SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 08-09-2008   #61
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Tahiroce legenda si!!!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-09-2008   #62
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Ovo je stvarno bilo super!. A, i Hanka dodje ko kec na desetku. Cijeli koncept je dobar od zajednickog Iftara do (whirling dervisha), dervisi koji se okrecu, i na kraju Hanke..

One Dervise sto se okrecu sam ja gledala ovdje u Americi. Stvarno su interesantni. Satima se okrecu u krug, a zemlju kao da ne dodiruju, lebde u zraku.

Zajednicki Iftar je odlicna ideja. Kod nas je to slucaj svake noci. Po jedna familija nosi iftar u dzamiju za cijeli dzemat svake noci. Ifari se u dzematu a onda se klanjaju Teravije.

Nista mi ovo ne bi smo vidjeli da nam nije Tahirovceta. Ovako sve nam servirano na tanjiru, .. isto kao da sam bila tamo.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008   #63
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Reško je legenda,koliko je samo odricanja uradio da bi nama ovo napravio i da bi mi mogli da uzivamo u ovome...
Zaista mu veliku zahvalnost dugujemo,kao i svim ostalima koji nam postavljaju slike i snimnke nase sjenice...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008   #64
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

@Tahirovce,hvala ti puno na svom ulozenom trudu da nam docaras ovako i na ovaj nacin,sve sto se desava u nasoj Sjenici....Mislim da stvarno zasluzijes sve pohvale ne samo kao admin ovdje vec i kao covjek,jer zaista se maksimalno trudis da nam Sjenica uvijek, ma kolko mi bili daleko,sa tobom nam je uvjek nekako blizu....

Hvala ti jos jednom.....
mersija is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008   #65
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Ramazansko vece u Sjenici 2008 V deo - www.Sjenica.com

Nastavak Ramazansko vece u Sjenici 2008 V deo




nastavlja se ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008   #66
meljko
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2006
Location: Belgija
Godine: 64
Posts: 84
Default Hvala ti Resko

Zaista smo ja i Lida uzivali u ovim snimcima sa iftara u Sjenici a ujedno smo osjetili sjetu sto nismo tu medju vama da podjelimo ljepotu ramazanskih dana.Puno Sellema od Lide i mene za sve Sjenicane a pogotovu za Lidin komsiluk.
meljko is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008   #67
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ja nemogu nijedan video da otvorim. Kaze We're sorry,this video is no longer available
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008   #68
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Nemoguce Eko, svi su i dalje na yputube-u. Neznam, probaj neki drugi browser
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2008   #69
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Sve je OK, na youtube mogu da gledam ali kad ovdje kliknem na video nece da otvori
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008   #70
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Za one koji ne mogu... neka probaju ovako:

http://www.youtube.com/results?searc...&search=Suchen

Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008   #71
XRealSjenicakX
Gost
 
Posts: n/a
Default

SVaka cast Tahirovicu...slike i snimci su za 10...
Stvarno mi je zao sto nisam isto bio dole a bracama se iz turske zahvaljujem za ovakav
lijep dogadjaj u nasem gradu...cok tesekkürler, selam söylemek...
  Reply With Quote
Old 11-09-2008   #72
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

ni ja nisam bila iako su me drugarice molile da idem sa njima....ne volim guzvu....a jos manje volim vrstu muzike koju Hanka Paldum peva!!!!Video je super...i stvarno svaka cast organizatorima........bice jos puno lepsih dogadjaja u sjenici,,,,barem se nadam..!!!!!
Sellam!
  Reply With Quote
Old 12-09-2008   #73
edo rasljanin
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2006
Godine: 50
Posts: 38
Default slike

zna zi neko da li ima snimaka ili slika sa programa na internetu
edo rasljanin is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008   #74
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hehehe, pa evo edo, i slika kolko hoces a i video. Sve to na internetu. Ili si mislio nesto drugo?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008   #75
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Bili su i u Travniku,
suada is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008   #76
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

U mom kvartu je neki kvar sa telefonima,tako da nemam neta cim se popravi ocekujte nastavak snimka...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2008   #77
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Ramazansko vece

