SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Mediji tv, radio i ostali mediji iz sjenice. prijem kanala, emitovanja itd...

Reply
Old 09-09-2009   #161
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

The World's First Flying Hotel

PRVI LETEĆI HOTEL U SVIJETU tzv. HOTELIKOPTER

Duzine 42 m i visine 28 m max brzina 255 km/h












__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 09-09-2009   #162
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Raskosan pravo ovaj helikopter. Podsjeti me na nesto pa cu vam napisati.

Kod nas je postalo popularno u zadnje vrijeme da se iznajmljuje helikopter za Mladence. Pa recimo umjesto limuzine, iznajme helikopter. Placa se po satu i tako.. I nije ni skupo, koliko sam cula.

Najvise ga koriste Cigani. Njihove svadbe su pravi dozivljaj. Ja sam nedavno bila na njihovoj svadbi, odusevila sam se...Ma niko ne prestaje da igra jedne jedine sekunde, staro i mlado i djeca i bebe tek prohodale...Cijela ona sala na noge.Gori i ori...kod ciga Al'brate! u jedan vakat se poce osjecati miris znoja! Hajd' necu o tome...

Uglavnom, helikopter im je glavni na svadbama...
borichi is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009   #163
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Talking

Quote:
Originally Posted by borichi View Post
.Gori i ori...kod ciga Al'brate! u jedan vakat se poce osjecati miris znoja! Hajd' necu o tome...
e bravo legendo ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009   #164
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hahahahahaha, ehhh ti i tvoji dozivljaji
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2009   #165
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Preminula najstarija osoba na svetu

Beins je rođena 6. aprila 1894. godine i od januara ove godine držala je titulu najstarije osobe na svetu, od smrti Portugalke Marije de Džisus koja je umrla takođe u 115. godini.
Sada je titulu najstarije na svetu preuzela Japanka Kama Chinen koja je ušla u 114. godinu života.
Lekar Beinsove naveo je da je svoju dugovečnost dugovala zdravom načinu života i svojim religijskim uverenjima.
"Rekla mi je da duguje Bogu za svoju dugovečnost, da nikada nije pila (alkohol), da nikada nije pušila i da nikada nije dangubila", naveo je lekar Beinsove, koja je izdahnula u bolnici Zapadni Konvalscent u Los Anđelesu gde je živela poslednjih nekoliko godina.
Lekar je dodao da je samo dva dana pre smrti bila "u odličnoj formi" i da je inače bila mentalno vitalna i često se smejala.
  Reply With Quote
Old 04-10-2009   #166
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Novčana nagrada učenicima koji ne beže sa časova

Tri gimnazije u Parizu počele su, zasad samo eksperimentalno, da primenjuju projekat novčanog nagrađivanja učenika koji se pridržavaju "dogovora o nebežanju sa časova".

Ukoliko učenici budu redovno prisustvovali nastavi, svaki razred dobiće 2.000 evra, uz povećanje svakog drugog meseca za 1.200 evra, kao i bonus od 800 evra za dobro vladanje na predlog razrednog starešine. Na kraju godine, ako svi uslovi budu ostvareni, disciplinovani razred će dobiti i superpremiju od 10.000 evra, koju će učenici moći da potroše na studijska putovanja, časove vožnje i druge pedagoške aktivnosti.


Jedno istraživanje, čije rezultate prenosi dnevnik "Parizjen", pokazalo je da je tokom školske 2007/2008. godine više od osam odsto srednjoškolaca bežalo sa časova.
  Reply With Quote
Old 28-04-2010   #167
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Takmičenje u plakanju beba



Tanjug | 28. 04. 2010.
Sumo rvači okupili su se i ove godine u jednom hramu u Tokiju da bi učestvovali na 20. takmičenju u plakanju beba, na japanskom nazvanom Naki Sumo.

Takmičenje ne predstavlja nikakav novi trend, pošto postoji već 400 godina. Sumo rvači se na ovoj "sportskoj" manifestaciji takmiče na potpuno drugačiji način od onog koji im je svojstven.

Na borilište izlaze po dvojica, ali svaki od njih pored glave drži bebu koju pokušava da natera da plače duže i glasnije nego što to čini protivnik sa "svojom" bebom.

Plač beba nadziru i "mere" sudije, a pobedjuje najglasnija beba.
Po tradicionalnom japanskom verovanju, takmičenje u plakanju deci garantuje dobro zdravlje. Dok bebe plaču, običaj je da se majke mole kako bi oterale zle duhove.

Na ovogodišnjem takmičenju u hramu Sensodji u Tokiju učestvovalo je 80 beba, preneli su lokalni mediji.
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2012   #168
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default Učenici živom profesoru podigli spomenik

Učenici živom profesoru podigli spomenik

Omiljenom profesoru iz Inđije đaci darovali nadgrobni spomenik. Jovan Polovina „aminovao“ dar, ali ne žuri da uživa u poklonu i poručuje: Mangupi ostaju mangupi

Jovan Polovina „aminovao“ dar

Nedavnim odlaskom u penziju, umesto uobičajenih skupocenih poklona počev od umetničkih slika do zlatnog nakita, profi Jovanu Polovini njegovi đaci Osnovne škole „Jovan Popović“ podigli su nadgrobni spomenik na varoškom groblju. Uvažavajući narodnu „poklonu se u zube ne gleda“ profa je „aminovao“ dar odgovorom da se njemu, nešto, baš ne žuri na onaj svet.

