SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 26-11-2008   #961
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Eh,ministar Ugljanin se susreo sa Gulom,i uručio mu grb Sandžaka i vrijednu, lijepu knjigu...poučnu..
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-11-2008   #962
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Sigurna sam da sma 100 "premotala" da cujem sta ovo Suljo promumla na kraju!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 26-11-2008   #963
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ehhh sta promrmlja...pa valjda ZIVELA SRBIJA!
  Reply With Quote
Old 26-11-2008   #964
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Eh,ministar Ugljanin se susreo sa Gulom,i uručio mu grb Sandžaka i vrijednu, lijepu knjigu...poučnu..
ljudi,jel ovaj Kucevic iz Tutina ovoliko izgubljen u vremenu i prostou ili mi se samo cini...
pogledajte mu pokrete,isto k´o da je na nekoj svadbi u "prvi saf" sto bi rekli kod mene na pesteru...
a,imade ljut merak da se slika do ovoga turcina,nego mu suljo ne dade...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 26-11-2008   #965
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Halilce, pokonima je predstavio vladu a i regiju koju predstavlja u vladi, dok neki ministri samo predstavljaju vladu a onaj grb ne priznaju, valjda postoji neka razlika u tome, ili? ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2008   #966
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Poklon knjiga"Memorandum SANU"-United Serbia,od Voje...
A šta da je otišao u Bugarsku,poklonio bi grb Dimitrovgrada?
On je ministar za regionalni ravnomerni razvoj,predstavlja i Šumadiju i negotinsku krajinu..

Reško,samo te hujam po malo...
halilce is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2008   #967
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Hujas sam sebe ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 28-11-2008   #968
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Priznajem da sam malo izasla iz tokova,al kad procitah"ministar Ugljanin" prosto me nateralo na smijeh
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2008   #969
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Na Facebook-u registrovan Pokret za nezavisni Sandžak

Organizacija koja sebe naziva Pokret za nezavisni Sandžak oglasila se na internet stranici Facebook porukom da njeni članovi "ozbiljno planiraju projekat stvaranja nezavisnog Sandžaka, sa istorijskim centrom u Novom Pazaru", piše današnji sarajevski "San". U saoštenju pokreta koji tvrdi da su njegovi članovi rasuti po celoj Evropi, navodi se da "projekat nezavisnog Sandžaka" predviđa površinu od 9.000 kvadratnih kilometara u čijem će sastavu biti opštine Priboj, Prijepolje, Nova Varoš, Sjenica, Tutin, Novi Pazar i Raška iz Srbije, Kosovska Mitrovica sa Kosova i Metohije, kao i Andrijevica, Bijelo Polje, Berani, Pljevlja, Rožaje, Plav i Gusinje iz Crne Gore. Kako navodi list, u sastav takvog Sandžaka bi ušle i četiri opštine Bosne i Hercegovine - Rudo, Čajniče, Foča i Goražde, koje su u sastavu Republike Srpske. "Sada je najbitnije probuditi svest kod Sandžaklija. Za početak treba da dobijemo autonomiju, jer odmah iza toga sledi nezavisnost... Ili jednostavno, počnimo rat jer znamo da oni nikada ne pobede", poručio je Pokret za nezavisni Sandžak ne precizirajući, međutim, ko su "oni koji nikada ne pobede".
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2008   #970
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

mislim,da dve opštine nisu nabrojane...
Ivanjica i Užice...hahahaha
halilce is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2008   #971
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Bogomi ja bi i Cacak i Kraljevo uzeo i pokusao na more da izadjemo, kad se sirimo da se prosirimo kako treba.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2008   #972
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Eeee,ja bih i kopaonik,pa da imamo skijališta!
Pa i Matarušku i Vrnjačku banju,hahahah
halilce is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2008   #973
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Izvini halilce sto banje zaboravih
adnan is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2008   #974
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Izvini halilce sto banje zaboravih, da ti ne treba pasos kad ides da se banjas
adnan is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2008   #975
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Pomenuse opstine iz 4 drzave, al ja ne skontah u kojoj drzavi ce prvo traziti autonomiju?...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2008   #976
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Autonomija je prevaziđena,idu direktno na nezavisnost!
Kog li će postavit za ministra za regionalni ravnomerni razvoj?
halilce is offline   Reply With Quote
Old 03-12-2008   #977
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Džudžević:Sporazum o ekonomskoj saradnji sa Turskom u februaru 2009.


