SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 10-09-2006   #1
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default Krvavi izbori: Ruždija Durovic ubijen u Novom Pazaru

Ubijen kandidat u Novom Pazaru



10. septembar 2006. | 10:12 -> 19:50 | Izvor: B92, Beta



Novi Pazar -- U pucnjavi ispred biračkog mesta u Novom Pazaru ubijen kandidat za odbornika Liste za Sandžak Ruždija Durović.



Njegov rođak Sulejman Durović teško je povređen u pucnjavi do koje je došlo oko 16.40 ispred biračkog mesta broj 74, potvrdili su iz Koalicije Liste za Sandžak. Kako saznaje B92, napadači su identifikovani, ali nisu uhapšeni i nalaze se na putu ka Kosovu.



Dežurni hirurg Enes Zogić rekao je novinarima da je ubijeni Ruždija Durović zadobio tri metka, od kojih jedan u grudni koš, dok je njegov bratanac Sulejman Durović u pucnjavi zadobio prostrelnu ranu nadkolenice.



Sandžačka demokratska partija pozvala je svoje predstavnike da se povuku sa biračkih mesta nakon ubistva odborničkog kandidata Liste za Sandžak, rekao je portparol stranke Mirsad Jusupović.



Predsednik Srbije Boris Tadić pozvao je lidere i aktiviste političkih partija i sve građane Novog Pazara na smirivanje strasti. Tadić je poručio da izbori nisu razlog da se ugrožavaju životi ljudi i bezbednost svih građana i pozvao je na momentalni prekid nasilja i uspostavljanje mira. "Svi imamo odgovornost da sačuvamo mir i pre svega živote svih građana", rekao je predsednik Srbije.



Funkcioner Socijaldemokratske partije Meho Omerović izjavio je da je "zaprepašćen" zbog incidenta koji se dogodilo tokom glasanja u Novom Pazaru i zatražio prekid izbora. "Zgrožen sam i zaprepašćen činjenicom da se u 21. veku na biračkim mestima vode bratoubilački ratovi! Da se u zemlji koja je u Evropi puca i ubija na lokalnim izborima", rekao je Omerović.



Lokalni izbori u četiri opštine



Vanredni lokalni izbori danas se, osim u Novom Pazaru, održavaju i u Sjenici, Žitištu i Blacu. Na vanredne lokalne izbore u Novom Pazaru, do 17.30 sati izašlo je oko 42 odsto građana, saopštila je Opštinska izborna komisija. Predsednica Komisije Zejnepa Kavrajić rekla je na konferenciji za novinare da je od ukupno 13.327 upisanih građana na devet biračkih mesta glasalo 5.602 građana.



Na izborima za 39 odbornika u Skupštini opštine Sjenica učestvuje 11 političkih partija i koalicija. U Sjenici ima 25.107 birača koji će glasati na 71 biračkom mestu. Osam biračkih mesta je otvoreno sa sat vremena zakašnjenja. Predstavnik opštinske izborne komisije Muhedin Sijuljanin je rekao da je na fasadama nekih biračkih mesta bila ispisana sugestivna poruka za koga da se glasa, ali je to ubrzo uklonjeno, pa su i ona otvorena za birače.



U opštini Žitište na 16 biračkih mesta u 12 sela se bira 31 odbornik, a na biračkom spisku je 16.100 građana sa pravom glasa. Na glasačkim listićima će biti imena 306 kandidata koje je predložilo 15 podnosilaca izbornih lista, među kojima je 10 političkih stranaka i pet grupa građana.



U opštini Blace novi opštinski parlament izabraće oko 11.000 birača na 30 biračkih mesta. Za 29 mesta u Skupštini opštine Blace kandidovalo se 12 izbornih lista. [B]
fraer is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 10-09-2006   #2
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Iskreno žalim,što je u Novom Pazaru,nastradao čovek,bez obzira kojoj političkoj opciji pripadao!

Još uvek sam pod negativnim utiskom tog događaja,za koji sam saznao oko 21.čas.

Hteo bih da,ovim putem,porodici nastradalog i prijateljima,nazdravim glavu,i izrazim žaljenje zbog,prvenstveno,porodičnog gubitka.
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #3
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Znam da ovo nije trenutak, i da skrecem sa teme, ali bih ipak zeleo da pozelim fraeru hairli povratak na nas forum, bas nam je nedostajalo tvoje pisanje! Znaci li ovo da ces se opet vratiti medju nase aktivne clanove?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #4
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Pa sta drugo covek da kaze nego da im nije prvina.Njima se zna za svake izbore nekoga moraju da unesrece i zaviju u crno.Ne bi me cudilo i da ih je jos 2-3mrtva.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #5
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Agresivna politička kampanja koju provode političke partije, razlog je za kaznu zabrane kandidature na izborima
suada is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #6
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

je li se saznalo ko je ovo uradio? vidio sam na vijestima da su počinioci poznati ali da su se uputili prema kosovu. ima li novih informacija, da li je iko uhapšen?



