SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 18-01-2009   #61
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Vrlo dobro se zna ko 12 godina prica ono sto mu se napise




Ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić pojavio se juče na sednici Vlade Srbije sa zavijenim okom. Kako nezvanično saznajemo, na interesovanje novinara, Ljajić je objasnio da je dobio upalu oka, u narodu poznato kao "čmičak".
U Novom Pazaru se već spekuliše Ljajićevo zavijeno lijevo oko i pretpostavlja da je Ljajića neko udario pa ne može to javno da kaže.
-Odkud čoveku u tim godinama čmičak, komentar je koji se danas mogao čuti po pazarskim kahvečajnicama.


Da ga nije neka trudnica poprijeko pogledala, ako treba ja cu dobrovoljno da mu namuzem u oko ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 18-01-2009   #62
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Vrlo dobro se zna ko 12 godina prica ono sto mu se napise




Ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić pojavio se juče na sednici Vlade Srbije sa zavijenim okom. Kako nezvanično saznajemo, na interesovanje novinara, Ljajić je objasnio da je dobio upalu oka, u narodu poznato kao "čmičak".
U Novom Pazaru se već spekuliše Ljajićevo zavijeno lijevo oko i pretpostavlja da je Ljajića neko udario pa ne može to javno da kaže.
-Odkud čoveku u tim godinama čmičak, komentar je koji se danas mogao čuti po pazarskim kahvečajnicama.


Da ga nije neka trudnica poprijeko pogledala, ako treba ja cu dobrovoljno da mu namuzem u oko ....
zasto nisi naveo izvor ove lazi,ili je opet tvoj omiljeni sandzakBLUD,pa te sramota da napises...
ovako niskomoralne i idiotske reci mogu samo da napisu SDA krugovi...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2009   #63
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sto mu brine hahahahhahaha
zadnju recenicu sam ja dopisao,volim da napisem ono sto mislim ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2009   #64
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Sto mu brine hahahahhahaha
zadnju recenicu sam ja dopisao,volim da napisem ono sto mislim ...
ne brinem,nego stvarno ne mogu da verujem kako neko moze da napise onakve stvari...
svako ko napise onako nesto dorpinosi produbljivanju tenzija u vec i onako posrnulom i unakazenom bosnjackom korpusu sandzaka...
valjda je vec vise vreme da se dozovemo pameti pa da pocnemo da pisemo fine stvari,a ne i od onoga sto nema mi da pravimo romane...
i red je da stavljamo link od informacija koje nisu nase,dogovorili smo se to jos davno ako ja sta nisam "sef"...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2009   #65
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Šta je to bilo sinoć u novom Pazaru, fizički sukob dvije poltičke opcije?
homar is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2009   #66
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Quote:
Originally Posted by homar View Post
Šta je to bilo sinoć u novom Pazaru, fizički sukob dvije poltičke opcije?
Izvinjavam se došao sam do informacije na temi "vijesti iz sandžaka".
homar is offline   Reply With Quote
Old 21-01-2009   #67
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Testiranje radnika "zastave" obavlja se prema planu

KRAGUJEVAC - Testiranje 3.100 radnika "Zastave" za zapošljavanje u srpsko-italijanskoj fabrici "FIAT automobili Srbija" obavlja se prema utvrđenom planu, izjavio je Tanjugu direktor Direkcije za kadrovske i opšte poslove u kragujevačkoj fabrici Todor Rakočević.
"Nema zastoja u testiranju, koje se radi po metodologiji koju torinska kompanija FIAT primenjuje u svim svojim fabrikama, i odvija se nesmetano, kako je i predviđeno", naveo je Rakočević.
On je podsetio da je testiranje počelo 12. januara i da će trajati do sredine marta, posle čega bi u fabrici "FIAT automobili Srbija" trebalo da se zaposlih prvih 1.000 radnika "Zastave", kako je i predviđeno ugovorom između FIAT-a i Vlade Srbije.
Nadležni iz beogradske Agencije za upravljanje ljudskim resursima, koju je angažovao FIAT posredstvom kompanije SHL iz Rima, da sprovede testiranje, ne žele da iznose detalje o broju radnika koji su do danas testirani kao i o njihovim rezultatima.
U Samostalnom sindikatu fabrike tvrde da se testiranje obavlja nesmetano, ali im nije jasno zašto se nastavlja kada je javno rečeno da se ulaganja FIAT-a u kragujevaču fabriku odlažu za deset meseci.
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-2009   #68
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Danas za evro 94 dinara