U okviru programa ''Ramazan na Balkanu'', istambulska opština Bajrampaša već četiri godine organizuje ramazanske večeri u gradovima balkanskih zemalja. Organizatori su i ove godine ramazan dočekali u Bosni, a prve ramazanske večeri organizovane su u Sarajevu, Travniku i Mostaru. Sjenica je jedina opština u Srbiji, koja je obuhvaćena programom za ovu godinu, što je, kažu organizatori, rezultat prošlogodišnjeg pozitivnog utiska. Sjeničani su još tada shvatili poruku da bratstvo ne poznaje granice, pa su se ove godine odazvali u još većem broju. Čini se, da je prošlog petka sportski centar u ovom gradu, bio premali da primi sve zainteresovane posetioce. Po nekim procenama, u zabavnom delu programa, kada je održan koncert Hanke Paldum, bilo je prisutno preko četiri hiljade posetilaca, a u vreme iftara, sevirano je dve hiljade obroka.
''Neopisivo sam zadovoljan zbog velike posećenosti, ali istovremeno mi je žao što nismo na vreme procenili da je potrebno obezbediti više obroka. Za sledeće ramazansko veče u Sjenici, bolje ćemo se pripremiti. Darivenje hrane nije najvažniji cilj naše manifestacije, svako danas kod kuće ima i bolje pripremljen iftar, važno je negovati to bratsko druženje, jer, bratstvo ne poznaje granice, i ljudi to prepoznaju. Drago mi je što večeras u Sjenici nisu bili prisutni samo Bošnjaci, i što je, bez obzira na ramazan i iftarski program, bilo i Srba'', rekao je za naš list Sulejman Sandžak, član parlamenta istambulske opštine Bajrampaša.
Pored brojnih gostiju, programu su prisustvovali i opštinski zvaničnici. U ime opštine Sjenica, prisutnima se obratio predsednik Nusret Nuhović. Čestitajući ramazan i zahvalivši se organizatorima, Nuhović je rekao: ''Veoma sam radostan što sam večeras, na ovom veličanstvenom ramazanskom skupu, zajedno sa vama. Očito je da je prošlogodišnji ramasnaski susret ostavio obostrano jak utisak. Nadam se da će ovakvi susreti biti dobra osnova za proširenje saradnje između građana Sjenice i istambulske opštine Bajrampaša u svim oblastima života, posebno u oblasti kulture i ekonomije, i nadam se da će to unaprediti i bilateralne odnose između Turske i Srbije.''
Miris ramazanskih pitaljki, miris ramazana, pozitivna energija i prijateljsko druženje te večeri, osećali su se svuda. Iako među gostima organizatorima, nisu bili samo oni koji su poreklom iz Sandžaka, jezička barijera nije predstavljala problem. Ekipa turske televizije obezbedila je direktan prenos, pa su deo atmosvere iz Sjenice mogli da dožive i gledaoci u Turskoj. Ramazansko veče u Sjenici, ostavilo je jak utisak i na novinara turskog časopisa ''Balkan'' Mustafu Serbesta, koji inače često putuje Balkanom, prikupljajući materijal za dokumentarni televizijski serijal emisija, koje uređuje i vodi, pod nazivom ''Vetrovi Balkana''. Serbest u takvim emisijama prezentuje i analizira kulturu svih balkanskih naroda.
Pozitivna energija u ramazanskom duhu, razbuktala se koncertom Hanke Paldum. ''Pozitivna energija se uvjek reflektira od publike prema meni i obrnuto. Razmena te pozitivne energije u duhu ramazana, ostvarena je večeras i u Sjenici. Malo mi je žao što smo propustili teraviju, ali nadam se da će nam to dragi Allah oprostiti. Ja volim da uživam u ramazanu, da postim, ibadetim, klanjam. Zato nisam baš sa oduševljenjem prihvatila ovu ponudu da pjevam na ramazanskim večetima u organizaciji opštine Bajrampaša, ali u želji da pomognem onima koji zaista ovo od srca i sa najboljim namjerama čine, i ja sam tu. I ja sam od onih, koji pomalo žive u onom prošlom vremenu. Ne volim i ne priznajem granice, a bratstvo ne poznaje granice! Kad sam ja snimila i pjevala pjesme kao što su: Zelene oči, Ja te volim od ljubavi sva gorim i slično, neki se nisu bili ni rodili, a večeras vidim, i drago mi je, što oni i te pjesme znaju. Narod osjeća da pjevam iz duše i zato trajem tolike godine. Jer, kad je nešto pošteno i iskreno, kad je od Boga i u ime Boga, sve se to lijepo poslaže'', rekla je Hanka, nakon koncerta u izjavi za medije.
Turski putujući karavan će do kraja ramazana, nastaviti da organizuje ramzanske večeri u različitim gradovima Balkana. U njihovom sećanju Sjenica zauzuma posebno mesto, zbog čega se uvek rado vraćaju.
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2008   #78
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Bilo je u Sjenici organizovano jos jedno Ramazansko vece, slucajno sam video na televiziji, a ovde nas niko o tome nije obavestio... to je bruka i sramota...
__________________
Mix is my live
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2008   #79
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Pa brate ti si u Sjenici, sto nisi pisao.. Ja sam siguran da je resko imao net, svi bi bili UP TO DATE...
Sad tek vidim koliko nam Resko znaci ovde...

Sta je sa drugim iz Sjenice, zasto nam oni ne ostave informacije o dogadjajima?

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2008   #80
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Sad tek vidim koliko nam Resko znaci ovde...
i,da znas,nista nije ni slucajno isto od kada ga nema...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ramazansko, sjenici, vece, veče


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:07. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)