SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 18-03-2006   #41
dilkina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2006
Godine: 37
Posts: 19
Default

Devojko, ti prije svega ne zivis u Sjenici pa nemas pojma kako je to, a kad dodjes sve je drugacije, u Sjenici je kao i u svakom garadu osim sto su u Sjenici neke stvari nenormalne koje su tamo odakle si ti normalne. Mozda je malo primitivnije ali da nam se pusti vise ne bi valjalo jer "ISPOD SVAKE MIRE 100 DJAVOLA VIRE"
dilkina is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 18-03-2006   #42
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Ja ovo nishta nisam skontala
amlA is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #43
dilkina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2006
Godine: 37
Posts: 19
Default

Nazalost, ovaj forum nije bas za svakoga, obratila sam se autoru ove teme!
dilkina is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #44
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Izvini,molim te,ali ja prochitah tvoj komentar(greshkom), pa te pitah shta si mislila reci... a nije mi bila namera da te uvredim.Necu nikad vishe da te chitam....izviniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,oprostiii iiiiiiiiiiiii
amlA is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #45
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

dilkina,ne moras odmah da se ljutis,jer i ja u prvi mah nisam razumeo kome se obracas.Sada to nije vise vazno,zelim ti dobrodoslicu i nastavi sa pisanjam.

PS.Nesto nam se usutela nasa uvazena clanica "borici",pa posto me grize savest zbog malog nesporazuma koji se desio izmedju nas,voleo bi da opet nastavi da pise.
joku is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #46
dilkina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2006
Godine: 37
Posts: 19
Default

Niti sam se ljutila niti sam koga vredjala, a poruka je vrlo jasna! NO nema problema, svako ima svoje misljenje, tebi hvala na dobrodoslici
dilkina is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #47
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Nema na chemu...hocesh ratluk?
amlA is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #48
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

SA RATLUCIMA
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2006   #49
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

hahahhahahahahahhahaahah
riki is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2006   #50
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

Borichi uzmi kuran da procitas pa ceti neke stvari biti jasnije.I ne pridrzavaju se svi ljudi islamske vjeroispovjesti zakona o islamu.Pa otuda i da kod brakova islamske vjeroispovedi ima nepravde prema suprotnom polu.
mirsad is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2006   #51
Marrisa
Gost
 
Posts: n/a
Default

svako sam sebe mesti svoje zakone ako mene pitate nije vazno sta gde pise nego sta osoba ot toga radi...
  Reply With Quote
Old 25-03-2006   #52
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

To i ja tvrdim....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2006   #53
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ovde u Svedskoj gde ja zivim mnogo se prica o ravnopravnosti. Cak se i uvode zakoni da u rukovodstvu firmi mora da bude odredjen % zena. Zene se ovde bore za ravnopravnost u radnom zivotu, ali samo za poslove visokog statusa. Jos nisam cuo da pricaju da se poveca % zena koje su rudari, zidari, stolari, armiraci itd.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2006   #54
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Borba žena za svoja prava i ne podrazumijeva to da budemo po svaku cijenu rudari, zidari...

Svjetski pokret za jednakost i ravnopravnost polova zasniva se na jednakim mogućnostima uvažavajući biološke razlike.



Mi želimo jednak pristup resursima posebno jednak pristup rukovodećim mjestima a hoću li ja to koristiti to je moj problem.

Razlozi za nastojanja i jednak pristup su potpuno jasni .Društvo je muško jer kako drugačije objasniti podatak da 85% školske djece koja učestvuju na školskim takmičenjima i pobjeđuju su djevojčice.

Šta poslije bude sa njima i otkud da isplivaju muškarci ako su kroz školovanje bolje djevojčice.

A što se rudara i zidara tiče to su biološke razlike jasno je da postoje tipično muška i tipično ženska zanimanja.



Problem je u diskriminaciji Muški svijet a Šveđani su najdalje otišli sa zakonskim rješenjima sprječavanja diskriminacije po osnovu pola



Bosna , Srbija i Hrvatska su dobile prvi put zakone o jednakosti i ravnopravnosti polova -odlični zakoni
suada is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2006   #55
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Potpuno se slazem sa tobom. Diskriminacija je problem. Ono za zidare i rudare sam uzeo kao banalan primer jer nisam zeleo da ulazim u dubinu problematike. Hteo sam da metaforicno kazem da su zene u Svedskoj za ravnopravnost ali samo kada njima odgovara bez obzira na bioloske razlike.



