SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 10-07-2009   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Zukorlic priziva zlo u Srbiji

Srpske i bošnjačke stranke osudile skandaloznu izjavu sandžačkog muftije
Zukorlić priziva zlo u Srbiji


Izjavu sandžačkog muftije Muamera Zukorlića, datu u jučerašnjem intervjuu za „Alo!“, da srpsku himnu „Bože pravde“ i državni grb sa dvoglavim orlom ne doživljava kao svoje simbole redom su osudili sve parlamentarne stranke u Srbiji, uključujući i bošnjačke iz Sandžaka.

Šef poslaničke grupe DSS-a Miloš Aligrudić smatra da je izjava sandžačkog muftije skandalozna i nimalo prijateljska.
- Onaj ko ne poštuje zastavu, himnu i grb države u kojoj živi, a koji su rezultat volje ogromne većine članova te zajednice i reprezentuju istorijske simbole njenog konstitutivnog naroda, ne poštuje ni zajednicu u kojoj živi. Ako je Zukorlić član ove državne zajednice, onda mora da prihvati njena demokratska pravila i njeno ustavno ustrojstvo - ocenjuje Aligrudić.
Lider JS-a Dragan Marković Palma kaže da su himna i grb doneti po Ustavu, a da su za taj Ustav glasali i muslimani.

- Očigledna je loša namera Zukorlića koji u poslednje vreme daje militantne izjave i izaziva probleme čak i između svojih sunarodnika - smatra Marković.
Predsednik Bošnjačke demokratske stranke Sandžaka Esad
Džudžević kaže za „Alo!“ da je ta izjava Zukorlićev problem koji on ne želi da komentariše.
- Srbija ima svoju državnu himnu, zastavu i grb. Mi smo se kao manjina 2005. izborili da dobijemo bošnjačku zastavu i bošnjački grb. To je verifikovala Vlada Srbije i to je red stvari ne samo u Srbiji nego u svakoj drugoj državi. Na svadbama i veseljima Bošnjaka već je masovna pojava da se istaknu, pored državne zastave, i bošnjačka obeležja - objašnjava Džudžević.
Potpredsednik Sandžačke demokratske partije Meho Omerović smatra da svako ima pravo da doživljava stvari kako želi, ali ističe da je Ustav, kojim su državni simboli definisani, usvojen referendumom.
- SDP smatra da u Ustavu ima elemenata koje treba menjati, kao što je i najavio predsednik Srbije Boris Tadić. Za to postoje demokratske procedure koje treba poštovati - kaže Omerović.
Poslanik SNS-a Božidar Delić kaže da je Zukorlićeva izjava neprimerena, jer se od svih verskih službenika očekuje da se sa mnogo razuma obraćaju svojim vernicima.
- Ovakva izjava može da proizvede samo negativne efekte. On treba da shvati da živi u Srbiji. Ako ne doživljava srpsku himnu kao svoju, on mora da je poštuje, kao i sve simbole te države - smatra Delić.


Intervju: Adem Zilkič, reis-ul-ulema Islamske zajednice Srbije

„Muftija je narko-diler“
Za razliku od sandžačkog muftije Muamera Zukorlića, reis-ul-ulema Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić (53) poštuje himnu „Bože pravde“ i zvanični grb Srbije. U intervjuu za „Alo!“ kaže da su Zukorlićeve nelojalne opaske nedopustive, a njega naziva kriminalcem i tajkunom koji se bavi i politikom.