Dinar je danas jači u odnosu na evro 0,34 odsto, tako da je zvanični
srednji kurs 94,0069 dinara, objavila je Narodna banka Srbije.
NBS je juče intervenisala na međubankarskom deviznom
tržištu prodajom 24 miliona evra, pa je domaća valuta ojačala za 31 paru.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009   #69
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default



Dupli udar
na cene


E. E. R, 22.01.2009 19:43:24Ocena: 1.90 (Glasova: 10)
Komentara: 0

GRAĐANI Srbije su ovih dana izloženi teškim cenovnim udarima. Gorivo bi od subote ujutru trebalo da poskupi u proseku za 8,25 dinara. Narednog vikenda stupiće na snagu dugo najavljivano povećanje akciza na naftne derivate, cigarete i pivo, dok se „Srbijagas“ zalaže za poskupljenje gasa od 18 odsto. Zabeležena je i inicijativa za poskupljenje struje.
Da sve izgleda gore, Radovan Jelašić, guveren NBS, najavljuje da će u prvom tromesečju ove godine cene pod kontrolom države porasti za 7,2 odsto, od ukupno planiranih 13 odsto za ovu godinu.

Benzin
Ako Ministarstvo energetike odobri, gorivo bi u subotu trebalo da poskupi u proseku za 8,25 dinara. Motorni benzini za 7,5 a dizeli za devet dinara. Tako će litar motornih benzina od 95 oktana koštati 79, 5 dinara, a „evro dizel“ oko 67 dinara.
Prema obrazloženju Ministarstva energetike, razlog za više cene koje se obračunavaju uz „stare“ akcize, jeste to što je u poslednjih 15 dana cena ukupne nafte porasla je za čak 30,11 odsto.
Trgovci naftom traže od Ministarstva energetike da se uredba o formiranju cene naftnih derivata promeni, jer se primenjuje tri godine i svi je smatraju zastarelom. Jedan od razloga je i u tome što su u međuvremenu promenjene cene transporta i prerade, pa se po toni nafte gubi 25 dolara.

Akcize
Dugo najavljivano povećanje akciza na naftne derivate, cigarete i pivo, stupiće na snagu verovatno narednog vikenda. Zakon, koji predviđa nove, povećane dažbine državi, naime, počinje da važi osam dana posle objave u „Službenom glasniku Srbije“, koji se štampa u petak.
Zbog povećanja akciza, benzin će, tako, poskupeti 6,91 dinar po litru, a dizel za 6,9 dinara. Sa novim poskupljenjem i novim akcizama, državni namet u litru motornog goriva biće 55 dinara i to je čak dve trećine cene. Kod dizela, na akcizu i porez na dodatu vrednost odlazi čak 37 dinara.
Inače, trgovci naftom traže od Ministarstva energetike i da se promeni uredba o formiranju cene naftnih derivata, jer nije menjana više od tri godine.
Tečni gas će, zbog akciza, poskupeti za dva dinara. Pivo će, takođe zbog većih dažbina državi, poskupeti čak šest dinara.
Dobra vest za pušače je da se akcize na prerađevine od duvana neće menjati do januara naredne godine. Ali, od narednog vikenda potrošači će plaćati državi čak 38 odsto maloprodajne cene po paklici, odnosno pet odsto više nego do sada. Uz to, plaćaće se i fiksna akciza od 8,92 dinara po jednoj kutiji cigareta.

Banka
Govoreći o poskupljenjima, guverner Jelašić u četvrtak je ukazao da će, ako dođe do poskupljenja struje od 20 odsto, država već u aprilu u potpunosti iskoristiti planirani rast cena za celu godinu.
Olakšavajuće zvuči da je centralna banka odlučila u četvrtak da smanji svoju
osnovnu, odnosno referentnu kamatnu stopu sa 17,75 na 16,50 odsto, jer je procenjeno da su zasad jači uticaji na smanjenje cena od inflatornih pritisaka. To može da dovede do pada kamata na kredite, ali u kojoj meri, teško je proceniti.
- Ovo je jednokratno smanjenje osnovne kamatne stope, a kako će biti ubuduće zavisi od karaktera fiskalne politike, politike cena pod kontrolom države i spoljašnjih uticaja - kaže Jelašić. - Finansijski sektor očekuje da do kraja godine referentna kamata padne za trinaest i po odsto. Zasad inflaciju podstiču poskupljenja pod kontrolom, troškovi države i slabljenje dinara. Pozitivni signali su usporenija kreditna aktivnost i niži rast zarada, smanjena ekonomska aktivnost u zemlji i pad cena primarnih i poljoprivrednih proizvoda.- Od banaka očekujem da smanje kamatne stope kada se preračunaju. Na stabilizaciju kursa uticaće smanjenje marže banaka sa dinar na 50 para. Do pre tri meseca marže su iznosile 10, 20 para, a od početka krize dostizale su ceo dinar - kaže Jelašić.
Zaduživanje preduzeća u inostranstvu se smanjuje. U decembru su firme, prema podacima NBS, za 123 miliona dolara manje pozajmile u svetu, a u januaru su čak vratile oko 25 miliona dolara.

