SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 24-02-2006   #61
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

E pa,poselami onda sve bumbare i pchele
amlA is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-02-2006   #62
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Nasmješnije je što civiliziranost, nažalost, nije prelazna. I na Karlsplatzu nosim livadu u duši...
fraer is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2006   #63
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

To periferija govori iz tebe?Hajde,hajde de...mozda i ti proshetash nekad tuda i napravish neki intervju
amlA is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2006   #64
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Aha, sa onim maskiranim tipom što dila ulaznice za pozorište po 50 ojera?
fraer is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2006   #65
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Što si tako neprijateljski nastrojena. Meni pravo drago da razmijenim mišljenja sa zemlljacima...
fraer is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2006   #66
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Fraeru,ne moras da budes drzak i nezahvalan jer vidis da Alma i Ja jedini ti odrzavamo temu ili nas koristis da se sa nama prepires.savet od mene da ovu energiju koju koristis za prepucavnje iskoristis i kocentrises se na temu koju si sam zadao.Zeleo bih da ti nastavis,da vidim kolika su tvoja znanja o vehabijama ili selafijama ko kako hoce da ih nazove.I molim te da ne koristis argumente tipa: covjek stoji pored dzamije i prodaje cd ili razgovarao sam sa covjekom svasta mi je napricao.Nisu svi, selafije, koji sami sebe tako nazivaju ili se oblace kao oni!

Aha, da ti odgovorim na pitanje zasto sam se fokusirao na nacim oblacenja selafija.ne,nemislim da je to najvaznije ali sam mislio da ce biti zanimljivo da objasnim zbog cega Oni nose kratke pantalone.Jer i meni je prvo kod njih upalo u oci nacin njihovog oblacenja.
joku is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #67
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Zahvalan sam što održavate "moju" temu ali nemojte za moj hatar.I kojom argumentacijom da se služim? Islamskom? Pa ja ne mogu to, bio bih licemjer da se izdajem za nešto što nisam.



A znam da su vehabije odbacili tradicionalna vjerovanja i običaje sunitskog islama. Štaviše (i sam si to rekao) ,dopušta (i podstiče) na rat protiv svih nevjernika, pa i muslimana koji ne slijede njihovu ideologiju.



Znam da su dobro uvezani i da su redovno snabdjevani preko raznih dobrotvornih islamskih organizacija (Furqan, recimo). Sasvim slučajno poznajem čovjeka koji u kući ima divlju štampariju i najčešće su mu mušterije upravo vehabije iz jednog obližnjeg džemaata (Sarajevo, stari grad). Tu se štampaju brošure i knjige o kojima je Jasmin govorio.



Hamid Algar, profesor sa Berkeleyja, napisao je knjigu o vehabizmu u kojoj ih žestoko kritikuje, a pritom je i sam poznat po tvrdokornim stavovima (jednom se na komemoraciji žrtvama genocida nad Armencima izderao na grupu studenata-Armenaca, govoreći im da "genocida nije bilo, ali bi on volio da jeste"). E, takav je Hamid, talibanski režim u Afganistanu nazvao "izopačenim i krvoločnim" i k tome je ustvrdio da vehabizam nije imao odjeka izvan Arapskog poluotoka sve dok njegovim propovjednicima nije stavljen na raspolaganje novac od saudijske nafte. (evo nas opet oko nesretne nafte...)



Da sam vjernik, rekao bih da je prva Allahova dž.š. objava Muhammedu a.s. bila "Uči", a ne "Ubij" nevjernika. O tome ja pričam.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #68
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

usput, pogledaj http://en.wikipedia.org/wiki/Hamid_Algar
fraer is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #69
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Meni ovo vishe shega postalo,a ti fraeru(fali ti slovo j u nicku) bi trebao da se zaposlish u kabinetu predsednika Amerike...super bi se slagali.Josh da dodam da se u nekim stavkama slazem sa tobom,ali njih ima 2%,a poshto me tvoj nachin pisanja i tvoj zajedljivi cinizam zamaraju...necu vishe komentarisati.
amlA is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #70
Alien
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam alejkum,



Mjesec dana sam bio u prelijepoj nasoj Sjenici, tako da nisam pratio sta se sve desavalo na forumu. Ali jutros od sabaha sam pred kompjuterom i procitao sve propusteno pa i ovaj post.

