SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 17-04-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Emsad JahiĆ Iz Sjenice, BuduĆi Akademski Slikar

POSTAĆU UMETNIK KADA ZAVRŠIM FAKULTET

Nesumnjivo rođen sa talentom, Emsad Jahić iz Sjenice za sebe kaže da će, tek pošto završi fakultet, početi da postaje umetnik. Njegova dela su ipak daleko od skromnosti. Student je treće godine slikarstva u Novom Pazaru i zadovoljan je svojim izborom. Trenutno vredno radi kako bi pripremio izložbu koju planira da organizuje u Sjenici.
Emsad je jedan od onih, koji su tokom devedesetih iskusili život u inostranstvu. To međutim, nije imalo presudan uticaj na njegovo opredeljenje. U Nemačkoj je počeo školovanje do šestog razreda osnovne škole, kada se sa roditeljima vratio u Sjenicu. Tada je, kaže, bio skoro zaboravio maternji jezik, ali na papiru je uvek umeo da se izrazi. Njegov talenat su ipak prvi primetili roditelji, koji su mu uvek pružali podršku, i kojima je zato vrlo zahvalan. Njegova prva slika bilo je lane iz crtanog filma ''Bambi'', koju čuva kao dragu uspomenu i prvi dokaz urođenog talenta, nastao pre početka školovanja.
''Roditelji su vrlo rano, pre nego sam pošao u školu, prvi primetili moj talenat, i uvek su me podsticali da radim na tome. Oni su valjda pre mene znali da ću postati umetnik. Ja sam, tek pri kraju osnovne škole shvatio da ću upisati slikarstvo, a umetnik ću početi da postajem kada završim fakultet'', kaže Emsad.
Iako u Nemačkoj više forsiraju talente, Emsad je zadovoljan i predavačima iz Sjenice, i rado se seća prvog velikog uspeha. ''U srednjoj školi sam naslikao prvu sliku većeg formata, a prazan papir me je uvek privlačio. Zahvaljujući profesoru Blašku, koji me je redovno obaveštavao o svim konkursima, učestvovao sam na konkursu jedne novosadske srednje škole, i tada sam osvoio prvu nagradu, među osam hiljada učesnika. Tema je bila ''Prvi srpski ustanak'', a moja slika Karađorđa, portreti su me uvek fascinirali, ocenjena je kao najbolja. Nisam očekivao, ali taj uspeh me je veoma prijatno iznenadio i učvrstio u uverenju da ću postati slikar''.
U skladu sa programom na fakultetu, trenutno se bavi problemom akta. Pošto je u malim sredinama, kako kaže, teško naći model, Emsad uglavnom slika sa postojećih fotografija ili slika, birajući interesantne kompozicije sa puno kontrasta. Ulje na platnu mu je omiljena tehnika, jer daje mogućnost dorade, kada pomisli da slika nije završena. A to mu se često dešava. ''Uvek tragam za konačnom verzijom, i uvek mi se čini da moje slike nisu završene, da stalno ima nešto što bi moglo da se koriguje ili doda. Ali to je valjda proces učenja, i ja svaku kritiku prihvatam kao savet''. Realista je po opredeljenju, i kroz pejzaže izražava ''realizam iz mašte''. Jedan je od onih koji su zadovoljni svojim izborom. U potpunosti je siguran da nije pogrešio jer, slikarstvoje za njega istovremeno i profesija i hobi. A to je retka privilegija.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 18-04-2008   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Sve najbolje,kolega!
A nisam znala da u NP postoji fakultet slikarstvo. "Na cijem je to univerzitetu?"
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2008   #3
tmusa
tmusa
Dobar
 
tmusa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: SJENICA
Godine: 34
Posts: 990
Default

Kolega?Od kad si ti Valida slikar?Nisam to znao...
tmusa is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
akademski, buduĆi, emsad, jahiĆ, sjenice, slikar


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Plan Za BuduĆnost Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 05-03-2009 17:07
U Abu Dhabiju počela izgradnja grada budućnosti! sultan Mediji 1 14-05-2008 19:45


All times are GMT +2. The time now is 23:21. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)