SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 21-08-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Petar Majer Iz ČeŠke, Za Osam Godina PrepeŠaČio 35 Zemalja

SVETSKI PUTNIK BEZ PREVOZNOG SREDSTVA PROŠAO I KROZ SJENICU

Sa 12 godina je samo maštao da će prepešačiti svet. Sa 24, mašta je počela da se ostvaruje. Svetski putnik bez prevoza, rođeni Čeh Petar Masjer je 23.jula 2000. iz ruskog grada Kazanj, krenuo na dug pešački put oko sveta. Za osam godina, prepešačio je 35 zemalja i prevalio 29.000 kilometara.
Pre nekoliko dana, tražeći topografsku kartu za nastavak pešačkog puta kroz Sjenicu prema Crnoj Gori, Majer je svratio do Ustanove kulture i fizičke kulture, gde su ga ljubazno primili, a on je, odgovarajući na brojna znatiželjna pitanja, uzvratio ljubaznost. ''Moj put je zanimljivo iskustvo. Kad ne bi bilo tako, ja to nebih ni radio. Putovanje mi pruža mogućnost da upoznajem ljude, istoriju, kulturu, prirodu. Pruža mi mogućnost da učim jezike. Upoznao sam mnogo dobrih ljudi, kojih, uverio sam se, ima u svim zemljama. Dobri ljudi mi pomažu, kod njih spavam, oni mi daju hranu i novac, a generalni sponzor mi je sam Bog'', kaže Majer. Ipak, najviše prijatelja, stekao je u Rusiji, odakle je krenuo na put, jer je tamo proveo najviše vremena, oko dve i po godine, a pesačenje Sibirom mu je najinteresantnije iskustvo do sada.
Majer dnevno prepešači od 25-30 kilometara, a rekord mu je 54 kilometra na dan. U malim zemljama, kao što je Lihtenštajn, nije stekao prijatelje. Tamo nije prespavao, niti razgovarao sa ljudima, jer je tu zemlju prepešačio za jedan dan. U Srbiji se zadržao dvadesetak dana, a sada već pešači Crnom Gorom sa rancem na leđima, gde mu je smeštena sva potrebna oprema, nesto hrane i pića, kao i neizostavna beležnica, gde su upisane adrese i ljudi iz Sjenice i jedan foto aparat. Njegova pešačka sezona traje od marta do novembra. U martu svake godine kreće na put, sa mesta koje je napustio predhodnog novembra. U zimskim mesecima se odmara u Latviji, gde ima obezbeđen smeštaj od strane tamošnjeg bračnog para, koji mu pružaju podršku u ostvarenju njegove životne misije. Petar Majer preko zime sređuje beleške i priprema rukopise za konačni proizvod, knjigu, koju planira da napiše i objavi tek pošto prepešači ceo svet. Prema dugoročnom planu, za to mi je potrebno još dvadeset godina.
Da li će ovaj svetski pešak, imati dovoljno koraka da ispuni svoju životnu misiju, ostaje da se vidi. Njegov izbor, koji je postao njegov način života, ujedno i oduševljava i zbunjuje, ali i dokazuje da jaka volja i istrajnost, maštu mogu pretvoriti u stvarnost, fantaziju u realnost a planove u delo.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-08-2008   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

a,Njegoš lepo reče:

-....veselja mu do vijeka...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008   #3
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

wauuuuuuuuuuuu...malo mi deluje bzv...8 god hodanja....uh
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ČeŠke, godina, majer, osam, petar, prepeŠaČio, zemalja


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Za Godinu Dana Postojanja, Osam Meseci U Vlasti Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 4 31-03-2009 04:55
100 Godina Audi-a STRANAC Automobili 0 05-03-2009 22:38
Postao Otac sa 13 godina... STRANAC Ljubav i ...još po nešto 18 19-02-2009 02:41
Pet godina Fejsbuka STRANAC Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 07-02-2009 23:07
Sjenica: Na Zbirnoj Listi Osam Kandidata Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 8 18-05-2008 21:35


All times are GMT +2. The time now is 13:38. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)