SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Muzika i Video tražite pesmu, spot, film ili slično. ovde cete sve dobiti...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 03-02-2010   #1
FolkoTeka.com teme
Registrovan
Početnik
 
FolkoTeka.com teme's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 628
Default Darko Djekic 2010 - Korak do sna - PROMO

Darko Đekić 2010 - Korak do sna - PROMO

Ovo je definitivno nesto novo i do sada neobjavljeno na netu!

Naime, snimili smo pesmu sa pinka, u pitanju je snimak sa audicije 'Zvezde Granda' koja je odrzana 30.01.2010. u Beogradu. Darko ima 17 godina, slep je i poreklom je iz Dervente, a svojim pevanjem izazvao je gromoglasne ovacije, kako ostalih ucesnika, tako i samih celnika Granda! Inace, pevao je pesmu Darka Lazica 'Korak do sna'...poceo je 'na suvo' da peva pa su mu pustili matricu i Darko je otpevao celu pesmu.

Inace, kako je izjavio, Darkova zivotna zelja je bila da se pojavi na televiziji, a Sasa Popovic mu je ispunio zelju!

Ovo je samo jos jedan dokaz da Bog uzme jednom rukom, a drugom rukom da...jer decko je vise nego talentovan

NAS DOPRINOS DARKU JESTE, DA SMO UZ NJEGA, kao prvi internet portal koju objavljuje njegov nastup!

A u prilog svemu navedenom, govori i post iz danasnjih dnevnih novina.


************************************************** ****

Slepi pevač Darko Đekić preko noći osvojio naciju

Slepi pevač Darko Đekić (17) je za samo jedan dan pridobio celu naciju pojavljivanjem na audiciji za nove „Zvezde Granda“ u Beogradu.
Njegova interpretacija pesme „Korak do sna“ ostavila je bez daha milionski auditorijum, koji je sa suzama u očima pratio hrabrog mladića kako se bori da dosegne svoj san.



Istog trenutka svi su želeli da saznaju nešto više o njemu, a „Alo!“ je ekskluzivno uspeo da napravi prvi intervju sa dečakom koga mnogi vide kao naslednika Saše Matića.

- Kada sam roditeljima i braći rekao da želim da odem u Beograd na audiciju, najpre su bili u šoku, ali su me podržali. Kada sam izašao na binu, imao sam tremu i trudio sam se da to niko ne primeti, pa sam odmah zapevao. Kada sam čuo prvi aplauz iz publike, bio sam presrećan. Čuo sam da je i na „fejsbuku“ odmah otvorena moja fan strana i da se na „jutjubu“ ređaju samo pohvale. Hvala svima, ali ja bih da idem polako, pa kako bude - skromno komentariše Darko na početku razgovora.

Životna priča ovog mladića počinje u Prnjavoru, gde je rođen i gde je živeo do sedme godine. Sa roditeljima Jovanom i Kristinom i braćom Mitrom i Miromtada se doselio u Derventu, u kojoj je kao odličan đak završio školu za slepu decu „Budućnost“, a sa osam godina je upisao nižu muzičku školu, odsek harmonike, koju je u roku i završio. Međutim, u želji da se dalje usavršava, omeo ga je nedostatak novca.

- Bila mi je velika želja da upišem srednju muzičku školu u Banjaluci, ali nažalost, nije bilo uslova da se tako nešto i ostvari. Mnoge kockice se nisu poklopile tada, ni finansije, ni literatura koju nisam mogao da dobijem kako bih ostvario svoje želje. Ali, šta je - tu je. Verujem da će posle „Zvezda Granda“ biti sve drugačije - kaže Darko, koji ne gubi veru u to da će uspeti u životu uprkos hendikepu.

Odmah po prvom pojavljivanju na televiziji, počela su poređenja ovog talentovanog momka sa popularnim pevačima Sašom i Dejanom Matićem, ali Darko ipak ima svoja tri asa na estradi.

- Ljuba Aličić, Đani i Darko Lazić su po mom mišljenju najbolji. Volim da slušam njihove pesme i obožavam njihove glasove. Saša i Dejan Matić su sjajni muzičari, zadesila nas je ista sudbina, ali ne mogu reći da ću ja biti kao oni. Svaka njima čast, ali ja želim da budem svoj i neću nikoga da kopiram.

Đekić priznaje i da je u životu često dolazio u situacije kada je osetio razliku od svojih vršnjaka, ali se vremenom navikao i prihvatio situaciju onakvu kakva jeste.

- Rođen sam slep, ali ne bih nagađao niti znam da li je to posledica greške lekara ili je jednostavno tako sudbina htela. Nikoga drugog u porodici nije zadesilo ono što je mene, ali ja sa tim živim normalno. Imao sam neprijatnih situaciju kada uđem u nepoznato društvo, jer me tada posmatraju kao strano telo. Razlike se osećaju, ali vremenom se svi naviknu i posle toga nema toliko neprijatnih situacija. Ali bitno je da sam se i ja vremenom uhodao i video kako stoje stvari i jednostavno se pomirio sa tim - otkriva mladi pevač i dodaje da ne želi da nagađa šta će dalje biti.

- Znam da mnogi komentarišu da me već vide u daljem takmičenju, ali ja ne bih da pričam još o tome. Naravno da imam veliku želju da se sve to ostvari, ali i ranije sam imao planove, pa se sticajem okolnosti nisu ostvarili. Nadam se da ću jednog dana uspeti, pa i doći u priliku da pevam zajedno sa moja tri favorita: Ljubom, Đanijem i Darkom.

Saša Popović: Želimo da mu pomognemo

Direktor „Granda“ Saša Popović kaže da još nije odlučeno kakva će pravila u ovogodišnjem serijalu biti.

- Ako ostane po pravilima iz prethodne sezone, Darko neće moći da učestvuje u ovogodišnjem serijalu jer nije državljanin Srbije. Ali, o tome ćemo odlučivati tek u junu. Kolika je naša želja da mu pomognemo, pokazali smo i time što smo ga odmah po audiciji emitovali ne bi li smo skrenuli pažnju na njega ljudima koji imaju mogućnost da mu pomognu.

Đani: Snimiću duet sa njim

U želji da čujemo nekog od pevača koji su idoli mladom Đekiću, pozvali smo Ljubu Aličića i Darka Lazića koji se do zaključenja broja nisu javili za razliku od Radiše Trajkovića Đanija.

- Rasplakao sam se kada sam čuo Darka. Kada su momci kao on u pitanju, i sa takvim vokalnim sposobnostima, uvek sam raspoložen za saradnju i snimanje dueta, uvek!

************************************************** ****

Pozzzz Beba


Prikaceni fajlovi Darko Djekic - Korak do sna - www.FolkoTeka.com - 2010.mp3 (4.98 MB)


Više o temi...
FolkoTeka.com teme is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 07-02-2010   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ovaj decko fantasticno peva...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2010, darko, djekic, korak, promo, sna


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:41. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)