SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 07-10-2006   #1
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default Kulturna Srebrenica u Novom Pazaru

Sinoć i Večeras u N. Pazaru se održava Festival Sandžačke Sevdalinke FESS 2006 čiji je organizator "Vijeće za bošnjačku manjinu republike srbije" (VBMRS). To je asocijacija koja sa nekada zvala "Bošnjačko nacionalno vijeće Sandžaka" (BNVS) a kontrolira je "Stranka Demokratske Akcije" (SDA) i g. S. Ugljanin. Ovo je oficijelna stranica te asocijacije: http://www.bnv.org.yu



Sinoć i večeras će izvodjače sevdalinke pratiti devetočlani orkestar poznatog šumadijskog harmonikaša Branimira Djokića, člana Antihaškog lobija, koji je nedavno i hapšen zbog skrivanja haškog optuženika Ratka Mladića.



Znači, gospoda iz SDA doveli su MLADIĆEVOG JATAKA da svira na festivalu sandžačke sevdalinke u N.Pazaru?!?!



Direktno odgovorni za pozivanje Branimira Djokića su tri osobe:

1. Zaim Hadžisalihović (to je onaj debeli novinar sa regionalne TV) inače jedan od ključnih ljudi u organizaciji FESS 2006.

2. Šefćet Hamidović-Ringo, pjevač iz Sjenice. On je u organizacionom odboru festivala FESS 2006.

3. Hajran Djekić, harmonikaš iz Novog Pazara, takodjer u organizacionom odboru festivala FESS 2006.



Pogledajte sada sliku sa reklamnog panoa, koja potvrdjuje da je Branimir Djokić (jatak RATKA MLADIĆA) šef orkestra na festivalu FESS 2006. u Novom Pazaru:



http://www.bnv.org.yu/administrator/slike/slika-63 .jpg



A evo i linkova koji potvrdjuju da je Branimir Djokić, zaista jatak RATKA MLADIĆA, i da je "zbog skrivanja haških optuženika" hapšen, i protiv njega pokretana krivična prijava.



http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=Mladic+%2 2Branimir+Djokic%22&btnG=Search



(Kliknite na taj link ili ga iskopirajte u Adress baru I.Exprorera.. ima mnogo zanimljivih linkova pa pretražite detaljnije.)



DAKLE, stranka SDA, osim što su nas prodali u vezi ustava, prodaju nas ovaj put još besramnije, time što zovu jataka Ratka Mladića da svira na festivalu FESS 2006.



Nadam se da poslije ovoga više niko neće imati smjelosti da zastupa interese SDA i g. Ugljanina koji je, definitivno se pokazuje, makar morao biti u dovoljnoj mjeri informisan da ne dozvoli da nam na smotru sevdalinke dodje Jatak Ratka Mladića. Sram ih bilo sve skupa!
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 07-10-2006   #2
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default





Branimir Djokić: "NE STIDIM SE ŠTO ZNAM RATKA"



Više na:

http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=7193
Talino is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2006   #3
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Pa i sam gosp. Rasim Ljaic je u jednom interviju izjavijo da kad su mogli da uhapse mladica ceo tadasnji DOS je bio protiv i on je bio deo DOS-a.Sad nam gosp. Ugljanin dovodi kako Talino rece mladiceve jatake....Pa ljudi moji dali postoji ,a postoji sigurno neki harmonikas iz Sandzaka koji moze da prati sve izvodjace tog programa il su oni zahtevali jednog profesionalca.Da li bi blo bolje dovesti jednog OMERA POBRICA koji veoma dobro poznaje Sandzacku muziku(pratijo CAKU;RIZA;BESKA Ringa sigurno nije) ili dovesti gos.Djokica koji ja mislim nije ni hteo da prizna da mi Sandzaklije imamo nasu muziku.Kakvo jos iznenadjenje od nasih pliticara ce mo doziveti ostaje da cekamo.I ako sam i srcem i dusom SDA ovim postupkom sam veoma RAZOCARAN
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2006   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

lijepo je muhabet voditi,ali sabirati babe i zabe je jos lepse odvojiti...

u ostalom,ovi neki postovi zaista lice na kampanju ili antikampanju,a ja sve zivim u nadi da nekakve ovakve fikcije nece nekog podstaci i na linc...

elem,ko je razumeo shvatice...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2006   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Bosnjacko nacionalno vijece se ne pita ko ce biti vodja RTS orkestra, organizovalo je nesto sto treba pohvaliti,ispusta ce uvijek biti ko radi taj i grijesi,a tvoj NPS ne radi nista sem sto kao i ti ovde propagira neki nacionalizan i to malo biraca koje ima upeca na kartu nacionalizma i niceg drugog.A ti kao i oni samo o nacionalizmu pricas sto smo svedoci svi na ovom forumu,pogledaj sve svoje postove imali te dje sem u ovoj temi,ispasce da branim politicku partiju koju si ti napao,ne samo bih ti porucio da na ovom forumu prosipanje nacionalizma nije pozeljno......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2006   #6
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Da malo smirim strasti, i malo se pohvalim, pri kraju desne kolone na onoj prvoj talinovoj slici stoji ime EDIN KARISIK. To je moj brat od daidze, a Adov od amidze, u carsiji poznatiji kao DIDO.