Funkcioner Bošnjačke liste za evropski Sandžak Esad Džudžević najavio je danas da će, najverovatnije, u februaru naredne godine u Beogradu biti potpisan Sporazum o slobodnoj trgovini između Srbije i Turske.

Na konferenciji za novinare o ulozi Bošnjačke liste na uspostavljanju ekonomske saradnje te dve zemlje, Džudžević je rekao da će taj sporazum biti potisan prilikom posete predsednika Turske Abdulaha Gula Beogradu u februaru ili martu 2009. godine.

On je podsetio da je proces ekonomskog približavanja dve zemlje obnovljen u decembru prošle godine prilikom posete predsednika Srbije Borisa Tadića toj zemlji, a da je nastavljen prilikom posete ministra bez portfelja Sulejmana Ugljanina Istanbulu gde je razgovarao sa tamošnjim funkcionerima i predstavnicima Privredne komore.

Džudžević je rekao da nije upoznat sa detaljima tog ugovora ali da su partneri iz Turske izrazili veliko interesovanje za investiranje u razne oblasti privrede u Srbiji.

Predstavnik Kancelarije za održivi razvoj nerazvijenih opština Bahrija Kačar izjavio je da su u Nacrtu budžeta za rad te kancelarije u narednoj godini predviđena svega 143 miliona dinara što je, prema njegovoj oceni, nedovoljno za efikasan rad.

On je podsetio da je za tri opštine na jugu centralne Srbije izdvojeno više od 400 miliona dinara a da Kancelarija za održivi razvoja u nadležnosti ima 53 opštine.

Kačarov saradnik Edib Kajević rekao je da je kancelarija od lokalnih zajednica tražila da dostave prioritete na kojima treba raditi, ali je ocenio da će to zbog malih sredstava koji su izdvojeni za rad te institucije biti veoma teško.
Izvor: www.sandzaknews.com
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2008   #978
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up OpŠtina Sjenica U Programu Exchange 2