KOLIKO UZIMA DRŽAVA
NOVA akciza za motorne benzine veća je za 6,09 dinara i biće 42 dinara, dok je za dizele povećana sa 19,10 na 26 dinara. U konačnoj ceni motornih benzina povećanje će biti za oko sedam dinara na ovu već skuplju, odnosno čak 14,5 dinara u odnosu na najnovije poskupljenje. Kod dizela je povećanje cene litra zbog novih akciza za skoro osam dinara, odnosno za čak 16 dinara u odnosu na dosadašnju cenu.

DUVANDŽIJE: NISMO SE TAKO DOGOVORILI
PREDSTAVNICI ogranaka tri vodeće svetske kompanije za proizvodnju cigareta u Srbiji - „Britiš Ameriken tobako“, „Filip Moris“ i „Japan tobako internešenel“ zatražili su u četvrtak hitno povlačenje amandmana na Zakon o akcizama. Ovaj amandman, koji je u sredu usvojen u Skupštini Srbije, će, kako su istakli na hitno sazvanoj konferenciji za novinare, ugroziti poslovanje i dovesti u pitanje nivo zaposlenosti u tim fabrikama.
Predstavnici proizvođača cigareta istakli su da je amandman doveo do izmena koje značajno menjaju predlog dogovoren sa Vladom Srbije.
Predstavnici tri kompanije nisu mogli da preciziraju koliko bi u dinarskom iznosu kategorija kvalitetnijih cigareta bila skuplja, ali su naveli da taj iznos može da se kreće i do 20 dinara.

AUTOMOBILI
OD narednog vikenda stupiće na snagu i očekivano smanjenje carina na automobile. Biće smanjene ili ukinute i mnogobrojne sada važeće carinske stope, što će doneti u proseku jeftiniji uvoz mnogobrojnih proizvoda iz Evropske unije za oko tri odsto.

PREMA STATISTICI, PROSEČNA ZARADA ZA DECEMBAR 38.626 DINARA
DEDA MRAZ NAPUNIO KOVERAT


PROSEČNA zarada u Srbiji, bez poreza i doprinosa, isplaćena u decembru 2008. godine, prema podacima Republičkog zavoda za statistiku iznosi 38.626 dinara. U odnosu na prosečnu neto zaradu, isplaćenu u novembru prošle godine, decembarska zarada je nominalno veća za 14,91 odsto, a realno, sa uračunatim troškovima života veća je za 15,84 odsto.
Decembarska prosečna plata od oko 415 evra, isplaćena u decembru, veća je za oko 55 evra od zarade iz novembra. Ovaj podatak iznenadio je mnoge građane, ali ne i stručnjake. Uobičajeno je, ukazuju ekonomisti, da poslednjeg meseca u godini radnici ostvare rekordne zarade. Tako je, tvrde, uprkos krizi bilo i ovog decembra.
Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, decembarska neto plata bila je za 5.015 dinara veća od novembarske.
U odnosu na decembar 2007. godine nominalno je zabeležen rast plata od 12,05 odsto, a realno 3,85 odsto. (D. M.)
http://www.novosti.rs/code/navigate....na&vest=136350
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009   #70
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default "Vi pijete, mi vozimo"

Po ugledu na evropske metropole, i u Beogradu je otvorena agencija Bezbedan vozač, koja onim vozačima koji popiju, pod sloganom "Vi pijete, mi vozimo", omogućava da iznajme vozača i svojim autom stignu na željeno mesto. Cilj usluge je da se smanji broj saobraćajnih nesreća izazvanih vožnjom u pijanom stanju.




