SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz ostatka svijeta balkan, dijaspora, ma sve što je vezano za našu planetu zanimljivo treba smestiti ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 10-06-2008   #61
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Nije da je fora,vec predstavlja simboliku zajednistva,slobode,duhovnog pomirenja.....
Ne vrijedjaju se tako ahmedije!
Treba da Merlin dodje ovde na kurs,da vidi kako se to ovde strucno radi!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-06-2008   #62
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 37
Posts: 2,266
Default

Slazem se sa vama.....eto oni su odmah nasli tu mracni stranu,onu svijetlu niti jesu niti hoce....ma samo da se o necemu polemise, ko da je njih briga sta se i ko se u tom spotu pojavljuje...
Ako je tako zasto se Ef.Ceric nije oglasio....

Bilo kako bilo....pjesma koliko{ako}ima mračnu stranu tri puta vise ima svijetlu....po meniiiiii
__________________




Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2008   #63
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 37
Posts: 2,266
Default

Hrvatska lažirala dokaze o smrti Tošeta Proeskog


"Hrvatska je lažirala dokaze o smrti Toše Proeskog", naslov je koji je nedavno osvanuo u makedonskom dnevniku Večer.
List iznosi tvrdnju (!) da je saobraćajna nesreća u kojoj je 16. oktobra oko 6.30 sati kod Nove Gradiške, na autoputu Zagreb-Lipovac, poginuo pjevač Toše Proeski "misterija", kao i da je riječ o "montiranju čitavog procesa" jer fotografija kamiona dokazuje da rekonstrukcija nesreće nije istinita.

Večer je ekskluzivno objavila policijski snimak kamiona u koji se, kako hrvatski istražni organi tvrde, zakucao terenac u kom se u trenutku kobne nesreće nalazio popularni pjevač. Tako je, prema ovom izveštaju (koji je iz Hrvatske preuzet i u Makedoniji), "VNJ tuareg" najprije udario u branik kamiona, a potom podletjeo pod kamion i udario u lijevu gumu, a krov u sanduk ispod kamiona. Međutim, Večer otvoreno tvrdi kako to nije istina, te da se u Hrvatskoj lažiraju dokazi o Tošetovoj pogibiji?!

"Fotografija pokazuje da takvog sudara nije bilo! Na snimku je jasno vidljivo da terenac nije udario u kamion, nego je najvjerovatnije bilo suprotno: kamion je udario u terenac!

Makedonski vozač Georgije Georgijevski je osumnjičen, a vozač kamiona pušten na slobodu. Ko je prije vremena presudio?", pita se makedonski list, navodeći kako je riječ o "montiranju procesa", i dodaje:

- Kamion je u potpunosti neoštećen - netaknuti su svi njegovi zadnji dijelovi (registarska tablica, branik, sanduk kamiona...), sve je na svom mjestu, a Tošetov terenac je uništen! Navodno je njegov džip udario u kamion i podletjeo pod njega. Da li je tako? Prema toj priči, Tošetov automobil, koji je bio težak više od dvije tone, na strani na kojoj je bio pjevač ostao je smrskan kao da je od folije, a na kamionu se ni točak nije udubio od udarca.
Da li je vozač zaspao i udario u kamion? Makedonci Hrvatima ne vjeruju!

Prema daljim navodima, Večer se poziva na riječi stručnjaka jednog osiguravajućeg društva koji je navodno izjavio da postoji osnovana sumnja da je došlo do zanošenja zadnjeg dijela kamiona, koji je udario u desni deo terenca i odgurnuo ga u stranu.


Izvor vijesti: Novosti.ba
Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2008   #64
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 37
Posts: 2,266
Default

Tuzla: 21. juna otvaranje ljetne turističke sezone i drugog slanog jezera


Otvaranje ljetne turističke sezone u BiH i drugog slanog jezera na Panonici bit će upriličeno 21. juna u sklopu projekta "Osmjeh za Bosnu i Hercegovinu", a koji se realizira kroz emisiju "Turizam plus" RTRS-a i FTV BiH.

Organizatori ovogodišnje manifestacije su Općina Tuzla, Turistička zajednica Tuzlanske županije i Turizam plus - RTRS i FTV.

Riječ je o kompleksnom projektu u kojem će nastupiti izvođači folklorni ansambli "Bosna" i "Zvonko Cerić", zborovi "Iskre" i "Tuzlanke", Plesna grupa Flamenco, Muhamed Mujakanović, živinički duhački orkestar, vokalno-instrumentalni sastav "Sol" te ovogodišnji predstavnik BiH na Eurosongu - Laka.

