SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 12-07-2009   #21
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default



Za ceo svijet ovo su ratni zlocinci,a za Srbe su i dalje junaci.Poslanik SRS u skupstini Srbije Gordana Pop Lazic je u martu izasla za govornicu i cestitala rodjendan Ratku Mladicu.I sta da insan ocekuje od njih?Svi su isti samo sto neki istupaju javno a neki ne.90 posto su nacionalisti i smatraju sebe za neki nebeski narod.Oni su vam cudna sorta.Uvijek su napadali a na kraju ispadali zrtve.Sta da ocekujes od Srbina kad on svom detetu od malih nogu prica kojekakve price i zadaja ga mrznjom prema svemu sto je nesrpsko.Oni su najveci poraz srba u istoriji Kosovsku bitku pretvorili u pobedu i ta rana ih najvise boli i boljece ih dok je svijeta i vijeka.Hoce i dan danas Veliku Srbiju i od nje nece odustat nikad,jer je jos prije skoro 200 godina napravljen projekat za to a uradila ga je Srpska Akademija Nauka i Umetnosti SANU.Za njih ne postoji Sandzak vec Raska oblast,ne postoje Bosnjaci niti Bosnjacki jezik koji je stariji i od Srpskog i od Hrvatskog jezika.Za njih je Kosovo kolijevka srpstva iako je Kosovo vec nezavisna drzava.Muslimani su najvise od bilo koga voljeli Tita,kleli se u njega i klicali bratstvu i jedinstvu a gde smo to danas.I za vrijeme kraljevine i za vrijeme Jugoslavije gde su bili Muslimani-uvijek u drugom planu skoro nikad nismo imali svoje predstavnike vlasti niti stranku jer su ih ubijali i progonili kao zeceve.Uvijek su nas oni nazivali imenima kao je njima odgovaralo i pisali nam istoriju kakvu su oni hteli.Za vrijeme zasedanja u Jajcu kad je stvorena Jugoslavija ukinuta je autonomija Sandzaka,a prije toga ubijen Rifat Burdzevic Trso od strane partizana po Titovom naredjenju iako je bio i on partizan.Devedesetih smo se bili malo prenuli al smo opet sve to bacili pod noge i sve zaboravili pa se danas ovi nasi lizu po Beogradu kao da nista nije bilo.I kad danas pogledamo sliku Sandzaka ne vidimo nista osim svadje,podijeljenosti,interesa a hocemo da nam bude bolje.Bogami na ovakav nacin to ce bit neizvodljivo.

Zlatko uporedjevat Nemacku ili Austriju sa Srbijom nema nikakvog smisla.Barem sto se tice Austrije 90 posto austrijanaca ne zna kako mu se zove predsednik drzave niti ga zanima.Svaba radi svojo posao,drugo ga ne zanima nista.Ovde je sve decentralizovano i niko ne zavisi od Beca kao u Srbiji od Beograda.Pogledaj samo primer Sjenice-zdravstvo pod Uzice,sudstvo i milicija pod Kraljevo valjda,sume Ivanjica,gde je posta,rudnik itdd ko koristi sve to,Sjenicka opstina ima samo komunalno preduzece barem je tako bilo dok sam ja bio dole i ceka da joj Beograd da malo sirotinje,a mi se i dallje svadjamo i vadimo oci jedni drugima.Sad treba da se ujedinimo jer nam je to sada najpotrebnije jer se sad radi o interesu cijelog naroda Sandzaka i sad svi treba da pokazu pravo lice.Al sam se ja raspiso ev necu vise

Srbija jeste moja drzava a dal cu je voljet to ne zavisi od mene vec od nje.
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-07-2009   #22
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Oj srbijo mila mati, dokle cu te tako zvati
Sellam
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2009   #23
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
... zivis u srbiji, onda se drzi pravila srbije... kom se ne svidja nek ide brate...
A dje da idemo,za Tursku jel'???
  Reply With Quote
Old 13-07-2009   #24
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

autor je pogodio naslov, vidi se iz prilozenog ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2009   #25
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
A dje da idemo,za Tursku jel'???
E to je ono sto pokusavam da vam prenesem...
Jel vidite ko diskutuje u ovoj temi???

Jel ima bilo ko sto zivi u srbiji da pise ovde?
Ne samooo oni sto su otisli i zive van srbije... to je ono sto ne razumete

Sto ne pise resko ili halilce... imaju druge probleme, treba raditi zaraditi i snabdevati familiju, nema se vremena oko toga.
Ni ja ne mogu da pisem objektivno kao oni sto se tice ove teme, ali se bar trudim, da ne pisem navijacki.
95% nas je otislo na kontu rata iz srbije i sad pametujemo ovde nesto... a sjenica rata nije videla.... sad cete se vi opozvati na temu policije i oruzja i sta ti ja znam sta je sve bilo... opet narod je ziveo u sjenici...

nemojte molim vas... nemamo isti stav i to je to.
ne treba meni niko da pominje ratne zlocince niti da prica o jevrejima...
kad smo vec kod jevreja, nemacka tj frankfurt je pun jevreja i znam bar trojicu sto voze mercedes... znaci necemo o tome isto je suvisno.

cinjenica je da su ratovi zavrseni i da se stanja normalizuju kod nas, bilo je sta je bilo ali treba se okrenuti boljem.

pokusava se na sve strane, treba gledati malo sve to sa optimizmom a ne uporedjivati to sto beograd drzi vladu... hoces mi reci da je beograd naredio cvijece ispred poste?
znaci imamo mi nesto za upravljanje, ali isto kao u sjenici sto su nesposobni, tako ima i onih u beogradu sto su nesposobni...
ali jel treba sve gledati crno?

ja volim u sjenicu (srbiju) da idem i nikada nisam imao nikakvih problema bilo gde u srbiji...
i vojsku sam sluzio 95 god, za vrijeme oluje... nikoga nije interesovalo jel mi majka ljilja, nego sam imao prezime tahirovic... pa sam i to preziveo bez problema...

ovo je moj zadnji post, jer se ocigledno ne razumijemo, tj moji stavovi se ne razumiju... treba dati sansu a ne samo gledati sve tako crno...

niti znam ko je zukorlic niki ko je onaj drugi, niti me ti ljudi zanimaju... to nije vlada, to nije merodavno u mojim ocima...
narocito ne, kad cujem kako se svadjaju medjusobno
a najvise od svega me boli, sto niko ne gleda stvari objektivno, vec svako vuce na svoju stranu..
trebate se staviti na njihovo mesto... promenite u glavi na tren veru... pa probajte nesto da promijenite, napisite onda vas stav...

a ne samo ja i ja i ja i ja...
pa i te vehabije sto imamo u sjenici tj sandzaku... jel mislis da on da ima posao i za nesto da se drzi nebi se drzao toga?
ali primamljivo je sve to... zato ni njih ne krivim za ono sto jeste... vec drzavu... ali drzavu koja je bukvalno na pocetku kraja!

Pozzzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
muamer, priziva, sandžak, srbija, srbiji, zlo, zukorlic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:22. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)