SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 08-08-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Kurir: Dve varijante za auto-put do Crne Gore

Za Koridor 11 postoje dve varijante - jedna bi od Požege vodila preko Sjenice, a druga preko Zlatibora i Prijepolja, rekao ministar Velimir Ilić


BEOGRAD - Ministar za građevinu i urbanizam Velimir Ilić izjavio je da autoput do Crne Gore, Koridor 11, predstavlja najvažniju investicija u istoriji Srbije, a da za njegovu trasu postoje dve varijante - jedna bi od Požege vodila preko Sjenice, a druga preko Zlatibora i Prijepolja.

"Stručnjaci su nedavno dostavili studiju, ja sam je gledao, i državna revizorska komisija je pronašla da je trasa preko Sjenice kraća 40 kilometara i jeftinija 600 miliona evra", kazao je Ilić za sutrašnji Danas. On je rekao da je izbor deonice i političko pitanje koje vlada mora da reši pošto je preko Sjenice kraće i jeftinije, ali je potrebno rešiti problem zimskog održavanja, zbog niskih temperatura i velikih smetova na Peštaru, dok trasa preko Zlatibora povezuje mesta u kojima živi veliki broj ljudi.

Ilić je potvrdio da je Kina iskazala veliko interesovanje za učešće u izgradnji tog puta, ali i naveo da će u tom poslu i domaća industrija moći da očekuje deo kolača.
"Ja sam bio u poseti Kini, sreo sam se sa njihovim političkim vrhom i bankarima i oni imaju zaista jak interes da uđu u taj posao. Svi znaju da je put isplativ, naročito preko naplate putarine, a posebno ovaj deo koji je sada u fazi izrade, do Ljiga", kazao je Ilić.

On je najavio da će pored koridora 11, jedan od prioritetnih projekata biti i izgradnja punog prstena obilaznice oko Beograda "Mislim da bi sada trebalo da "napadnemo" celu obilaznicu, most kod Borče, most na Vinči koji će odvući saobraćaj za Banat i Pančevo sa Koridora 10, a ubaciti istovremeno saobraćaj za koridor 11 preko Rakovice", kazao je Ilić. On je izrazio očekivanje da ovi projekti mogu da budu završeni za vreme njegovog mandata.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-08-2012   #2
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Sve to lepo da u Boljarama nije definisana gde će auto-pt da pređe is Srbije u Crnu goru. Veljo, ne se*i..
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 08-08-2012   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Mondo: Koridor 11 preko Peštera ili Zlatibora

Državna komisija će odlučiti da li će autoput do Crne Gore, najvažnija investicija u istoriji Srbije, ići preko Požege i Sjenice ili Zlatibora i Prijepolja. Država će dići građevinarstvo na noge, obećava ministar Ilić.

"Stručnjaci su nedavno dostavili studiju, ja sam je gledao, i državna revizorska komisija je pronašla da je trasa preko Sjenice kraća 40 kilometara i jeftinija 600 miliona evra", kazao je Ilić za sutrašnji Danas.

On je rekao da je izbor deonice i političko pitanje koje vlada mora da reši pošto je preko Sjenice kraće i jeftinije, ali je potrebno rešiti problem zimskog održavanja, zbog niskih temperatura i velikih smetova na Pešteru, dok trasa preko Zlatibora povezuje mesta u kojima živi veliki broj ljudi.

Ilić je potvrdio da je Kina iskazala veliko interesovanje za učešće u izgradnji tog puta, ali i naveo da će u tom poslu i domaća industrija moći da očekuje deo kolača.

"Ja sam bio u poseti Kini, sreo sam se sa njihovim političkim vrhom i bankarima i oni imaju zaista jak interes da uđu u taj posao. Svi znaju da je put isplativ, naročito preko naplate putarine, a posebno ovaj deo koji je sada u fazi izrade, do Ljiga", kazao je Ilić.

On je najavio da će pored koridora 11, jedan od prioritetnih projekata biti i izgradnja punog prstena obilaznice oko Beograda

"Mislim da bi sada trebalo da 'napadnemo' celu obilaznicu, most kod Borče, most na Vinči koji će odvući saobraćaj za Banat i Pančevo sa Koridora 10, a ubaciti istovremeno saobraćaj za Koridor 11 preko Rakovice", kazao je Ilić.

Ministar Ilić tvrdi da je tokom njegovog prethodnog mandata izgrađeno rekordnih 4.500 kilometara puteva u zemlji i oko 65 kilometara na Koridoru 10, kao i da će ova vlada premašiti taj rezultat.

"Koncesije su najbolje rešenje za izgradnju puteva, a ne budžetska sredstva i krediti".

On je kazao da će tokom mandata ove vlade biti izgrađen autoput od Beograda do Čačka i započeti izgradnja ka Požegi i crnogorskoj granici.

"Da nije bila zaustavljena koncesija već bismo imali i autoput do Požege", istakao je Ilić.

On je kazao da je, dok je ranije bio ministar, gradio puteve sa građevinskom i upotrebnom dozvolom i imao rešene imovinsko pravne odnose, što nije bio slučaj u prethodnom periodu.

"Manastiru Kovilj se duguje 400.000 evra za autoput, pa dolazi iguman tog manastira i naravno traži novac", kazao je ministar ističući da je u toku proces isplate novca za imovinsko pravna rešenja u iznosu većem od 2,5 milijarde dinara.

Ministar Ilić smatra da je za građevinarstvo generalno spas u formiranju razvojne banke, a to bi mogla da bude Poštanska štedionica.

Ona je već "u sastavu države" i trebalo bi je preimenovati i dato joj odgovarajuće nadležnosti, rekao je danas ministar građevine i urbanizma obraćajući se neimarima povodom njihovog praznika.

Drugi način pomoći je da država podstiče energetsku efikanost, jer u tom sektoru ima posla za 100.000 građevinara.

Građevinari su upozorili ministra Ilića da je situacija u branši teška, u poslednje dve godine smanjen broj firmi za oko 3.000 a broj legalno zaposlenih građevinara pao je sa 120.000 na 70.000.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
autoput, crne, dve, gore, ili, koridor, kurir, mondo, pestera, preko, varijante, zlatibora


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:54. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)