SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 13-09-2007   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Smece U Sjenici I Dalje Problem

NESLAGANJE IZVRŠNE I ZAKONODAVNE VLASTI SAMO ODLAŽE REŠENJE



SMEĆE U SJENICI I DALJE PROBLEM



Ako ni po čemu drugom, Sjeničani će leto ove godine, sasvim sigurno, pamtiti po visokim temperaturama i prepunim kontejnerima jer, za lokalne vlasti, smeće je i dalje nerešiv problem. Prepuni kontejneri i brojne, divlje gradske deponije, postali su deo sjeničke svakodnevnice, a dodatni problem su, nikad brojniji, psi lutalice. JKP ,,Vrelo'', u skladu sa finansijskim mogućnostima, odvozi smeće na pribojsku deponiju, ali time se trajno ne rešava problem.

Podsetimo, Rešenjem republičke ekološke inspekcije, u proleće ove godine, do tada korišćena divlja deponija kraj Uvca, zabranjena je za upotrebu. Kada su lokalne vlasti pronašle drugo rešenje, odnosno za privremenu deponiju odredile, ranije korišćenu lokaciju na Goveđaku, ponovo je stiglo Rešenje o zabrani. Skupština opštine Sjenica potom, većinom glasova i uprkos Rešenju republičkog organa, potvrđuje svoju Odluku. Početkom jula, na poslednjem redovnom zasedanju, zbog višemesečnog neodvoženja smeća iz grada i opasnosti od nastanka zaraznih bolesti, proglašavaju se Vanredne mere, a novoformirani Krizni štab na čelu sa predsednikom Fahrudinim Fijuljaninom, inače predsednikom Skupštine, rukovodi akcijama čišćenja grada u skladu sa skupštinskom Odlukom. To međutim, daje samo kratkoročne rezultate i trajno ne rešava problem.

Sa druge strane, izvršna vlast, odnosno predsednik opštine Sjenica Esad Zornić – koji je predhodno potpisao Ugovor o pripajanju regionalnoj sanitarnoj deponiji na teritoriji novovaroške opštine, koja je još u izgradnji, a za šta nije dobio saglasnost Skupštine – kao komandant Civilne zaštite saziva članove ovog organa, i na sednici, održanoj krajem avgusta, donosi zaključak da se smeće odvozi na pribojsku deponiju. ,,Mi smo i ranije, u skladu sa finansijskim mogućnostima, odvozili gradsko smeće na deponiju opštine Priboj u Bistrici, za šta ne postoji zabrana viših organa, i od sednice Civilne zaštite do sada, što opet nije dovoljno, tamo smo odvezli oko četiristotine kubika gradskog smeća'', kaže za www.sjenica.com Vukoman Luković, vršilac dužnosti direktora JKP ,,Vrelo'' u Sjenici. Luković ističe da se u Sjenici u prosku dnevno proizvede oko pedeset kubika smeća, te da bi, za redovno odvoženje smeća do Bistrice u pribojskoj opštini, dnevno trebalo izdvojiti oko 10.000,oo dinara. Međutim, kako kaže v.d. direktor komunalnog preduzeća, koje je zaduženo, pored ćistoće i za vodosnabdevanje grada, raspodelom budžetskih sredstava, ovom preduzeću su opredeljena nedovoljna finansijska sredstva, svega šest miliona dinara od ukupno nešto više od dvestotineipedeset miliona, koliko iznosi opštinski budžet za ovu godinu. ,,Kako je planirano, regionalna sanitarna deponija u Novoj Varoši, trebalo bi da bude izgrađena u oktobru ove godine, ali zbog neslaganja zakonodavne i izvršne vlasti, neizvesno je kada će se, i na koji način, rešiti problem smeća u Sjenici'', zaključuje Luković.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-09-2007   #2
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

hahahahha odavno bolji vic nisam cuo

hahahahha

sto je ovo bio dobar dok cekam iftar da se slatko ismijem hahahha
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2007   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

meni je ovde sve zalosno

Sta je ovde smijesno???????

