SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Carsijska raja naša poznata raja iz čaršije sa slikama ako može

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 26-01-2006   #1
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default Grupa Katarza

Evo da otvorim diskusiju i o grupi Katarza kao i o ostalim starijim grupama kao sto su Albatrosi, Proboj i Katarza koje su krcile put u najgorem vremenu kada se tesko moglo baviti muzikom zbog strogosti roditelja a i pravila koja su vladala u skoli.

Grupa Katarza: Sedat, Jasko, Samir Nerko i Aljko
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-01-2006   #2
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zaboravio sam da dodam da sam ja Aljko Tandir sada zivim u Svedskoj a inace sam generacija 1968
  Reply With Quote
Old 26-01-2006   #3
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Djesi Aljko,puno selama od komsije Kuja Avdica!

O vama ne znam mnogo, samo to da ste svirali pa bi bilo dobro da nam das jos informacija.Sto se tice Albatrosa,mislim da je to prva rok grupa u Sjenici.Imali su probe u kuci Dzema Puljica,i tada bi nama deckurliji iz mahale bio dozivljaj kada bi nam dozvolili da prisustvujemo probama!
joku is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2006   #4
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Evo me Kujo!

Ima sto godina se nismo vidjeli. Dobro si za Albatrose a Proboj je bila grupa koju je vodio Dzeko on sad zivi u Svedskoj a basista mu je bio rahmetli Ramko Biberovic nas komsija. Katarza je svirala u periodu od 1982 do 1987 a imamo i pobjednicku plaketu sa Sandzcke gitarijede odrzane 1985 u Pljevljima.
  Reply With Quote
Old 29-01-2006   #5
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

jestu ovi moji iz catovske mahale pravo muzicki obrazovani svaka cast za catovsku mahalu najaciste allahami
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2006   #6
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Moj Riki nije smo muzika ima tu jos puno toga kao na primjer sport. Evo ti imena rukometasa iz nase mahale:Srle,Boki i Kiljo Puljic, Zatim Gale i Adem Brbut, Dzevdet i Heko Kruja,Aljko Tandir, Farko Cuco,Mujo Hadzifejzovic, Muamer Catovic. Od fudbalera imas: Talata catovica, Rikca Tandira,Olivu, Musa Puljica a imalo je tu i starijih kao sto je bio rahmetli Vehbo Cuco.Sto se tice muzike tu su: Dzemo Puljic, Muso Puljic, rahmetli Ramko Biberovic, Aljko Tandir, pa od mladjih Amor Avdic a tu mozemo upisati i Cupa jer i on je nas kod nas je rodjen. Imali smo mi i dobrih glumaca i rezisera kao sto su rahmetli Hamdo Zimonjic, rahmetli Hajro Zecevic, Metko Tandir koji je bio i vrsni sahista jedan od najboljih u gradu dok su nasi sahist harali i takmicili se u drugo saveznoj ligi bivse Jugoslavije. Catovska mahala je uvijek bila i ostace pri vrhu u Sjenici (jes da nam je pojedinci kvare u zadnje vrijeme ali docice i oni na tobe polako).
  Reply With Quote
Old 31-01-2006   #7
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Aljko brate,koci malo nabices komplekse ostalim sjenicacima!

I Ja ovde, cesto se hvalim sa mahalom,toliko da sam svima dosadio.
joku is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2006   #8
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Nemam ja sta da kocim to je ono sto je istina a koliko toga jos ima sto i ja neznam ili sam zaboravio bog zna.Ako sam nekog izostavio vi dodajte nije namjerno.

Selam svima
  Reply With Quote
Old 01-02-2006   #9
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Bravo Aljko majstore!!! Da se zna sta je nasa mahala

Selam od Jaska!!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #10
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

Quote:
Originally Posted by tandir
Moj Riki nije smo muzika ima tu jos puno toga kao na primjer sport. Evo ti imena rukometasa iz nase mahale:Srle,Boki i Kiljo Puljic, Zatim Gale i Adem Brbut, Dzevdet i Heko Kruja,Aljko Tandir, Farko Cuco,Mujo Hadzifejzovic, Muamer Catovic. Od fudbalera imas: Talata catovica, Rikca Tandira,Olivu, Musa Puljica a imalo je tu i starijih kao sto je bio rahmetli Vehbo Cuco.Sto se tice muzike tu su: Dzemo Puljic, Muso Puljic, rahmetli Ramko Biberovic, Aljko Tandir, pa od mladjih Amor Avdic a tu mozemo upisati i Cupa jer i on je nas kod nas je rodjen. Imali smo mi i dobrih glumaca i rezisera kao sto su rahmetli Hamdo Zimonjic, rahmetli Hajro Zecevic, Metko Tandir koji je bio i vrsni sahista jedan od najboljih u gradu dok su nasi sahist harali i takmicili se u drugo saveznoj ligi bivse Jugoslavije. Catovska mahala je uvijek bila i ostace pri vrhu u Sjenici (jes da nam je pojedinci kvare u zadnje vrijeme ali docice i oni na tobe polako).
pa kad pocesmo nabrajati

na i ja nastavim

ferid i muharem catovic adem catovic

mustafa muriz i varga catovic sve fudbaleri

harun mulje mujagic fudbal

nuho i selmo nisic kao i safet mujagic muharem catovic stari glumci

naravno moj bedro jes da nema konkurencije u disciplini u kojoj je ucestvovao u zenidbama hahahhaha

mogu i sebe da svrstam u sportiste i glumce dokazni materijal film sivi kamijon crvene boje

a sama je milina zivjeti u catovskoj mahali gde se svi osjecao kao jedna rodbina
riki is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #11
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Evo i ja se sjetih jos nekih: Sule Hodzic, Rile Nalovic, Piklja - fudbaleri onda Mustafa Cucevic -stalni clan KUD Jedinstvo, samo Rki smanji malo sa tim Catovicima ispade da nema nikog drugo u mahali osim vas
  Reply With Quote
Old 02-02-2006   #12
zlatko
Gost
 
