SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Old 09-02-2014   #2381
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default


__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 09-02-2014   #2382
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

,,,,,,,,,,,,
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #2383
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

E hvala Mince... Uz kahvu i horoskop procitah..
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #2384
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Quote:
Originally Posted by SEJO31-de View Post
E hvala Mince... Uz kahvu i horoskop procitah..
prijatno Sejo
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #2385
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

kad se neko seti ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2014   #2386
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

Bas mi je prijala ova Skorpijina kafica,hvala punoo
tidza is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2014   #2387
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Bujrum!

Danas se mora SLATKA

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2014   #2388
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

uh,al'je plaha...hvala skorpija
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2014   #2389
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

Minka hvala najljepsa
tidza is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2014   #2390
kame
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 185
Talking

Na kaHvi sa četnicima

Topli zagrljaj starog četnika i mladog muftije



Muhamed Jusufspahić, muftija na svom Facebook profilu objavio je fotografiju sa izleta u Topoli u Šumadiji. Šetajući se šumom muftija je naletio na starog četnika sa šajkačom i kokardom na glavi. Nije propustio priliku da izgrli starog četnika i da se uslika sa njim za uspomenu i dugo sjećanje. Prema broju komentara i lajkova upisanim ispod fotografije na Facebooku, Srbi veoma vole kada se grle četnik i muftija. Doduše, i stari četnik je uživao u muftijinom zagrljaju. Inače, muftija Jusufspahić voli da prijateljuje sa okorjelim srpskim zločincima. U intervjuu Tanjugu on je rekao da je bio prijatelj sa srpskim predsjednikom Slobodanom Miloševićem, zatim liderom radikala Vojislavom Šešeljom i predsjednikom Tomislavom Nikolićem.
__________________
Online
kame is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2014   #2391
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Ti kame imas neki problem opasan. Jel moguce da u svakom postu koji napises ima nacionalizma?
Trebalo bi preispitati tvoje vaspitanje od strane roditelja... jer ocigledno da imas problem neki...

Meni ovo tvoje vise i nije propovedanje tvoje vere, vec zesci sovinizam...

Sorry, but tako je... a iz iskustva znam da su oni sto zive na strani u 80% slucajeva najgori!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2014   #2392
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 54
Posts: 391
Default

Sorry, but tako je... a iz iskustva znam da su oni sto zive na strani u 80% slucajeva najgori![/QUOTE]

Uz duzno postovanje ali mi je ova izjava vise sovinisticka nego onaj post od nika"kame"

Sto se tice samog posta ne zelim da izigravam drvenog advokata a i ne znam da li je kame nacinalista,ali meni nije prirodno sto se muftija grli sa cetnikom,kao sto mi ne bi bilo prirodno da se neki vladika grli sa ustasom negde na kordunu ili ako hocete sa nekim iz handzar divizije!
joku is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2014   #2393
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Nije prvi put, evo ga muftija sa vojvodom



Nego ne kvarite temu ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2016   #2394
dijaspora
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by neko iz publike
Kafa... Turska, ness, esspreso... sa slagom, bez slaga, s mlekom, bez mleka...tri u jednom, dva u jednom, jedno samo...
Kafa na sto načina. Koliko cesto pijete kafu? Ja svakodnevno. Pijem je u ogromnim kolicinama.
Carobni napitak koji za svega par minuta ljutu i neuracunljivu osobu pretvara u ljubaznu ili bar podnosljivu......


Uzivajte, skuvala sam vam kafu!


...Kahva se kuHa..







MaHsuz kaHvenisanje.. Usred riječi kahva moramo izgovoriti aspiracijski glas (h) i tu nam zatrepti dah... Kahva je izvorno arapska riječ koju su Bošnjaci prigrlili u cjelini, dok su je zapadnoeuropski jezikoslovci, ili nakrnjili izbacivši glas (h), ili su za etimologijom posegnuli u pradomovinu kahve, u abesinsku pokrajinu Kaffa, a onda je ortografski iskomplicirali (coffee, engl., Kaffée, njem.). A, upravo taj glas (h) mami govorniku dah i dočarava hlapivu aromu ovoga halal pića. U životu Bošnjaka i Bosne u cjelini kahva ima svoju nezamjenjivu ulogu. Ako je bosanski lonac nacionalno jelo, bosanska kahva je nacionalno piće. Stoljećima su Bošnjaci stvarali kult kahve usavršavajući mljevenje, pečenje (kuhanje), služenje i pijenje kahve do najsuptilnijih detalja. Kahva je postala integralni dio svih drugih običaja, ali i samoj sebi svojstven običaj. Zato o kahvi nije moguće voditi racionalan razgovor lišen emocija. Danas nam kahva u Bosnu dolazi iz cijelog svijeta, možda najviše iz Latinske Amerike (Brazil) gdje se gaje raznolike sorte i gdje kahva čini značajnu stavku u nacionalnoj ekonomiji. Pa ipak, kako je u Bosnu prva kahva stigla s dolaskom Osmanlija, vrlo je moguće da je bila afričkog (Abesinija), ili još prije Azijskog porijekla poznata kao "moka" (mocca) po arapskoj luci Mocha na ulazu u Crveno more. Gajila se, kao i danas, u Jemenu odakle se transportirala i stizala u Bosnu do naših pradjedova i pranena koji su pripremu i pijenje razvili do osebujnog kulta. rije naše Bosne kahva je već sredinom 16. stoljeća "osvojila zemlje Bliskog i Dalekog istoka", a u srednjovjekovnoj Turskoj sastajanje oko kahve ugrozilo je do tada ustaljeni društveni život džemata, pa je sultan Selim II poveo, a sultan Murat IV nastavio godine 1633. borbu protiv opasnog konkurenta. Međutim, ova "nevolja" s Orijenta ubrzo je zahvatila Europu gdje niču luksuzne kahvane, ali i kafići u kojim je običan svijet mogao uživati u ovom čarobnom napitku. Dolazi do povremenih zabrana, ali i hvalospjeva poznatih pjesnika (Kafféekantate poznatog skladatelja J. S. Bacha posvećena je kahvi). (Quelle net)

dijaspora is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kafa


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:16. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)