SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Mediji tv, radio i ostali mediji iz sjenice. prijem kanala, emitovanja itd...

Reply
Old 30-08-2008   #21
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ja sam mislio da ces mene psovat zbog pesme ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 04-09-2008   #22
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Slon-narkoman uspešno izlečen od zavisnosti



Jedan slon koji se "navukao" na heroin pošto su ga drogirale lovokradice, izlečen je od zavisnosti posle lečenja u jednom centru za detoksikaciju na jugu Kine, javili su u četvrtak kineski mediji, a prenose svetske agencije.
Siguanga (Velikog brata), starog četiri godine, zajedno sa drugim azijskim slonovima, zarobili su ilegalni trgovci životinja koji su ih namamljivali bananama napunjenim drogom i držali pod narkoticima kako bi ih lakše kontrolisali. Posle hapšenja lovokradica 2005, na kinesko-burmanskoj granici, Veliki brat, koji je pokazivao sve simptome zavisnosti, poslat je lečenje na ostrvo Hainan. Slon, izlečen posle tri godine tretmana metadonom, biće smešten u rezervat u provinciji Junan, na jugozapadu Kine.
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2008   #23
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 49
Posts: 6,463
Default

Registarske tablice od 14 miliona dolara



Ujedinjeni Arapski Emirati odavno su postali zemlja u kojoj se najvise gradi, ali i najvise trosi. U ovoj zemlji zive desetine, ako ne i stotine, milijardera koji ne zale potrositi da bi postigi prestiz nad ostalim bogatasima. Biti broj jedan po bogatstvu glavna je takmicarska disciplina u ovom dijelu svijeta. Jedno od gizdavih obiljezja arapskih bogatasa iz UAE su...

skupocjeni automobili. Luksuzni "mercedesi", "porsei", "ferariji" i ostali skupocjeni cetverotockasi moraju imati adekvatnu i skupocjenu opremu. Registarske tablice su najskuplja oprema, cesto i skuplja od samih automobila. Ovih dana u Abu Dabiju odrzana je javna aukcija prodaje registarskih tablica sa brojem 1. Na kraju je pobijedio milijarder Saeed Abdel Ghaffar Khouri, koji je za registarske tablice broj 1 platio 14 miliona americkih dolara.

"Cijena je korektna. Ko od nas ne zeli biti broj jedan", rekao je Saeed Abdel Ghaffar Khouri, dodajuci da se nada da ce za neko vrijeme sigurno jos skuplje prodati tablice. Saeed Abdel Ghaffar Khouri bio je spreman za registarske tablice broj 1 platiti cak 27 miliona americkih dolara. Prosle godine, u maju mjeecu, u UAE-u je organizirana slicna aukcijska prodaja registarskih tablica sa brojem 5 za koje je pobjednik izdvojio pet miliona americkih dolara. Uobicajena cijena registarskih tablica koje krase luksuzne "mercedese", "porsee" i ostale skupocjene automobile u UAE-u, krece se izmedu 500 hiljada i milion americkih dolara.
mersija is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2008   #24
36310
Gost
 
Posts: n/a
Thumbs up Nova rang-lista srvaralaca danasnje civilizacije

Muhamed prvi!!!
05.10.2008. - 00:01

Magazin „Tajm“ je u svojoj novoj listi ocenio da su najuticajnije osobe ove godine u svetu Dalaj-lama, Vladimir Putin, Bred Pit i Anđelina Žoli. Ovo rangiranje, međutim, nije izazvalo nikakve promene i pomeranja na listi od 100 najuticajnijih osoba u istoriji koju je sačinio i u novoj knjizi objavio kontroverzni američki profesor Majkl H. Hart. Prema ovom autoru prorok Muhamed, engleski plemić Isak Njutn i osnivač temelja hrišćanske religije Isus Hrist zauzeli su prva tri mesta.

Otkada je Hart još 1978. godine objavio prvo izdanje knjige o ljudima čije su misli i dela odlučujuće uticali da se civilizacija razvije baš u okolnosti kakve su danas, spisak je povod za oštre rasprave i osporavanja. Kasnije je komunistima kao što su Lenjin i Mao nešto smanjen značaj i svoje mesto je našao Mihail Gorbačov – ali, lista, uprkos manjim izmenama, ne prestaje da izaziva pažnju javnosti.
Kriterijum kojim se Hart rukovodio nije podrazumevao „najveće i najplemenitije“, već one čije su ideje, znanja, postupci i rezultati tokom života usmeravali razvoj civilizacije, uticali na milione ljudi i direktno su ili posredno ugrađeni u svakodnevicu. Tu su se našli brojni politički i verski lideri, kao i naučnici, pisci, pronalazači, lekari, moreplovci i umetnici.