Haj podijeli to sa nama i mi malo da se smijemo........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2007   #4
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

aman ove bruke,da godinu dana nisu u stanju da rese problem smeca,a kako bi dzali skole,zdravstvene ustanove,fabrike isl...jadna deca,sto ce se potrovat...na tu pomisao,jezi mi se koza....
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2007   #5
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

dosta je da se proseta gradom i da se vidi onaj jad......
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2007   #6
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

valjda ce biti bolje...
__________________
www.sandzak-sport.com
ado is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2007   #7
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Hoce , hoce, bice bolje . A kad su novi izbori ???????????
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2007   #8
cucak
Registrovan
Početnik
 
cucak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 51
Posts: 220
Default eko

.....I JA BI SE SLATKO NASMIJO AL NESMIJEM IMAM VEC JEDNU OPOMENU OD MODERATORA,NIJE MI JASNO KAD POLICAJAC BACA UVIJAC COKOLADE(SMECE) NA ULICU STA MOZETE DA OCEKUJETE OD GRADZANA.(CAST IZUZECIMA!)....
cucak is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2007   #9
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

cudno da nikad se neobjavi interviju sa predsednikom opstine samo me to cudi

a gospoda novinari ako misle profesionalno da obavljaju posao treba da cuju svaku stranu

pa zamolijo bih urednika teme da uzme interviju ood predsednika opstine pa d aobjavi

da vidimo brate obje strane sta kazu

a ne da se treba smijat no pocepat od smijeha

doso mi racun za komunalije i cak sta vise i poziv od komunalnog inspektora sto neodlazem smece dje treba hahahhahahahha
riki is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2007   #10
Novinarka
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2006
Location: Sarajevo
Godine: 44
Posts: 67
Default

Zaista ne mogu da verujem da problem smeca u Sjenici-JOS UVIJEK NIJE RIJESEN!?

Pa sta to `NAS` PREDSEDNIK RADI???????

(`Nas`,da ne bi doslo do zabune-TRNUTNI predsednik Opstine Sjenica,sa ovim NAS se svakako ne slazem.

No,o politickim opredeljenjima u nekoj drugoj temi ).

Samo uziva u statusu PREDSEDNIKA ili...?

Ima iko od vladajuce strane pametan da rijesi konacno problem?

Onakav prizor u Sjenici je vise nego GROZAN!

Zgrozila sam se letos.Sjenica nikada ovakva nije bila.

Ocito da je stvar do predsedavajucih.

SRAMOTA!

Finansije jesu problem,ali mogu li se pokrenuti kakve dobrovoljne akcije...ili cemo ipak sacekati zimu,pa nam onda na -40 nece nista smetati,NISKE TEMPERATURE UBIJAJU SVE BAKTERIJE!

Mozda se vlast vodi ovom politikom

Kada bi bila pokrenuta bilo kakva dobrovoljna akcija,verujem da bi rado ucestvovali svi gradjani Sjenice.

U svakom slucaju,NAS GRAD-NAS PROBLEM...i naravno `NAS` Predsednik...ZAR NE????

Lijep pozdrav iz Frankfurta.
Novinarka is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2007   #11
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Sto se tice dobrovoljnih akcija, trebala bi jedna da se pokrene, pa da se svo to smece skupi i pred opstinu prebaci, mozda bi tada " NAS " predsednik i vidjeo problem
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2007   #12
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Elvis-Eko,dobar predlog!Samo se sada vecina razisla po strani!
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2007   #13
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Nazalost problem nije samo do rukovodecih organa,da je tako dovoljno je da skoknemo do Uvca leti,ili da se jednostavno prosetamo carsijom tokom dana...

Smeca ima svukuda i to je svakako sramota ali dali je ta sramota samo zbog neazurnosti nadleznih ili u svemu tome ima i naseg udela???

Iskreno mislim da smo i sami dosta krivi.Koliko smo cisti i pedantni u svojim kucama toliko smo aljkavi i nonshalantni cim preskocimo kucni prag i te dvije stvari stoje tako u obrnutoj srazmeri od kako ja znam za sebe.