Posts: n/a
Default

zaboravili ste minja catovica
  Reply With Quote
Old 02-02-2006   #13
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Tu ste vi ostali dadopunite one koji nisu spomenuti.
  Reply With Quote
Old 02-02-2006   #14
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Znam ja jednog!! Mlada nada Sjenickog biciklizma Emir Hrkalovic "Dzomba", Sonijev sin.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2006   #15
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

nisam ja kriv sto su bili sportisti tandon

hahahhahahah

evo da pomenemo jos i ucitelja ramiza avdica koji je prvi otvorijo skolu harmunikasa u sjenici i vodio koreografiju u kudu vesna

behram irfan nuredin i carli nisic kao i adnan papic nosioci stafete mladosti 2 puta u kuci cveca

hajko cucevic dugo godina nastupao na mosi i sandzackim igrama u kosarkaskoj ekipi sjenice

aziz memic fudbal

njegova cerka anisa memic najmladji osvajac zlatne medalje na mosi i sandzackim igrama u plivanju

evo sad toliko nema nijednog catovica sad hahahahha
riki is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2006   #16
mikamaras
Registrovan
Početnik
 
mikamaras's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Kragujevac
Godine: 53
Posts: 27
Default

Benda se secam. Kao klinac sam isao na igranke. Meni ste onda zvucali mnogo dobro. Mislim da je pozitivno sto je u ono vreme postojao neko ko je propagirao rok muziku, ne samo kao muziku nego i kao nacin zivljenja.

A zivelo se dobro. Cini mi se da je u to vreme bilo vise pozitivne energije.

Posle vas je nastala rok grupa HIROSIMA u kojaoj sam ja bio basista, a grupu je osnovao Nerko Rasovic vas gitarista.

Kako je vreme prolazilo sve je bilo manje roka a vise neke druge muzike

od koje se moglo i zaraditi.

Pozdrav za sve rokere
__________________
www.pazarskicevap.com
mikamaras is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2006   #17
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Pozdrav za Marasa od Aljka iz Svedske. Drago mi je da se sjecas nasih svirki posto je u ono vrijeme pocetkom 80-tih bila prava revolucija baviti se muzikom a posebno rok muzikom. Kao sto kazes to nije samo muzika vec i nacin zivljenja.Problema je bilo sa svih strana a posebno u skoli sa profesorima ali se i to prevazislo sa vremenom tako da su mladje generacije mogle raditi slobodnije.Puno puta sam morao da odgovaram naredni dan posle neke svirke nekada spreman a nekada ne, razumijevanja prema nama nije bilo ali sve bude i prodje danas su to lijepe uspomene i zao mi je da je svake godine sve manje svirki one vrste, to su bili mali koncerti.Za svaki praznik su bile svirke u holu gimnazije i uglavnom bi bilo puno kao sibica svi zadovoljni i veseli, niko se nije obazirao na druge probleme.

I ja se sjecam vase grupe imali smo i neke probe zajedno, zivot je bio cista zabava, kuca, skola,svirka, ljubav i sakrivanje po kaficima posebno je bila popularna tadasnja "Sedmica". Jos jednom puno pozdrava
  Reply With Quote
Old 15-06-2006   #18
mikamaras
Registrovan
Početnik
 
mikamaras's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Kragujevac
Godine: 53
Posts: 27
Default

Aljko hvala na pozdravima. Tebi i tvojoj porodici zelim sve najbolje.

A ako si slucajno u kontaktu sa Nerkom Rasovicem ili Samirom poozdravi ih.

Jos jednom hvala i puno pozdrava.
mikamaras is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2006   #19
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Hvala Maras na lijepim pozdravima.

Nerko je uvijek bio malo na svoju ruku pa evo danas niko nema kontakta sa njim.Sa svima iz benda odrzavam kontakt i znam gde su i sta rade osim sa njim.Od trenutka kada je otisao u inostranstvo sve su se veze pogubile.Zadnje sto sam cuo je da se ozenio i da zivi u Francuskoj.

Pozdrav za tebe i tvoje.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
grupa, katarza


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Grupa Atlantida! Ana2000 Carsijska raja 76 29-11-2012 00:12
Grupa Kazanova Lakota |ljiv| Carsijska raja 57 05-02-2009 14:11
ROK GRUPA HIROŠIMA mikamaras Carsijska raja 13 23-12-2008 15:47
K2-prva hip-hop grupa u Sjenici! supergirl Carsijska raja 40 04-12-2008 11:54
ROK GRUPA HIROŠIMA mikamaras Carsijska raja 0 02-06-2006 02:56


All times are GMT +2. The time now is 21:14. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)