- Mangupi ostaju mangupi - šeretski odgovara, ipak ponosan na svoje đake, Jovan Polovina, ili kako ga svi u školi zvaše - profa Joca. - Pred sam odlazak u penziju nešto sam oboleo, a oni odmah pomisliše: gotov. Pa daj brže-bolje da mi se oduže. Ali zaoboravili da se Sremac ne predaje tako lako. Istina, dolazili su sa tom idejom i bojažljivo ispipavali, prateći moju reakciju. Bio sam iznenađen, moram priznati. Posle, kada sam razmislio, pristanem. Jer, jednog dana moram umreti.

UČI STRELCE
Joca aktivno, kao predsednik Streljačke družine „Mladost“ koja okuplja pedesetak strelaca svih uzrasta, priprema državne rekordere i reprezentativce za takmičenja sa kojih donose pehare i diplome.
Crni mermerni spomenik dominira varoškim grobljem. Na njemu, sa obe strane, u prirodnoj veličini slika profe Joce sa obaveznim sremačkim šeširom. Koliko je profa bio omiljen, najbolje govore ispisane poruke: „Jovan Polovina, narodni učitelj fizike i streljaštva“, „Đake treba voleti, učiti, poštovati i voljen ćeš biti“, „Čini dobro, ne kaj se“, u potpisu „Spomenik podižu učenici“.

- On je za nas ostao naš najomiljeniji profa, kako za vreme školovanja tako i danas kao penzioner. Ostaće to i kada se preseli u legendu - poručuje Zorica Stefanović Garašanin, jedna od hiljada Jocinih đaka.

U potrazi za boljim životom iz siromašnog Sremskog sela Prnjavora Joca je u Novom Sadu diplomirao fiziku i matematiku i vratio se u Inđiju gde je ostao nastavnik sve do penzionisanja.

SAMO NE LAŽI
- Đaci su mogli da mi kažu sve. Ali da slažu, nisu smeli. A, znali su da neće biti kažnjeni, a ja da oni dva puta istu grešku neće ponoviti - otkriva Polovina sitnicu iz svog pedagoškog rada.

Dok su se mnogi laktali kako bi se „ogrebali“ za unapređenje ili veću platu, Joci su njegovi đaci uvek bili na prvom mestu. Rezultat: njegovi brojni đaci su lekari, inženjeri, novinari, vrsne zanatlije i vredni seljaci.

- Moji đaci su postali deo mene - priznaje profa Joca.

- Zajedno smo - oni odrastali, a ja sazrevao. Nikada nisam pravio razlike među njima. Svi su bili isti i prema svima sam se isto odnosio. Kažnjavati nisam znao.

A mangupa je uvek bilo. Ali i za njih je leka bilo. Kolege se čudile zašto đaci sa mojih časova nikada nisu bežali. Nije bilo tajne, već takav odnos na časovima fizike, koja nije kod đaka baš omiljen predmet, gde učenici aktivnim učešćem, pitanjima i zaključivanjem u obradi nove lekcije sami postaju „predavači“.
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2014   #169
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Tango: Argentinski ples ljubavi koji su izmislili robovi



Tango je jedan od najsenzualnijih i najseksepilnijih plesova na svetu. Da bi izgledao savršeno, par mora da ima u potpunosti koordinisane pokrete, te da izvanredno prati muziku. Međutim, ova ples je nakada davno bio rezervisam za robove u Buenos Airesu.



Najsenzualniji ples ima jako zanimljivu istoriju

Ovaj ples nastao je u Argentini u 19. veku, kada su četvrtinu stanovništva Buenos Aireso ćinili robovi poreklom iz Afrike. Većina njih je bila iz istočne i ekvatorijalne Afrike, dela koji se naziva Bantu. Narod tamo ima svoju muziku na bubnjevima, i ples koji se uz to igra, i to se zove Candombé. Oni su tu tradiciju preneli i u Argentinu, gde je Candombé bio rezervisan samo za robove. Nakon što je ropstvo ukinuto, ovaj afrički ples pomešao se sa valcerom, polkom i habanerom sa Kube, i tako je nastao ples koji danas zovemo tango.

Inače, reč "tangó" robovi su koristili i za bubanj na kome se muzika svira, i za mesto na kojem se igra. Ta reč je polako ušla i u širu primenu, pa su na područjima Latinske Amerike crnački ples počeli da zovu - tango.

Tango se smatra prvim plesom u paru, a zvanično je definisan kao argentinski ples tek 1984. godine. U 20. veku je on doživeo svoj procvat, a sada postoji više vrsta ovog plesa. Međutim, najpopularniju je oduvek bio argentinski tango.

Ovaj ples je uvršten na UNESCO-vu listu nematerijalnih kulturnih baština 2009. godine. Muzički elementi tanga su zastupljeni i u aktivnostima bliskim plesu, kao što je umetničko klizanje i plivanje.
Skorpija is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
zanimljivosti


Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zanimljivosti borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 33 29-05-2006 02:02


All times are GMT +2. The time now is 23:49. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)