SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 05-02-2009   #21
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

hmm Facebook ima i losih i dobrih strana, registovan sam al ne bas puno aktivan. Ja ne volim bas guzvu a nekako me potseca na neku prepunu diskoteku....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 05-02-2009   #22
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

I,ja imam svoj nalog tamo...
Meni je FB prilicno dobr osmisljen.
Naravno,kao i sve drugo nista nije savrseno pa tako ni FB,ali "komparativne prednosti"
su po meni jako vece od svih drugih stranica slicne zadrzine...
Sastavio sam tamo mnogo "pokidanih veza",u svoje prijatelje dodao sve osobe koje sam poznavao i od ranije,a neke sam dodao cisto intuicijom vodjen ko bi te osobe mogle da budu,i spostavilo se ispravnim,jer zam bio u pravu da su to neke osobe sa kojima se znam samo putem interneta...
Ja volim da upoznajem ljude.
Istina,nemam toliko vremena da bih se sad tome posvetio nesto vise,ali cesto navratim na FB...
Dragi su mi svi moji prijatelji tamo,a jos draze je sto su neki tu posle niza godina od kada se nismo culi i videli...
Sve u svemu,dajem visoku ocenu FB,
mislim da je velikoj-zapravo ogromnoj vecini svrsishodan...
Da je veliki broj tu nasao ono sto nije mogao nigde drugde,
a svakako ne zanemarujem ni negativne strane i mogucnosti FB...

Neka nam zivi FB,i da nas ima sto vise...
Svaki je covek idividua vredna paznje i divljena...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #23
aaliyan
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Beba View Post
Ne znam iz kog razloga, valjda zbog tolike pomame i euforije koja je nastala oko FB, iz nekog licnog bunta nisam zelela da se registrujem tamo. Desava mi se da ljudi za koje provereno znam da do juce nisu znali da upale comp sad facebookuju sve u sesn'est i prave mi se pametni kako su u toku, i nedavno doziveh, kad sam kretala na put da cujem - 'e kao cujemo se na FB, potrazi me tamo ako hoces'...fujjj, ruzno mi je to i posebno tako glupo Sad ispade da je to jedini nacin da komuniciramo.

Dalje, sto se tice tih kontakata iz proslosti...eee pa svi mi imamo neko staro drustvo, neke ljude kojih bi se rado setili, pricali sa njima, ali i to mi je pomalo smesno. Zasto bih ja sad nekog trazila posle npr. 15 godina iz osnovne skole, ako ta ili taj sve ove godine nije nasao za shodno da mene potrazi? A mogao je, mali je ovo grad Kapirate sta mislim? Mozda je drugacije za ljude koji su ovde ziveli jedno vreme, pa promenili sredinu pa ne postoji drugaciji nacin da dodji do tih ljudi...ne znam, pretpostavljam samo

Kazem, jednostavno imam averziju prema tom, tom, tom..kako bih ga nazvala, sistemu okupljanja ljudi Ja sam pre za druge komunikacione programe, a ima ih koliko ti volja...Gde ne moze svako ni da ti pridje, jednostavno biras osobe sa kojima ces da se druzis, pises, pricas, kafenises internetski



Nisu bas svi, ali gro ljudi jeste...ali JA nisam

Imam svoju teoriju bas o tome, ako ikad budem jako usamljena i ne budem imala ono sto me zasigurno ispunjava i cini srecnom (kao sto je to sada), i to mi postane jedini prozor u svet, i jedini nacin da se druzim sa drugima, otvoricu nalog i ja, do tada sumnjam da cete me naci na fb. I ovo sad ne znaci da smatram da su svi facebookeri usamljeni, neee, nikako, da se ogradim odmah.

Izvinjavam se ako sam nekoga uvredila postom, samo sam iznela svoj stav


Pozzz Beba



Ovu recenicu sam i ja cula gore sto si navela pa mi isto dodje nekako prosto pa se upitam sta li im je
Skoro u svemu se slazem s ovim tvojim postom,osim u ovom da mnogi nisu znali da upale comp.a sada pametuju,ima toga ne kazem da nema,ali seti se vremena kad mozda si sama ucila da ga upalis,to mi vise izgleda kao neko pocenjivanje ostalih ljudi koji hoce da nauce...
Znaci sad za njih nema dalje..

sorry..pozz
  Reply With Quote
Old 06-02-2009   #24
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ne radi se o tim ljudima koji hoce da nauce...
Mislim da to nije mislila, vec ONA koja je naucila rad na kompu pre nekoliko godina i njena drugarica koja je juce naucila, i kaze ako ti treba nesto dodji na FB... Znaci ne zna ni dalje da radi na kompu a glumi mahera jer je na FB-u
Mislim da je to misljeno... Naravno da se niko nije naucen rodio...

Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #25
Beba
Srećno zaljubljena
Početnik
 
Beba's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Beograd
Godine: 42
Posts: 417
Default

Joj pa znala sam da se nece razumeti....Uopste mi na umu nije bilo da bilo koga obezvredim, niti da podcenim, kako samo to izvukoste iz ovog kilometarskog posta Pa ja sam prva, verovali ili ne, koja je bezala od compa kada se kupovao, i prva koja nije zelela da ima bilo kakve veze sa njim...i jedino je Tahirovic procenio da moja prica nije isla u tom pravcu, i Alyian.

Stvarno mi je zao ako se neko nasao uvredjen, a vidim da jeste, nije mi to bila namera, a ni poenta pisanja nego nesto drugo, kako se ponasaju ljudi koje ja poznajem i koji imaju svoje naloge na fb, sto ne znaci da mislim da su svi isti. I taj primer drugarice, bio je da 'docaram' to foliranje koje osecam, koje mi nije prirodno....Stvarno ne znam zasto ste nasli prozvanim i uvredjeni, pa ja ispricah samo jedan primer iz okoline

Sta cu, samo sam iskrena, halalite ako sam prouzrokovala oprecne reakcije i negativno misljenje...


Pozzz

__________________

...
Sta to ima u ljudima tuzno
da ulaze u tudje zivote...
Beba is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #26
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja sam ti Halalio ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #27
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 36
Posts: 2,266
Default

Ma nema se tu sta halaliti, zna se za kakve stvari se trazi halal! Moj post je bio obicna replika, sto znaci da se nisam nasla uvrijedjena, tj. ne mozes me uvrijediti pogotovo ne na ovakav nacin....

Pozzz
__________________




Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #28
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

hmmm, juce sam gledala na tv-u prilog iz neke osnovne skole u BiH... Dobili neku donaciju za prvi kabinet informatike,i pitaju djecurliju,za sta najvise koriste internet i od njih petero,desetoro odgovara "Za fejsbuk i mesendzer". Pored onakve wikipedije!!!!
Zalosno!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #29
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sajtevi tog tipa posecuju se u 90% slucajeva samo kad se mora, realna deca...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #30
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Beba View Post
Kazem, jednostavno imam averziju prema tom, tom, tom..kako bih ga nazvala, sistemu okupljanja ljudi Ja sam pre za druge komunikacione programe, a ima ih koliko ti volja...Gde ne moze svako ni da ti pridje, jednostavno biras osobe sa kojima ces da se druzis, pises, pricas, kafenises internetski




Svidja mi se ovakvo razmisljanje i slazem se s tobom u potpunosti. Ako zelim nekoga da pronadjem ja ga i pronadjem i u kontaktu sam s njim i bez FB. Naravno , ne kazem da je FB los , nije, i praktican je ali jednostavno sto se mene tice , nemam puno vremena za to
Beba sa onim paljenjem kompjutera nije mislila nikoga da uvrijedi jednostavno je iznijela sasvim tacnu cinjenicu. Mnogi znaju da upale kom i odu na FB ili MSN, tu se zaglave po cijeli dan dok ni jednu kompjutersku radnju neznaju da urade. Ja nisam neki kompjuterski strucnjak ali uvjek gledam da nesto novo naucim dok pojedine osobe poput ovakvih na koje je Beba mislila ne interesuje nista osim nacina komuniciranja preko interneta sa mnogim poznatim i nepoznatim osobama
Zalosno , to slobodno vrijeme puno bolje i pametnije moze da se iskoristi ujedno i nesto da se nauci
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2009   #31
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Svako ima pravo na svoje misljenje,i ja sam uvek za to da treba prihvatiti ga pa ma kako bilo...
Ali sto se mene licno tice o FB ima za sada jako pozitivno misljenje...
Najbitnija stvar mi je sto nalazim drage ljude,koje godinama nisam video...
Ne znam za vas,ali ja se jako radujem kada pronadjem osobe iz detinjstva,svoje komsije koje godinama nisam video,rodjake koji su se rasprskali na sve strane...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009   #32
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

http://www.facebook.com/group.php?gid=21344721227
-
Gruja ce posle ovoga promijeniti misljenje o grupa ma na fb!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 08-02-2009   #33
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

hahahaahahahahahaaaa.... Gruja ostaje pri svojem, jer ova grupa i te kako ima smisla. haj sto ima smisla, nego je i suha istina
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009   #34
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