– Muhamed je jedini čovek u istoriji koji je bio podjednako uspešan i na verskom i na sekularnom planu – napisao je Hart, ukazujući da je mali trgovac rođen u VI veku u arabijskom gradu Meka, spletom okolnosti i vlastitim sposobnostima, uspeo da stvori i religiju i sistem vrednosti i naciju i carstvo, čiji versko-politički koncept i sad sledi više od 1,3 milijarde ljudi uz tendenciju povećanja tog broja u raznim delovima planete.
Za života Muhamed je ujedinio plemena u Arabiji, potom se njegovo učenje proširilo po celom Srednjem Istoku, a samo stotinak godina kasnije stiglo je do Indije i kroz severnu Afriku u južnu Italiju i Španiju. Uprkos stagnacijama i padovima u političkom i ekonomskom uticaju, islam ni danas nije izgubio trend širenja; na istoku je dospeo do Indonezije, na jugu do centralne Afrike, na severu do Nemačke i Velike Britanije, a na zapadu do SAD.

-Posle Muhameda drugi na Hartovoj listi je ser Isak Njutn, seljačko dete koje je postalo proslavljeni matematičar, fizičar, astronom i filozof. On je u XVII veku studijom „Matematički principi filozofije prirode“ postavio univerzalnu naučnu bazu mehanike i optike i tvrdi se da je gledajući zrelu jabuku koja s grane uvek pada pravo ka centru Zemlje, formulisao zakon gravitacije, a potom i osnovne zakone o sili, inerciji i akciji i reakciji.
Njutn je izumeo refleksioni teleskop, razložio belu svetlost u spektar, proučio brzinu zvuka i predložio teoriju porekla zvezda. Bavio se takođe i istorijom i teologijom, bio je i upravnik kraljevske kovnice novca i član engleskog parlamenta. Ali, jedine njegove zabeležene reči u skupštini bile su žalba zbog hladnoće i promaje u Sali, iza koje je usledio i njegov zahtev da se zatvore prozori.
-Na spisku najuticajnijih ličnosti iza Njutna nalazi se Isus, a potom slede Buda, indijski filozof i propovednik životne prakse iz VI veka p. n. e., i kineski mudrac Konfučije (V vek p. n. e.), čije je učenje formiralo način života u Kini, Japanu, Koreji, Vijetnamu i gotovo celoj jugoistočnoj Aziji.
-Na šestom mestu je sveti Pavle, koji ima zvanje apostola iako je najpre pod imenom Saul, kao revnosni Jevrejin, proganjao hrišćane, a tek potom je, posle osvešćenja, postao izrazito uspešan misionar i od male judaističke sekte stvorio je univerzalnu hrišćansku religiju.
Sedmi je kineski evnuh Cai Lun, koji je u I veku usavršio proizvodnju papira, pa sledi Nemac Johan Gutenberg sa pronalaskom štamparske mašine 1450. godine u Majncu, a za njim su na listi slediili moreplovac Kristifor Kolumbo i fizičar Albert Ajnštajn.
Na mestu broj 31 je Edvard de Vere, kao autor „Hamleta“ i „Romea i Julije“, za koga Hart tvrdi da je „poznat i kao Vilijem Šekspir“, a u najnovijim izdanjima precrtan je Nils Bor i umesto njega za osnivača atomske fizike proglašen je Ernest Ruterford.

Najuticajnijih 40

1. Muhamed (prorok)
2. Isak Njutn (fizičar)
3. Isus Hrist (mesija)
4. Buda (filozof)
5. Konfučije (filozof)
6. Sveti Pavle (apostol)
7. Cai Lun (tehnolog)
8. Johan Gutenberg (štampar)
9. Kristofer Kolumbo (moreplovac)
10. Albert Ajnštajn (fizičar)
11. Luj Paster (mikrobiolog)
12. Galileo Galilej (astronom)
13. Aristotel (filozof)
14. Euklid (matematičar)
15. Mojsije (prorok)
16. Čarls Darvin (prirodnjak)
17. Kin Ši Huang Ti (car)
18. Oktavijan Avgust (car)
19. Nikola Kopernik (astronom)
20. Antoan Lavoazije (hemičar)
21. Konstantin Veliki (car)
22. Džems Vat (inženjer)
23. Majkl Faradej (fizičar)
24. Džems Maksvel (fizičar)
25. Martin Luter (teolog)
26. Džordž Vašington (političar)
27. Karl Marks (filozof)
28. Orvil i Vilbur Rajt (inženjeri)
29. Džingis Kan (car)
30. Adam Smit (ekonomista)
31. Villijam Šekspir (pisac)
32. Džon Dalton (hemičar)
33. Aleksandar Makedonski (car)
34. Napoleon Bonaparta (car)
35. Tomas Edison (inženjer)
36. Antoni van Levenhok (mikrobiolog)
37. Vllijam Morton (anesteziolog)
38. Đuljermo Markoni (fizičar)
39. Adolf Hitler (političar)
40. Platon (filozof)
  Reply With Quote
Old 24-10-2008   #25
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Svicarci prkose standardima

