SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 14-03-2006   #21
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Pa dobro,mislim da nijedna zena ne smatra SAMO sebe krivom za razvod....takav pogled nam je nametnut kroz patrijahalno vaspitanje.

Mislim da zene vishe krive sebe shto nisu u stanju(mislim na nashe predele)da obezbede sebi i deci materijalno obezbedjen zivot.Vremenom se i to menja i sve je vishe zena koje su ekonomski nezavisne i koje imaju pravo da biraju
amlA is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 14-03-2006   #22
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 47
Posts: 147
Default

Selam alejkum



U islamu nije zabranjeno zeni da se razvede od coveka ali mora pre toga da dobro razmisli,a covek je duzan da je isplati



U hriscanskoj veri je zabranjeno da se razvodem,crkva je protif toga i mozes samo jednom da se crkveno vencas

Zato kod njih ima dosta bluda i kopiladi iz toga razloga zato sto ne dozvoljava se razvod.



Kako je islam cist i zena zasticenja
edin_mangas is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #23
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Suti Bogati Edine ne lazi. Sta nije zabranjeno da se razvede. Ako ode jadna ti joj majka "Ubi Boga u njoj" i nikome ne odgovara za to. Niti je zakon stiti, a cijela je sredina gleda ko najveceg krivca. Gledam nedavno emisinju na TV, zene iz Saudijske Arabije, pa ono je zalosno. Ni pravo glasa nemaju. A da ne spominjemo zene Afganistana. A u Sjevernoj Africi i jos nekim Islamskim zemljama ih sunete, da ne bi slucajno u seksu uzivale. I milione drugih primjera u toj Islamskoj Religiji. Muka me hvata kad mi stanu pricat ove bajke kako zena ima neka prava ko biva u Islamu. Nema pojma sa nicim.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #24
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Borici,nemoj da gledas TV nego uzmi knjige da citas,malo edukacije ne bi ti skodilo!!!!Nemoj da zaboravis da drzava u kojoj zivis je u ratu sa muslimanima,i to prikazivanje Islama u negativnom svetlu je deo toga rata.Ne dozvoli da ti jedini izvor informacija o Islamu bude TV i to jos americki. Napisah jednom da ovo sto si navela nema veze sa Islamom.
joku is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #25
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Ehehhehe Borichi,pa ti ozeni Jevrejku i uzivaj u svim pravima i divotama koje ta religija nudi
amlA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #26
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Amla,borici"je zensko i eventualno moze da se uda za Jevreja
joku is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #27
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hahahahahah, moram da odam Kuju priznanje za poslednja 2 posta. Skidam kapu!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #28
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

hahahahaha
borichi is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #29
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Bas ste se okomili na mene. Neka, to mene zabavlja. Ja inace uzivam u zivim predsatvama, volim klovnove.



Ps. Pozdrav za moga frienda Edina.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #30
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

cccccccccc

Ono je bila shala a ti fakat ne znash shta pishesh.

Ziveo!Zivela!Zivelo!...kako vec?(a Kujo? )
amlA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #31
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Pa naravno da je sala. A zasto mislis da neznam sta pisem?

I da ti olaksam mozes da mi persiras da te nebi rodovi zbunjivali .

Rodila je majka ovako energicnu.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #32
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Ma kakvi energichnu-pametnu!

A napisala sam da ne znash shta pishesh zato shto nas nazivash klovnovima i bla bla

Ne znam shto bih ti persirala,ni godine,ni komentari,ni bilo shta drugo te ne chine osobom za Vi.

Ziveo,zivela,zivelooooooooooo
amlA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #33
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Pametna,

E ti stvarno ne trebas u klovnovsku skolu ici ti si prirodni talenat.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #34
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

no comment
amlA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2006   #35
eva.yugo
Gost
 
Posts: n/a
Default

joku upravu si sto se toga tice ali nazalost ima previse ljudi koji to koriste kao opravdanje kao npr. turkinje i arapkinje koje su pobegle od kuce zbog svojih roditelja a za to krive Islam to je zalosno jer nas druge nacije gledaju drugim ocima a ustvari nemaju pojma o islamu
  Reply With Quote
Old 16-03-2006   #36
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Selam borici!

Jeste,reagovao sam na tvoj post ali mislim da sam ostao u granicama lijepog ponasanja tj. nisam te uvrijedio.Zato me je iznenadila tvoja reakcija i tvoj pokusaj lijepljenja etiketa meni i Almi(nazivas nas klovnovima).Ti nas ne poznajes,kao ni ja tebe mada neku sliku o tebi mogu da pretpostavim na osnovu tvoga pisanja,ali mi to nedaje za pravo da pokusam da te etiketiram ili nedaj boze vrijedjam.Ja sam uvijek za decentan nivo konverzacije bez pokusaja da se atakuje na neciju licnost!

-Ostajem pri tvrdnji da ti nedostaje osnovno poznavanje Islama kao religije:

-Prvo, optuzujes Islam za to sto neki "frustrirani manijak" ubije boga u zeni,kako si se izrazila,samo zato sto je slucajno taj manijak musliman,mada moras priznati da je nasilje nad zenama univerzalna pojava.A Poslanik a.s. je jednom rekao:Najbolji od vas su oni koji su najbolji prema svojim zenama.

