SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sela oko naseg grada sela oko sjenice i na putu do sjenice...

Reply
Old 29-05-2011   #1
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default Junachka legenda iz sela Brachak

sellam aleikum wr wb

prichao mi je rahmetli babo o muslimanu junaku,.. koji je prolazio malenim pesterskim seocetom.. Brachak.. gdje je njegov konj udarivshi kopitom.. a junak sabljom,.. potekao izvor..

ne sjecam se svih detalja.. ako netko zna.. bilo bi odlichno da nadopishe..

Uploaded with ImageShack.us
__________________
i am nice,.. simple and excessive,..

etich and legal norms for Intelligence and national Future - my people of The Turkish Otoman Kingdom
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 29-05-2011   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

koliko je meni poznato to je bio Alija Djerzelez,covek koji vazi za jednog od bosnjackij junaka iz blize istorije...
kazu da je sa svojim konjem dosao do tog dela i da je udario svojim macem a odatle potekla voda...
jos kazu da ima u nekom kamenu ostavljen otisak kopita njegovog konja...

o,ovom Aliji pisane dokmente je napravio neki crnogorski bosnjacki sakupljac podataka,Medjedovic cni mi se se prezivao....kazu da je veliki deo tih pisanih podataka u danskoj nacionalnoj biblioteci....

eto,to je sve sto ja znam...
clan @undercover mi je jednom pricao o tome,znao je mnogo oko toga pa ako kad naidje ovde napisace on nesto...

inace,to mesto se nalazi na potezu izmedju uzvisneja trojana,sela krnja jela i bracaka...
na tome mestu svake godine 2.avgusta,na ilindan(alidjun) odrzava se skup(vasar) i okupi se preko 10.000 ljudi i vazi za najveci vasar u sandzaku...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011   #3
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

sellam aleikum wr wb

treba provjerit jeli se zaista radilo o BanjoLuchaninu Djerzelezu Ale,..

Djerzlez Ale je rodjeni dajidza od supruge Muja Honicha, zhive u Beshjuz Evleru,.. Istanbul.
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012   #5
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Davno sam ti pricao ono sto sam cuo ali eto i pio sam vode sa tog izvora koji se nalazi na cudnome mjestu.Na izlizanoj ploci izvora vidi se utisnuta kopita ili je to samo prica ko ce to sad znati.
Stari su mi pricali da je Djerdjelez Alija prolazio nasim krajevima i puno je ozednio jer poznato je da u tom dijelu nema bas puno izvora vode, on je stao na mestu gde se Alidjun odrzava i reko hej pesteru slana te ubila pa od ljutine udario sabljom po kamenu.Uvidevsi da na mjestu gde je udario pce voda izvirati on se pokaja na izgovorene rijeci pa se popravi:hej pesteru slana te ubila al stoka vam se kotila...
Zato stari kao veruju da na pesteru kod nas slana cesto padne i unisti dosta poljoprivrednih dobara ali uprkos tome kod nas ima dosta stoke itd.
Za konjske stope azu da su ostale kada je njogov djogo prisao da se napije vode i one su ostale do dana danasnjeg.
Poznajem taj kraj odlicno i mogu reci da je izvor na nebicnom mjestu jer zaista nikada nebih pomislio da tu ima voda.
Ima jos jedna druga verzija koja govori da se on borio sa nekakvom azdahom i da je bio na izdisaju snage, da je dotle dosao i nije mogao vise od zedji ostalo mozete nadovezati na predhodni deo price.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
brachak, junachka, legenda, sela


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:58. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)