SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Poznanstva znaš nekog iz sjenice ili želiš upoznati, ovde si na pravom mestu!

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 07-05-2006   #121
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

sta ste navalili na ovoga momka (okija) pa ,,MOZDA" je i covek dobio sat na poklon a to da je ovaj najbogatiji Turcin na svijetu to kazu samo oni nasi u turskoj a oni svi lazu, ko LENJIN i ja sam cesto bio po turskoj tamo je velika trka ko ce da slaze vise ove sto tamo dodju. A ja neznam sta je taj Esad Hodzic uradio za Sjenicu pa da bi bio poznat
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-05-2006   #122
lejla
Registrovan
Početnik
 
lejla's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Sarasota,FL
Godine: 42
Posts: 482
Default

''''''Jer je poznato da Turska, Kina, Banglades i Philipini i mnoge druge siromasnije zemlje zbog niskih cijena radne snage proizvode za velike svjetske kreatore i velika imena u svijetu. Skoro svi to rade Versace, Tomi Hilfiger, Polo i mnogi drugi. Daleko im je jeftinije da naprave nesto u Turskoj nego u Engleskoj ili u Americi. ''''''



















Ovde je bila prica o Sandzakliji koji je u Tursku.Bilo kolko da je Turska siromasna zemlja(mislim da nije tako)vecina sandzaklija je uspela,vecina je ministri,vlasnici velikih fabrika itd.Samo nemoj da zaboravis i broj stanovnika Turske(70 miliyona).
__________________
Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni,a jos cudnije kako

nam bas to malo nedostaje
lejla is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2006   #123
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Turska ima odlicne prirodne resourse koji su neka druga tema. Ali radnik nije placen, svi znamo da tamo prosjecan radnik radi za nikakve novce. I jos pravni sistem je vrlo los. Totalno korumpirana zemlja. Mozete napraviti bilo sta, vazno je samo potplatiti ljude u zatvoru. I mnogo toga. Tu bi se moglo puno pisati.



Iz tvojih pisanja Lejla cini mi se da si ti tamo u skoli. Zelim ti uspjeh, nadam se da ti neces zavrsiti kao 69 milliona drugih ljudi koji tamo pate. Mada bih bila sretnija da sam procitala o tebi da studiras u nekoj drugoj zemlji.

I kada spominjemo Tursku, vakat bi mi bio da obidjem mezarje moje rahmetli Nane, tetaka daidza, koji su 50- tih odselili tamo.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2006   #124
Dzenan
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 54
Default

Postovana gospodjo,gospodjice ili gospodine neznam od kuda dobijate takve informacijeali Vam mogu reci da su apsolutno netacne.Cak bih rekao diletantske.Molim Vas demantujte me nekim istinitim primerom,i ubedite sve na forumu u ono sto tvrdite.Pozdrav za Lejlu.Turski fakulteti u pojedinim oblastima su bolji od zapadnih.Nece se puno cekati da se to i u praksi pokaze.
Dzenan is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2006   #125
lejla
Registrovan
Početnik
 
lejla's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Sarasota,FL
Godine: 42
Posts: 482
Default

Quote:
Originally Posted by borichi
Turska ima odlicne prirodne resourse koji su neka druga tema. Ali radnik nije placen, svi znamo da tamo prosjecan radnik radi za nikakve novce. I jos pravni sistem je vrlo los. Totalno korumpirana zemlja. Mozete napraviti bilo sta, vazno je samo potplatiti ljude u zatvoru. I mnogo toga. Tu bi se moglo puno pisati.



Iz tvojih pisanja Lejla cini mi se da si ti tamo u skoli. Zelim ti uspjeh, nadam se da ti neces zavrsiti kao 69 milliona drugih ljudi koji tamo pate. Mada bih bila sretnija da sam procitala o tebi da studiras u nekoj drugoj zemlji.


Da ja ovde studiram i zadovoljna sam.Mogu ti reci da su po neki univerziteti(fakulteti)bolji nego na zapadu.Pravo mi se svidja nacin skolovanja.Diploma sa ovog univerzita je priznata u celom svetu.Tako se nadam da nece biti kao 69 miliyona(kao sto ti kazes).