-Drugo,optuzujes za sunecenje zena da ne bi uzivale u sexu!

Poslanik a.s. je u jednom hadisu preporucio cak i predigru kao uvod u spolni akt.U drugom je rekao da muskarci ne zavrsavaju spolni odnos dok se i zena ne zadovolji.Oni obadvoje imaju jednako pravo na spolno uzivanje.

Mislim da se ovako mora diskutovati kada se govori o polozaju zena u Islamu.Sve ostalo se moze postaviti pod polozajem zena u Turskoj,Saudiskoj Arabiji,Severnoj Africi....
joku is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2006   #37
Alien
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam,



Nisam se javljao na ovu temu ali sam je redovno citao i moram reci da se slazem sa joku-om. Izvinjavam se borichi ali stvarno se stice takav utisak. Ako zelis nesto vise saznati o pravima zena nad muskarcima i pravima muskaraca nad zenama, mozes sve to naci u knjizi hadisa 'Tako je govorio Resulullah'. Prepurucio sam je jer je najlakse doci do nje a i svi hadisi u njoj su sahih, odnosno vjerodostojni. A ako mislis da je sve to historija ili neka prica, mogu reci i mojoj hanumi, koja je islamski pokrivena a i inzenjer je arhitekture,da se javi na forum i opovrgne ono sto mislis o pravima, sunecenjima i svim drugim vjerovanjima koja su iskrivljena, netacna.

Selam
  Reply With Quote
Old 16-03-2006   #38
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Uvazeni Gospodine Joku,



Izvinite molim Vas, ni u ludilu mi nije bila namjera da Vas povrijedim. U svijetu kome ja zivim Clown, nije uvrijeda, neg je kompliment.

Zahtjeva Collage znanje i izuzetan talenat,. imati takvu sposobnost i zasmijati mase.

Necu se vise saliti sa Vama i sa moje strane imate veliko postivanje.



A sto se tice mog Islamskog znanja. Vjerovatno i nemam toliko, a i koliko znam mnogi ga isto tako nemaju iz nase carsije. Jer da imaju i da rade onako kako im religija nalaze ne bi radili ono sto rade. A primjera toliko ima da bi se svi forumi mogli ispuniti. Stara je poslovica "Ocisti smece ispred svojih vrata" Pojedinacni slucajevi se jesu dogadjali u nasoj carsiji koje ti nazivas "Nasilje nad zenama". Slazem se da ima globalne razmjere kao pojava, ali je razlika gdje se dogadja. Pa ako muskarac istuce zenu u Svicarskoj debelo ce pred zakonom odgovarati. Ali ako se to dogodi u Sjenici, policajac ce mu reci :"E neka si, ruke ti se pozlatile".

Namjera mi nije bila da generaliziram, ali valjda je tako moj kosept shvacen. Ne, kazem da Islam tako zahtjeva ali pojedini zlobnici su to zloupotrebili da to ucine. Pa recimo Aziza koja je iz Alzira mi je pricala da su je njeni roditelji osunetili kada je imala 5 godina, bas iz onih gore navedenih razloga. A stotine zena iz Afganistana koje su dosle ovdje kao izbjeglice, uzasne stvari su mi ispricale. Ja vam navodim zive primjere iz moga iskustva poznavanja takvih ljudi. Ne citiram hadise ili Quran. Jer za to je potrebno puno godina ucenja (cijeli zivot) i poznavanja, divim se takvima koji to jesu.

Ne trazim nikakvo slaganje sa mnom, vi imate pravo da mislite razlicito.

Ali i dalje stojim pod ubjedjnjem da se mnoge prljavstine dogadjaju i nazalost svi to nekako uvuku u Islam. Sto realno nije tako.



Aleykumu Sellam!
borichi is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2006   #39
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Uvazena gospodjo borici!

Drago mi je da smo se razumeli.Ne sporim ja da nema takvih slucajeva,cak naprotiv znam i ja za slicne,samo kazem da to radi covjek kao jedinka i da za takve stvari ne moze da nadje uporiste u Islamu.

Jos da kazem da cijenim tvoju azurnost ovdje na forumu,i da vrlo rado citam tvoje postove.Ne moras da mi persiras,nemas razloga za to ,da se salis mozes jer i ja volim salu! Idemo dalje.
joku is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2006   #40
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 47
Posts: 147
Default

Selam alejkum



Borici to sto pojedinci rade (protif) zenama nema nista sa islamom.

A sto se tice TV medija zadnjih mesec dana cak i malo duze nista nisu rekli lijepo o islamu. Sta ti mislis o tome?



Kod mene nemaju sanse !!! Islam je cist i nemore niko da ga uprlja
edin_mangas is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
pravo, sjenici, zena


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
NAJSRETNIJA ZENA NA SVIJETU Rarica Religija 76 12-04-2010 21:45
Zena........ Unicknnamed Ovo i ono 141 13-05-2009 19:19
Da li je 8.Mart-Dan zena simbol ponizenja Unicknnamed Religija 0 03-02-2009 21:51


All times are GMT +2. The time now is 00:23. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)