SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Carsijska raja naša poznata raja iz čaršije sa slikama ako može

Reply
Old 23-04-2006   #1
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default Jelenak

Volio bih da se jave oni koji su bili (i ostali) clanovi kluba "Jelenak"
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-04-2006   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ja znam da ski klub pahulja radi veoma uspesno i potrudicu se da dobijem vise informacija.......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2006   #3
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Izgleda da ovdje nema nikoga ali ja znam mnoge koji su bili u tom klub:

Mhmutovići: svi potomci Mahmutovića -braća Mitko i Esko

Senko i Dida, Benko i Seada

Potomci Zekića : Bajo, Nedžo, rahmetli Nuno i naravno stariji Mahmutovići



Povremeno bi upadali u klub potomci nekih drugih porodica ali ne bi ostajali dugo ( nepotizam brate - ha-ha šala)

Bojka , Tanja i ja vrlo kratko - jednu sezonu.



Aljko je održavao klub sa Mirsom Hodžićem dok su Aljkove kćerke skijale.

Ja sada više skijam nego kad sam bila za skijanja ali sudbina.Muž mi se bavio skijanjem a sada moja djeca skijaju i takmiče pa ih mi pratimo po Bosni i svijetu .

Ovo je bio i razlog pa sam prije tri godine na otvoreno prvenstvo BIH pozvala ono što je ostalo od kluba "Jelenak" na Vlašić ( Travnik)

Dolazili su , žao mi je što sada nisu baš toliko organizovani mislim da su finansije u pitanju.

Ako sam otkrila da se iza Waltera krije Esko Mahmutović ili možda njegov brat Mitko - hoću potvrdu - rođaci smo
suada is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2006   #4
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

pozdrav za bracu mahmutovice od mene

ovaj skijaski klub osnovan je davne 1946 godine u posleratnoj sjenici gde se skijalo na takozvanim proskama osnovala ga je stara carsijska porodica GARIBOVIC

prvi koji je oformijo ovaj klub ALIJA GARIBOVIC otac DINA GARIBOVICA

u ovom klubu na pocetku su ucestvovali mnogi omladinci iz porodica GARIBOVIC CATOVIC MUJAGIC MAHMUTOVIC BAJROVIC

tadasnji jelenak postojao je samo u nordijskim disciplinama kao i sada posto se alpinisti odvojili i napravili sk PAHULJA koja takodje pravi uspehe na domacoj skijaskoj sceni

o ovoj temi cu vam opsirnije napisati drugi put dok sakupim jos par imena i rezultata koji su postignuti od strane sjenickih takmicara

jer trenutno posedujem podatke samo o nordijcima a da kasnije nesipadne politicki da sam druge zaboravijo

nadam se da se necete ljutiti

nezaboravite da je dosta sjenicaka nastupalo u reprezentaciji srbije i juge u ovim skijaskim disciplinama
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2006   #5
Dzenan
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 54
Default

E neko je od nas pobrkao loncice.Ja mislim da su Mitko i Esko u Svedskoj odnosno Turskoj a da su ovo Esko apotekar i Etko zubar.U svakom slucaju svi cetvorica su uvijek bili prava raja a o skijanju necu ni da pricam.
Dzenan is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2006   #6
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Ako sam otkrila da se iza Waltera krije Esko Mahmutović ili možda njegov brat Mitko - hoću potvrdu - rođaci smo
Jeste Esko i jeste Mahmutovic i jesmo rodjaci ali moj brat je Edib
  Reply With Quote
Old 25-04-2006   #7
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
ovaj skijaski klub osnovan je davne 1946 godine u posleratnoj sjenici gde se skijalo na takozvanim proskama osnovala ga je stara carsijska porodica GARIBOVIC

prvi koji je oformijo ovaj klub ALIJA GARIBOVIC otac DINA GARIBOVICA
riki malo si pobrkao loncice. Ne znam ko je osnovao klub "Pahulja" ali sigurno znam da su klub "Jelenak" osnovali Mahmutovici a kako... to je za nagradno pitanje: Ko je u Sjenici imao prve skije i kako ih je zaimao (Mahmutovic jeste ali koji i kako)? Eh toliko za sada puno lijepih selama i pozdrava svim rodjacima(cama) projateljima(cama) u Sjenici i po bijelom dunjaluku od brata i prijatelja iz jabane.
  Reply With Quote
Old 25-04-2006   #8
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Spaho , Rizo, Hazbo -jel neko od njih ?

Pa gdje Esko , šta ima
suada is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2006   #9
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Spaho , Rizo, Hazbo -jel neko od njih ?

Pa gdje Esko , šta ima
To je mladja generacija, generacija njihovih oceva je dosla do prvih skija.