Dok vozači čekaju nove cene benzina, po ugledu na evropske metropole, i u Beogradu je otvorena agencija Bezbedan vozač, koja onim vozačima koji popiju, pod sloganom "Vi pijete, mi vozimo", omogućava da iznajme vozača i svojim autom stignu na željeno mesto.
Cilj usluge je da se smanji broj saobraćajnih nesreća izazvanih vožnjom u pijanom stanju. Servis je aktivan 24 sata i, za sada, ima četiri vozača koji su opremljeni navigacionim uređajem.
Ukoliko popijetu čašicu više i shvatite da niste u stanju da se svojim autom vratite kući, dovoljno je da okrenete broj telefona agencije "Sejf drajver" i dobijete vozača koji će vas, vašim autom, odvesti gde hoćete. Iznajmljeni, trezan vozač, dolazi po vas na rasklopivom skuteru za 15-ak minuta.
Motor po dolasku pakuje u gepek klijentovog automobila, a pijani vozač, ovoga puta na suvozačevom sedištu, bezbedno stiže do tražene adrese. Uslugu pod sloganom "Vi pijete, mi vozimo" pokrenuli su mladi ljudi, koji su i sami posle izlazaka, i nekoliko pića više, morali da plate kaznu ili taksi do kuće.
"Naš posao je ustvari i plemenit posao jer sprečava saobraćajne nesreće i pomaže bezbednost u saobraćaju, a osim toga je i profitabilan", kaže vlasnica agencije "Sejfa drajver" Maja Vrbanović.
Cena usluge bezbednog vozača je od 550 do 1.000 dinara, u zavisnosti od relacije. Najčešće ih zovu oko jedan posle ponoći, i uglavnom se javljaju stariji, iskusniji vozači koji su i pripiti svesni da nisu za volan.
Vozač Božidar Aličić kaže da neprijatnosti nije bilo već lepih slučajeva.
Bezbedni vozači odvoze automobile i do aerodroma, mehaničara ili perionice, ali i donose lekove i voze decu u obdanište ili školu.
U saobraćajnim nesrećama, izazvanim vožnjom u pijanom stanju, u Srbiji godišnje strada oko 600 ljudi. U iščekivanju mnogo strožijeg zakona o bezbednosti u saobraćaju, ovakva usluga će, iz sigurnosnih i materijalnih razloga biti svakako pametniji izbor za beogradske vozače.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...vozimo%22.html
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009   #71
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Izazvali udes, ostavili automobil i pobegli

SMEDEREVO - Miodrag Životić (60) iz Beograda teško je povređen juče u saobraćajnoj nesreći na autoputu Niš- Beograd kod mesta Kolari. Udes je izazvao vozač automobila italijanskih tablica, koji je ostavio slupano vozilo na autoputu i pobegao.


Do nesreće je došlo kada je vozač automobila marke "alfa romeo", italijanskih registarskih oznaka, koji se kretao trakom ka Nišu, izgubio kontrolu i udario u zaštitnu ogradu. Delovi automobila preleteli su u susednu traku, a jedan je završio u šoferšajbni "kadeta" kojim je upravljao Miodrag Životić. Povređeni čovek prevezen je odmah do bolnice u Beogradu sa povredom glave. Životić je juče operisan i ne nalazi se u životnoj opasnosti.
Policija na mestu nesreće nije zatekla nijednog putnika iz automobila koji je izazvao udes. Pretpostavlja se da je u vozilu bilo više lica, ali nije poznato kako su se udaljili sa mesta udesa. Policija sumnja da je reč o kineskim državljanima, jer su, prema nezvaničnim informacijama, na obližnjoj benzinskoj pumpi potražili pomoć. U smederevskom Urgentnom centru, međutim, niko nije zatražio lekarsku pomoć. Policija traga za vozačem i putnicima iz "alfa romea".
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2009   #72
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

NIŠ - Nišlija star 45 godina primljen je prekjuče na Urološku kliniku Kliničkog centra nakon što je u svom stanu, u stanju psihičkog rastrojstva, kuhinjskim nožem odsekao sebi polni organ, saznaje „Blic”.

Nakon ovog čina autoagresije, kako nezvanično saznajemo, polni organ je bacio u WC-šolju i pustio vodu, tako da hirurzima sa urologije nije ostalo drugo nego da mu samo ušiju ranu. Hitnu pomoć je pozvala njegova majka sa kojom živi u stanu u Nišu. Urolog dr Branko Potić juče je potvrdio da je pacijent medicinski zbrinut, da je stabilan i da se ne nalazi u stanju životne ugroženosti iako je dosta krvario, ali da više podataka ne može da iznese u javnost. Kako „Blic” saznaje, u pitanju je psihijatrijski bolesnik koji više godina boluje od šizofrenije.
halilce is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2009   #73
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Uskoro počinje gašenje na internetu neobnovljenih .yu domena, saopštila je danas kompanija EUnet.

Zvanični produžetak .yu domena počeo je 3. novembra i trajaće do 2. marta. Nakon tog datuma .yu domeni za koje nije urađeno produženje neće više funkcionisati na internetu, kao ni elektronska pošta podignuta nad njima.


