SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 22-02-2008   #61
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Alonso ne veruje da ce stajati na podijumu 2008



Fernando Alonso se vratio u Renault ali ne veruje da ce se popeti na podijum ove sezone.
- Jedino mogu da se borim za sedmo mesto, rekao je Alonso.

Posle uspesnih godina u Renaultu i dve sampionske titule Alonso je presao u McLaren. Sad se vratio u Renault ali ne verujte da je presao nabolje.
- Ja mislim da ce ovako da izgleda pred kraj godine: Dva ferarija, dva McLarena i dva BMW-a, i ako sve bude kako treba moci cu da se borim za sedmo mesto, rekao je Alonso za spanski AS.
- Mi smo daleko iza ove trojke i nismo u poziciji da se borimo za nesto vazno.

Testiranja pre premijere u Melburnu 16. marta nisu pokazala da se Alonso priblizio drugim timovima, naprotiv.
- Pre dve tri sedmice je BMW bio malo iza Ferarija i McLarena i mi smo bili blizu njima. Sada su blizu McLarenu. Oni (BMW) voze brzo. Voze sa punim rezervoarom i ipak imaju veoma dobra vremena.

(Viasatsport)
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-02-2008   #62
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ja sam na ovu izjavu od Alonsa citao i izjavu i od Heidfelda u kojoj kaze, da nije bas onoliko zadovoljan bolidom, koliko se pricalo... Ali to su kao samo price, videcemo sta je merodavno 16.03 u Australiji...

Dobro je dobro je, manje od mesec dana jos...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008   #63
Eko
Eko
Početnik
 
Eko's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Sarajevo
Godine: 44
Posts: 284
Default

Bez obzira na sve ipak cu ostati fan Alonsa i nadam se da ce se nesto promijniti do pocetka sezone i da ce se bolid malo srediti. Uostalom vrijeme ce pokazati.
__________________
"Znam da nista ne znam"

Posjeti www.enes-arh.8m.net
Eko is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008   #64
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Alonso jeste dobar vozac, ali je tako umisljen i dizoglav, da ga ne mogu zbog toga. Pocelo je sve jos dok je bio u Renou, pre Mercedesa, kad je svaki reporter mogao samo po jedno pitanje da mu postavi pre i posle trke, nikako vise...
Dobro to verovatno nije on smislio, ali se primio u toj ulozi... Zbog toga mi je odvratan... Isto tako u Meklarenu, kad je dete kome uzmes cuclu poceo da place, zato sto je hamilton bolji od njega!!!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008   #65
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ja sam isto citao izjavu Wilija Rampfa koji je tehnicki direktor BMW-a i on kaze da je ovogodisnji BMW-ov bolid znatno brzi od proslogodisnjeg samo sto ima problema sa pouzdanosti i da zbog toga ne koriste pun potencijal bolida. Takodje je rekao da su njegovi inzinjeri toliko unapredili bolid i doveli ga do granica i da im treba puno vremena da ga svi upoznaju i iskoriste pune mogucnosti.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2008   #66
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Evo da obradujem i Eka. Cuju se glasine da Renault ima tajno "oruzje" koje ce da upotrebi na GP Australije. Radi se o tajanstvenom W-spojleru koji bi trebao da ubrza bolid za oko pola sekunde po krugu. Do sada ga nisu javno testirali da ga ne bi drugi timovi "snimili" i kopirali pre pocetka sezone. Renault i Alonsu ovo demantuju i kazu da od toga nema nista.

http://www.forumula1.net/2008/f1/f1-...-wing-rumours/
adnan is offline   Reply With Quote
Old 27-02-2008   #67
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Ron Dennis dobio otkaz

Glasine kruze da je Ron Dennis dobio otkaz iz McLarena. Umesto njega ce Martin Whitmarsh da preuzme kormilo McLarena pre starta sezone u Melburnu.

Kao razlog se navodi spijunska afera sa Ferarijem koja je dovela do gubljena svih poena osvojenih u 2007 i do kazne od 100 miliona eura. Takodje se navodi i svadja i favorizam medju vozacima kao jedan od razloga.