Također, bit će upriličena modna revija "Kreative" kao i izložba fotografija Ahmeta Bajrića Blicka. Program će trajati od 11 do 16 sati, a RTRS-a i FTV-a prenosit će događaj uživo.

Manifestaciji će prisustvovati veliki broj zvanica među kojima i predstavnici diplomatskog kora u BiH i gradonačelnici/načelnici gradova iz BiH i iz inostranstva.

Dan ranije 20. juna Turistička zajednica TK organizirat će u kongresnoj dvorani Hotela Tuzla radionicu s međunarodnim sudjelovanjem o aktuelnim turističkim temama.

Izvor vijesti: Sarajevo-x
Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2008   #65
sanela
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl View Post
Ne razumeju oni umetnost!
Cisto sumnjam da je to bilo zlonamerno!

A je l Nedzad latic onaj koga je 36310 cesto citirao?!
Onaj sto je pisao o Sulju i ..... Ko zna zna, ko ne zna,samo ce smetat sa potpitanjima!!
Mislim da je povezivanje Uzvisene vere Islama sa bilo kojom umetnoscu koja odstupa pd naredbe Uzvisenog Allaha neprimerno!
Dina volim i smatram ga umetnikom stoleca,ali nepristojno je da jedan takav materijal prodje u javnost bez saglasnosti Islamske uleme u Sarajevu.
  Reply With Quote
Old 11-06-2008   #66
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Post

Kina: Životinjski parkovi prodaju vino od tigrove kosti





Ilegalno "vino tigrove kosti" još uvek se proizvodi i prodaje u nekim životinjskim parkovima u Kini. Istraživačka agencija za zaštitu okoline otkrila je da su njihovim članovima u dva parka pokušali prodati piće napravljeno od lešina natopljenih u rižino vino.
Ovakva surova trgovina delovima ugrožene vrste zabranjena je u celom svetu pre više od 20 godina, ali u Kini je uklonjena iz zakona 1989. godine.
Procenjuje se da u divljini živi između 3500 i 7500 tigrova, a na početku 20. veka bilo ih 100 hiljada.
Otkriveno je da se u životinjskim parkovima u Kini tigrovo vino naveliko reklamira kao zdravi tonik koji leči artritis i reumu. Osoblje parkova reklo je da se vino pravi od mrtvih tigrova koji su usmrćeni u tučnjavi s drugim divljim mačkama. U jednom parku rekli su da imaju dozvolu kineske vlade koja dopušta prodaju vina.
Iako su svesni da je prodaja bilo kakvog dela ove ugrožene vrste zabranjena na otvorenom tržištu, dozvola za prodaju unutar parka ipak postoji.
Prodaja tigrova vina u Kini prouzročila je osnivanje farmi tigrova 80-ih godina prošlog veka, a veruje se da se na farmama nalazi oko pet hiljada jedinki, što je možda veći broj od onog u divljini.



__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #67
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 37
Posts: 2,266
Default

Svečanost povodom otvorenja Međunarodnog aerodroma Tuzla


Povodom otvorenja Međunarodnog aerodroma Tuzla i uručenja certifikata Aerodromskog operatora, danas će na Dubravama kod Tuzle biti organizovana prigodna svečanost.

Planirano je da, nakon dočeka promotivnog leta i kratkog aero mitinga aero klubova iz Tuzle i sarajesvke općine Novo Sarajevo, budu potpisani sporazumi između Ministarstva odbrane BiH, Međunarodnog aerodroma Tuzla i Direkcije za civino zrakoplovstvo Federacije BiH (FBiH).

Predviđena su i obraćanja premijera FBiH i Tuzlanskog kantona (TK), koja će uslijediti poslije uručenja certifikata Aerodromskog operatora.


Izvor vijesti: Tuzlarije
Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #68
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Chupka_ View Post
Hrvatska lažirala dokaze o smrti Tošeta Proeskog


"Hrvatska je lažirala dokaze o smrti Toše Proeskog", naslov je koji je nedavno osvanuo u makedonskom dnevniku Večer.
List iznosi tvrdnju (!) da je saobraćajna nesreća u kojoj je 16. oktobra oko 6.30 sati kod Nove Gradiške, na autoputu Zagreb-Lipovac, poginuo pjevač Toše Proeski "misterija", kao i da je riječ o "montiranju čitavog procesa" jer fotografija kamiona dokazuje da rekonstrukcija nesreće nije istinita.