Resko, ako ikako budete dosli do snimka toga festivala, molio bih te da ga ili postavite na sajt, ili da se nekako dogovorimo da mi to posaljes, barem deo dje Dido peva,
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2006   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

DIDO je lafcina,i ja bih da vidim taj snimak,zapravo ja mislim da ce ga Zlatko postavit na GOOGLE...

valjalo bi da vidimo to,nasa je muzika,a ovi sto hoce da uvedu politiku i u muziku,najbolje bi bilo da procitaju onaj vic O FUDBALERIMA U BOSNI I HERCEGOVINI i AKO USTANOVE DA JE ONO SVE MOGUCE da se izvede onda bi bilo moguce i u muzici spojiti

ZICE ZA GITARU-SRPSKE

UDARALJKE ZA BUBANJ-TURSKE

MIKROFONE-RUSKE

HARMONIKE-MAKEDONSKE i sl....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2006   #8
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Jale cim izadje DVD ocekujte ga na nasem sajtu,a prosli festival(2005) imamo i ako ste zainteresovani mozemo ga postaviti........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2006   #9
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Hajde,Reško,daj bre ISMIHANU...Šta ste čekali dosad?Cijelu godinu,tražim CD sa tog festivala.Postavljaj,čim pročitaš!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2006   #10
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

trebala bi ti jos godina da ga skines,preko 4gb, ako imas broj nazovi me pa cu ti dat dvd i cd koji ti je Zlatko obecao.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2006   #11
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Tahirovce, Tahirovce. Prvo pitas da li smo zainteresovani da postavis DVD na sajt, pa kad covek kaze da jeste ti se onda izvlacis.



Hajde stavljaj to ima nas ovde koji 4 GB skidamo za oko sat vremena ako je dobar server. :P
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2006   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Nemogu ni ja postavit,ja imam upload 8kb/s , recicu Zlatku da postavi....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2006   #13
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

resko mladicev jatak hahahahha

kako vrijeme pokazuje vase pravo lice

hahahahhaha
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2006   #14
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Rikiiiiiiiii,kako si brate?Sreca pa carsija mala pa sve zna,a i pamti dobro.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #15
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Tahirovče.

Izrazito nabojan tekst si napisao, valjda zato što ti je krivo što spominjemo jataka ratka mladića.



Ja ne prosipam nacionalizam! Naprotiv! Svako moje slovo je istina, ti maš gore argumente za sve što sam napisao. A ako tebi ipak i dalje smeta to što je jatak Ratka Mladića svirao na festivalu FESS 2006 (čiji je direktor Zaim H.) onda je to tvoj problem a ne moj.



Pa ti ne čovjele uopšte ne uzimaš u obzir ono što je tema ovdje (a tema je jatak Ratka Mladića na FESS 2006) već bezrazložno pljuješ po narodnom pokretu sandžaka, koji ipak nije zvao Branimira Djokića da svira na Festivalu.



Po tvojoj reakciji, ja sam stekao o tebi ovakvo mišljenje: Da kojim slučajem dodje Džibril alejhiselam i da ti rekne šta da uradiš u interesu naroda, ti bi mu odgovorio: "Stani, da prvo pitam Sulja". Znači, brate, neka ti NPS-a i g. Suljevića, nego ako šta imaš onda reci - šta misliš o tome što je jatak RATKA MLADIĆA nastupio na Fess 2006? I zanima me tvoje mišljenje o samom Ratku Mladiću, makar ukratko. Nadam se da ne nalaziš neko razumjevanje za njega, pošto mu je jatak svirao na smotri tzv. BNVS.



Inače, nema smisla da se ovdje vrijedjamo. Ako si nervozan, nemoj svoju nervozu na druge prenositi. Ako si moderator, to ne znači da si uvijek u pravu. poz.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #16
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

bas vala resko se zna mala carsija

pa eto slucajno kad prolazih kraj alibabine kahve kad ono posjedali ljudi ipred kahve alibaba im skuvao kahvu i onako po telhanu carsijski razvezali pricu

vako vele

skoro jedan ciko iz one DRZAVNE BEZBEDNOSTI vele zvali ga RADE BULATOVIC setao covjek po srbiji pa rece haj da skoknem do prike SULJKA u pazar na jedne mantije i da izedu po jednu kafu pa se dogovore da na pjesmi sevdalinki ucestvuje onog mladica obezbedjenje pa tako i bude da se deca neljute

pa nebih se iznenadijo kad mladica nebih vidijo po pazaru tu mu je brate najbezbednije

hahahahha

neverujem da bi ga ko tu trazijo

hahahhaha
riki is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #17
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by riki
pa nebih se iznenadio kad Mladića ne bih vidio po pazaru.. tu mu je brate najbezbednije
I meni se na moment učinilo da je i Mladić aplaudirao sa balkona. (i jednom čak mahnuo Zaimu)
Talino is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #18
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

rekose mi da su ga videli kasnije na veceru u kanu al prvo svratli u sidro na mantije
riki is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #19
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

koliko kosta jedan dzoint u novom pazaru,po ovoj prici predpostavljam da nije skup,a vidim da godi....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006   #20
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ova je zadnja bila Njegoseva,sve je stalo u par rijeci,a ja taman mislio opsirno da napisem o pomenutim nebulozama.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kulturna, novom, pazaru, srebrenica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
NEVER FORGET SREBRENICA"11.07.1995-11.07.2007" XRealSjenicakX Mediji 114 27-01-2009 21:29
U Novom Ruhu Do Novih Pobeda Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 05-12-2007 19:24
strasti u Novom Pazaru se nestisavaju riki Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 35 25-02-2007 11:36
Krvavi izbori: Ruždija Durovic ubijen u Novom Pazaru fraer Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 11 12-09-2006 17:07
dogadjaji u novom pazaru riki Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 6 29-06-2006 08:51


All times are GMT +2. The time now is 22:28. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)