Izvori:
Motorsport-total (nemacki)
Marca (spanski)
adnan is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2008   #68
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

E neka je bas mi je drago... sto nece dati bog da je tako... igra se bre sa milionima, i sa ljudima ko da su igracke u pitanju i igrica monopoly...

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-02-2008   #69
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Pa zar nije Ron dennis vlasnik McLarena, kako moze da dobije otkaz ?
I u formuli , kao i u ostalim sportovima ima namjestanja i kupovine bodova. Sve je postalo samo busines, nema tu vise one drazi za sportom i igrom
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 29-02-2008   #70
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

McLaren je akcionarsko drustvo. Mercedes je vlasnik oko 40% akcija a koliko akcija Ron Dennis ima neznam.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2008   #71
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Izgleda du su glasine tacne. Ron Dennis napusta McLaren zbog "porodicnih razloga". To ce Ron da objavi sutra ponedeljak 3/3 2008.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2008   #72
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Po pravilima FIA mesta u depou se dobijaju prema plasmanu iz prosle sezone. Po tim pravilima bi McLarenu trebalo da pripadne poslednje i najgore mesto u depou ali Bernie Ecclestone je im je dodelio mesto broj 5. Prvo im je bio dodelio mesto broj 3 ali posle ulozenih zalbi Renoa i Vilijamsa ih je pomerio jos 2 mesta unazad ispred Red Bulla.

Da vas podsetim da je McLaren zbog spijunaze prema Ferariju kaznjen sa 100 milion eura i da su im oduzeti svi steceni poeni 2007 i tako su zavrsili sezonu kao poslednji tim na tabeli. Ta je presuda prema mnogima previse blaga a evo i sada FIA pokazuje svoje simpatije prema "srebrno ofarbanom Ferariju" (citaj McLaren).
adnan is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2008   #73
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default "Hvala bogu sto Hamilton ne vozi za Ferrari"

Sir Frank Williams, vlasnik Williamsa je izjavio da je sreca sto Lewis Hamilton ne vozi za Ferrari. Da kojim slucaj on vozi za Ferrari bilo besmisleno izlaziti na trke jer bi se unapred znao pobednik.

Kada su ga pitali sta misli o Kimiju rekao je da je Kimi mnogo talentovan vozac i da je dobar kao i svi ostali. Njegova mana je sto nije previse zainteresovan a to se ne primecuje u Ferrariju.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-03-2008   #74
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 47
Posts: 147
Default

los sam bez pomagala.Nije mi prvi put da letim sa staze


LG.Kimi/Edin
edin_mangas is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2008   #75
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Safety Car

Na sajmu automobila u Zenevi je predstavljen ovogodisnji Safety Car. Auto je Mercedes-Benz SL 63 AMG sa nesto preko 500 KS.



Evo i malo interesantnih stvari. Safety Car voze Bernd Maylander i Jacques Tropenat (on vozi ambulantna kola) i to im je stalni posao. Maylander opisuje razliku izmedju Safety Car i F1 kao razliku izmedju jumbojeta i vojnog lovca.

Evo kako im izgleda sema. Cetvrtkom testiraju stazu, petkom odmaraju (dzuma) a subotom je GP2 trka i nedeljom F1 trka. Za vrijeme trka su stand bay i sede u autu sve vreme sa slemom na glavi i zakopcanim pojasom.

Prvi put se Safety Car upotrebio u Kanadi 1973 i usao je ispred pogresnog bolida. Funkcionerima je trebali vise sati posle trke da utvrde pobednika. Sledeci put je Safety Car koriscen 1993. U to vrijeme su Safety Car bili mnogo sporiji od F1 tako da bi bolidi izgubili pritisak u gumama i to se navodi ka jedan od razloga fatalnog incidenta Ayertona Sene.

