SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz ostatka svijeta balkan, dijaspora, ma sve što je vezano za našu planetu zanimljivo treba smestiti ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 07-12-2009   #1
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default Amerikanci ludi za ćevapima

Bosanski restoran u Houstonu
Amerikanci ludi za ćevapima

Amerikanci su potpuno ludi za bosanskim specijalitetima. Restoran Cafe pita + koji je smješten u Houstonu, u Texasu, radi punom parom, a svi koji dođu i probaju ćevape, pitu, hamburger na bosanski način ili neki drugi bosanski specijalitet restoran napuštaju ližući prste.

Cafe pita + je pravi bosanski restoran kojeg svakodnevno posjeti nekoliko stotina Amerikanaca koji obožavaju naše specijalitete, a ono za čime su najviše ludi su, naravno, ćevapi.

Posjetioci imaju samo riječi hvale za naše specijalitete. Ni sami ne znaju šta bi prije pojeli - ćevape, pitu, sarmu...

O bosanskom restoranu bilo je riječi i u veoma popularnoj emisiji Diners, Drive-ins, and Dives u kojoj Guy Fieri obilazi najbolje, najinteresantnije i restorane sa najspecifičnijom kuhinjom diljem Amerike.

A, šta Amerikanci kažu za našu kuhinju pogledajte u video snimku.


borichi is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 07-12-2009   #2
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Opet ce me Mersija kritikovati.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 07-12-2009   #3
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

hmmmmmmm....
tidza is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2009   #4
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Ljudi su profesionalci vidi se.Sve cestitke od mene i puno uspeha zelim.
Kod mene u gradu ima puno nasih cevabdzinica ali ne spremaju kao ovaj u to sam siguran.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2009   #5
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by borichi View Post
Amerikanci ludi za ćevapima


Ma oni su ludi za svakom hranom. Halapljiviji narod ne postoji na zemaljskoj kugli od njih
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2009   #6
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Ma oni su ludi za svakom hranom. Halapljiviji narod ne postoji na zemaljskoj kugli od njih
Ma "guzicari" su to,reklo bi se u Sandzaku ,ili "poguzije" kazali bi Bosanci.
  Reply With Quote
Old 08-12-2009   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Kao sto meni neko rece, amerima sta god da das, njima ce da bude super... jer oni zive samo od instant hrane...

tako da se pojavio i neki uzbekistanac sa njegovom hranom, isto bi bio hit...
Ali ovo sto stavlja luk u meso nisam razumeo, sta je to?
Ono kada rasece zivu butinu ili batak, pa ubaci luk... jel ima neko objasnjenje ili recepat
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2009   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Ma "guzicari" su to,reklo bi se u Sandzaku ,ili "poguzije" kazali bi Bosanci.

Taman tako, oci su im gladne
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2009   #9
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default Znala sam da negdje trebam da odgovorim! Ha - Evo ga!!!

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Kao sto meni neko rece, amerima sta god da das, njima ce da bude super... jer oni zive samo od instant hrane...

tako da se pojavio i neki uzbekistanac sa njegovom hranom, isto bi bio hit...
Ali ovo sto stavlja luk u meso nisam razumeo, sta je to?
Ono kada rasece zivu butinu ili batak, pa ubaci luk... jel ima neko objasnjenje ili recepat
Ima svega, i onih sto zive od instant hrane do onih koji samo jedu organic i sa velikom paznjom prate sta unose u svoje tijelo.

Uzbekinstanska hrana bi bila vjerovatno atraktivna ako se istice sa necim autenticnim i dobrim jer je konkurencija je ogromna.

Konkretno ovaj restoran:

Mi imamo puno ovih Bosanskih restorana po Americi, ali...
je samo ovaj u kome je "FOOD NETWORK" posvetio paznju i prenio ove snimke na tom vrlo popularnom Kanalu. Sama cinjenica da su tu prikazani, dovoljan je uspjeh. Konkurencija je doista velika i ima vise restorana nego li icega u ovoj velikoj zemlji.

Prednji dio noge od janjeta/ovce cega li ili batak (engleski - Lamb Shank) sto ti rece, prerezao je i stavio bijeli luk zajedno sa ostalim zacinima, iz razloga jer je to aktivan misic kod zivotnje i potrebno ga je marinirati u svemu tome da malo koji sat odstiji, da bi meso poprimilo mirise i aromu ovih zacina, jer je poznato da janjetina ima specifican jak miris.
Nakom mariniranja se kuha u onom zemljanom loncu sa povrcem, kasnije se servira sa rizom.

I za kraj,

Sto rece Undercover 007, Svaka im cast, bilo bi pravo zadovoljstvo posjetiti njihov restoran.

Last edited by borichi; 12-12-2009 at 21:37..
borichi is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2009   #10
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Hvala na objasnjenju... cisto me zanimalo, jer nasi prave... inace sve amerikansko sem iphone-a me ne zanima

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #11
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Borichi sigurno cu ih posjetiti jer cesto prolazim kroz taj grad i napravicu nekoliko slika.
Zlatko mogu ti jedno reci da ameri imaju dalko najvise dobrih i korisnih stvari u odnosu na ostatak svijeta ali ima i onih ruznih koje cesto zasjene one dobre pa se one ne primjecuju.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #12
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

eh brate brate... nekad je amerika bila ono iz filmova i ono sto nam pricaju, kad neko dodje iz te zemlje, pa jos nabudzi pricu...
danas fala bogu imam pristup svim drzavama ovog svijeta i na niciju se pricu ne palim, sve vidim i sve znam... i 100 % sam siguran da je amerika zemlja koja me najmanje zanima...
Jos narocito sto jos uvijek ima naroda koji prica KAKO JE SUPER tamo, a mi coravi pored interneta...

ŠTULICU JEBO LI TE ONAJ STIH TVOJ!!!!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #13
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
eh brate brate... nekad je amerika bila ono iz filmova i ono sto nam pricaju, kad neko dodje iz te zemlje, pa jos nabudzi pricu...
danas fala bogu imam pristup svim drzavama ovog svijeta i na niciju se pricu ne palim, sve vidim i sve znam... i 100 % sam siguran da je amerika zemlja koja me najmanje zanima...
Jos narocito sto jos uvijek ima naroda koji prica KAKO JE SUPER tamo, a mi coravi pored interneta...

ŠTULICU JEBO LI TE ONAJ STIH TVOJ!!!!

HAHAHAHAHAHAHAHAHA E stvarno si smijesan Cchoeeekk, hahahaha

Nego lako je meni za ljubavi prema Americi, moj ti je problem sto je Cavalia u Atlanti!! i kako da ja iskupim svoju ekipu, da to vidim!!. Nedo mi Bog Dragi da to propustim!

A moram pricekati do Srijede, pa me strah da se karte ne rasprodaju...

borichi is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #14
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

pa imas internet, kupi kartu, rezervisi... kod nas ovde u evropi se to danas radi sve preko interneta
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2009   #15
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Quote:
Originally Posted by borichi View Post
Opet ce me Mersija kritikovati.
Aaaaa,ja tek sad ovo vidjela.....

da su samo Amerikanci.....

Ovo ti oprastam,,,,,nisu ni vjestice ko sto su nekad bile.....
__________________
Nista nije vazno , kao vjestina nasih osjecaja kad primi boje ljubavi
i nista ne treba osporiti promjenama koje nastaju u vremenu cekanja


mersija is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ćevapima, amerikanci, cevapima, ludi


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:36. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)