Mozda smo malo skenuli sa teme.Brichi, naterao si me da se bas raspitam o Sandzakijama(sjenicacima)

ovde, jer je tema o tome.Pisacu o svemu detaljnijeeee.
lejla is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2006   #126
lejla
Registrovan
Početnik
 
lejla's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Sarasota,FL
Godine: 42
Posts: 482
Default

Quote:
Originally Posted by Sadik
sta ste navalili na ovoga momka (okija) pa ,,MOZDA" je i covek dobio sat na poklon a to da je ovaj najbogatiji Turcin na svijetu to kazu samo oni nasi u turskoj a oni svi lazu, ko LENJIN i ja sam cesto bio po turskoj tamo je velika trka ko ce da slaze vise ove sto tamo dodju. A ja neznam sta je taj Esad Hodzic uradio za Sjenicu pa da bi bio poznat




Kao u svakoj zemlji pa i Turskoj ima ljudi koji lazu,to su pretezno Turci.A za nese ljude ne mozes tako da kezes jer nisi upravu.

A jeli ti to vodis neku evidenciju ko je i koliko pomogao Sjenici???????

Nemoj vi da mislite da ja branim Tursku.NE.Ali sam samo realna.







Pozdrav za Damira i njegovu porodicu.
lejla is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2006   #127
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sellam Lejli i ostalima tacno je da u svakoj zemlji ima ljudi koji lazu ali veruj mi ja sam drugi put bio u tursku 1986 (ti si imala tad 5 godina )ibio sam jos posle toga bar 50 puta ali veruj mi samo se hvale i lazu ko je vise zaradio i ko ima vise para i ovaj ima pola turske a nas i onaj ima pola stambola i on je nas itd. A sto se tice pomoci sjenici ti mi navedi sama neki primer ko je pomogao sad u zadnjih 15 da je nesto napravio ili obnovio samo, samo pogledaj bolnicu u sjenici i sve ce ti biti jasno
  Reply With Quote
Old 09-05-2006   #128
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

POMOZIMO SJENICI
  Reply With Quote
Old 09-05-2006   #129
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja sam za...samo da ne bude ko za dzamiju?????????
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2006   #130
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

hahahahha

sirotinjo i bogu si teska

hahahhaha
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2006   #131
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by Dzenan
Postovana gospodjo,gospodjice ili gospodine neznam od kuda dobijate takve informacijeali Vam mogu reci da su apsolutno netacne.Cak bih rekao diletantske.Molim Vas demantujte me nekim istinitim primerom,i ubedite sve na forumu u ono sto tvrdite.Pozdrav za Lejlu.Turski fakulteti u pojedinim oblastima su bolji od zapadnih.Nece se puno cekati da se to i u praksi pokaze.




E, pa ja bi ovo trebala da prihvatim kao nekakav izazov, pa da jos iznosim i argumente.E, ne pada mi na pamet. Dzenan svi znamo sta je Turska, i sta se tamo radi i kakav je mentalitet i kultura tog naroda. Nema tu sta da se demantira. Jadno je to sto ima puno naseg naroda tamo.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2006   #132
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

a sta je jadno pa nek se vrate onda u u sandzak ako je jadno da im nije bilo turske sta bi sad radili . ovo sto ti pises o turskoj(borichi) prava je glupost samo pises da pislo/la dodzi ovde vidi kako je pa posle trabunjaj. turska je jedina muslimanska zemlja koja je razdvojila veru od drzave i dala sva moguca prava zenama.a te vesti sto bbc pravi o turskoj i pokazuje kako su sve zene pokrivene i uvijene i nemaju nikakvih prava mogu vereovati ljudi kao sto si ti. ovde ljudi uzimaju redovnu platu, placa im se osiguranje ,i vanredni rad ja sam u to 100% siguran posto sam i ja radio 4 godine ovde i hvala allahu nisam imao nikakvih problema oko toga.dodzi ovde i uveri se
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2006   #133
lejla
Registrovan
Početnik
 
lejla's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Sarasota,FL
Godine: 42
Posts: 482
Default

İ ja sam za tim da se pomogne Sjenici.Sigorno niko od vas ne volili Sjenicu koliko je ja volim.Ja sam samo realno pricala.