Izgradjen hotel sa nula zvjezdica

Dok se svi takmice u izgradnji najskupljeg hotela,Svicarci su odlucili prkositi nametnutim standardima-izgradjen je u bunkeru i moze se "pohvaliti" da nema ni jednu zvjezdicu.Ako mislite da je zbog nedostatka luksuza i zvjezdica nocenje besplatno,varate se.Cijena nocenja iznosi 12 i 18 KM,sto je s obzirom da gosti nemaju pogled iz sobe,imaju ogranicenu kolicinu tople vode,nemaju ni televizor-prilicno visoka."Manje je vise"-nas je moto,kazao je Patrik Riklin koji je sa svojim bratom osmislio viziu hotela.Ovaj hotel jos nema dozvolu za rad.Naime,vlasti su im dozvolile da hotel otvore samo u slucaju da se za to pojavi potreba,u slucaju neke katastrofe.

SAN
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2008   #26
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Autoput koji svira

U američkom gradu Lankasteru smislili su način na koji će vozačima učiniti da im vožnja bude što prijatnija, pa su napravili put koji svira dok automobili voze po njemu.


Sistem funkcioniše tako da kad vozači idu putem vozeći 88 kilometara na čas, beton na određenim mestima počinje da emituju muziku.
Uređaji su najpre postavljeni u Lankasteru, severno od Los Anđelesa, ali su se ljudi masovno žalili zbog glasne muzike u toku noći. Pošto su u isto vreme stigli brojni zahtevi oduševljenih vozača da se sistem zadrži, lokalne vlasti su odlučile da pomire dve strane, pa su "put koji svira" izmestili van naseljnih mesta.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2008   #27
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Pas spasao mačiće iz vatre

Jedan pas u Australiji proglašen je za heroja nakon što je rizikovao sopstveni život da spase leglo mačića iz kuće koju je zahvatio požar.


Terijer Leo ležao je prošle noći pored novorođenih mačića, kada je u kući u Melburnu izbio požar. Hrabri pas nije hteo da napusti mačiće uprkos gustom dimu, ispričali su vatrogasci.
"Leo nije hteo da ostavi mačiće i skoro da ga je to stajalo života", izjavio je novinarima šef vatrogasne brigade. Psa su spasioci oživeli davanjem kiseonika i masažom srca, a preživela i sva četiri mačeta.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2008   #28
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Svjesni smo svi ekonomske i finansijske krize u svijetu, stanje na berzama je katastrofalno, mnoge velike kompanije, banke su na rubu propasti. Tako i mnogi investitori i obicni gradjani koji su ulagali u njih gube svoj kapital.
Juce sam ovdje u lokalnim novinama procitao zanimljiv clanak pa reko da ga podijelim s vama. Jedan od finansijskih strucnjaka ovako gleda na svu tu situaciju.
Kaze, ako ste prosle godine ulozili $1000 u poznatu avio kompaniju DELTA AIR LINES, ove godine vam je ostalo $49. Ako ste ulozili $1000 u ENRON , ostalo vam je $16.50 a ako ste ulozili u WORLDCOM, ostalo vam je cijelih $5.
Medjutim ako ste prosle godine kupili limenke piva u vrijednosti $1000, svo to pivo popili , mogli ste kesirati $214 dolara na odpadu za limenke.
Iz svega gore navedenog dolazimo do zakljucka da je najbolja investicija da puno pijete i cuvate ambalazu
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2008   #29
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hehehe, dje rece ovo, Sejo kad procita, bice sevga
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2008   #30
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ja sam vec poco da ulazem , pun mi je podrum "investicija "
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2008   #31
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Ja sam vec poco da ulazem , pun mi je podrum "investicija "



Jel' ovih od 0% ???
  Reply With Quote
Old 28-10-2008   #32
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post


Jel' ovih od 0% ???

Jok bre , to je propalo isto kao i Delta air lines. Ulazem samo u Coronu, mozda povecam investicije pa ubacim i koji procenat limuna
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2008   #33
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Jok bre , to je propalo isto kao i Delta air lines.
Heheheee...greska brateee!!!
0% ti je buducnost DAKLE SIGURNA INVESTICIJA!!!



Selam
  Reply With Quote
Old 28-10-2008   #34
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default Majmuni se razvili od prahistorijskih ljudi?

Kontraverzno istraživanje: Majmuni se razvili od prahistorijskih ljudi?


