SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Carsijska raja naša poznata raja iz čaršije sa slikama ako može

Reply
Old 03-02-2013   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Amina otisla svome Nedzadu

Prije cetiri godine na Ahiret je preselio Nedzad Zekic a istoga dana cetiri godine kasnije i njegova supruga Amina.


ŽIVOT BRAČNOG PARA ZEKIĆ IZ SARAJEVA ISPISAO TRAGEDIJU

Aminu će ukopati na godišnjicu dženaze supruga Nedžada



Nedzad ( prvi sa lijeva) i Amina (prva sa desna) kumovi porodici Lindov FOTO: ARHIVA


Koliko se sudbina može poigrati ljudskim životima kazuje priča o rahmetli Nedžadu i Amini Zekić. Nedžad je 1. februara prije četiri godine preselio na drugi svijet, a njegova voljena Amina prekjučer, 31. januara 2013. godine. Dženaza će im biti klanjana istog datuma, 2. februara, s razmakom od četiri godine.

Jedina želja

Sudbina i život Zekića mogli bi poslužiti za scenarij neke ljubavne tragedije, jer sve ono što su proživjeli rijetko će koga ostaviti ravnodušnim. Nedžad Zekić bio je pripadnik Specijalne jedinice MUP-a "Bosna", jedan od hrabrijih boraca u odbrani naše zemlje. Njegov kum i saborac Osman Lindov s velikom tugom ispričao je neke detalje iz života svog kuma i prijatelja Nedžada.

- Nikada nije bio bolestan. Jednostavno, samo ga je srce izdalo i u ranim četrdesetim preselio je na ljepši svijet. Sa suprugom Aminom u braku je bio sedam godina, a imali su samo jednu želju - dobiti dijete - kazao je Lindov.

Međutim, svaki pokušaj da Amina postane majka bio je bezuspješan. U kući u sarajevskom naselju Briješće Brdo živjeli su do Nedžadove smrti. Komšije pričaju da je njihova ljubav bila posebna, iskrena...

- Sjećam se kada su mi javili da je Nedžad preselio. Iako je bio februar, dan je bio sunčan i lijep. Baš kao i dan smrti njegove Amine. Sudbina je htjela da im dženaza bude klanjana na isti dan. Nadam se da će se sresti u Džennetu - dodao je Lindov.

Velika praznina

Amina je ubrzo nakon iznenadne smrti Nedžada teško oboljela. Tri puta se vraćala u život i borila, ali posljednjih desetak dana bila je u komi.

- Amina će biti sahranjena u rodnom Priboju. Ostala je velika praznina iza njih. Pusta kuća, uplakana porodica i prijatelji. Sudbina je htjela da i Amina ubrzo nakon Nedžada preseli na drugi svijet - zaključio je Lindov.


Pošten i obrazovan

Nedžad je bio poznat i po svom poštenju, jer, kako pričaju, mrava ne bi zgazio, a prijatelji i porodica bili su mu na prvom mjestu.

- Nedžad je meni bio kum i ja sam njemu kum. Zajedno smo završili Saobraćajni fakultet. Bio je omiljen u društvu, prepošten čovjek, ali sudbina je htjela da ovako sve završi - dodao je Lindov.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 03-02-2013   #2
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Neka vam dragi Allah podari sve Dzenetske ljepote jer to ste zasluzili..
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2013   #3
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Da im Allah podari lijepi Dzenet.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
amina, nedzadu, otišla, svome


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:41. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)