Potpuni prestanak funkcionisanja .yu domena koji su produženi ili će biti produženi je 30. septembar.
Posle toga na Internetu će ostati vidljive isključivo adrese sa pripadnošću novom nacionalnom domenu - .rs, .co.rs, .org.rs, edu.rs, in.rs, saopštio je EUnet.
halilce is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #74
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Budući šampion posetio Volontere

Srbija je zemlja sportskih talenata i pravo mesto za održavanje Univerzitetskih igara. Jedan od onih koji sa pravom gaje ambiciju da će biti veliki šampion je Damir Rastić - reprezentativac Srbije u biatlonu (zimski sport koji kombinuje skijaško trčanje i gađanje iz puške) i naš predstavnik na predstojećem Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji.

Damir Rastić je rođen 23. jula 1988. godine i student je druge godine Fakulteta za sport i fizičku kulturu u Beogradu. Bivši juniorski državni prvak u biciklizmu "pronašao se" u biatlonu. Da je pred njim lepa budućnost može da posvedoči činjenica da je izborio olimpijsku normu za Zimske olimpijske igre u Vankuveru 2010. godine.

- Život profesionalnog sportiste ne omogućava previše slobodnog vremena i trudim se da svaki takav trenutak iskoristim na pravi način. Moja je velika želja da kao volonter pomognem organizaciju najvećeg sportskog događaja u Srbiji i zbog toga ću naći vremena za volonterske obaveze od 1. do 12. jula ovog leta - izjavio je Damir.
Na beogradskoj Univerzijadi učestvovaće preko 8 500 hiljada sportista iz celog sveta.

www.volimdavolontiram.com/news.php?id=95
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009   #75
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Ptt u ovoj godini investira 3,9 milijardi dinara

BEOGRAD - Generalni direktor PTT Srbije Goran Ćirić izjavio je da to javno preduzeće planira da u 2009. godini investira 3,9 miljardi dinara u modernizaciju poslovanja.
"Najvažniji projekt su izgradnja glavnog poštanskog centra u Beogradu i adaptacija centara u Nišu i Novom Sadu, kao i nabavke opreme za automatsku preradu pošiljki", rekao je on u intervjuu agenciji Beta.
Ćirić je kazao da bi tender za poštanski centar u Beogradu trebalo da bude raspisan za mesec i po. Prema ranijim informacijama iz PTT Srbije, vrednost tog posla je oko 40 miliona evra.
Počela je i kampanja za primenu novog adresnog koda, istakao je on, navodeći da će umesto tekstualne adrese svako pismo biti obeleženo barkodom sa jedinstvenim poštanskim adresnim kod.
"Primena adresnog koda trebalo bi da počne za dva meseca", najavio je Ćirić. Kako je ocenio, time će se podići pouzdanost, nivo kvaliteta i brzina dostave svih pošiljki na teritoriji Srbije.
"Planirano je da se do polovine ove godine uvedu i 'hibridne pošte' kao model pojeftinjenja poslovanja PTT Srbije", kazao je Ćirić i precizirao da bi se podaci slali u elektronskoj formi, a zatim štampali i dostavljali korisnicima.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #76
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Čanak tuži Velju Ilića

Autor: Beta | Foto:FoNet | 17.02.2009. - 14:01
Poslanik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak najavio je da će podneti tužbu protiv lidera Nove Srbije Velimira Ilića jer je izjavio da je pre nekoliko dana za skupštinskom govornicom govorio pod uticajem narkotika.