....doci ces ti na ljeto......
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009   #35
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
hahahaahahahahahaaaa.... Gruja ostaje pri svojem, jer ova grupa i te kako ima smisla. haj sto ima smisla, nego je i suha istina




A da iskoristim priliku i da odgovorim na pitanje,....registrovana sam na FB, i za sada nemam nekih primedbi, nasla sam dosta rodbine, starih prijatelja, ...nekako covek bude vise u toku sta se desava sa nekim dragim ljudima, pogleda slike, posalje poruku, ...uradi neki kviz... a koliko sam tamo sve zavisi od vremena, ..ipak i ovde moram kafu skuvati.... ...
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009   #36
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

E ta ti poslednja recenica para vrijedi
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009   #37
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
E ta ti poslednja recenica para vrijedi
ma kuvam ja kafu, ali vi slabo pijete......izgleda ne valja...
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2009   #38
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Fejsbuk“ šesta nacija po veličini

Autor: N. V. | Foto:AFP | 19.02.2009. - 08:01
Mark Cukerberg Dejv Morin, vođa tima koji se bavi kreiranjem aplikacija na popularnom društvenom sajtu „Fejsbuk”, objavio je da po najnovijim podacima ovaj sajt za druženje ima 175 miliona korisnika.

Koliko se broj članova „Fejsbuka” ubrzano širi govori i podatak da ih je prošlog meseca bilo 150 miliona, pre dva meseca 120 miliona, a pre nešto više od četiri meseca „svega” 100 miliona.Najnovijim uvećanjem članstva „Fejsbuk” bi, kada bi bio proglašen za državu – kako je to u šali nedavno pisao njegov osnivač 24-godišnji Mark Cukerberg, postao šesta zemlja na svetu po broju stanovnika. Društvena mreža koja je nastala pre pet godina u studentskom domu Univerziteta Harvard uspeh duguje pre svega korisnicima koji ne žive u SAD i stariji su od Cukerberga i njegovih bivših kolega sa fakulteta sa kojima je osnovao sajt. Po podacima „Komskora”, firme za analizu interneta, više od 70 odsto članova „Fejsbuka” čine korisnici koji nisu iz Amerike, a većina „Fejsbukovaca” je starija od 30 godina. Svaki korisnik ovog sajta za druženje ima u proseku 120 „Fejsbuk prijatelja”, a članovi ukupno provedu više od tri milijarde minuta na stranicama sajta. Više od 15 miliona korisnika barem jednom dnevno ažurira svoj status na „Fejsbuku”, a više od 3,5 miliona ljudi se svaki dan učlani u neku od njegovih grupa.


Ko ima pravo na podatke o korisnicima
„Fejsbuk” je juče saopštio da je zbog oštre reakcije korisnika i grupa za zaštitu privatnosti odustao od prava da koristi i menja podatke korisnika nakon što oni ugase nalog na toj mreži. Prošlog vikenda blog o pravima potrošača „Konsjumerist” skrenuo je pažnju na izmene. Mark Cukerberg, osnivač „Fejsbuka”, pojasnio je da sadržaji koje korisnici postave na sajt ostaju na mreži i nakon gašenja naloga. To nije zaustavilo kritike na račun izmena, a Cukerberg je odlučio da do daljeg vrati na snagu stari ugovor o korišćenju.

Mark Cukerberg

-rođen 14. maja 1984. u Vajt Plejnsu
-osnovao „Fejsbuk” 4. februara 2004. zajedno sa cimerima iz doma i kolegama sa Harvarda
-trenutna vrednost „Fejsbuka” iznosi 1,5 milijardi dolara
-Cukerberg se nalazi na 321. mestu „Forbsove” liste najbogatijih ljudi na svetu
-Cukerbergove kolege sa Harvarda tužili su ga zbog krađe patenta i dobili 65 miliona dolara u vansudskom poravnanju
-„Majkrosoft” je 24. oktobra 2007. godine 1,6 odsto akcija „Fejsbuka” platio 240 miliona dolara
http://www.blic.rs/svet.php?id=79734
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2009   #39
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

E imaju clana manje... Ja sam moj FB nalog deaktivirao!

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2009   #40
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Taman si pogodio
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
facebook, ima, tamo, vas


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:50. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)