Večer je ekskluzivno objavila policijski snimak kamiona u koji se, kako hrvatski istražni organi tvrde, zakucao terenac u kom se u trenutku kobne nesreće nalazio popularni pjevač. Tako je, prema ovom izveštaju (koji je iz Hrvatske preuzet i u Makedoniji), "VNJ tuareg" najprije udario u branik kamiona, a potom podletjeo pod kamion i udario u lijevu gumu, a krov u sanduk ispod kamiona. Međutim, Večer otvoreno tvrdi kako to nije istina, te da se u Hrvatskoj lažiraju dokazi o Tošetovoj pogibiji?!

"Fotografija pokazuje da takvog sudara nije bilo! Na snimku je jasno vidljivo da terenac nije udario u kamion, nego je najvjerovatnije bilo suprotno: kamion je udario u terenac!

Makedonski vozač Georgije Georgijevski je osumnjičen, a vozač kamiona pušten na slobodu. Ko je prije vremena presudio?", pita se makedonski list, navodeći kako je riječ o "montiranju procesa", i dodaje:

- Kamion je u potpunosti neoštećen - netaknuti su svi njegovi zadnji dijelovi (registarska tablica, branik, sanduk kamiona...), sve je na svom mjestu, a Tošetov terenac je uništen! Navodno je njegov džip udario u kamion i podletjeo pod njega. Da li je tako? Prema toj priči, Tošetov automobil, koji je bio težak više od dvije tone, na strani na kojoj je bio pjevač ostao je smrskan kao da je od folije, a na kamionu se ni točak nije udubio od udarca.
Da li je vozač zaspao i udario u kamion? Makedonci Hrvatima ne vjeruju!

Prema daljim navodima, Večer se poziva na riječi stručnjaka jednog osiguravajućeg društva koji je navodno izjavio da postoji osnovana sumnja da je došlo do zanošenja zadnjeg dijela kamiona, koji je udario u desni deo terenca i odgurnuo ga u stranu.


Izvor vijesti: Novosti.ba
Nada zadnja umire!!

Tihh,a taman ga oplakali!

Sta mislite,pojavi se Tose,iz zatocenistva.....
Hej,subhanallah,sta pisem!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2008   #69
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Bolnica ne da bebu roditeljima dok ne plate


Jedna klinika u Indoneziji odbila je da siromašnim roditeljima da njihovo novorodjenče, jer nisu platili račun za porodjaj, piše štampa u Džakarti.

Sutrisno, skromni vozač rikše, ispričao je da mu nedostaje oko 2,2 miliona rupija (oko 250 dolara) da plati račun 3,5 milion rupija za porodjaj supruge Sumarni.

Naveo je da je od prijatelja pozajmio 1,3 miliona rupija, da plati račun bolnice u gradu Bodžog Nangka, dvadesetak kilometara zapadno od Džakarte.

"Ne znam gde da nadjem još 2,2 miliona", rekao je on, a prenosi list "Džakarta post".

"Mi ćemo se brinuti o bebi i vratićemo je roditeljima čim plate ceo račun u iznosu od 3,5 miliona rupija", rekao je portparol bolnice. "Nismo uzeli dete kao taoca", dodao je.

Izvor: MTS-Mondo




Jeste li za masažu zmijama?

Velnes centar na severu Izraela nudi svojim klijentima masažu zmijama. Za 300 šekela (91 australijski dolar) masiraće vas šest zmija, koje naravno nisu otrovne. Vlasnica centra, gospođa Barak, koristi najviše kraljevske zmije sa Floride i iz Kalifornije. Ona kaže da, kada se jednom prebrodi početni strah, fizički kontakt sa ovim bićima deluje izuzetno smirujuće.

Izvor: Blic
mersija is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2008   #70
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

[quote=mersija;60119]"Mi ćemo se brinuti o bebi i vratićemo je roditeljima čim plate ceo račun u iznosu od 3,5 miliona rupija", rekao je portparol bolnice. "Nismo uzeli dete kao taoca", dodao je.

Izvor: MTS-Mondo



Ihhh, pustio bih ja njih da se brinu o bebi jedno 5,6 god pa im onda platio
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2008   #71
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Istrazivanje pokazalo,Svedjanke, najljepse zene...