Nenad Čanak i Velimir Ilić verbalno su se sukobili za skupštinskom govornicom prošle nedelje zbog negodovanja Ilića što je pozivnice za proslavu dana državnosti uputio ministar za rad i socijalna pitanja Rasim Ljajić. Zbog Ilićeve izjave da je to sramota za sve što je srpsko, što je ocenjeno kao govor mržnje, Čanak je rekao da je Ilić "dripac", posle čega su mediji preneli Ilićevu izjavu da je Čanak bio pod uticajem narkotika.
Čanak je kazao da tvrdnje da je bio pod narkoticima nisu tačne i dodao je tog dana zbog tih izjava otišao u Klinički centar u Novom Sadu na testiranje koje je pokazalo negativne rezultate na narkotike.
"Taj rezultat iz Kliničkog centra biće argument na sudu. Tražiću da se se Iliću ukine poslanički imunitet, pa da se već jednom u ovoj zemlji počne sankcionisati laž", kazao je Čanak novinarima u Skupštini Srbije.
http://www.blic.rs/politika.php?id=79544
halilce is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009   #77
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Skraćenjem radnog vremena zaustavljaju krizu?! Novinar: U.R, Fotoreporter:
BEOGRAD – Ekspertski timovi vlade, poslodavaca i sindikata započeli su juče razgovore o mogućem skraćenju radne nedelje sa 40 na 32 sata, kako bi se smanjenjem broja radnih sati ublažile posledice svetske ekonomske krize i izbeglo otpuštanje radnika. Osim skraćivanja radne nedelje, među predloženim merama su i poreske olakšice, posebno malim privrednicima, te mogućnost slanja radnika na plaćeno odsustvo do 45 dana uz naknadu od 60 odsto od pune zarade. Ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić razgovarao je sa socijalnim partnerima o predlogu paketa mera i izrazio nadu da će do kraja nedelje svi uslaglasiti stavove.
Predstavnici socijalnih partnera nemaju ništa protiv predloga za skraćenje radne nedelje, ali se postavlja pitanje ko bi zaposlenima materijalno nadoknadio skraćene radne sate.
Predsednik Skupštine Unije poslodavaca Srbije Nebojša Atanacković rekao je da bi se ove mere mogle sprovesti samo ako država prihvati da subvencioniše poslodavace ili im odobri poreske olakšice. Savez samostalnih sindikata Srbije, kako kaže predsednik Ljubisav Orbović, neće biti protiv predloga za skraćenje radne nedelje, niti protiv bilo koje druge mere koja doprinosi očuvanju radnih mesta i ne uzrokuje smanjenje zarada.
Pozitivni efekti
Eksperti svih socijalnih partnera sastaće se danas kako bi razmotrili predlog vladinih mera koji će sledeće nedelje biti na sednici Socijalno-ekonomskog saveta. U sindikatu navode kako je vrlo važno da se tokom pregovora s vladom utvrdi da li predlog mera Ministarstva za rad i socijalnu politiku znači da će porezi i doprinosi biti plaćeni u punom iznosu i da li se otvara prostor da neto zarade budu umanjene.
Predstavnici vladajuće većine u parlamentu ocenili su da bi predlog skraćenja radne nedelje mogao imati pozitivne efekte u očuvanju radnih mesta u uslovima ekonomske krize, dok poslanici opozicije kritikuju ovu inicijativu i predlažu da se skraćena radna nedelja uvede i u rad Skupštine Srbije. Zamenik šefa poslaničke grupe SPS/JS i lider Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma istakao je da problem ne može biti rešen na taj način i da time zaposleni, poslodavci i država neće dobiti ništa.
Lucidne inovacije
Država, prema njegovim rečima, mora stvoriti ambijent u kome će privreda raditi i radnici neće ostati bez posla. Eventualno skraćenje poslaničke radne nedelje, prema njegovom mišljenju, ne bi bilo efektivno, pošto "skupština i onako ne radi ništa".
Šef poslaničke grupe SRS-a Dragan Todorović ocenio je da takvim predlogom vlada i DS pokazuju "lucidne inovacije koje će Srbiji pomoći da još dublje upadne u probleme u kojima se već nalazi".
Poslanik DSS-a Dragan Šormaz smatra da bi vladin predlog mogao imati pozitivne efekte ukoliko bi u budžetu postojala sredstva za njegovu realizaciju.
Poslanik LDP-a Slobodan Maraš upitao je ko će platiti troškove koji će nastati zbog skraćenja radnog vremena, navodeći da je u zemljama koje su to već uradile država obezbedila fondove iz kojih će se naplaćivati neradni dani.
Četvorodnevna radna nedelja
Odlukom uprave firme "U. S. Steel Serbia" svi zaposleni imaće jedan dan plaćenog odsustva nedeljno dok traje kriza, uz naknadu od 60 odsto od pune zarade, rečeno je u toj kompaniji.
– Ta mera će pomoći kompaniji da smanji troškove na pravičan i razuman način i minimiziraće uticaj koji ekonomska kriza ima na naše zaposlene i članove njihovih porodica – kazao je direktor za komunikacije Nemanja Brković.
Mera za koju su se odlučili, prema njegovim rečima, "jeste teška, ali neophodna". U skladu sa zakonom, obavešteni su reprezentativni sindikati u toj firmi, a uprava će pratiti ekonomska i tržišna kretanja, kako bi se "na vreme prilagođavala datim okolnostima", kaže Brković.
halilce is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009   #78
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Policajci uzimali mito za šverc robe sa Kosova

Autor: S. R. Trifunović | Foto:S. R. Trifunović | 10.03.2009. - 08:25

KRALJEVO - Srpska policija i pravosuđe juče su razbili jednu od najvećih mreža krijumčara koja je više od godinu dana u sprezi sa korumpiranim policajcima iz Raške, Kraljeva i Novog Pazara švercovala razne vrsta robe preko administrativne granice sa Kosmetom. Uhapšeno je 35 osoba, među kojima 18 policajaca, a grupa je osumnjičena za davanje i primanje mita, omogućavanje šverca nafte, mesa, akcizne robe, zloupotrebu službenog položaja, nedozvoljeno posedovanje narkotika.