"joku" puno mi je drago sto si tu i dosta se slazem sa tvojim misljenjima.

"fraer"-u, moram priznat da sam bas prijatno iznenadjen, nakon faza koje si prosao od sjenickog dzemata do popularnog Sarajevskog "cumeza", tvojim intelektualnim nivoom. Ponosan sam na to da Sjenica ima jednog tako vrsnog, mladog novinara i publicistu. Ovo govorim iako se u dosta stvari ne slazem sa tobom.

Prvo, intervju, kazes da sve ovo govori tvoj cijenjeni sagovornik, mada se prilicno vidi da se dosta slazes sa njim a budi receno, pitanja postavljas bas ti.

Drugo, koliko god nadjes intelektualaca i hafiza koji napadaju nazovi vehabije, toliko ces naci istih koji brane ovaj pokret.

Trece, normalno je da ti branis svoju firmu ali je javna tajna da su "Dani" izdajnicki casopis kao i sam Pecanin. Odavno ga pratim (list) i mogu reci da su jako uspjesni u pljuvanju i Bosnjaka i Bosne i Islama(neuzubillah).

Sto se tice izvora koje bas lijepo koristis i na koje pozivas clanove foruma, to je prosta stvar danasnjice. Gotovo svaki list ima neke svoje vjerododstojne izvore pa cak i one najprimitivnije Suljove Sandzacke novine.

Toliko, jos jednom velike cestitke na tvom uspjehu i ako mi dozvolis pitao bih te za ovo "da sam vjernik...". Je li to znaci da si nevjernik, neka metafora ili nesto sasvim trece. Nemoras mi odgovorit, ipak je to tvoja licna stvar.

Selam
  Reply With Quote
Old 25-02-2006   #71
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

selam alejkum burazeru!

I meni je drago sto si ovdje i bas sam se pitao sto se ne oglasavas jer znam da i Ti imas sta reci na ovu temu!

Ps.I Ja isto pitanje postavih fraeru pa izbrisah.nisam zeleo da budem zajedljiv i da skrecem sa teme.Imam i ja osecaj kao i Amla da fraer nije dovoljno ozbiljno shvatio temu(koja je i te kako ozbiljna)Do sada Od njegovog "ogromnogo"intelektualnog potencijala(kojim se tako zdusno hvali)necuh nista pametno ali se nadam da ce doci do izrazaja!!
joku is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #72
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
Toliko, jos jednom velike cestitke na tvom uspjehu i ako mi dozvolis pitao bih te za ovo "da sam vjernik...". Je li to znaci da si nevjernik, neka metafora ili nesto sasvim trece. Nemoras mi odgovorit, ipak je to tvoja licna stvar.

Selam


Selam brate, dugo nisam čuo ništa od tebe. Neka si se javio.



Ovo gore što si rekao je tvoje mišljenje i nažalost nisi jedini koji tako misli. No, nemam namjeru braniti te novine, jer ja potpisujem svoje tekstove a ne uređivačku politiku. Osim toga, da krenem dokazivati suprotno - ispalo bi da reklamiram, a to mi stvarno nije cilj i udaljili bi se od teme.



E, sad citat: Namjerno sam rekao "da sam vjernik" jer smatram da je vjera potpuno privatna stvar i da je ne treba uvlačiti u rasprave ove vrste. Jednostavno je - oko vjere nema rasprave i to treba poštovati. Zato ne prihvatam ni tu argumentaciju i neću da nastupam sa tih pozicija, jer uvijek neko može reći da "život nije rijeka, šta ćemo sad?" i na tome bi se sve završilo. Samo, tako nećemo stići nikuda. Ovdje nije cilj mijenjati vjerovanja ljudi (jer ja apsolutno poštujem svačije, pa i one koji čekaju svemirski brod da ih odvede na planetu sreće), već razumna rasprava na zadatu temu.