Sta da ti kazem Suada kada ne znam koja si Ima ih u najmanje dvije u mojoj familiji... Dobro je hvala Bogu... Zivi se brzo a tako da covjek nema vremena da ostara...
  Reply With Quote
Old 25-04-2006   #10
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

opet ja

izvinjavam se napravio sam gresku

sto se tice osnivanja skijaskog kluba osnovan je 1948 godine i tada je nosio naziv BEOGRADSKO SPORSKO DRUSTVO da bi kasnijih godina dobilo jelenak

prvi predsednik skijaskog kluba bio je alarahmetile FERID CATOVIC (mog oca amidza)

a prikupljam jos potpunu dokumentaciju i objavicu je ovde o celokupnom istorijskom trajanju skijaskog kluba u Sjenici

SUADA imas veliki selam od tvog rodjaka generacijskog 68(varljivo leto bilo)komsije MURATA GARIBOVICA trenutno trenera u skijaskom klubu JELENAK i nacionalnog trenera i selektora reprezentacije SCG u nordijskim disciplinama zamolijo te je kad budes mogla da mu se javis kada budes dolazila on je sada direktor ustanove za sport i rekreaciju

a nebih se sa vama slozijo da su skijaski klubovi danas u propadanju jer rezultati pokazuju sasvim drugacije
riki is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2006   #11
neno
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 51
Posts: 102
Default

sto se tice nordijskih disciplina znam ih nekoliko koi su bili dobri

MURAT GARIBOVIC---MIRSO HODZIC---ALMIR DZEKOVIC"SILJO"---COLE BANDIC ---ITD IMA IH JOS ALI DA NE DUZIM
neno is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2006   #12
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 54
Posts: 391
Default

E,Riki komsija moj dragi ti i ovde ubaci politiku.Hoces da nam kazes od kako je Murat Garib preuzeo klub,u klubu sve cveta.
joku is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2006   #13
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

SDP SDP hihihihihih
amlA is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2006   #14
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Riki hvala na pozdravima , pozdravi i ti Murata ali moram da te malo ispravim .Istina je da se Garibovići i Hodžići bave skijanjem godinama ali oni su nordijci .Alpsko skijanje je definitivno bilo u rukama-ili bolje reći nogama i prirodi Mahmutovića i naravno još nekih.

Nordijci i danas ostvaruju dobre rezultate ali su sa alpskim , nažalost malo u zaostatku. Nadam se da će se to promijeniti nabolje
suada is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2006   #15
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Esko, samo radi pojašnjenja da ponovim.Zekići ( Raho i Halit) su mi daidže .Ja sam od njihove sestre Sabrije .Bila Hašimović a sada Karajko udata u Travniku.

O skijanju ponešto znam zato što me Spaho učio a kontakte sa skijašima iz Sjenice ostvarujem preko dr Aljka - kojeg susrećem na BIH planinama i Mirse Hodžića koji je mlade skijaše dovodio na Vlašić - bili moji gosti.



Ironija života - vi živjeli za skijanje a ja ponekad kaskala za vama na Radišića brdu a sada sam čitavu zimu na skijama i to pod stare dane.

Djeca mi skijaju - takmiče ( ukucaj Ajla Karajko na pretraživaču pa vidi ako te zanima)

Još veća ironija je da ja i sada polako kaskam samo sada za svojom djecom. Ponekad mi Nedžo Zekić dođe a on je jedan od rijetkih od vas koji ste takmičili da i sada skija

pozdrav
suada is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2006   #16
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
opet ja

izvinjavam se napravio sam gresku




... nesreca je sto kod nas svako misli da je na pravom mjestu,

i svako svakome je moguci suparnik; ljudi preziru one koji ne

uspiju, a mrze one koji se uspnu iznad njih; navikni se na prezir

ako zelis mir, ili na mrznju ako pristanes na borbu. Ali ne

ulazi u okrsaj ako nisi siguran da ces oboriti protivnika. Ne

upiri prstom na tudje nepostenje ako nisi dovoljno jak da to

ne moras dokazivati. (M.Selimovic)
  Reply With Quote
Old 26-04-2006   #17
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Eh Suada sada se sjecam tebe. Bas mi je drago da si dobro i zdravo i da tvoja djeca slijede tradiciju svojih prethodnika... Ja sam inace bio nerazdvojan sa rahmetli Nunom jednim od najuspjesnijih takmicara i u pravom smislu te rijeci talentovanom skijasu... I prijatelju... I rodjaku... Eh a ja sam ti prije cesto znao doc u Travnik na peku (ja mislim da se restoran zove Slon) ali nazalost nisam znao za tebe da si u travniku... Dok sam bio u Sarajevu cesto sam se vidjao sa Neckom, prije pola godine bio sam u Sjenicu i obisao Raha i Dzevada (ima pravo lijepu plavu brigadu ). Puno selama tebi i tvojoj porodici. Zelim vam dobroga zdravlja i uspjeha u zivotu...
  Reply With Quote
Old 26-04-2006   #18
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Walter ili Esko , kako ti je draže , sjetil se ti mene čovječe ?

Što se Meše tiče, dobar citat ali mani to nego nađi koju sliku iz mlađih dana i pošalji
suada is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2006   #19
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Riki bivsi direkotor hahahahaha
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2006   #20
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

opet se ti sa strane smješkaš
suada is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
jelenak


Currently Active Users Viewing This Thread: 39 (0 members and 39 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Na Prvom Mestu Sk ''jelenak'' Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 9 13-01-2008 16:53


All times are GMT +2. The time now is 18:52. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)