Magazin za putovanja, Traveler’s Digest, napravio je popis gradova u kojima žive najljepše žene. Na svjetskom vrhu je Stockholm. Glavni grad Švedske je grad u kojem ce se turistima, zbog prelijepih djevojaka, ciniti da su se našli u reality showu s top modelima. Prema tom casopisu Švedanke su vrlo pristupacne, ali i obrazovane žene. Govore engleski s britanskim akcentom, pa bi ih mnogi turisti zbog izgovora mogli zamijeniti za Britanke. Argentinski Buenos Aires i njegove stanovnice na drugom su mjestu, koje se isticu svojom egzoticnom ljepotom.

izvor:24 sata/hr

Pa eto bujrum,ko hoce u Svedsku
mersija is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2008   #72
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Bio, video, doziveo i uzivao... jel tako tahirovce hehe, bese lepo
Jedna me je zamalo ubila, ja u sred diskoteke pod alkoholom zapalio cigaru, ona pridje i iscupa mi je iz usta... i baci cigaru na pod... dok nisam skonto sta je pitanju, falila je sekunda da joj pokazem svoje misljenje...

Svedska je topppp uhhhh
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2008   #73
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by mersija View Post
Istrazivanje pokazalo,Svedjanke, najljepse zene...
....Prema tom casopisu Švedanke su vrlo pristupacne, ali i obrazovane žene. Govore engleski s britanskim akcentom, pa bi ih mnogi turisti zbog izgovora mogli zamijeniti za Britanke. ...
maloprije sam se u to uverio....
evo dosad mi je sedela sestra iz svedske i svedjanka Klara...
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2008   #74
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Bio, video, doziveo i uzivao... jel tako tahirovce hehe, bese lepo
Jedna me je zamalo ubila, ja u sred diskoteke pod alkoholom zapalio cigaru, ona pridje i iscupa mi je iz usta... i baci cigaru na pod... dok nisam skonto sta je pitanju, falila je sekunda da joj pokazem svoje misljenje...

Svedska je topppp uhhhh
bas tako,
znadel ti onu od Balasevica"al se nekad dobro jelo".......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2008   #75
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

U Dubaiju nastaje najveći vodoskok na svetu




U Dubaiju, tik uz najvišu zgradu na svetu Burj Dubai, izgradiće se i najveći vodoskok na svetu.





Vodoskok nadomak Burj Dubaija nastaće na prostoru veličine dvaju fudbalskih igrališta, najavio je u Dubaiju Mohammed Ali al Abbar, predsednik uprave koncerna za nekretnine Emaar. Fontana će biti impozantna i kad je reč o visini, jer će visina vodoskoka dosezati više od 150 metara.
Za usporedbu, vodoskok u Ženevi "Jet d'eau" izbacuje vodu na visinu od oko 140 metara.
Al Abbar je najavio da će uz vodoskok biti izgrađeno i više umetnih jezera. Troškovi projekta iznose oko 140 miliona eura.




sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2008   #76
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Post

Nova turistička ponuda Egzita




Exit tim pokrenuo je prvi zvanični sajt www.exittrip.org koji posetiocima Egzit festivala omogućava da sve informacije vezane za smeštaj, prevoz, ugostiteljske objekte ali i sadržaje u gradu nakon festivala dobiju na jednom mestu.
Reč je o prvom zvaničnom turističkom sajtu Egzita koji je podržalo Ministarstva turizma republike Srbije a koji ima za cilj da turističku uslugu u Srbiji podigne na viši nivo a posetiocima festivala omogući najbrži i najlakši pronalazak smeštaja i prevoza za vreme festivala!

To znači da će posetioci festivala, za razliku od ranijih godina, imati mogućnost da preko zvaničnog sajta rezervišu prevoz ali i da bukiraju smeštaj tokom trajanja festivala. U ponudi je mogućnost rezervacije prevoza od svih transportnih stanica (aerodrom, železnica, itd) u zemlji i regionu do Novog Sada a obezbeđen je prevoz autobusima, mini kombijima, automobilima i limuzinama.

Sadržina sajta će u narednom periodu biti obogaćena raznovrsnim inofrmacijama korisnim za turiste kao što su ponuda novosadskih ugostiteljskih objekata ali i tzv. "afterEgzit" programa u Beogradu.

Ovo je jedini regularni sajt ove vrste u Srbiji kao i inostranstvu i kao takav predstavlja najsigurniji način da svako ko nije Novosađanin rezerviše smeštaj u mnogobrojnim stanovima, hostelima, hotelima kao i u Egzit kampu.

