SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 05-06-2015   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Akter: Gašic: Nabavka novih letelica najveci izazov




Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je da je najveći izazov sa kojim se suočava Vojska Srbije kupovina novih aviona i helikoptera, kao i nabavka rezervnih delova za vazduhoplove, za koje je Vlada Srbije već izdvojila 600 miliona dinara

U intervjuu za Nedeljnik, Gašić je rekao da je drugi izazov sređivanje infrastrukture u objektima koji su napušteni do 2012. godine kako bi vojska mogla ponovo da zaposedne kasarne u Pirotu, Surdulici i Sjenici koje su joj potrebne.

"Ove godine sredili smo objekte u Zrenjaninu i Požegi da budu uslovni za vojsku, a sređujemo i Leskovac. Pogledajte kakve su nam kasarne u ovom trenutku. Pogledajte Bubanj Potok kako je sređen posle 15 godina. Pogledajte kasarne u Zrenjaninu, Kruševcu, Somboru, Garda u Beogradu, kako su sređene uz pomoć lokalnih samouprava", rekao je Gašić.

Prema njegovim rečima, treći izazov i prioritet u funkcionisanju oružanih snaga je poboljšanje socijalnog statusa pripadnika VS.

Govoreći o istraživanju koje je pokazalo da bi većina mladih u Srbiji želela da se vrati redovno služenje vojnog roka, Gašić je ukazao da je za tako nešto potrebno više stotina miliona evra, kako bi se sredile kasarne u kojima je sve "uništno i rastureno", a da svi koji žele da služe vojsku ili rade u njoj i sada za to imaju priliku.

"U Vojnoj gimnaziju sada imamo 12 kandidata na jedno mesto. Na Vojnoj akademiji deset na jedno mesto. Nikad više stranih studenata nismo imali u poslednjih 15 godina nego što imamo sada. Takođe, veliko je interesovanje za dobrovoljno služenje vojnog roka i prijem profesionalnih vojnika, a posebno mi je drago što se i devojke sve više opredeljuju za vojničku karijeru. VS je od 2011. godine profesionalna, a svako ko želi može dobrovoljno služiti vojni rok ili se prijaviti za posao profesionalnog vojnika", rekao je Gašić.
Uz ogradu da za Nedeljnik poslednji put govori o padu helikoptera Mi-17, u kojem je poginulo sedam članova posade i putnika, Gašić je rekao da je u tom slučaju postupio kao roditelj i kao čovek, iz čisto moralnih razloga i želje da spasi jedan ljudski život.
"Odluku sam doneo kao ministar odbrane, a na osnovu propisa koje je potpisao bivši predsednik Srbije Boris Tadić. Ni ja, ni general Diković, ni general Bandić, ni četvorica pilota, ne bismo mogli da izađemo pred narod Srbije da to nismo uradili. To bi bio dovoljan razlog da podnesem ostavku da to nisam naložio i da nismo pokušali da spasemo to dete", rekao je Gašić.
On je rekao da se ne protivi zahtevima da se obrazuje anketni odbor u Skupštini Srbije o padu helikoptera ali je dodao da ima apsolutno poverenje u 22 člana vojnih komisija koji su pisali izveštaje o tom događaju.

"Takođe, apsolutno imam poverenje u Tužilaštvo da će sve uraditi u okviru svojih ovlašćenja i da će preduzimanjem zakonom određenih radnji utvrditi na čijoj se strani nalazi odgovornost i eventualni propust za pad predmetnog helikoptera. A u tom slučaju oni više neće moći da rade u Vojsci i Ministarstvu odbrane. Od takve vrste odgovornosti nisam pošteđen ni ja. U slučaju da ne bude epiloga u doglednom periodu i istraga ne bude dovedena do kraja, ne sporim pravo bilo koje stranke da traži formiranje anketnog odbora", rekao je Gašić.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
akter, gaši, gašic, izazov, letelica, nabavka, najveci, najvei, novih


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:20. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)