti plan i program rada na sajtu ministarstva.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #132
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
Ovde je, McBarny, Adnan u pravu ako cemo pravo. Sam si reko, nema ljutnje, cinjenice se pobijaju drugim cinjenicama


Molim objasni zasto je u pravu?Najbolje je da sam izracunas i gotovo.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #133
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Kazem lijepo si izracunao, ali je Adnan u pravu da to vazi za ucenike, ne i za profesore.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2006   #134
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

McBarny se opasno zalaufao i mLogo je dobro obaveshten o svemu.Meni se chini da je prosveta jedna od zahtevnijih profesija i da zasluzuje da bude kompetentno placena...Evo najbolji primer koliko je to tezak posao:da sam ja profesor i da mi je McBarny djak i da ovako samouvereno i drsko iznosi svoje tzv.stavove....morala bih dobro da se uzdrzim da ga ne isteram sa chasa i nazovem nekulturnim))))))Eto,zamislite josh 30 tak tako "sveznajucih"djaka od ponedeljka do petka....pa ko ne bi razbio kredu od tablu?
amlA is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2006   #135
Anonymous
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by McBarny
Quote:
za njih letnji raspust najvise 40 dana kolko se ja secam.!!!!...
E rode moj slabo se secas.Oni ne rade 1/3juna ceo jul i 3 nedeljw\e avgusta.Imaju sednice 3dana i onda fraj.Mozda se njima to racuna da rtade ali oni nemaju nikakavih obaveza.



MA nema veze takav im je posao mada bi mogli jos malo obaveza da im natovare na vrat ne bi im skodilo.
Baš me zanima kakav je đak bio ovaj McBarny!Za tvoju informaciju,ja radim u srednjoj školi od 1988.god(znači,imam poprilično iskustva u radu sa djecom)i sigurno mogu mjerodavnije govoriti o tome u odnosu na tebe.Vidim po godinama da si tek izašao iz srednje škole,a već si počeo pametovati o

školstvu i profesorima.Sve su to samo pusta naklapanja!Pojma ti nemaš o čemu pričaš!Osim podučavanja i ocjenjivanja đaka,kad se završi redovna nastava profesori sređuju papirologiju(svjedočanstva,dnevnike,mati&#269 ;ne knjige, vanredna polaganja itd.)Svi ti dokumenti se provjeravaju i moraju biti bez ikakvih grešaka,pogotovo ocjene i lični podaci đaka.

Profesori se javljaju na posao iza ljetnog raspusta oko 20.augusta,a ne kad počne redovna nastava.Na kraju školske godine idu na zasluženi odmor tek početkom jula.S obzirom na uvjete rada takav odmor je realan!('')



Nadam se da ćeš s godinama sazrijeti i progledati!Želim da uspiješ u tome!
  Reply With Quote
Old 01-10-2006   #136
askica
Registrovan
Početnik
 
askica's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Srbija
Godine: 37
Posts: 352
Default

McBarny je bio među najboljim učenicima u gimnaziji.



Mogu Vam reći da je bio veliki miljenik među prof. i jako su ga poštovali. Svakom prof. je bilo važno njegovo mišljanje.



Samo mislim da je pogrešio profesiju jer sam bila ubeđena da će upisati Fakultet Političkih nauka. Ali sam pogrešila.



Veliki pozdrav za McBarny-a od Askice.
__________________
Oj, Sandzaku, mjesto moje drago.
askica is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2006   #137
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Napisano: Sub Sep 30, 2006 4:34 pm Naslov:



-------------------------------------------------- ------------------------------



McBarny se opasno zalaufao i mLogo je dobro obaveshten o svemu.Meni se chini da je prosveta jedna od zahtevnijih profesija i da zasluzuje da bude kompetentno placena...Evo najbolji primer koliko je to tezak posao:da sam ja profesor i da mi je McBarny djak i da ovako samouvereno i drsko iznosi svoje tzv.stavove....morala bih dobro da se uzdrzim da ga ne isteram sa chasa i nazovem nekulturnim))))))Eto,zamislite josh 30 tak tako "sveznajucih"djaka od ponedeljka do petka....pa ko ne bi razbio kredu od tablu?





Ja sam u jednom od svojih prethodnih pisanja rekao da u ovakve razgovore nikada na ulazim sa profesorima 'JER TO NE VREDI CINITI KO CE NJIH DA UBEDI DA NISU U PRAVU"

Sto se tice izbacivanja sa casa za 13god skolovanja na mene niko nije viknuo a ne da me izbaci.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2006   #138
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
Baš me zanima kakav je đak bio ovaj McBarny!Za tvoju informaciju,ja radim u srednjoj školi od 1988.god(znači,imam poprilično iskustva u radu sa djecom)i sigurno mogu mjerodavnije govoriti o tome u odnosu na tebe.Vidim po godinama da si tek izašao iz srednje škole,a već si počeo pametovati o

školstvu i profesorima.Sve su to samo pusta naklapanja!Pojma ti nemaš o čemu pričaš!Osim podučavanja i ocjenjivanja đaka,kad se završi redovna nastava profesori sređuju papirologiju(svjedočanstva,dnevnike,mati&#269 ;ne knjige, vanredna polaganja itd.)Svi ti dokumenti se provjeravaju i moraju biti bez ikakvih grešaka,pogotovo ocjene i lični podaci đaka.

