SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 27-01-2008   #1
Daki.
Registrovan
Početnik
 
Daki.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Godine: 32
Posts: 287
Default Izbori

Predlazem da se ovde pise sve o izborima koji su trenutno aktuelni... Pa da pocnemo:
Predsednicki izbori 2008
Republička izborna komisija utvrdila je konačne rezultate prvog kruga predsedničkih izbora, prema kojima je kandidat Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić osvojio 39,99 odsto glasova, a kandidat Demokratske stranke Boris Tadić 35,39 odsto.

Na sednici RIK-a saopšteno je da je obradjeno svih 8.573 biračkih mesta, a da je biračko pravo iskoristilo je 4.116.844 osoba.

U apsolutnim brojevima, Nikolić je osvojio 1.646.172 glasa, a Tadić 1.457.030 glasova.

Trećeplasirani je kandidat Nove Srbije Velimir Ilić sa osvojenih 7,43 odsto glasova, odnosno 305.828 glasova, sledi kandidat Socijalističke partije Srbije Milutin Mrkonjić sa 5,97 odsto, odnosno 245.889 glasova.

Za kandidata Liberalno-demokratske partije Čedomira Jovanovića glasalo je 5,34 odsto, odnosno 219.689 birača.

Slede kandidat Mađarske koalicije Ištvan Pastor sa 2,26 odsto ili 93.039 glasova, kandidat Pokreta snaga Srbije Milanka Karić sa 0,98 odsto, odnosno 40.332 glasa i kandidat Koalicije Narodna seljačka stranka - Ujedinjena seljačka stranka Marijan Rističević sa 0,45 odsto od broja birača koji su glasali, odnosno 18.500 glasova.

Kandidat Reformističke stranke Jugoslav Dobričanin osvojio je najmanji broj glasova, odnosno 11.894, što predstavlja 0,29 odsto.

Na izborima, održanim 20. januara, nevažećih listića bilo je 78.462, a neupotrebljenih glasačkih listića 2.643.196.

Ukupan broj birača upisanih u birački spisak bio je 6.708.697.
Izvor: www.rts.co.yu


A sto se tice Sandzaka: Ubedljivo pobedu je odneo kandidat DS Boris Tadic, kloga podrzava SANDZACKA DEMOKRATSKA PARTIJA RASIMA LJAJICA. Na osnovu preliminarnih rezultata Opštinske izborne komisije, od ukupno 112984 birača za Tadića je glasalo 47433; za Nikolića 25120, za Ilića 22090, a za Jovanovića 18331. Prema tome, Tadić je osvojio 42 osto, Nikolić 22,2 odsto, a Ilić 19,6 odsto glasova birača u Sandžaku.

Po gradovima to bi ovako izgledalo:
Novi Pazar: 6076 SRS 7276 LDP 9461 NS-DSS-SDA i 19834 DS-SDP
Tutin: 500 SRS 2500 LDP 5200 NS-DSS-SDA i 7200 DS-SDP
Sjenica: 2330 SRS 2490 LDP 3240 NS-DSS-SDA i 5890 DS-SDP
Priboj: 4533 SRS 2036 LDP 993 NS-DSS-SDA i 4279 DS-SDP
Prijepolje: 8055 SRS 3490 LDP 1345 NS-DSS-SDA i 7155 DS-SDP
Nova Varos: 3626 SRS 539 LDP 1851 NS-DSS-SDA i 3085 DS-SDP
Daki. is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 31-01-2008   #2
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Izadji, i BORI_SE!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #3
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Ko je gledao sinoc tv duel ? J jesam malo..nisam mogao vise izdrzati, puko Nikolic
ado is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #4
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Quote:
Originally Posted by ado View Post
Ko je gledao sinoc tv duel ? J jesam malo..nisam mogao vise izdrzati, puko Nikolic

Jesam ja! Eh, bas mi ga je zao!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #5
oksi
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Aug 2006
Godine: 57
Posts: 178
Default

Kako rece Prijepoljka "izadi i bori se".E pa narode u Sandzaku izacite u sto vecem broju i glasajte za Tadica.Nama je to glasanje uskraceno ali vi mozete da glasate za sebe za buducnost.A sto se tice TV duela naravno da je Nikolic "puko" jer on moze samo da se pravi da je odjednom postao "demokrata" ali narod pamti malo vise i zna sta je uradio ovom jadnom narodu.Zato izadite i glasajte za Tadica.
oksi is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #6
oksi
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Aug 2006
Godine: 57
Posts: 178
Default Izbori

Kako rece Prijepoljka "izadi i bori se".E pa narode u Sandzaku izacite u sto vecem broju i glasajte za Tadica.Nama je to glasanje uskraceno ali vi mozete da glasate za sebe za buducnost.A sto se tice TV duela naravno da je Nikolic "puko" jer on moze samo da se pravi da je odjednom postao "demokrata" ali narod pamti malo vise i zna sta je uradio ovom jadnom narodu.Zato izadite i glasajte za Tadica.
oksi is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #7
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Pamti narod Sandzaka,sve znamo...A dali pamte drugi,kako Oksi rece od napacenih naroda???Da pamte sve one muke devedesitih sigurno ga nebi doveli u drugi krug....Ali volja biraca mora da se postuje....
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #8
oksi
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Aug 2006
Godine: 57
Posts: 178
Default Izbori

Culi ti Nikolica sinoc"Zasto ste gos.Tadicu trazili oprost od Hrvata,Bosnjaka itd".Pa naravno njemu nije zao nikoga sem njegovih iako ih je on i njegov lider Seselj doveo do toga da nigde ne smiju reci odakle su.Al zivi bili sto narod kaze"oprosti al ne zaboravi".
oksi is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #9
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Quote:
Originally Posted by SEJO31-de View Post
Pamti narod Sandzaka,sve znamo...A dali pamte drugi,kako Oksi rece od napacenih naroda???Da pamte sve one muke devedesitih sigurno ga nebi doveli u drugi krug....Ali volja biraca mora da se postuje....