Puštanje u funkciju sajta "Exit Trip" znači direktno promovisanje i brendiranje Srbije i Novog Sada. Takođe, ovaj sajt predstavlja direktnu saradnju "Exit Tima" i Novosađana kojima je pružena prilika da sigurno i legalno izdaju svoje smeštajne kapacitete i pružaju ugostiteljske usluge. S tim u vezi javno pozivamo sve Novosađane da nas kontaktiraju i da se njihov raspoloživ smeštaj nađe među najboljom ponudom smeštajnog kapaciteta za festival Egzit.



sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2008   #77
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Armin Isakovic(31)-prije tri dana je u stanu,u cenru Sarajeva,nozem usmrtio majku Fatimu(61).
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2008   #78
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Britanka,Čelzi Kamins i njen otac stiven Brumhed,zavrsili su na sudu zato sto su dvije godine bili u tajnoj vezi.Mlada sportiskinja,tajno se nalazila sa svojim ocem u njegovoj kuci i Mancesteru.Oboje su imali i druge partnere.A devojka posto nije znala ko je otac deteta odlucila je da abortira.
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 19-06-2008   #79
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default Barack Obama vodi pred Johnom McCainom

Prednost demokratskog kandidata u ključnim »nepostojanim« državama. Obama vodi pred McCainom u Pennsylvaniji s 52 prema 42 posto glasova, u Ohiu s 48 prema 42 posto i na Floridi s 47 prema 43 posto glasova. Te tri države su u prošlosti birale i demokratske i republikanske predsjednike, i bit će ključne.


__________________________________________________ ________________


Jos cemo vidjeti sta ce biti. Po meni on je najgora opcija.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 19-06-2008   #80
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Na TV nastupu
Muslimanke iza Obame uklonjene iz kadra

Predstavnici kampanje američkog demokratskog predsjedničkog kandidata Barracka Obame bili su primorani ispričati se dvjema ženama muslimankama kojima je bilo zabranjeno da sjede iza njega na javnom događaju.
Foto: Telegraph

Od dviju žena pokrivenih maramama traženo je da ne sjede ispred kamera na utrci u Detroitu, gdje je Al Gore javno podržao Obamu.

Dvadesetpetogodišnja odvjetnica Hebba Aref je za magazin Politico izjavila: “Došla sam da ga podržim, a sad se osjećam diskriminiranom”.

“Ja sam shvatila da je poruka bila da ne žele njega dovesti u vezu sa muslimanima ili muslimanskim pristalicama”, dodala je odvjetnica.

Prijateljica Hebbe Aref, Ali Koussan, studentica prava, je izjavila da joj je jedan od volontera rekao da je to zbog trenutne političke klime i onoga što se dešava u svijetu, te da nije dobro za nju da bude viđena na televiziji i da je dovode u vezu sa Obamom.
Drugoj ženi je rečeno da skine maramu ukoliko želi da sjedi na posebnom mjestu.

Rezultati ankete su pokazali da jedna osmina Amerikanaca pogrešno vjeruje da je Obama musliman.

Glasnogovornik kampanje Bill Burton je izjavio: “Ovo svakako nije politika kampanje. Uvredljivo je i u sukobu je sa Obaminom predanosti i odlučnosti da ujedini sve Amerikance. Jednostavno se ne radi o kampanji kakvu mi vodimo”.

“Iskreno se izvinjavamo za ponašanje ovih volontera”, poručio je Burton.

Ali ovaj incident, kako navodi Telegraph, osvjetljava stepen zabrinutosti učesnika Obamine kampanje zbog tradicionalne političke slike, nečega što je u suprotnosti sa Obaminim obećanjem promjene američke politike.

Dok je odrastao, pohađao je školu u Indoneziji, državi koju uglavnom naseljavaju muslimani. Predstavnici Obamine kampanje su dosad konstatno ponavljali da on nije musliman.
(Sarajevo-x.com)
borichi is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
svijeta, vijesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vijesti iz Srbije Tahirovce Vijesti iz Srbije 160 15-11-2009 20:27
VIJESTI iz SANDŽAKA 36310 Vijesti iz Sandzaka 1330 13-10-2009 00:37
Tvoje ime na svim jezicima svijeta.......... sanna72 Ovo i ono 10 15-05-2008 10:01


All times are GMT +2. The time now is 10:42. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)