Opština Sjenica jedna je od dvadeset odabranih lokalnih zajednica u Republici Srbiji koja je ušla u program Exchange 2 - Zajednička podrška lokalnim samoupravama.
EXCHANGE 2 je projekat koji finansira Evropska unija, rukovodi Evropska agencija za rekonstrukciju a sprovodi konzorcijum predvođen GDSI ltd, u saradnji sa Stalnom konferencijom gradova i opština u Srbiji (SKGO).
Program je namijenjen jačanju kapaciteta Stalne konferencije gradova i opština i odabranih gradova i opština i dio je većeg programa EXCHANGE 2, koji obuhvata i projekat EXCHANGE 2 - jačanje kapaciteta Stalne konferencije gradova i opština.
Zajednička podrška lokalnim samoupravama podrazumjeva direktnu pomoć odabranim lokalnim samoupravama u procesu pripreme, ažuriranja ili razvoja strategija za lokalni održivi razvoj (LSDS) i podršku jačanju njihovih kapaciteta i približavanju standardima Evropske unije, koje treba da doprinesu bržem tempu reformi i pripremi za uključenje u evropske integracione tokove.
Strategija lokalnog održivog razvoja (LSDS) је strateški plan opštine kojim se definišu osnovni pravci budućeg razvoja lokalne zajednice u periodu od 10 godina. Planom se, u skladu sa nacionalnim strategijama razvoja, određuju prioriteti razvoja lokalne zajednice, strateški, opšti, posebni i pojedinačni ciljevi razvoja i aktivnosti koje treba da doprinesu njihovom ostvarenju. Kao takva Strategija lokalnog održivog razvoja se smatra glavnim razvojnim dokumentom na lokalnom nivou.
Na konkursu kojeg je sprovela Evropska komisija, SKGO i Exchange 2, od 110 prispjelih kandidatura, opština Sjenica je ušla u krug dvadeset odabranih lokalnih samouprava koje će dobiti podršku i pomoć u kreiranju Strategija održivog razvoja lokalne zajednice (LSDS) u okviru projekta EXCHANGE 2 - Zajednička podrška lokalnim samoupravama. Ostale odabrane opštine u projektu su: Ada, Aleksinac, Apatin, Bačka Topola, Bela Palanka, Boljevac, Čajetina, Kladovo, Knić, Knjaževac, Kuršumlija, Leskovac, Niš, Nova Varoš, Stara Pazova, Surdulica, Šabac, Trstenik i Vranje.
U okviru aktivnosti na realizaciji Exchange 2 projekta, a u skladu sa Akcionim planom, u Sjenici je formiran Koordinacioni tim za izradu Strategije i održan sastanak sa predstavnicima opštinskih organa, organizacija, ustanova i preduzeća koje će direktno biti uključenje u realizaciju projekta.


Izvor:www.sandzaknews.com
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2008   #979
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Cudi mi da se ovo taji.....


Incidenti na sednici SO Sjenica 15. decembar 2008. | 14:53 | Izvor: B92, Beta Sjenica -- Sednica Skupštine opštine Sjenica o formiranju parlamentarne većine bila je prekinuta posle verbalnog i fizičkog sukoba građana u hodniku zgrade opštine.

Predsedavajući Skupštini Esad Zornić rekao je agenciji Beta da je sednica prethodno odložena zbog nedostatka kvoruma, što je za rezultat imalo incident među građanima u hodniku zgrade, a zatim i odluku prisutnih odbornika da iza zatvorenih vrata nastave sednicu. Inače, Sandžačka demokratska partija Rasima Ljajića formirala je skupštinsku većinu u Sjenici.

Predstavnici Jedinstvene srpske liste napustili su koaliciju koju su imali sa Bošnjačkom listom "Za evropski Sandžak" Sulejmana Ugljanina i napravili novu skupštinsku većinu sa strankama okupljenim oko Sandžačke demokratske partije.

Za predsednika opštine Sjenica izabran je Muriz Turković, iz redova SDP-a, a za predsednika SO Sjenica Harun Hajradinović, iz Narodnog pokreta Sandžaka.

Održavanju današnje Skupštine prethodio je incident ispred zgrade opštine Sjenica u kojoj je došlo do sukoba između pristalica Ugljaninove SDA i Ljajićeve SDP.

Fadil Nikšić, član Sandžačke demokratske partije, zbog povreda zadobijenih u sukobu prevezen je u sjenički dom zdravlja.

Skupštinsku većinu u sjeničkom parlamentu sada čini 23 od ukupno 39 odbornika. U opoziciji su Bošnjačka lista "Za evropski Sandžak" i G17 plus, sa 16 odbornika.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2008   #980
enko_b
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 11
Default

Ne taji se o tome se prica ceo dan. Samo sto prica svako razlicite price
enko_b is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
sandzaka, vijesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vijesti iz Srbije Tahirovce Vijesti iz Srbije 160 15-11-2009 20:27
VIJESTI IZ SVIJETA 36310 Vijesti iz ostatka svijeta 317 10-10-2009 00:51
BOŠNJACI SANDŽAKA-MANJINA ILI KONSTITUTIVNI NAROD suada Ovo i ono 14 23-01-2007 16:31


All times are GMT +2. The time now is 15:13. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)