SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 06-07-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Ljajic: Moralno sam odbio Nikolicevu ponudu

Rasim Ljajić kaže da je odbio korektnu ponudu Predsednika Srbije za ulazak u vladu z moralnih razloga.



Predsednik Socijdemokratske partije Srbije (SDPS) Rasim Ljajić izjavio je da je ponuda predsednika Srbije Tomislava Nikolića za učešće u novoj vladi bila korektna, ali da nije mogao da je prihvati iz, kako je naveo, moralnih razloga.

"Za stranku bi sigurno na kratak rok bilo profitabilnije da uđe u vlast i da se dalje razvija, pre svega u smislu jačanja stranačke infrastrukture. I kada je reč o vidljivosti stranke bilo bi bolje da budemo deo buduće vlade. Međutim, to bi bilo krajnje neprincipijelno i nemoralno s obzirom na to da smo mi bili na listi Demokratske stranke", kazao je Ljajić.

On je, ipak, ukazao da bi pozicija bila potpuno drugačija da je njegova stranka samostalno ušla u parlament.

"U tom slučaju mogli bismo komotno da pregovaramo i ukoliko bismo se usaglasili oko elementarnih principa konstituisanja te vlade mogli bismo najozbiljnije da razmišljamo o učešću.

Ljajić je istakao da bi prihvatanjem Nikolićeve ponude u ovom trenutku SDPS dobio deo vlasti, ali bi "izgubio obraz".

"Mi ćemo ovu vrstu principijelnosti demonstrirati na najbolji način i u Vojvodini, gde smo bili u koaliciji sa SPS-om. Imamo dva poslanika u Skupštini Vojvodine i ukoliko SPS bude izbačen iz pokrajinske vlasti i mi ćemo deliti sudbinu te koalicije u kojoj smo bili", kazao je Ljajić.

On je naveo da mu je, iznoseći ponudu, Nikolić rekao da većina svakako već postoji, ali da je SDPS napravio rezultat i da sandžački region treba da ima svog predstavnika koji je dobio najviše glasova.

"Ja se samo ne slažem s delom tog obrazloženja u kojem se zapravo kaže da smo mi manjinska stranka. Mi nismo manjinska stranka, mi smo stranka koja deluje na području cele Srbije, imamo svoje predstavnike u gotovo svim opštinama u zemlji", kazao je Ljajić.

Lider SDPS-a napomenuo je i da će njegova stranka biti jedina stranka, pored Demokratske stranke Srbije koja je na svim nivoima van Vlasti.

"Svi će biti negde na vlasti, mi ćemo biti u opoziciji. Ali to je izbor i ja mislim da je to krajnje principijelno. Mislim da je to neka investicija u političku budućnost, jer ovo što sada imamo jeste najobičnija buvlja pijaca", kazao je Lajić.

On je naveo i da će bez obzira na odluku da ne učestvuje u novoj Vladi njegova stranka podržavati svaki reformski zakon.
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 17-09-2012   #2
crni87
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 6
Default

Eto koliko su političari moralno jaki....
crni87 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2012   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ma naterali ga, nemojte mu naturat ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ljajic, moralno, nikolicevu, odbio, ponudu, sam


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:13. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)