Jedno od najmasovnijih hapšenja u ovom delu Srbije rezultat je jednogodišnjeg zajedničkog rada pripadnika MUP Srbije, Policijske uprave u Kraljevu, Okružnog tužilaštva iz Kraljeva i Specijalnog tužilaštva iz Beograda.


Hapšenje osumnjičenih počelo je u zoru a trajalo je do ranih poslepodnevnih sati. Prema nezvaničnim informacijama, ključnim igračima u ovom velikom lancu lisice su stavljene takoreći na spavanju u njihovim kućama. Zvanični izvori iz policije i tužilaštva o mreži krijumčara za sada ne daju detaljnije informacije jer se pretpostavlja da će ispitivanja trajati i danas, ali se nezvanično saznajemo da je, pre svega, grupa policajaca iz Raške omogućila švercerima ogromne zarade.
- Od administrativne granice su doslovce bili napravili „švajcarski sir” da bi švercovana roba mogla da prolazi. Gro robe uz mito je prelazio preko administrativnih prelaza Rudnice i Gazivoda, a tovar je „pratila” fiktivna dokumentacija koja je umanjivali vrednost robe... Ali šverc se odvijao i zabitim, alternativnim putevima kroz šume koji se inače kontrolišu. U Srbiju je stizalo sve od brazilskog mesa, piletine, bele tehnike, hemijskih proizvoda do kineskog nameštaja - kaže izvor blizak istrazi.
Tarifa za robu bila je različita i kretala se od nekoliko desetina do nekoliko hiljada evra u zavisnosti od tovara. Za prolaz manjeg kamiona nameštaja plaćalo se oko 100 evra.
Rutina korumpiranih policajaca koji su u stvari bili naoružana logistička podrška švercerima bila je da se transporti usmere odmah po ulasku u Srbiju na lokalne i nekategorisane puteve kako bi se u što većoj meri izbegla Ibarska magistrala gde postoji dosta punktova. Najuobičajenija trasa bila je preko Kopaonika, pa na Jošaničku Banju i dalje ka Kraljevu i unutrašnjosti Srbije. Deo robe je u međuvremenu i pretovaran u manje kontejnere koji bi potom lakše prolazili kontrolne punktove na magistrali.
Da tvrdnja o dobro naoružanoj korumpiranoj podršci nije prazna priča, novinari su juče mogli da se uvere u prostorijama Policijske uprave gde je pokazan samo deo naoružanja kojim je raspolagala ova grupa od bombi, preko pištolja dugih cevi svih kalibara među kojima je bilo i automata i snajpera. Na stolu sa dokazima našle su se i vrećice narkotika, poprilična suma novca, lažna dokumenta... Pored ovoga, grupa je, kako saznajemo, bila opremljena i radio - stanicama, kako bi na vreme obavestili druge članove o policijskim preprekama. Imali su i vozila adaptirana za vožnju alternativnim putevima.
Ko stoji na čelu organizovane grupe, još nije saopšteno. Prema nezvaničnim pričama, među uhapšenima, čija lista nije konačna, ima i vlasnika uglednih trgovinskih firmi, građevinskih preduzimača, ali i najobičnijih pijačnih švercera pa čak i lekara.
- Ako se na pijaci može kupiti stolica za 800 dinara proizvedena u Kini, dok naša košta i 6.000-7.000 dinara, onda je jasno kako je ona prva dospela u Srbiju - kaže naš sagovornik i potvrđuje da je Kosmet poodavno meka za šverc jeftine kućne tehnike, a da je odskora i glavno izvorište za meso, brazilsko pre svega, koje stiže u Evropu.

