SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 20-09-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Roditelji Protiv Novih VerouČitelja

Roditelji učenika osnovne škole ''Bratstvo – Jedinstvo'' u Dugoj Poljani, kao i njenih izdvojenih odeljenja u nekoliko pešterskih sela, ne žele da njihovoj deci veronauku predaju veroučitelji pristalice Adema Zilkića, za koje su se škole, od ove školske godine opredelile, po preporuci Aktiva direktora osnovnih škola u Sjenici. Grupa roditelja, okupila se proškog petka ispred škole u Dugoj Poljani, sa zahtevom da se na posao vrati Tešerif Šačić, koji je predhodne tri godine, u ovoj školi predavao veronauku sa diplomom profesora orijentalistike, a na čije je mesto, od 1.septembra zaposleno lice sa srednjom školom.
''Nećemo Zilkićevu školu! Nećemo da našoj deci veronauku predaje neko sa diplomom srednje škole, umesto veroučitelja koji ima fakultetsku diplomu'', govorili su roditelji. Oni su rekli da neće odustati od svog zahteva, i da u suprotnom njihova deca neće ići u školu.
''Cilj našeg okupljanja jeste da pokušamo da normalno komuniciramo sa direktorom, s obzirom da se on ponašao nonšalantno i odbijao sve naše zahtjeve. Direktor je uposlio lice sa diplomom srednje škole, koja je, kako je kazao, dovoljna za osnovno obrazovanje. Mi ne tražimo ništa mimo Zakona. Tražimo da nam pokaže Službeni glasnik i da nam objasni, od kada je to srednja škola jača sa kadrom i potencijalom od fakulteta, i tražimo da udovolji našim uslovima, koje ćemo naknadno dostaviti'', kazao je, u izjavi za medije, Selmo Duljević, veroučitelj u izdvojenim odeljenjima: Draževiće, Žitniće i Kamešnica. ''Očito je nekome cilj da uopšte ne bude veronauke, valjda toj samoproklamovanoj Islamskoj zajednici, koja je postala privatna Islamska zajednica'', dodao je Duljević.
U izjavi za medije, Kaso Avdović, direktor OŠ ''Bratstvo – Jedinstvo'' u Dugoj Poljani, je rekao da je veroučitelj Tešerif Šačić imao Ugovor o radu do 31.avgusta, i da se do sada nije pojavio ni sa preporukom Rijaseta, niti Mešihata Islamske zajednice, kako bi obnovio Ugovor. Avdović je potvrdio da je na njegovo mesto primljeno lice sa diplomom srednje škole, po preporuci Aktiva direktora osnovnih škola u Sjenici. Na pitanje, kakav je stav nadležnog Ministarstvo o datom problemu, Avdović je odgovorio: ''Nismo imali kontakte sa Ministarstvom, jer nismo znali da će se problem u ovoj mjeri radikalizovati. Najviše me boli što ove stvari sprovode u djelo, ljudi koji nemaju djece u ovoj školi, i koji manipulišu sa djecom zarad svojih ličnih interesa.'' Avdović je kazao da se ništa ne postiže remećenjem nastavno obrazovnog procesa, i da postoje relevantne institucije, gde, kako je rekao, oni koji su nezadovoljni, mogu da ostvare svoje pravo.
I nakon sastanka predstavnika nezadovoljnih roditelja i veroučitelja sa direktorom škole, nije postignut konkretan dogovor o ispunjenju njihovih zahteva, odnoso na posao nije vraćen veroučitelj Tešerif Šačić. A kako smo saznali do zaključenja ovog broja, nije bilo ni obustave nastave i učenici redovno dolaze u školu.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-09-2008   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
''Očito je nekome cilj da uopšte ne bude veronauke

A kako smo saznali do zaključenja ovog broja, nije bilo ni obustave nastave i učenici redovno dolaze u školu.
Ovo prvo potpisujem,a ovo drugo mi je smijesno,pa sam ga samo onako izdvojila!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008   #3
dzahwe
Registrovan
Početnik
 
dzahwe's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Godine: 37
Posts: 32
Default

ewo sad kazu da imam srednju skolu.....a rekoshe prije da sam isteran....cek nek se odluce....kad hoce da lazu nek sednu da se dogowore sta ce da pricaju a ne da ......owo je smijesno
__________________
Da je Komunizam izmislio naucnik, isprobao bi ga najpre na misevima....
dzahwe is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008   #4
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

U pravu si!
A jos ti i slike sa ahmedijom (kapom koju nose hodze koji izmedju ostalog imaju i fakultetsku diplomu) objavljuju!!!!!
C,c,c,c.....e stvarno su......
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
novih, protiv, roditelji, verouČitelja


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Glasanje za novih 7 svjetskih cuda - Tara River Canyon MONTENEGRO / Glasaj za prirodu iSelektor Ovo i ono 1 20-02-2009 22:07
Karate Klub ''sjenica'' Dobio šest Novih Majstorskih Titula Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 14 28-08-2008 12:54
U novoj sezoni do novih medalja Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 13-02-2008 16:35
U Novom Ruhu Do Novih Pobeda Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 05-12-2007 19:24
Aja Sofija medju sedam novih svjetskih chuda borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 32 27-03-2007 22:37


All times are GMT +2. The time now is 07:56. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)