Hvala Bogu pa nisam dozivela/prozivela "ONE 90-e", mislim, bila sam beba, ni ne secam se "TOG VREMENA"... Ali, u pravu si-VOLJA BIRACA MORA DA SE POSTUJE! Samo, ne razumem zasto bi neko uopste zeleo Seselja za premijera, kao sto je to Toma predlozio, i onaj suludi predlog o oslobadjanju Legije?! TO JE BOLEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IZDJI I BORI_SE!!!!!!!!!!!!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #10
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Quote:
Originally Posted by oksi View Post
Culi ti Nikolica sinoc"Zasto ste gos.Tadicu trazili oprost od Hrvata,Bosnjaka itd".Pa naravno njemu nije zao nikoga sem njegovih iako ih je on i njegov lider Seselj doveo do toga da nigde ne smiju reci odakle su.Al zivi bili sto narod kaze"oprosti al ne zaboravi".
Nism gledao duel....Bas mi je zao....ali sta da se covek nada od jednog coveka koji propagira nacionalisticku politiku,fasizma i nasilja...
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #11
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Meni su super oboica,i oboiucu cu da zaokruzim ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

U zajedničkom saopštenju za javnost SDP-a čiji je predsednik Rasim Ljajić i Liste za Sandžak koju predvodi Sulejman Ugljanin navodi se da su dve stranke saglasne da glasanje u nedelju, 3. februara prevazilazi stranačke interese i da će rezultati izbora odrediti budućnost Srbije u narednih desetak godina.
"Posebno je u interesu Bošnjaka, kao i drugih manjinskih naroda, da pobedi demokratski kandidat. To je uslov za nastavak reformi i evroatlantskih integracija, što je u najboljem interesu svih građana Srbije, a posebno Sandžaka", ističe se u zajedničkom saopštenju SDP i Liste za Sandžak.
Predstavnici Liste za Sandžak nisu ranije danas hteli da komentarišu odluke drugih stranaka o izborima.

http://www.b92.net/info/vesti/u_foku...&nav_id=282946

Napadnut potpredsednik SDP-a

Potpredsednika Sandžačke demokratske partije i predsednika Romskog nacionalnog saveta Vitomira Mihajlovića napao je danas funkcioner Srpske radikalne stranke Zoran Tasić, saopštila je Demokratska stranka.

"Tasić je pretio Mihajloviću da će i on i njegova porodica biti fizički uništeni zato što je javno podržao Borisa Tadića i pozvao Rome da glasaju za demokratskog kandidata koji im nudi bolju budućnost", navodi se u saopštenju.

Dobar im potpredsednik stranke - bosnjacka je to partija nema sta
....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #13
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Meni su super oboica,i oboiucu cu da zaokruzim ....
Izborna tišina od ponoći!
Očekujem da sediš na šakama....
dok te ne utrnu...
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #14
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Tesko Nedzade,jos je lomim ali i pored poziva stranke - mislim da ce moj listic biti nevazeci...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2008   #15
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Mislite li,da je Koštunica "napravio",potez decenije(pošto nije zvanično podržao Tadića,i razmišlja da li će kao premijer zemlje izaći na izbore,jer ga ne interesuju),ili će da kao Vuk Drašković(2000-odbio poziv DOS-a da im se priključi)nestati sa političke scene?

Ja ipak mislim,da će on na sledećim republičkim izborima(jer će doći do krize Vlade),imati manje od 15 poslanika,ili čak neće preći ni cenzus od 5%!(5% je automatski 15 poslanika)

Last edited by halilce; 31-01-2008 at 23:53..
halilce is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2008   #16
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Evo i linka,sa B92!
http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=282939
halilce is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2008   #17
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

vidim da mi je post izbrisam a niko se nije oglasio da kaze ko je i zasto ga je odbrisao...
nego,svejedno,to ne menja situaciju,zao mi je sto je nekome zasmatalo ono,jer samo je ono istina...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2008   #18
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Post je obrisao Tahirovce, a razlog je predizborna cutnja. Moderatori vide i ko je obrisao post i zasto, pa eto da s oglasim, da znaju svi ko je i zbog cega obrsao
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2008   #19
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ensare postujemo svi pravila pa moras i ti
nemoj zameriti,u nedelju posle 20h napisi svoje misljenje
nadam se tj ubedjen sam da ces razumeti....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2008   #20
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

ja samo da se jos jednom ogranicim u svemu tome, nikada nista ne brisem... da nebi opet dosla neka... da mi prica kako znam da izbrisem...
pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
izbori


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Lokalni izbori 2008 - Sjenica Tahirovce Politika Sjenice 279 18-06-2008 18:12
PoniŠteni Lokalni Izbori U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 170 17-06-2008 00:30
Lokalni Izbori U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 13 10-06-2008 22:36
PARLAMENTARNI IZBORI 2007 sema_bosnia Politika Sjenice 123 13-05-2007 20:43
Lokalni izbori 2006 halilce Politika Sjenice 100 12-10-2006 13:07


All times are GMT +2. The time now is 15:59. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)