- Nismo u poziciji da odlučujemo kakva će biti himna. Mi nemamo drugu državu do Srbije i kao njeni stanovnici poštovaćemo sve što ona donese - kaže Zilkić.
- Šta kažete na Zukorlićevu zamerku da se u srpskoj himni pominje samo hrišćanski bog, a da u grbu nema nijednog dela simbola bošnjačkog naroda?
- Ne priznajem da neko ima islamskog ili katoličkog boga. Za mene je bog jedan, za mene su prihvatljive sve konfesionalne zajednice koje su monoteističkog opredeljenja. To su isključivo politička i državna pitanja i Islamska zajednica se neće baviti tim stvarima. Imamo legitimne predstavnike, SDP i SDA, kojima je 97 odsto sandžačkog naroda dalo legitimitet. Kako god oni odluče, mi ćemo to poštovati.
- Kakav potez je načinio Zukorlić u subotu u Novom Pazaru osnivanjem Foruma bošnjačkih organizacija, ustanova i institucija?
- To je za mene dno dna jer ispod toga nema ništa. Iza toga ne stoje ključne političke opcije u Sandžaku, već neki marginalci koji predstavljaju sami sebe. Zukorlić je od 1998. političar, kriminalac, tajkun, diler i sve drugo osim verskog lidera, odnosno verskog poslenika, u ovom slučaju muftije. Znajući sve to i pokušavajući da Islamsku zajednicu otrgnemo iz politike, bili smo prinuđeni da pre dve godine donesemo odluku o njegovoj smeni.
- Ali, niste uspeli u tome.
E sad, druga je stvar što se on nije povinovao toj odluci. Sve ovo danas nije ništa novo, već je potvrda onoga što smo mi davno govorili, da taj čovek nije više verski lider niti muftija. On je klasični političar, a pre svega kriminalac, tajkun i diler.
- Otkud mu onda takva moć? Zašto nije u zatvoru, ako radi sve to što navodite?
- Ima moć zato što je povezan s narko-mafijom i kriminalcima koji deluju u Novom Pazaru. On pere novac stečen u nelegalnim tokovima od prodaje droge i šverca oružja. Danas ko ima materijalnu moć u ovoj zemlji ima i svaku drugu moć. On je 17 godina radio i bio sa određenim političkim strukturama. Oni su ga trpeli i dizali, dok on nije uzeo maha. Sada je to vrlo teško kontrolisati, pogotovo kada čovek ima takav mentalni sklop.

Izvor: Biznisklub.com
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 10-07-2009   #2
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ako je Zukorlic zlo u Srbiji onda bi po ovim istim ljudima koji tako misle i milorad dodik trebao da bude zlo u BiH koji javno govori da ne priznaje BiH kao svoju drzavu niti njene simbole , himnu itd.
Rijetko koji pravoslavac iz Srbije I Bosne smatra Dodika za zlo a kada se jedan Bosnjak pocne borit za prava svog naroda i da budu jednako priznati u drzavi u kojoj zive odmah postaje zlo.
Uostalom, nikakve drugacije izjave i bljuvotine se nisu ni ocekivale od zilkica i njemu slicnih
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2009   #3
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Očigledno je da pojedinci pristalice tzv.srpskog reisa Zilkića, koriste sve moguće načine i medije da satanizuju legalno izabranog poglavara islamske zajednice u Srbiji. Mislim da obični vjernici su već prepoznali propagandnu mašineriju Beograda, te ne vjerujem da će im ta rabota uspjeti. Očigledno je da Beogradski režim nije ništa naučio kroz najnoviju istoriju, te ponavlja iste greške, dovodi razne Sejde Bajramoviće, lažući i sebe i druge da je to legalan čin. Volio bih da se ovaj medij ne koristi u propagandističke svrhe.
homar is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2009   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Homar ovaj mediji kako ga ti nazva ne koristi se u nicije svrhe, otvoren je za sve, ne mogu misliti svi isto i podrzavati svi istog.. Moje i tvoje misljenje se razlikuje po tom pitanju ali to ne znaci da mozemo i ja i ti obrazloziti svoje misljenje na forumu ...
Znaci opusteno i objektivno ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2009   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ako se to odnosi na nas... samo cu reci da je vijest prekopirana sa bizniskluba... a biznisklub preuzeo iz casopisa ALO... tako da sa nama veze nema...

Nase je da prenesemo sta smo nasli i da damo svoje misljenje o tome...


Pooooozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2009   #6
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Zlukorlica ne podrzavam ali je upravu covek ne oseca da je to njegavo zastava i grb i to je to.
Ja neznam koja budala moze da nosi u svatovima one iste zastave pod kojima je ubijeno stotine hiljada muslimana u skoroj proslosti.Srbi iz bosne ne podrzavaju onu bosansku koja nista nema sa vjerom a mi bi po njihovom trebali da ljubimo one orlove i neznam jos kakve lesinare, krstove i sve to u znak postovanja drzave i ustava.
Hoce da budemo poput onih novokomponovanih crnogoraca koji u svojim kucama,autima nose zastave cg.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2009   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Pa niko te ne tera da je nosis,imas PRIZNATU zastavu Sandzaka i nosi je, u Americi imas vise Muslimana nego srbija stanovnika pa nemozes promjenit grb ili himnu svakom svoje tako je najbolje ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2009   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
u Americi imas vise Muslimana nego srbija stanovnika pa nemozes promjenit grb ili himnu svakom svoje tako je najbolje ...

U Americi nema potrebe da se mijenja jer je to zastava i grb Americkog naroda svih nacionalnosti, sto u Srbiji nije slucaj niti ce ikada i biti poznavajuci njihov mentalitet.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

sta u toj zastavi ima od tvog naroda ???
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #10
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Resko ja sam dolje video nase ljude da nose te zastave u svatovima kao mora nesme samo nasa i te gluposti.Sto se tice amerike njihova zastava ne odaje nista po cemu bi ti mogao zakljuciti da se radi o krscanskoj drzavi sto se moze reci i za vecinu zapadnih zemelja.Srbi namecu ostalim narodima njihove simbole poput krstova onda himna isto kao da smo mi tu dosli u zadnjih 20 god prelazeci preko istine da smo mi tu dosli pre od njih.Nema veze kolko ko simpatise muftiju treba istinu pricati, ja licno sebe nemogu zamislit da nosim tu njihovu zastavu i pjevam njihovu himnu nikad za zivota.
Sellam
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #11
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zukorlic priziva zlo u Srbiji ???
Hmmm ne bih da komentarisem puno ali sta to zeli Zukorlic i za sta se zalaze najbolje mozemo videti iz ovog video-intervjua koji je skoro dat za TV Palma,pa pogledajte:

Intervju sa Glavnim muftijom 09.07.2009.-Me?ihat Islamske zajednice u Srbiji
  Reply With Quote
Old 12-07-2009   #12
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
sta u toj zastavi ima od tvog naroda ???

Ima zvezdica, hahahahah salim se. Nego , nebih da komentarisem ovo jer je suvisan svaki komentar
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #13
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Meni licno ona 4 C bodu oci dje ih god vidim. Alergican sam na njih, i ovde sam uz 007. Zar nije taj grb i ta zastava moglo bez toga da prodje?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #14
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Moglo je al jbg pita se vecina ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #15
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Pa cek, tako je i kod hrvata... oni su jos zesci sto se toga tice nego srbija... i opet se to ne moze promijeniti...
svabe su ubile milione ljudi za vrijeme rata... jevreja i muslimana i hriscana i ko zna sta jos...

Pa se danas svi kunu u mercedes i porsche i audi i bmw...

Dajte ljudi, suvisno je to... zivis u srbiji, onda se drzi pravila srbije... kom se ne svidja nek ide brate...
treba da shvatite da je prosao rat i da se treba okrenuti drugim stvarima... od proslosti se ne zivi...
A i oni koji su pocinili zlocine u vecini su vec kaznjeni i odstranjeni... tezak je taj proces shvatite. a i nije zavrsen!!!!
I svabe dugo godina nisu imale nigde pristupa posle rata, pa dje su sada???
Merodavni su za skoro ceo svijet
Sto je najgore, najmanje se bune oni sto zive u srbiji u sandzaku, a najvise oni sto su na strani... upalite malo te mozgove, ipak dolazite i vi u SRBIJU!
Ja volim sjenicu i srbiju i rado dolazim... cak razmisljam opet da se vratim dole da zivim, ali mi je zao kad vidim kako pisete ovde...


Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #16
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Mene su 4 C i tri prsta nervirala uvijek, ja tu ne mogu nista. Jeste da je to Srbija, ali bi po nekom pravilu taj narod da koristi svoja obelezja kad ih vec ima. Uostalom video si ako si pratio otvaranje olimpijskih igara. Kada su izlazile zemlja po zemlja, prvo bi snimili takmicare dok hodaju, onda funkcionere te zemlje koji su na tribinama. Tako do srbije. Kada su izasli "nasi", snimahu ih malo, posle sokrenuse na Tadica, a on digo tri prsta, ko da zna cio svijet sta je to. Odmah posle toga su sklonili i snimali zemlju koja je bila ispred srbije dok ona iza srbije nije izasla. Znaci svakom svoje, a ne nametati svudje sahovnicu, kukasti krst, tri prsta, dva prsta ili sta li vec
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

i oppet ne mozes da globalizujes na osnovu jedne osobe to...
i dan danas imas svaba koji dizu ruku u nebo u znak pozdrava Hajl hitler... to nisu svi i to su manjine, seljaci...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #18
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ti si Zlaja malo ovdje pobrkao loncice, kako ti volis da kazes. I hrvati kao i srbi, u drugoj drzavi traze specijalna prava i statuse a ista ta prava nedaju drugim narodima u svojim drzavama.
Mi ovdje ne pricamo o tome ko koliko smatra Srbiju svojom drzavom vec pricamo o demokratiji i pravu drugih naroda koji zive u toj zemlji a ni Srbija ni ta Hrvatska koju ti spominjes uopste nemaju pojma sta znaci rijec DEMOKRATIJA I POSTIVANJA PRAVA NACIONALNIH MANJINA
Mi smo Bosnjaci mnogo "merhametli " ljudi pa oprostamo sve i prelazimo preko svega
Muka mi je i zlo kad vidim da se u cijeloj Evropi proglasava 11 juli za dan zalosti dok u samoj toj Bosni u kojoj je pocinjen taj zlocin taj datum nije proglasen za dan zalosti zbog istih tih ljudi koji su ga pocinili pa se sad nalaze u vlasti i vrse opstrukciju svake odluke koja se tice naseg naroda
Dok se ugljanin pocetkom 90tih borio za prava Bosnjaka bio je idol i junak i niko ga nije smatrao za zlo, sve dok nije izdao taj isti narod.
Sada , kada se drugi covjek bori za ista ta prava odmah se smatra za zlo
Neko spomenu Jevreje i mercedese i sta ja znam , nadjite mi Jevreja koji vozi mercedes ?????????????
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #19
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

A tih sto dizu ruku u nebo ima i ovde. Skinheads, oni se vodem istim idealima kao i hitler u svoje vrijeme. Ali takvi nisu na vlasti, nisu predsednici drzava. Ipak se tako nesto ne treba upraznjavati bas svudje i u svakom trenutku. Sta god da je u pitanju. Zar ne?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #20
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Zlatko i mi volimo da odemo dolje i sigurno cemo se vecina vratiti ali mercedes i bmw jednostavno nemaju nista sa kukastim krstom i zlocinima njemacke u proslosti.Kada bi srbi napravili neko dobro auto ja bi ga sigurno vozio ovde u usa i nebi mi smetalo sto su ga oni napravili uopste.
Nemacka posle drugog s. rata je samo sluga anglosaksonaca i sam vidis da se ne pita za nista zivo.Cim neko malo digne glas ovi ih odma ucutkaju popud austrije kada je izabrala onog nacistu cini mi se 2000-te god vido si sta je bilo.Mi smo se pomirili da nam je srbija drzava sve dok oni se budu prema nama ponasali kao prema svojim gradjanima.Pogledaj samo skupove na ravnoj gori pa na manjaci i reci mi da mi to napravimo sta bi se desilo i kako bi se oni ponasali prema nama?
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
muamer, priziva, sandžak, srbija, srbiji, zlo, zukorlic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:35. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)