Najviše uhapšenih iz Raške
Uhapšeni su policajci Slobodan Zekavica (27) iz PU Novi Pazar, Dejan Savić (38 ) zaposlen u PU Kraljevo, kao i njihove kolege iz Raške Ivica Virijević (31), Bratoljub Mutavdžić (37), Filip Filipović (38 ), Zoran Radovanović (36), Zoran Čamagić (35) Jelenko Đorđević(42), Milinko Nikolić (42), Milanko Bekčić (35), Srećko Urošević (32), Milan Tomović (39), Vladan Vidić (28 ), Dejan Marković (40), Ranko Biorac (46), Boško Nićiforović (36), Miloš Bojović (26) i Dragan Vasiljević (41).
Lisice su stavljene i Vladanu Raduloviću (38 ), Goranu Babiću (46), Milošu Račiću (35), Draganu Brojačeviću (28 ), Ivanu Raduloviću (32), Milanu Cvetkoviću (35), Aleksandru Đorđeviću (35), Ivanu Iliću (25), Dragošu Milenkoviću (43), Urošu Miloviću (33), Gordani Babić (40), Svetlani Trikoš (61), Biljani Vasiljević (39) i Suzani Babić (42) iz Raške. Uhapšeni su i Nenad Trikoš (40) iz Rudnice kod Raške i Ivan Okošanović (26) i Ujkan Kurbašević (55) iz Novog Pazara.
halilce is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2009   #79
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
[B] Uhapšeni i Ujkan Kurbašević (55) iz Novog Pazara.
ja mislim,da obzirom na ovakvo ime,zasluzuje oslobadjajucu presudu...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009   #80
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Umesto 25 biće 15 ministarstava?

09:55 | Izvor: B92, Blic Beograd -- Čelnici Demokratske stranke i G17 plus odlučili su da zbog štednje smanje broj ministarstava u Vladi Srbije sa 25 na 20 ili čak 15.

Smanjenje broja ministarstava trebalo bi da bude izvršeno proporcionalno učešću koalicionih partnera u vlasti, a razmišlja se o dve mogućnosti: prva je da broj ministarstava bude smanjen sa 25 na 20, a druga da taj broj bude smanjen na 15.

DS i G17 plus prethodno su dobili načelnu saglasnost njihovog koalicionog partnera, Socijalističke partije Srbije, da razrade tu ideju, a konačan dogovor "sačekaće" povratak iz Njujorka predsednika Srbije i DS-a Borisa Tadića, kada će biti organizovan sastanak lidera stranaka koalicije.

U Vladi Srbije DS ima 12 resora, G17 plus šest, SPS četiri, a po jedan imaju Sandžačka demokratska partija, Srpski pokret obnove i Stranka demokratske akcije.

Prema preliminarnom dogovoru DS i G17 plus, DS bi se odrekao tri ministarstva, a G17 plus i SPS po jednog ministarstva, a drugi predlog je da se DS odrekne šest ministarstava, a G17 plus i SPS po dva.

"DS i G17 plus nisu detaljno razradili plan o tome koja ministarstva bi trebalo ukinuti, ali su iznete neke od logičnih ideja koja bi ministarstva trebalo spojiti", piše list.

U razgovorima se pominjalo da nema potrebe da Ministarstvo za ljudska i manjinska prava bude de poseban resor i da bi ga trebalo vratiti u Ministarstvo pravde ili pripojiti kao službu Ministarstvu rada i socijalne politike.

"Razmišlja se o potrebi da se spoje Ministarstvo omladine i sporta i Ministarstvo prosvete, a da se Ministarstvo trgovine pripoji Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja ili Ministarstvu finansija. Predlagano je i se spoje ministarstva za infrastrukturu i telekomunikacije", piše list.

Državni sekretar u Ministarstvu finansija Slobodan Ilić je potvrdio da Vlada ozbiljno razmišlja o smanjenju broja ministarstava, ali ne i da među koalicionim partnerima postoji konsenzus o smanjenju broju ministarstava, ocenivši da objektivno to ne donosi veliku uštedu u budžetu.

Takav potez bi bio više psihološkog karaktera usmeren prema poslodavcima, javnim preduzećima i lokalnim samoupravama da pokaže da država ozbiljno ramišlja o uštedama, smatra on.


E bas me zanima gdje ce smjestit ona dva pijuna iz N.Pazara
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
srbije, vijesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
VIJESTI iz SANDŽAKA 36310 Vijesti iz Sandzaka 1330 13-10-2009 00:37
VIJESTI IZ SVIJETA 36310 Vijesti iz ostatka svijeta 317 10-10-2009 00:51
Govor Mrznje U Skupstini Srbije halilce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 11 14-02-2009 16:27
Decentralizacija U Kontekstu Novog Ustava Srbije Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 02-07-2008 16:07
Bojkot novog Ustava Srbije! fraer Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 28-10-2006 18:35


All times are GMT +2. The time now is 16:20. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)