OFFTOPIC: vratio sam se grujo, mada nikad nisam ni odlazio. samo mi predlozene teme nisu bile toliko zanimljive. volim polemisat' ali ne bas o svemu.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Fraeru zna se ko je uradio,dva coveka su uhapsena za trecim se traga.imena su im objavljena ali ja nisam zapamtio........
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #8
Sjenicak-Wien
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 44
Posts: 84
Default

Novopazarska policija uhapsila je dva osumljicena za krvavi obracun na birackom mjestu 74 u Novom Pazaru,u kojem se zivot izgubio kandidat Liste za Sandzak Ruzdija Durovic. Za trecim vinovnikom se jos traga. Policija je saopstila da je pritvorila Ertana Gegica (32) Ismeta Derdemeta (26),osumljicene za ubistvo Durovica,a jos se traga za Seadom Papicem (32).

Uhapsenom Gegicu je odredjen pritvor od 48 sati. Novopazarska Policija je saopstila da je do ubistva doslo u Cerkes mahali,u blizini Gradjevinskog preduzeca "Razvitak" ,u Nedjelju oko 16.30 Durovic je prekjuce ubijen ispred birackog mjesta broj 74 u Novom Pazaru,a njegov rodjak Sulejman Durovic je ranjen.



Nacelnik policije u Novom Pazaru Muamer Nicevic nije zelio za medije da kometarise detalje oko izbijanja incidenta.

Ipak neki mediji incident ovako prenose: Prema nezvanicnim informacijama,do incidenta je doslo kada su se susrele grupe pristalice Sandzacke demokratske akcije Sulejma Ugljanina (SDA) i Sandzacke demokratske partije Rasima Ljaica (SDP). Ispred birackog mjesta bilo je ukupno desetak ljudi.





Ruzdija,njegov rodjeni brat Esad i bratanac Sulejman Durovic bili su ispred birackom mjesta sa jos dvojicom prijatelja,kada su naisli Gegic,Derdemet i Papic u automobilu. Oni su iz automobila nesto dobacili Durovicu,nasta su ovi odgovorili uvredama. Posle nekoliko minuta prepucavanja ,Gegic i pomenuta dvojica izasli su iz kola i pocela je tuca. Jedan od njih udario je Esada Durovica koji je pao na zemlju. Ocevidci nisu smjeli da se zakunu, ali im se ucinilo da je Esad potegnuo za pistoljem dok je lezao na zemlji. Pocelo je guranje i tuca ,a zatim su se zaculi meci iz automatskog oruzja. Nije se moglo razaznati ko je prvi poceo da puca,ali je posle jednog rafala pao Ruzdija Durovic,kao i njegov bratanac Sulejman----Poslednja je verzija tragedije o kojoj se prica u Novom Pazaru.
Sjenicak-Wien is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #9
Sjenicak-Wien
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 44
Posts: 84
Default

Ne zeli dati svoj licni komentar za dogadjaje u Novom Pazaru ali samo zeli reci da ja svako nasilje i ubistvo osudjujem ko god da ga pocini,a posebno ubistvo zbog stranackih ubjedjenja.

------ Teks u predhodnoj poruci je citiranje jednog medija , radi obavestenosti posjetiocima foruma Senica.com. Lijep pozdrav za sve.
Sjenicak-Wien is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #10
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Tahirovce,ako si u mogucnosti,ti ili neko drugi da date malo vise informacija o imenima i hapsenju pocinioca ,jer smo mi u djaspori skroz slabo informisani.Unaprjed hvala i pozdrav
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #11
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

hvala Sjenicak-Wien
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja sam cuo mnogo verzija, ali kako ono kazu cuveno nije isto sto i vidjeno, pa ne bih da se ogrijesim,najbolje da sacekamo zvanicno obavestenje sup_a Novi Pazar.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
durovic, izbori, krvavi, novom, pazaru, ruždija, ubijen


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Izbori Daki. Politika Sjenice 115 09-07-2008 11:55
U Novom Ruhu Do Novih Pobeda Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 05-12-2007 20:24
Kulturna Srebrenica u Novom Pazaru Talino Politika Sjenice 34 21-11-2007 10:55
strasti u Novom Pazaru se nestisavaju riki Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 35 25-02-2007 12:36
dogadjaji u novom pazaru riki Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 6 29-06-2006 09:51


All times are GMT +2. The time now is 19:59. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)