Safety Car su bili umijesani u vise incidenata. Evo jednoga:

adnan is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2008   #76
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Talking

Quote:
Originally Posted by adnan View Post



Evo kako im izgleda sema. Cetvrtkom testiraju stazu, petkom odmaraju (dzuma) a subotom je GP2 trka i nedeljom F1 trka. Za vrijeme trka su stand bay i sede u autu sve vreme sa slemom na glavi i zakopcanim pojasom.
hahahahah sta ti nece pasti na pamet
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2008   #77
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

adnane molio bih te da ne izvestavas navijacki :


"FIA pokazuje svoje simpatije prema "srebrno ofarbanom Ferariju" (citaj McLaren)."
suad is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2008   #78
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ne izvestavam nego pisem. Tako McLarena zovu odkada je koristio Ferarijevu tehnicku dokumentaciju, sto je i dokazano na sudu.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2008   #79
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Uglavnom da znate, da na stranici www.rtl.de mozete i putem interneta da pratitet trku formule jedan uzivo...
To sam upravo sada procitao na sledecem linku nemacke stranice: http://fotovideohifi.magnus.de/digic...-internet.html

Pozzzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2008   #80
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ron Denis ostaje na čelu Meklarena
Utorak, 11. mart 2008. 16:35


Pet dana pre starta prve trke u sezoni Formule 1, Ron Denis spakovao je stvari i krenuo put Australije.

Legendarni šef Meklarena po svemu sudeći, predvodiće tim na trci u Melburnu, iako je prethodnih nedelja bilo veliko pitanje da li će se povući sa mesta šefa tima zbog pritiska "Spajgejt" afere.

Britanac, je nedavno najavio za londonski "Indipendent" da razmišlja o skorom, ali ne i momentalnom povlačenju.

"Nisam siguran kada će to biti. Postoje stvari u mom životu, koje moram da sredim i krenuo sam to da radim. Imam 60 godina i shvatio sam da pored Formule 1 čovek može još mnogo toga da proba dok je živ", rekao je Denis, za kojeg se vezuju svi uspesi Meklarena u prethodne dve decenije.

Ipak, prethodne sezone, ovaj tim bio je na stubu srama, jer su uhvaćeni u špijunaži. Zbog posedovanja kompletne tehničke dokumentacije najvećeg rivala Ferarija, tim iz Vokinga kažnjen je oduzimanjem svih bodova u konkurenciji konstruktora, kao i novčano sa 100 miliona dolara!

Sve to, teško je pogodilo Rona Denisa, čiji se tim mehaničara i dizajnera kompletne zimske pripreme za sezonu pred nama proveo pod prismotrom komisije, koja je proveravala da li će i jedan od Ferarijevih patenata biti primenjen u konstrukciji bolida.



"Menadžment Meklarena se neće menjati"

Ipak, Norbert Hog, vodeći čovek "Sport tima" nemačkog giganta Mercedes, koji snabdeva Meklaren motorima, izjavio je "Eurosportu" da nikakvih promena u menadžmentu tima neće biti ove godine.

"Mogu da izjavim da struktura menadžmenta ostaje nepromenjena", demantovao je Hog priču da će Rona Denisa naslediti njegov prvi saradnik tokom prethodnih 17 godina, Martin Vajtmarš.

Podsetimo, Ferari je na kraju 2007. godine takodje ostao bez jednog od ključnih ljudi. Tim je napustio dugogodišnji CEO (izvršni direktor) Ros Braun, koji je preuzeo Hondu.

Na njegovo mesto "popeo" se Žan Tod, koji je kao sportski direktor "skuderije" radio u tandemu sa Braunom. Na Todovo mesto došao je Stefano Domenikali.

(MODNO)
adnan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2008


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Slike iz Sjenice 2008 Tahirovce Slike iz Sjenice 569 31-05-2010 23:33
Oktoberfest 2008, kod nas.. borichi Carsijska raja 3 15-10-2008 06:09
Top 10 Glumica 2008 STRANAC Ovo i ono 7 07-09-2008 20:51
Zelje 2008 Cherry Ovo i ono 14 09-07-2008 04:22
euro 2008 liliput Sport 24 11-05-2008 21:50


All times are GMT +2. The time now is 17:33. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)