SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 27-05-2012   #1
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default Kolumna: Kradja :D

Nezadovoljan ishodom drugog kruga predsedničkih izbora Tomislav Nikolić stupio u štrajk glađu, zahtevajući od Republičke izborne komisije da ispita nepravilnosti koje su dovele do njegove pobede



MIHAILO MEDENICA

- Čeprkajući po špajzu, Aleksandar Vučić naleteo je na tri džaka sa glasačkim listićima, sakrivenih iza zaostalih tegli s ajvarom, koji nedvosmisleno svedoče o izbornoj krađi! Ovog puta ćemo istrajati u dokazivanju istine, jer se među listićima nalazi i moj na kojem se jasno vidi da sam glasao za Borisa Tadića, baš kao i najuže rukovodstvo SNS-a! Nećemo popustiti, neko će morati da odgovara i objasni narodu otkud ja na mestu predsednika kad mi je falilo još samo dve godine i tri meseca staža za punu penziju profesionalnog opozicionara - naglasio je Nikolić.
Detaljna satnica štrajka biće naknadno dostavljena medijima, mada se nezvanično moglo čuti da je već dogovorena kohabitacija koja podrazumeva da će Nikolić štrajkovati između doručka i ručka, dok bi od ručka do večere gladovao Aleksandar Vučić, a noćne izlete do frižidera bojkotovali bi Jorgovanka Tabaković i Velimir Ilić.Nezadovoljstvo izbornim rezultatima izrazila je i Demokratska stranka, naglasivši da se negativne posledice izbora Tomislava Nikolića za predsednika već ogledaju u naglom padu zaposlenosti, odnosno gubitku posla Borisa Tadića i mnogobrojnih članova kabineta sa porodicama i bližom familijom.
- Do kasno u noć vrh stranke razmatrao je šta sad da radimo s njim i gde da ga zaposlimo sa referencama koje ima?! Kako sad u Srbiji da se otvori 800.000 novih radnih mesta kada je čovek koji je to obećavao - ostao bez posla - zapitao se vrh DS-a zastupljen u oblutku zvanom Dragoljub Mićunović.
- Lepo smo ga pitali: „Šta ti, čoveče, znaš još da radiš osim da maziš teliće, trčiš polumaratone, stojiš po sahranama baba i deda zaslužnih sportista, čučiš po njivama i gostuješ po vremenskim prognozama", ali uzalud, samo je odmahivao glavom ponavljajući: „Nemoguće! Kako da izgubim kad su mi i CESID i astrolozi rekli da sigurno dobijam devet miliona glasova?! Zar moj glas za Tomu da promeni sve?.. Zar sad kad sam postavio nova ogledala u kabinetu... - otkrio je Mićunović još pojedinosti sa dramatičnog sastanka predsedništva stranke, priznavši da ni sam nije siguran za koga je glasao: „Mislio sam da je opet neki nalog za isplatu dnevnica, pa sam samo šarnuo i otišao do blagajne, ali se ispostavilo da nije blagajna, već glasačka kutija. Zamislite bezobrazluka, došao sam do glasačkog mesta, a nisu mi dali ni dinara na kraju!"Prema neproverenim informacijama, demokrate su pokušale da udome nezaposlenog drugara i na fakultetu u čijem je dvorištu pozirao u jednom od predizbornih spotova, ali se uprava te visokoobrazovne institucije usprotivila saopštenjem: „A, to ćete malo da izvinete! Čovek je bez pitanja ušao u dvorište i slikao se na brzinu pre nego što je portir Radiša stigao da istrči i rastera ih. Probajte na Tominom fakultetu"...
- Ako ne uspemo ništa drugo, moraćemo kao i sa Mirkom - predložićemo ga za premijera, šta da se radi. Možda se u međuvremenu pojavi i neki pravi posao - dodao je Mićun, zamolivši novinare da mu se potpišu na putni nalog kako bi mogao od vrha stranke da naplati davanje izjava.
Zamoljen da prokomentariše nastalu situaciju, Ivica Dačić je izjavio da Nikolićeva pobeda ništa ne menja u već postignutom dogovoru sa DS-om, ali...- U principu sve ostaje isto, ali ne mora da znači. Mi smo stranka principijelnih ljudi koja poštuje dogovore, ali, opet, ne mora da znači. Zavetovali smo se na ljubav Borisu, ali, znate, politika je kao brak - bude tu i sitnih prevara, razvoda, pomirenja sa starim ljubavima, ali, rekoh, ne mora da znači. Sačekajte, evo ga opet zove... Kao da mi je malo familije koja moljaka za posao, pa mi je samo on falio! Alo, Boki, vidi proverio sam u svim stanicama - nikome ne treba pozornik! Videću s Mrkom, ali ništa ne obećavam, znaš da već ima uigranu ekipu za svečana otvaranja nepostojećih puteva... - omaklo se socijalističkoj miraždžiki, na šta je reagovala vazda spremna Slavica Đukić Dejanović.
- Od zujanja fena nisam najbolje čula pitanje, ali i sad kao i tad tvrdim da od Dačića nema boljeg kandidata za premijera. S druge strane, slažem se da je Tadić pravi čovek za tu funkciju, što znači da apsolutno podržavam izbor Jorgovanke Tabaković za mandatara, jer zaista nemamo boljeg čoveka za predsednika Vlade od Vojislava Koštunice! Zašto i mladima ne dati šansu, na njima, odnosno, Čedi i Mlađi svet ostaje. Ja sam da umesto jednog predsednika i četiri potpredsednika Vlade ubuduće bude: četiri predsednika i jedan potpredsednik, jer kao psihijatar odgovorno dijagnostiku... pardon, tvrdim da ima toliko pravih ljudi za tu funkciju da bi bilo šteta izabrati jednog! Ko je pomenuo Šabana Šaulića? Ja?...
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
kolumna, kolumnakrađa, kradja


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:44. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)