A ovo je tema''ONİ SU İZ SJENİCE,A ZNAJU İH SVİ''.

Do sad od pomenutih osoba niko nije pomogao Sjenici.



Otvorite novu temu''POMOC SJENİCİ''pa da vidimo ko je koliko pomogao.
lejla is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2006   #134
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja rekoh bilo je pomena o pomoci za izragradnju dzamije,sto se mene tice moze se otvoriti i ta tema, nego bolim se opet ce biti bruka a i neki ce prestati da dolaze zbog te teme....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2006   #135
Anonymous
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by borichi
Quote:
Originally Posted by Dzenan
Postovana gospodjo,gospodjice ili gospodine neznam od kuda dobijate takve informacijeali Vam mogu reci da su apsolutno netacne.Cak bih rekao diletantske.Molim Vas demantujte me nekim istinitim primerom,i ubedite sve na forumu u ono sto tvrdite.Pozdrav za Lejlu.Turski fakulteti u pojedinim oblastima su bolji od zapadnih.Nece se puno cekati da se to i u praksi pokaze.




E, pa ja bi ovo trebala da prihvatim kao nekakav izazov, pa da jos iznosim i argumente.E, ne pada mi na pamet. Dzenan svi znamo sta je Turska, i sta se tamo radi i kakav je mentalitet i kultura tog naroda. Nema tu sta da se demantira. Jadno je to sto ima puno naseg naroda tamo.
Ti,majke mi,nisi normalan!Bila sam u Turskoj na ekskurziji sa djacima prije 2 godine.U Istanbulu sam srela svoje rodjake koji su prilično bogati(samo na Kapali čarsiji imaju 3 zlatarne).Kod Elmaza Bronje su svi redom kupovali kozne jakne(i profesori i djaci).Od njih sam cula da nema Bosnjaka socijalnih slucajeva i da se svi medjusobno pomazu.Ovako iskrivljeno misljenje,kao ti, imala je vecina nas.Ovo je bila prilika da stvorimo realnu sliku o Turskoj(nismo bas vidjeli puno pokrivenih zena).Turska je sekularna drzava,politika je odvojena od vjere!
  Reply With Quote
Old 10-05-2006   #136
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Okay, ubijedili ste me. Drago mi je da ste zadovoljni, jer neki od vas i zive tamo. Ja nisam spominjala religiju kao posljedicu, korumpiranog sistema. Ja religiju nisam nigdje spominjala. Religija je jos jedna vrsta slobode i neka oni hodaju pokriveni u tome nema nista ruzno.

....Ali radnici su malo placeni i nemaju nikakvu zastitu na radu, legalni sistem, i drugi faktori koji su bitni za jednu drzavu,, to je bio moj point.



A kada odes tamo koga god spomenu "Makar po Stambola ima" hahahaha
borichi is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2006   #137
Kemoni
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zivjeo sam u Tursku i radio 3.5 god. tacnije zivjeo sam u Istanbul Opstina(BAYRAM PASA) YILDIRIM MAH, tu je nas narod naj naseljeni naravno imahi po cjeloj Turskoj, Ko nije zivjeo u Tusku i sa turcima nezna sta je ta drzava i taj narod , Zna samo onu komunisticnu i racisticku politiku sto je slusao od drugoga cjeli vakad,Primer http://www.bayrampasasancak.com ovo su Sandzaklije

http://www.yildirimbosna.org/ i ovo
  Reply With Quote
Old 10-05-2006   #138
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Uf,vi ga bash daleko odoste.U pravu je "borichi"...ja ne znam kakve sad veze ima religija sa chinjenicom da Turska ima nizak zivotni standard.Nije mi poznata ta tolika demokratija u navedenoj drzavi,dodushe nisam nikad zivela tamo,ali ono shto sam videla nekoliko puta,chula...upoznala ljude iz Turske,ne govori suprotno.

