SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 03-01-2010   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Otvaranje najvise zgrade na svetu

Najviša zgrada na svetu, Burdž Dubai, visoka 820 metara sa 160 spratova, biće otvorena u ponedeljak.



Ovime Dubai pokušava da pozitivno započne novu nakon sumorne 2009. godine.

Burdž (toranj) Dubai, čije je otvaranje odlagano dva puta, jer je izgradnja počela 2004, mnogi označavaju kao prekretnicu za duboko zaduženi emirat, koji traži nove rekorde, preneo je Rojters.

Dubai, jedan od sedam Ujedinjenih Arapskih Emirata stekao je reputaciju kreirajući veštačko ostrvo u obliku palme i zatvoreno skijalište usred pustinje.

Posle šest godina ekonomskog buma, Dubai je globalna ekonomska kriza ozbiljno uzdrmala i dovela ga skoro do bankrota, kada su hiljade poslova i projekata, vrednih milijarde dolara uzdrmani ili su propali.

Neki analitičari su se pitali da nije i toranj na prodaju kako bi se smanjio dug od 80 milijardi dolara.

Međutim, uprkos finansijskoj krizi, gotovo svih 1100 stambenih i poslovnih jedinica u ovom megasoliteru je prodato.

Prema najavama arhitekata, vlasnici stanova kojima se ne sviđa spoljni svet neće više nikada u životu morati da se spuste ispod 108. sprata jer je Toranj Dubai grad za sebe.

Kada bi se na vrh nebodera Tajpej 101, do sada najvišeg na svetu, postavio Ajfelova kula, zajedno bi jedva dostigli visinu Burdž Dubaija.

Svečano otvaranje tornja najavljuje se kao “društveni događaj sezone”.

Hoteli u Dubaiju su popunjeni zbog otvaranja tornja, širom grada organizovane su posmatračnice s kojih će spektakularni vatromet biti odlično vidljiv, a za bezbednost gotovo šest hiljada gostiju brinuće se hiljadu policajaca raspoređenih oko zgrade.

"Burdž Dubai je blistav uspeh građevinasrtva, ali i simbol novog, prosperitetnog, dinamičnog i uspešnog Bliskog istoka", izjavio je šeik Mohammed bin Rašid al-Maktoum, vladar Emirata Dubai.

Kriza će kad-tad proći, kaže šeik, ali Burdž Dubai zauvek ostaje najveća zgrada na svetu.

__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 05-01-2010   #2
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ovo deluje nestvarno....
  Reply With Quote
Old 05-01-2010   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Rekoss jutros na tv, da zgrada u vrhu do 1,5 m seta... a da ima platforma sa bastom za sedenje vani negde na polovini, na oko 400 m

Sve u svemu za mene lijepo videti...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2010   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ma ovo,kao i sve ostalo u dubajiu je umetnost...
ne znam da li si imao prilike da vidis vestacka ostrava koja se rade,i planove kako ce to sve izgledati kada se zavrsi...
to ne moze da se sanja,a kamo li da se predpostavi...
nego,mene vise od ovoga "boli" pozadina ove price,i svega ovoga,nego necu d akvarim lijepu temu,a sto se mene tice voleo bih da im sve ovo nestane u prah za jednu sekundu...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2010   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

ne znam pozadinu price... u nekoj drugoj temi

A znam za ostrva i sve to... citao sam i gledao slike

Pozz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
najvise, otvaranje, svetu, zgrade


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:54. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)