Profesori se javljaju na posao iza ljetnog raspusta oko 20.augusta,a ne kad počne redovna nastava.Na kraju školske godine idu na zasluženi odmor tek početkom jula.S obzirom na uvjete rada takav odmor je realan!('')


E profesore svaka ti cast.Svaka ti je sto bi Crnogorci rekli ova ti je"KA NJEGOSEVA"

Ako si ti savestan profesor to mozes govoriti SAMO U SVOJE IME I NI U CIJE DRUGO zato sto je na drugoj strani gomila pojedinaca koji ti ni po cemu nisu slicni.Kada sam ja isao u skolu na pocetku godine dnevnik su sredjivali ucenici.NE VERUJES?

KAKO god hocEs.Ja sam srdjivao nas dnevnik.Sedne profesor isprica mi sta treba i ja popunjavam VERUJ MI SVE TE knjizurine su mi prosle kroz ruke.Posto se u nasoj gimnazij nije ponavljalo u avgustu prof nemaju skoro nikakvih obaveza KADkrenemo u septembru ucenici opet sednu i srede dnevnik>

Ja bih te molio da se ostavis te "protokolarne filozofije" i da pricas samo o tome kako si ti dobar prosvetar ali ne kako su i drugi isti.

Za kraj cu te samo jos ovo pitati posto si iskusan.DA LI je ok onaj profesor koji za TRI NEDELJE NE MOZE DA PREGLEDA 25VEZBANKI.

I da ne pricamo o slicnim stvarima,Kao sto je trgovanje po pijaci dok djaci gube cas.

LAZEM? AJD JOS TO MI RECI DA NIJE TACNO?
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2006   #139
sanita
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: donji vakuf
Godine: 46
Posts: 49
Default

vidim ja ti si ovdje mcbarny pravo zaguzvao, ja nisam navracala nekoliko dana, kad ono imam sta da vidim, mcbarny pravo zaratio salim se, nadam se da mi necete uzeti za zlo, narocito ne ti mcbarny.

mislim da smo malo previse otisli duboko sa ovom temom, tj. mogli bi pisati i pisati na stotine argumenata na jednoj strani za profesore, a na drugoj strani za ucenike, tako da bi se skoro doveli u beskonacno prepucavanje o ovoj temi. licno sam misljenja da postoji mnogo tema o kojima bi mogli diskutovati, na ovom ih forumu ima, pa bi bilo najbolje ovu diskusiju zavrsiti. ja i mcbarny smo je na neki nacin otvorili pa bi red bio da je mi i zatvorimo u miru, bez ljutnje, bez svadje i prepucavanja. znam da ce se mcbarny sloziti sa ovim jer smo se mi vec usaglasili oko nekih iznesenih stavova na ovu temu.

ponavljam nesto sto sam u ranijoj diskusiji spomenula, SVI SMO MI LJUDI SAMO!!!

veliki pozdrav za posjetioce foruma
sanita is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2006   #140
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

narocito ne ti mcbarny.





Taman posla zasto bih se ja na tebe ljutio.Mi smo usaglasili 99%stavova.

Ovde postoji jedan drugi problem.Gomila ljudi komenterise na ovu temu a da pri tome nemaju pojma o tome sto pisu.Niti procitaju ono sto je napisan,niti dobro razjasne nego samo "UDRI".Zao mi je sto je to tako ali jednostavno ja moram da se branim jer me napadaju bez ikakvog razloga a pri tome pisu kojekakve nebuloze.Ja cu sve manje o tome pisati ali cu morati da odgovaram na prozivke.

Bolje bi bilo da se vratimo izvornoj temi.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
gimnazija, jezdimir lovic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Predskolska ustanova "Jela Jovanovic i Emina Bucan" Lakota |ljiv| Skole 9 31-01-2013 07:38
Registry - Al' nemo' posle biDne "Kuku lele.....!" iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 7 19-02-2009 22:23
Inteligentni muškarci imaju bolje "plivače" STRANAC Ljubav i ...još po nešto 1 07-02-2009 18:25
Glasanje za nagradu "Davorin 2007" i na internetu borichi Muzika i Video 3 21-08-2008 14:35
"Gornja Skola" jedna slika ispred glavnog ulaza Elvis_A Skole 4 17-12-2005 21:27


All times are GMT +2. The time now is 19:10. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)