Nema potrebe da se očitujem oko svojih vjerovanja, jer samo Bog zna ko je vjernik a ko nije.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #73
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

P.S. Hvala ti za pohvale (ako su iskrene). NIje poenta da se ja i nti složimo - mislim, bilo bi baš bezveze i dosadno kad bi smo se svi oko svega slagali.

Reći ću samo da se generalno slažem sa svim ljudima koji su protiv nasilja, ma kojoj vjeri pripadali.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #74
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Alien



Trece, normalno je da ti branis svoju firmu ali je javna tajna da su "Dani" izdajnicki casopis kao i sam Pecanin.


Imamo isto misljenje....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #75
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Aha, i ja sam na spisku tajnih službi ... hiihihih
fraer is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #76
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Svaki obrazovani Musliman ce kritikovati Vehabizam. Ja konkretno neznam puno detalja o njima. Ali ono sto znam se apsolutno ne slaze sa ne promjenjivim principima Kurana. Oni su nista drugo nego nekakva sekta koja zeli da promijeni Kuran. Mi imamo pravo da se slazemo ili ne slazemo sa njima.

Fraeru, kome u razvijenom jeziku apsolutno ne nedostaje "J" vidim da si dosta vremena potrosio na pronalazenju dokaza i odlicnog materijala koji potvrduje tvoje tvrdnje.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #77
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

daju mu ovi iz tajne sluzbe hehehhe...mada tvrdim da citaju ovaj forum i ovi iz tajne sluzbe srbije i ovim putem ih n.... na k...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #78
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

selam alejkum!

"borichi i sam kazes da o vehabizmu neznas mnogo,zato ne razumijem kada kazes da ih treba kritikovati( ne bi trebali nekog kritikovati po automatizmu)

Da se razumemo, ja nisam vehabija i u vecini stvari neslazem se sa njihovim poimanjem islama ali kada nekoga kritikujemo moramo znati zbog cega to radimo!
joku is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2006   #79
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
ne bi trebali nekog kritikovati po automatizmu


Koji automatizam? Pa jedan od osnovnih ciljeva vehabija je obračun sa "nevjernicima".



Na osnovu hadisa koji bilježi Ahmed u svome Musnedu 2/332 i ostali, a kod Ibn Madže je zapisan pod brojem 39931, ummet će se podijeliti na 73 skupine, od kojih će samo jedna u džennet. Ta skupina je označena kao Džemaat (zajednica).



Međutim, ulema kategorički odbija ovaj hadis, označivši ga kao munker (slab hadis). Hafiz ibn Hadžer, naprimjer, u svome poznatom djelu Lisanul-Mizan, kaže: "Rekao je Buharija za njega da bilježi munker predaje". (Navodim podatke iz knjige Šejha Hasana Ali Sekkafa, autora preko stotinu djela iz islamskih oblasti, najviše iz oblasti islamskog vjerovanja)



Čemu sve ovo: dakle, na osnovu slabog hadisa kojim se najprije proglase izabranom skupinom, također uzimaju sebi za pravo da bukvalno donesu fetvu o tome ko je vjernik a ko ne. A znamo kakva je njihova misija protiv nevjernika.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2006   #80
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 48
Posts: 147
Default

Selam alejkum



Ne slazem se sa tvojim misljenjem i sa tvojim stavovima u vezi ove teme

Ali samo napred dobro je da neko iznese svoje misljenje mozda bude nekog haira od ovog svega.



Iznesi nam svoje misljenje kako da pobedimo vehabije i da oni postanu normalni vernici
edin_mangas is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
neg, nije, svaki, terorist, vehabija


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ovo Nije Normalno STRANAC Ovo i ono 54 07-12-2012 04:42
Ljubomora nije ljubav Tahirovce Ljubav i ...još po nešto 6 13-05-2009 15:08
Nije gotovo!!! Setite se 90-ih... Prijepoljka Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 13-05-2008 16:27
Nije Oglas! borichi Mali oglasi 24 01-05-2008 01:16
Lov Nije Samo Lov, Lov Je DruŽenje Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 5 31-01-2008 18:55


All times are GMT +2. The time now is 03:47. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)