SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Slike iz Sjenice svaki sjeničak ima aparat za slikanje, svaki od nas je već slikao i pravio uspomene po gradu, ovde podelite slike sa nama...

Reply
Old 22-07-2010   #21
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

da,kod mene je najmanje 3,5 otvor blende, a kad zumiram smanjuje se...
ipak ne mogu ove comapkt da daju sliku kao dslr...
ja poceh sa ovom,zapravo dobio sam je na poklon za rodjendan od Skorpije...
da malo osetim dah fotografije pa cu uzet jednu dslr,mozda je i bolje poceti sa ovakvom dok se malo nauce osnove...
ti si mi tu kad zatreba,trzacu te...

znam da sad nemas vremena,ali kad budes imao, obradi neku od mojih slika onako kako ti mislis da bi trebala da izgleda,i napisi neki savet sta da izbegavam a na sta da obratim paznju...
vidis po fotkama dje gresim i to...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-07-2010   #22
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

vidi sad slike ove katedrale...

koja je po tebi najbolja...???





STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 23-07-2010   #23
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Prva je kompletna ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-07-2010   #24
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Treba da pazis sta "odseces" na motivu. Na poslednje 2 si odsekao toranj sto bas nije dobro za sliku katedrale.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2010   #25
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ok,na greskama se uci...
Reško,ja zaboravio da si i ti doktor za fotke,a kako i ne bi kad nisi postavio sliku dve godine ...

nego,hajde postavi koju,znam da imas opasne fotke...
adnan kad dodje u swe zatrpace nas,osecam...

p.s. sta mislite,neka ove slike ostanu u ovoj temi, i hocemo li ovde postavljat po koju cisto da se zna kako valja a kako ne,ili da zaobidjemo sa slikama ovu temu...

ja cu sad postavit neke ovde jos pa lako cemo ih prebaacit u neku drugu temu...

ovo sam slikao jednu ulicu koja je prilazna prema moru i plazi...
cekam komentare..




a,ova jedrilica je bil an udaljenosti od oko 150-200 metara od mene...



ovo je sa max zoom-om...

STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012   #26
Nada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 16
Default

@Pozdrav Adnane,
sad vidim da zivis u Svedskoj. Ja i moja porodica smo vezani i za Svedsku, radimo za svedsku kompaniju HL Display. Ja sam bila na nekoj obuci u Stockholmu, pa sam sa jednim prijateljem isla na otvaranje aukcije u Upsalu. On je nekada bio galerista (izlagao skulpture Joko Ono), a kasnije je napravio 8 izlozbi mom suprugu Mirku. 2008 je dao njegove dve slike na aukciju u Auktions kammare i obe su prodate. Inace, sada posto zbog biznisa ne moze da slika, bavi se fotografijom. Posto zivimo u Beogradu, skoro svake subote idemo na foto izlete, obicno na Frusku goru, nekada na Dunav (isli smo do Lepenskog vira i Golupca) ili Palic....uglavnom da moze za 1 dan da se ode i da se vrati. Oboje imamo po foto aparat (mi smo iz Nikon kluba ) pa se fotografisanjem oslobadjamo stresa, upoznajemo okolinu, ljude...On cesce ide u Svedsku zbog poslovnih sastanaka, pa ima seriju fotografija iz Svedske. Moja zelja je da dodjemo na Foto sesion u Sjenicu, mislim da bismo napravili super fotke. Kada je priroda lepa, ne moze fotografija da ne valja. Cime se ti bavis, jel' ti fotografija posao ili hobi?
Nada is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2012   #27
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Nada View Post
@Pozdrav Adnane,
sad vidim da zivis u Svedskoj. Ja i moja porodica smo vezani i za Svedsku, radimo za svedsku kompaniju HL Display. Ja sam bila na nekoj obuci u Stockholmu, pa sam sa jednim prijateljem isla na otvaranje aukcije u Upsalu. On je nekada bio galerista (izlagao skulpture Joko Ono), a kasnije je napravio 8 izlozbi mom suprugu Mirku. 2008 je dao njegove dve slike na aukciju u Auktions kammare i obe su prodate. Inace, sada posto zbog biznisa ne moze da slika, bavi se fotografijom. Posto zivimo u Beogradu, skoro svake subote idemo na foto izlete, obicno na Frusku goru, nekada na Dunav (isli smo do Lepenskog vira i Golupca) ili Palic....uglavnom da moze za 1 dan da se ode i da se vrati. Oboje imamo po foto aparat (mi smo iz Nikon kluba ) pa se fotografisanjem oslobadjamo stresa, upoznajemo okolinu, ljude...On cesce ide u Svedsku zbog poslovnih sastanaka, pa ima seriju fotografija iz Svedske. Moja zelja je da dodjemo na Foto sesion u Sjenicu, mislim da bismo napravili super fotke. Kada je priroda lepa, ne moze fotografija da ne valja. Cime se ti bavis, jel' ti fotografija posao ili hobi?
Pozdrav i tebi Nado! Ja sam masinski inzinjer a fotografija mi je hobi koji na zalost sve vise zapostavljam zbog nedostatka vremena.

Ti i tvoj muz kao i vasi prijatelji ste dobro dosli u Sjenicu. U nasem gradu i okolini stvarno ima sta da se vidi i fotografise, pejzazi su velicanstveni i nezaboravni. Smestaj je dobar i povoljan a hrana izvanredna. Narod je izuzetno gostoljubiv tako da su Sjenica i okolina kao i Pesterska visoravan neotkriveni dragulj za vecinu gradjana Srbije.

Ja sam u Sjenici ceo juli i pola avgusta tako da mozemo da se dogovorimo i u tom periodu planiramo jedan vikend za foto-safari u Sjenici. Moja "ekipa" sa kojom idem u prirodu su profesionalni fotografi i video snimatelji koji poznaju svaki kutak Sjenicke okoline.

Neke od mojih fotografija mozes da pogledas na mom blogu Adnan Hadziagovic – Min fotoblogg. Pisem na svedskom ali mozes da pogledas fotografije, u meniju na vrhu ima link za galeriju.

Javi mi ako hocete da dodjete i kada izaberete datum da vas planiramo.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2012   #28
Nada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 16
Default

Hvala na pozivu Adnane. Mi smo ceo juli na odmoru u Grckoj, ali potrudicemo se da bar 1 vikend dodjemo u Sjenicu dok si jos tu. Razmotricemo datume, tako da ti na vreme javimo, a da ne poremetimo ni nase obaveze. Inace zivimo sa mojom majkom koja je nepokretna, pa nas to uvek ogranicava. No, resicemo i to. Bar da se upoznamo, razmenimo foto-svedsko-sjenicka iskustva...Nadam se da ce se plan ostvariti! Sve najbolje!
Tvoje slike sam pogledala, odlicne su...a ti kao moj sin, volis avione...On je jedno vreme bio toliko zanesen da je znao da uslika po hiljadu slika samo aviona. Tada je imao oko 10 godina i sanjao da bude pilot. No, zbog matematike je odustao, pa se bavi vrlo "slicnim" poslom ide u kuvarsku skolu Moj suprug Mirko je po obrazovanju slikar, ali je sada direktor kompanije HL Display u Beogradu, a ja sam pravnik, a radim kao finansijski kontrolor u istoj firmi. Eto ukratko o nama...
Nada is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2012   #29
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Super Nado. Nadam se da cete doci i da cemo se upoznati.
adnan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
foto, skola


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:22. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)