Dalje, u Svedskoj koja je daleko otisla, su muskarci diskriminisani na tipicnim "zenskim" radnim mestima. Na primer u bolnicama i obdanistima. Medicinske sestre i vaspitacice smatraju svoje malobrojne muske kolege za mlakonje i mekusce zato sto ne rade neki "muski" posao (citaj da rade misicima). Sto znaci da i zene znaju da diskriminisu a ko zna sta bi se desilo kada bi rukovodjenje postalo tipican "zenski" posao. Na svu srecu ja radim na tipicnom "muskom" radnom mestu.



Sto se tice bioloskih razlika, zbog njih su muskarci na rukovodecim polozajima. Ne zato sto su pametniji od zena. Zene su majke a deca zahtevaju puno vremena koje je neophodno za stvaranje karijere. Malobrojne zene koje su "daleko dogurale" su uglavnom zene bez dece ili one koje su zapostavile decu da bi mogle da rade prekovremeno, sastance i idu na sluzbena putovanja. Naravno deca imaju i oca ali su deca zbog bioloskih razlika emotivno vezanija za majku narocito na pocetku zivota.



Na kraju da kazem da sam ja protiv diskriminacije jer sam je sam osetio . Svi doseljenici u Svedskoj koji nisu iz zapadnih zemalja su izlozeni strasnoj diskriminaciji. Svedjani su svetski sampioni u diskriminaciji svake vrste, pa zbog toga i uvode razne zakone protiv diskriminacije. Bez diskriminacije zakoni ne bi bili potrebni!
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2006   #56
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Zaboravih da te pitam, imas li izvor za ovaj podatak o uspesima devojcica na takmicenjima ili da su bolje u skoli. Podatak je interesantan i ako nije tacan diskriminise decake.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2006   #57
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

ja sam sasvim slučajno predsjednica prve KOMISIJE ZA GENDER jednakost i ravnopravnost polova u BIH koja je ikada formirana na ovim prostorima (ukucaj SUADA KARAJKO) pa nađi. Malo se ja falim ali samo da te uvjerim da su mi izvori vjerodostojni.

Od Šveđana su malo dalje otišli Finci u ovoj oblasti i Finska vlada je finansirala neko projekte koje sam ja vodila .Nudim pomoć u ovoj oblasti nevladinim organizacijama iz Sjenice , imam gotove projekte ako nađete donatore, rado ću vam ustupiti



Još nešto Adnane, ima i kod nas diskriminacije muškaraca kod zapošljavanja ( ko će uzeti sekretara umjesto sekretarice još ako je mlada ?!
suada is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2006   #58
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Iskreno ti zelim puno uspeha u radu.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2006   #59
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Hvala Adnane od mene a moj muž se kiselo smješka
suada is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #60
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Zbog politike i politickih prepucavanja,zapostavili smo neke teme za koje smatram da su interesantne i o kojim vredi prodiskutovati.Jedna o takvih tema je i ova,o polozaju zena u Sjenici?



Prilikom moje poslednje posete Sjenici,upravo zbog ove teme obratio sam malo vise paznju na to, kakav je stvarno polozaj zena u Sjenici?

I moram da priznam da polozaj zena nije zadovoljavajuci,pa da upotrebim i jacu rijec,da je ponizavajuci!!!Pored toga da uopste nema ni rijeci o nikakvoj podjeli kucnih poslova,pranju,kuhanju,vaspitavanju djece...sve to rade samo zene,najvise mi je zasmetalo, grub i drzak odnos muzeva prema zenama.Te osobine uvijek muzevi ispoljavaju kada imaju goste u kuci,pokazujuci valjda da je on glavni u kuci.



Postavlja se pitanje:zasto zene dozvoljavaju da se se muzevi odnose prema njima na takav nacin i da li i one same zele da se bore protiv takvog ponizavajuceg polozaja koje imaju u drustvu odnosno u braku?
joku is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
pravo, sjenici, zena


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
NAJSRETNIJA ZENA NA SVIJETU Rarica Religija 76 12-04-2010 21:45
Zena........ Unicknnamed Ovo i ono 141 13-05-2009 19:19
Da li je 8.Mart-Dan zena simbol ponizenja Unicknnamed Religija 0 03-02-2009 21:51


All times are GMT +2. The time now is 12:19. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)