SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 31-07-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up ALBANSKI FUDBALERI PRVI PUT NA PRIPREMAMA U SJENICI

ZADOVOLJNI PRIJEMOM I USLOVIMA



Prijatne temperature i čist planinski vazduh na nadmorskoj visini od preko hiljadu metara, glavni su razlozi što je Sjenica u letnjem periodu, sportistima omiljena destinacija. Oni tu dolaze na pripreme jer, kažu, da za to imaju idealne uslove. Dodatno ih privlače, tradicionalna gostoprimljivost Sjeničana, i od nedavno, unapređeni smeštajni uslovi hotela Borići. Prvi put na pripremama u Sjenici, ove godine boravi i fudbalska ekipa ''Apolonija'' iz Albanije.
''Tereni su odlični, kao i ostali uslovi za pripreme. U hotelu su nas fantastično primili, i u ime cele ekipe želim da im se zahvalim na tome, kao i lokalnom timu Sloge, koji nam daje na raspolaganje sve što nam je potrebno'', kaže za naš sajt Iljaz Hadžiraj, direktor albanskog fudbalskog kluba Apolonija i ističe: ''Ono što ne radi politika između dve nacije, to radi sport.'' Za četiri novopazarska igrača u ekipi Apolonije, Hadžiraj kaže da su veoma kvalitetni, i da su dali značajan doprinos klubu u ostvarivanju sportskih rezultata. ''Oni su doneli deo svoje kulture kod nas, i u našem gradu se osećaju kao kod kuće'', rekao je on.
Šef Stručnog štaba albanske ekipe je takođe Novopazarac, poznati i uspešni trener, Esad Karišik. ''Već skoro devet meseci sam sa ovom ekipom. Pre nekoliko godina sreli smo se na pripremama u Ulcinju. Svideo im se moj rad, pozvali su me, ja sam to prihvatio i sada smo obnovili ugovor na još dve godine. Liga je relativno jaka. Ako bismo uporedili, to je negde donji deo naše super lige. Apolonija je bila stalno u prvoj ili drugoj ligi. Ove godine, prvi put posle skoro sedam godina, uspeli smo da ostanemo direktno u prvoj ligi. Ciljevi su nam sada još veći, iako nismo još kompletirali sastav, jer prelazni rok traje do kraja avgusta. Nadamo se da ćemo sa još 2-3 igrača, biti kandidati za prve 3-4 pozicije, koje vode u Evropu'', kaže Karišik. On ističe da je njegov cilj bio da Apoloniju dovede u Sjenicu, gde su izuzetno dobro primljeni, i gde je on, kako kaže, i kao mladi igrač i kasnije kao trener, rado učestvovao i organizovao pripreme. ''Promosvisaćemo Sjenicu kao idealno mesto za pripreme sportista, i ja se nadam da će ovde, već naredne godine, nekoliko albanskih ekipa boraviti na pripremama'', najavljuje Karišik.

LOKALNI FUDBALSKI KLUB SE NE ZABORAVLJA

Da ni u inostranstvu ne zaboravljaju na prvi fudbalski klub u svom zavičaju, klub koji je dobar domaćin svim gostujućim klubovima koji u Sjenici borave na pripremama, i koji ove godine obeležava osamdeset godina od osnivanja, dokazali su Sjeničani iz dijaspore, Avdo Tahirović iz SAD i Šeki Drndić iz Švedske. Sjeničkom fudbalskom klubu ''Sloga'', Avdo je poklonio mreže za golove, a Šeki dresove za omladinski klub sa natpisom njegovog imena. U znak zahvalnosti, direktor kluba Fiko Hamidović, uručio je donatorima po jednu knjigu ''Monografija sjeničkog fudbla'', i istakao da pravi sjenički slogaši dokazuju da, ma gde živeli, nikad ne zaboravljaju Slogu i svoj grad.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 31-07-2009   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Video vest

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
albanski, fudbaleri, pripremama, prvi, put, sjenici


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:08. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)