Za prethodnike ljudske vrste često se smatraju majmunoliki ljudi koji ne hodaju uspravno, a bliži su majmunskom rodu nego ljudskom. Prema novom istraživanju, ljudski preci su već hodali uspravno, a moguće je i da su se majmuni razvili iz ljudske loze, a ne obratno.
Kontraverzno istraživanje zainteresovalo je naučnike širom svijeta jer sugeriše da su ljudski preci već hodali uspravno te da su čimpanze i gorile zapravo izuzetak, a ne pravilo budući da nisu mogle hodati uspravno, izvijestio je u srijedu LiveScience.

Kako bi bolje pojasnili laicima, naučnici kažu da je moguće kako su majmuni potekli zapravo iz ljudske loze, odnosno najranijih predaka ljudi, a ne obratno kako se prije vjerovalo.

Istraživač i evolucijski biolog Aaron Filler sa Instituta za poremećaje kičme, analizirao je kako je izgledala te kako se mijenjala kičma kod 250 živućih i istrijebljenih vrsta sisara, a u istraživanje je uključio i kosti stare preko 220 miliona godina.

Tokom istraživanja, Filler je primijetio određene promjene na kostima koje upućuju da su naši preci već ranije hodali uspravno te da je to bila norma čak i za majmunolike vrste.

Prema Filleru, čudan i misteriozan defekt koji se pojavio kod ljudskih predaka, doveo je do "ispravljanja" te je dijete/mladunče hodalo uspravno dok su njegovi roditelji i zajednica u kojoj je živjelo, još uvijek hodali na "sve četiri".

Prema zaključcima nekih od naučnika, moguće je da se nakon "defekta" ispravljanja jedan dio prilagodio obitavanju i skakanju po drveću odakle su nastali i majmuni koje danas poznajemo.

U njegovom se istraživanju vrlo očigledno pobijaju dosadašnja uvjerenja o historijskom razvoju i evoluciji čovjeka, a moguće je da daljnja istraživanja i debate bar malo rasvijetle našu bogatu i misterioznu prošlost.
Attached Images
File Type: jpg 071010023.jpg (11.4 KB, 2 views)
  Reply With Quote
Old 28-10-2008   #35
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Sledeci projekat mu je da dokaze da je zemlja pljosnata.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2008   #36
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Kontraverzno istraživanje: Majmuni se razvili od prahistorijskih ljudi?

Ma sam naslov deluje provokativno,mada,hipoteticki govoreci mozda je takav scenario zaista bio moguc.Ne treba biti iskljuciv jer ako je,po evolucionistima, covek nastao od majmuna,zasto bi scenario u kojem bi majmuni nastali od ljudi bio nemoguc???
Hipoteza mi se cini interesantnijom,tim prije sto u Qur'au-u postoji jedan ajet koji kaze:
"...Budite majmuni prezreni!
Savremenicima i pokoljenjima njihovim to smo ucinili opomenom,,a poukom onima koji se boje Allaha." Qur'an(2/65,66)
  Reply With Quote
Old 29-10-2008   #37
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Ma sam naslov deluje provokativno,mada,hipoteticki govoreci mozda je takav scenario zaista bio moguc.Ne treba biti iskljuciv jer ako je,po evolucionistima, covek nastao od majmuna,zasto bi scenario u kojem bi majmuni nastali od ljudi bio nemoguc???
Hipoteza mi se cini interesantnijom,tim prije sto u Qur'au-u postoji jedan ajet koji kaze:
"...Budite majmuni prezreni!
Savremenicima i pokoljenjima njihovim to smo ucinili opomenom,,a poukom onima koji se boje Allaha." Qur'an(2/65,66)
Ovo ti je off topic, razvijaj tu teoriju u temi religija. Ne svidja mi se sto kroz citav forum provlacis religiju.

Nemoj da me neko pogresno shvati, nemam nista protiv nijedne religije ali ne volim kada neko sve vreme pokusava da nametne religiozna razmisljanja i sve fenomene na svijetu objasnjava ajetima iz Kurana.

Pozzzzzz
adnan is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2008   #38
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Kad smo vec kod majmuna, kazu da ima jedna vrsta majmuna u Indoneziji gde muzjaci moraju pre parenja da zenki ciste krzno izmedju 12 i 18 minuta.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2008   #39
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ihh, ma nije to nista . Ja znam da kod nas postoji vrsta majmuna gdje muzjaci prije parenja moraju da ociste kucu i operu sudje i ves
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2008   #40
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Ihh, ma nije to nista . Ja znam da kod nas postoji vrsta majmuna gdje muzjaci prije parenja moraju da ociste kucu i operu sudje i ves

HAHAHAAAAaaaaaa LEGENDOOOOOO...

E volim ovaj forum samo zbog ovakvih momenata...brate nasmijo si me do suza...
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
zanimljivosti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zanimljivosti borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 33 29-05-2006 02:02


All times are GMT +2. The time now is 01:57. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)