I,smeshni su komentari poput komentara"liliput"u stilu:"Ne trabunjaj...."Izgleda da se ovde ne moze polemisati na nekoj zdravoj osnovi.
amlA is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2006   #139
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Turska ima visi zivotni stadard nego bilo koja zemlje istocno od Austrije (osim mozda Grcke), a o nasoj domovini da i ne pricam.



Sto se tice niskih plata i iskoristavanja radne snage to je tako u kapitalizmu i manje vise postoji u svakoj zemlji. Koliko zaradjuju i kakve uslove rada imaju meksikanski ili kineski useljenici u Americi?



Sto se tice Amerike, Amerika je najjaca zemlja na planeti pa su i skandali i korupcija najjaci. Watergate i Exxon su slicni zato sto sto su u oba umijesani predsednici USA samo sto se Bushman dobro izvukao iz ovog poslednjeg. Ko je dobijao ugovore vredne milijarde dolara za izgradnju Iraka? Naravno - Bushmanovi ljudi(=korupcija). Objavljuju li americki mediji otkuda te milijarde ili radije objavljuju kakvo je stanje u Turskoj?



Ima li koga iz Amerike?
adnan is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2006   #140
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Adnane, kapitalizam je jedini realni sistem. Ne moze drugacije, ljudi nikada nisu bili jednaki i nemogu biti. Postoje manje i bolje sposobni ljudi. Kapitalizam je svima dao sansu. Kapitalizam podstice individualca za bolji napredak. Ostalo je sve na nama. I razvijene Evropske zemlje koje imaju razvijenu socijalnu politiku a jedna i najjaca od njih Svedska, sve vise ukida te socijalne povlastice. Jednostavno ne moze opstati. Nije fer prema ljudima koji rade, da placaju tolike poreze i izdrzavaju neradnike.

Sto se tice Amerike, najbolji primjer onog individualizma kojeg gore spominjem. Sve je na tebi, imas neogranicenu slobodu. Ako hoces u skolu ili u business ili sta god hoces niko ti ne brani. Stvarno je sve tvoj izbor. Ali moras da vrijedis oni ne priznaju aljkavost ni u cemu. Sto se Kineza tice, u Americi su vrlo uspjesni. od Kineske Medicine do sitnijeg zanatstva Sto se misli na restorane i ducane. Ja bas nesto neznam Kineze sa niskim zaradama ovdje. Meksikanci su druga prica. Oni ne zele da uce Engleski. Ovdje je Spanski drugi jezik. Poslove koje oni rade su uglavnom: izgradnja sve vrste, u uredjivanje dvorista, parkova, sisanje trave i tako da ne nabrajam. Oni su vrlo zadovoljni sa tim, budu koju godinu i odlaze nazad u Mexiko. Naravno ne svi, ima i njih koji razmisljaju i rade drugacije. Enron, duga storija, ali su vjeruj mi svi u zatvoru i nece im biti lako.

Informacije su dostupne svima o millijardama i Turskoj i ko je god zainteresiran moze doci do njih.

Tema o Turskoj, vidim da razlicito pristupamo toj temi i izdvajamo razlicite zakljucke. prilicno se svi drzimo nekih nasih iskustava od tuda.

Neko je napisao a ja sam to odmah prihvatila i koristim jer mi je vrlo simpaticno ono 'Ima makar po Stambola' to je stvarno bila samo jedna sala.

Ja i dalje stojim pri svom stavu da je to jedna prilicno neuredjena zemlja. Po pitanju pravnog sistema, saobracaja ( Predji cestu ako smijes pjesice) ljudkih prava (sta samo od Kurda rade), nizak standard (sta sve mozes priustiti sa radnickom platom) i mnogo drugih primjera.

Ali sa druge strane su vrlo gostoprimljivi, i vrlo sposobni trgovci.

Za nas Sandzklije je Turska bila kao maticna zemlja. I ogroman broj nasih predaka je nasao utociste tamo. E i to je zanimljiva tema. Mozda bi je bas trebalo zapoceti jer to je nasa istorija i vrlo istinita stvarnost. Moja majka je dijete naturaliziranih Turaka.
borichi is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
oni, sjenice, svi, znaju


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:24. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)