SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sandzacka dijaspora dobrodošlica za sve sjeničake i sandžaklije u dijaspori

Reply
Old 05-02-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Nemacki policajci pomazu zavejanima na Pesteri

Već je mesec dana jug Srbije je okovan snegom, a posebno je teška situacija na pešterskoj visoravni. Sada se na to nadovezao i "sibirski" talas hladnoće, što dodatno otežava i tako tešku situaciju za tamošnjii živalj kome je i odlazak po namirnice ili, ne daj Bože, lekara postao prva avantura kroz snežna bespuća, a moze se završiti i - tragično!

I "Vesti" o toj elementarnoj nepogodi već danima iscrpno izveštavaju svoje čitaoce, a neki od njih odlučiće da ne sede skrštenih ruku. Rešeni da nekako pomognu, pre neki dan, na vrata redakcije "Vesti" u Bad Filbelu zakucaše dva mladića u civilu i "sa vrata" povadiše legitimacije da se identifikuju: Dobar dan, policija pokrajine Hesen!

Dvojica prijatelja i kolega, Sanel Turković i Dejan Panić zasposleni su kao inspektori u policiji u Frankfurtu. U "Vestima" su pročitali i na TV videli o nevolji koja je zadesila zemljake, a Sanel Turković je rodom baš iz sela koja su ovih dana najviše pogođena snegom i ledom i zbog toga gotovo odsečena od sveta. Panić je rodom iz Knjaževca, ali shvata gde je pomoć potrebnija.

- Bio sam nedavno u otadžbini i video kako se narod u selima Doliće, Karajukiće bunari, Ugao, Boroštica, Bioc, Buđevo, Boljare... muče da prežive ovu tešku zimu. Znam da smo za ovu godinu zakasnili, ali imamo dobru nameru da im u budućnosti, a nadam se već od sledeće zime, olakšamo muke - kaže nam Sanel Turković.

Iz razumljivih razloga i prirode posla kojim se bave, zamolili su da im ne objavljujemo fotografije, što naravno poštujemo. Ali, prenosimo zato njihov apel zemljacima širom dijaspore.

- Dejan i ja smo pokrenuli akciju za kupovinu bagera za sneg koji bi bio "nadležan" za nekih 35 kilometara seoskih puteva u tom regionu. Tako se više ne bi moglo desiti da usred zime ostanu ovako odsečeni od ostatka Srbije - priča Turković.

- Za sada sam prikupio 3.000, ali ta mašina košta čitavih 25.000 evra i nećemo uspeti da sakupimo toliku sumu bez uključivanja većeg broja ljudi u akciju. Zato smo, eto došli kod vas u "Sjenica.com".

Dragan Panić kaže da nameravaju, kada prikupe novac, da kupe bager u Srbiji, a onda bi njime zadužili jednog od vozača u tom delu Peštera.

- On će bager dobiti na revers, troškove za gorivo će snositi opština, a verujem da bi i onaj ko bude njime upravljao mogao štogod da zaradi "na čast", jer je kod nas običaj da se daje u ovakvim slučajevima kad vam neko prokrči put do kuće - dodaje Panić.

Verujemo da čitaoci sajta SJENICA.com, već nebrojeno puta dokazani kao humanisti, ni na ovaj apel neće ostati gluvi, a o toku akcije i dalje ćemo izveštavati verne posetioce našeg sajta.


Kontakt telefon

Oni koji žele da pomognu kupovinu bagera za Pešter mogu se obratiti Sanelu Turkoviću na telefon (+49) 0176 62 88 2781 (oni koji zovu izvan Nemačke treba da izbace nulu). On će im objasniti na koji način mogu da uplate svoj prilog za ovu akciju.

Racun u Nemackoj banci je:

Banka: Deutsche Bank
Razlog: Buldozer
Broj racuna (Kto.Nr.): 307941517
Broj banke (BLZ): 50070024

IBAN: DE86 5007 0024 0307 9415 17
BIC: DEUTDEDBFRA

*************************************

Ja sam malopre sedeo sa Sanelom i pokazao mi je clanak iz novina i rekao sam da cu i ja izaci u susret ovome, da cu objaviti clanak iz novina "Vesti" u nadi da ce se naci dobri ljudi sirom planete da pomognu!

Clanak iz novina:

__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi

Last edited by iSelektor; 18-01-2015 at 05:00..
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 05-02-2012   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Molio bih Reska, da prebaci ovu vest i na naslovnoj strani Sjenica.com

Pozzzz Tahirovic
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2012   #3
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post

Ja sam malopre sedeo sa Sanelom i pokazao mi je clanak iz novina i rekao sam da cu i ja izaci u susret ovome, da cu objaviti clanak iz novina "Vesti" u nadi da ce se naci dobri ljudi sirom planete da pomognu!
Zanimljiva i i izuzetno humana ideja naših zemljaka,koji po ko zna koji put zaredom dokazuju svoju humanost i opredeljenost da pomognu sunarodnicima u neprilici..
Čestitke,momci..

Ps...Nisi samo Ti Zlatko sedeo sa njim...mislim da on sedi ovde sa nama nekoliko sati i poželjeću mu dobro došlicu na naš sajt u svoje lično ime i ime administracije..
Dobro došao Sanele FFM..
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2012   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Hehe Halice, ja sam danas sedeo sa njim bas u vezi ovoga. Iskreno nisam znao coveka, sem iz vidjenja. Ali drago mi je da smo se upoznali!
Evo i ja ovde da mu pozelim javno dobrodoslicu!

Pozzz Tahirovic
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2012   #5
Sanel FFM
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1
Default

Hvala Puno na dobrodoslici )

a Zlatko i ja delim tvoje Misljenje jer je i meni bilo Drago !!
Sanel FFM is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
frankfurt, nemački, nemacki, pešteri, policajci, pomažu, pomoc, sjenica, vesti, zavejanima


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:44. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)