Ovaj trenutni problem sa smecem ce se kad tad rijesiti,,mozda ce potrajati ali ce morati da se rijesi i to me ne zabrinjava toliko koliko mi vizuelno smeta ali nas odnos prema zivotnoj sredini se,nazalost,jos uvijek ne mijenja i to je ono sto citavom trenutnom problemu povecava ton i obeshrabruje i najsavesnije medju nama.



ps

U najsavesnije medju nama svrstavam ljude poput Fika i grupe srednjoskolaca koji su pocetkom 2007 pokrenuli akciju ciscenja parkova...a otidjite sad pa vidite te iste parkove.
  Reply With Quote
Old 19-09-2007   #14
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Riki neznam ko je radio taj intervju sa nazovimo ga tako "presednikom" niti me zanima..

Aktuelne vesti za nas sajt rade Selma i Ramo, sve sto dobijem od njih postavim od prvog do poslednjeg slova,niti sta brisem niti dodajem.

A intervju koji pominjes uzmes lijepo prekucas, i postavis na sajt,ovo sto ja radim sve isto mozes da radis i ti sa tvojim nalogom,nece ti niko obrisat.

Gde se god sdp umijesala i malo u vlast desio se problem sa smecem(seti se novog pazara),a pogledaj sad Tutin I Novi Pazar a vidi nas i sve ce ti bit jasno............
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2007   #15
cucak
Registrovan
Početnik
 
cucak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 51
Posts: 220
Default eko

I DA RAZGOVARATE SA PREDSEDNIKOM COVEK CE VAM ISPRICAT SVE ONO STO ZELIMO DA CUJEMO,DA NEMA PROBLEMA ,DA CE SE MAKSIMALNO ZALOZIT DA SE TAJ PREBLEM U NAJKRACEM ROKU RESI I TAKO DALJE I DALE..A U STVARI TO CE SMECE I DALJE BIT SVUKUD PO SJENICI.PA COVEK JE SA OVAKVOM PRICOM I DOSO DO PREDSEDNIKA...SLUCAJNO LETOS SME STOPIRA NEKI COVEK IZ KLADNICE I U SPUT MI SE COVEK ZALI KAZE POSO KOD ZORNICA DA SE ZALI OBECOIM NEKI PUT BIO U KLADNICU,SAMO DA GA GLASAJU,NEZNAM KAKO JE PROSO AL ZNAM DA PUT JOS NISU DOBILI,NITI CE.....
cucak is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2007   #16
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

rele znam da objavljujes

ja se nisam obratijo tebi vec novinarima koji pisu za DANAS

nije predsednik kriv za smece po gradu krivi smo mi sami

nasa kultura i obicaj koji je tesko iskoreniti

nevolim da pricam o pazaru i njihovom smecu sajt je sjenicki

i opet cu da se ismijem za ovu temu hgahahahhaha
riki is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2007   #17
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Riki,uz duzno postovanje,dje ti bacas smece?

I sta mislis je li to tvoj kultura i obicaj?
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2007   #18
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Ja ne mislim.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2007   #19
Novinarka
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2006
Location: Sarajevo
Godine: 44
Posts: 67
Default

Pa da se sprovedu velike novcane kazne za bacanje smeca na nedozvoljena mesta,verovatno bi svi pazili.

Izmedju ostalog I TO MOZE RIJESTI `NAS` PREDSEDNIK!

Ali...
Novinarka is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2007   #20
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
Pa da se sprovedu velike novcane kazne za bacanje smeca


Pa kud ces goru novcanu kaznu nego sto su ihaj haj vremena naplacivali smece a nisu ga odnosili.Gde su otisle te pare to bog i oni znaju.

Ja se slzem da ne treba i ne sme da se baca smece svukuda naokolo ali kad smo mi vec toliko "nekulturni" pa ga bacamo oni neka budu "kulturni"pa neka u nadju mesto inace ce svacije dvoriste da se pretvori u deponiju
keiselbach is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dalje, problem, sjenici, smece


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
I Dalje Bez Vlastitog Prostora Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 29-10-2008 19:13
Problem i Pomoc sa TRACKERIMA I TITLOVIMA STRANAC Hardware - Software - Mobilna telefonija 0 14-07-2008 14:41
Svi Prikupili Potpise Ali Dogovori I Dalje Traju Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 10-04-2008 11:18
Tekstilci I Dalje Najpotrebniji Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 2 09-12-2007 15:19
SMECE, OPASNO PO ZIVOT Daki Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 5 04-07-2007 22:26


All times are GMT +2. The time now is 20:41. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)