SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 24-07-2011   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Intervju: Ilijaz-Baco Tahirovic, vlasnik kafe bara VaVaZu Sjenica

VaVaZu fest – tradicija koja se nastavlja


Najpopularniji kafić u Sjenici i najbolji u bivšoj Jugoslaviji, prvobitno kafe ’’Baćo’’, sada kafe bar ’’VaVaZu’’, ove godine proslavlja jubilarni trideseti Rođendan. U čast tridesetogodišnjeg uspešnog rada i trajanja, ustanovljen je i Prvi VaVaZu fest, koji će, na radost Sjeničana i svih posetilaca, prema rečima vlasnika, Ilijaza – Baća Tahirovića, postati tradicija. Fest sa raznovrsnim kulturno umetničkim sadržajima, koji traje od 6.pa sve do 28.jula, obeležavajući kulturno leto u Sjenici, otvorio je 6.jula Dženan Lončarević, a gost finalne večeri, u četvrtak, biće Halid Bešlić.

Prvi VaVaZu fest, za lokal sa renomeom najboljeg u bivšoj Jugoslaviji, samo je još jedna u nizu potvrda uspešnog rada. Kako je sve počelo i šta je bila Vaša početna ideja?

-S'obzirom da ove godine slavimo 30 godina uspešnog rada, želeli smo osmisliti kulturno-zabavni program, kojim bismo na dostojanstven način obeležili naš Jubilej i time našim gostima i našem gradu pružili bogati program, u kome bi svako našao nešto za svoju dušu. Tako je nastao 1.VaVaZu Fest koji će, nadam se, opravdati očekivanja brojnih gostiju i služiti za ponos našem gradu i svima onima koji su nas sve ove godine bezrezervno podržavali.

Koliko Vam znači to prestižno priznanje najboljeg u ex Jugoslaviji, i u kojoj meri je to doprinelo da zadržite konstanto najviši nivo u svojoj branši? Činjenica je da ste ovde bili i ostali prvi.

-1990 godine u akciji "AS bira ASOVE" koju je organizovao prvi Jugoslovenski Tabloid "AS" , u jakoj konkurenciji kafe restorana iz cijele bivše Jugoslavije, proglašeni smo za pobednika. Titula je svakako predstavljala satisfakciju za sav trud koji su moja porodica, prijatelji i ja, uložili do tada, ali ujedno i obavezu očuvanja renomea kroz sve godine koje su bile pred nama pa sve do današnjeg dana,a to vjerujte mi, nije bio nimalo lak zadatak. Međutim , iskreno se nadam da sam u tome uspeo i da"armija" naših gostiju raznih uzrasta, to potvrđuje.


VaVaZu fest, kao trenutno jedina kulturna manifestacija u gradu je, moglo bi se reći i prilika za promociju novog naziva lokala koji je poznatiji kao ‘’kafić kod Baća’’. Otkuda naziv VaVaZu?

-Pa da, starije generacije kafić nazivaju "Baćo" dok su mlađe već navikle na naziv od prije desetak godina "VaVaZu" ,koji je nastao od inicijala moje troje djece Vahida,Valide i Zuhre. Međutim, bez obzira ko koji naziv koristio, bitno je da gosti prepoznaju suštinu, i da iza oba imena stoji ono isto mesto gde su izlazili njihovi očevi i majke, pa čak I dedovi, mesto gde su nastajala neraskidiva prijateljstva, kumstva, ljubavi i brakovi. Dakle, mesto gde su se generacije osećale kao kod svoje kuće. Trudićemo se da nastavimo tim putem.


Kao što reče naš pesnik, Radoman Kanjevac, jedan od učesnika zanimljivo i sadržajno osmišljenog programa Festa, za punih trideset godina ’’Vi ste uspeli da zadržite epitet trajanja u zemlji u kojoj sve traje kratko’’. Kako Vam je to pošlo za rukom?

-Gospodin Kanjevac je napravio odličnu konstataciju rekavši da je ovo zaista retkost i samim tim veliki Jubilej, jer, postići nešto ovako na ovim prostorima, gde sve kratko traje, veliki je uspeh, čemu je dodao i činjenicu da je najstarija zgrada u Beogradu stara samo 150 godina. To svakako daje ozbiljnost i određenu težinu našem Jubileju.

Tridesetogodišnji Jubilej i sama organizacija Festa koji je, sasvim sigurno obeležio ovo leto u Sjenici, iziskivali su mnogo truda. Ko Vam je u tome najviše pomogao?

-Da. Organizovanje Festivala je zaista iziskivalo veliki trud i vrijeme u čemu mi je najviše pomogao sin Vahid, koji je preuzeo dobar deo obaveza. Naravno, veliki doprinos u organizovanju manifestacije pripada i mojim dragim prijateljima i personalu kafea VaVaZu, i ja im se ovom prilikom od srca zahvaljujem.

Ono što gosti sa nestrpljenjem očekuju je Finalno veče, sa Halidom Bešlićem, koji je, što je veoma zanimljivo, gostovao i pre trideset godina na otvaranju lokala. Sva mesta su, predpostavljam, već rezervisana. Šta Vi očekujete?

-Finalno veče Prvog VaVaZu Festa je 28.07. uz koncert naše muzičke legende, velikog čoveka i mog prijatelja gospodina Halida Bešlića. I da, istina je možda manje poznata, da je gospodin Bešlić pevao prije tačno 30 godina i na otvaranju, tada kafea "Baćo". Sve je ispunjeno do poslednjeg mesta i potrudićemo se da Finalno veče bude ispunjeno bogatim programom. Sjeničani ,Sjenicčnke ,moja porodica i prijatelji to zaslužuju, i ja ću dati sve od sebe da tu noć učinim nezaboravnom.

Tokom ovog, Prvog VaVaZu festa, mnogi su Vam uputili reči zahvalnosti za sadržajno osmišljenu letnju sezonu. Da li je ovo tradicija koja se nastavlja?

-Ovo će svakako postati tradicija, koju ćemo organizovati svake godine,jer, reakcije gostiju su fenomenalne i iznad očekivanja, što mi svakako predstavlja zadovoljstvo i daje snagu da nastavim dalje. Naravno, trudićemo se da budemo još bolji i inovativniji prilikom organizovanja Drugog VaVaZu Festa.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by STRANAC; 20-09-2011 at 19:11..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-07-2011   #2
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Kvalitet koji traje i koji će trajati. Puno uspeha u daljem radu
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2011   #3
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

U svaki lokal se svrati, kod Baca se sedi i uziva...
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bara, ilijazbaco, intervju, kafe, sjenica, tahirovic, vavazu, vlasnik


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:35. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)