SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 31-08-2011   #121
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Nema efikasnijeg kozmetičkog preparata od ljubavi."
- Žan Pol Belmondo


"Ako biste me pitali na koji način čovjek može da produži svoj život, rekao bih vam, izbjegnite brigu, stres i napetost. A ako me ne biste pitali, ja bih vam svejedno to isto odgovorio."
- Džordž Barn
Neznanka is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 01-09-2011   #122
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Neki ljudi nas ponizavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumemo zasto nam neko nesto cini ako ne trazi nikakvu protivuslugu. Dobrota se ne moze vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe, a ne zbog drugih. (Dusko Radovic)
peca is offline   Reply With Quote
Old 03-09-2011   #123
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Ima toliko stvari da se kaze, ali je najbolje ostaviti ih sve u dno srca, gde im je i mesto."
(Zak Ziono)


"Najveća hrabrost je prkositi boli, živjeti s njom, nikad je ne pokazati drugima,
i usprkos njoj veseliti se životu i buditi se svako jutro oduševljan danom koji dolazi."
( KATHLEEN CASEY)
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 04-09-2011   #124
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Niste ziveli sve dok ne ucinite nesto za nekoga ko vam se nikada nece oduziti. ( John Bunyan)
peca is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2011   #125
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Između dva koraka, čovek se često nađe u raskoraku, pa dođe u poziciju-ni tamo-ni ovamo."(Tanasko Tanasic)

'' Najnesnosnije osobe su ljudi koji misle da su genijalni i žene koje sebi umišljaju da su neodoljive.''
- Henri Aselin

“ Čuvajte se onih koji su ostavili cigarete, jer kad' jednog dana zaključe da niste dobri za njih, ostaviće i vas“.
Duško Radović
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011   #126
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Vjerujem da ljudi istinski ne misle bar pola od onoga sto kazu, i zato je najbolje suditi o ljudima po njihovim delima, a ne po njihovim riecima. -Doroti Dej
peca is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011   #127
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"U svakoj priči ima tišine, nešto ostaje skriveno, neke riječi neizrečene - u to vjerujem.
Sve dok ne izgovorimo neizrečeno, nismo doprli do samog srca priče."
-Coetzee
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2011   #128
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

‎"RAZUM NAM GOVORI ŠTA TREBA DA IZBJEGAVAMO, A SRCE ŠTA TREBA DA RADIMO."
Bertrand Rasel


‎''Samo bol je u životu siguran. Sreću nosi neki poštar jako spor. ''
Djordje Balašević
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2011   #129
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni,
i jos čudnije kako cesto nam baš to nedostaje.

Ivo Andrić


„Najjači od svih ratnika su ova dva – vreme i strpljenje.“
Tolstoj
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011   #130
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Postoje 2 vrste žena: One koje su vas zajebale i one koje će vas tek zajebati !!
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011   #131
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default


Nemoj se zanositi da nešto možeš promjeniti na muškarcu, osim ako nosi pelene. : - )


rarica fb
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011   #132
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

Da imam veliku moć, makar i na kratko, učinio bih da nestane mržnja i zlo, da ljudi međusobno dele ljubav.

Nikada se ne bih odrekao prijatelja, bio bi uvek uz njih, u dobru i u zlu. U dobru da se radujem uspehu, u zlu da pomognem.

Bez obzira na to što kažu da je skromnost vrlina glupih ljudi, ne slažem se s time. Skromnost je vrlina dobrih ljudi.

Meni je nazamislivo da neko ko može da nešto pruži onima koji imaju malo ili nimalo, zatvara oči i ne pruža ruku.

Upozorenje mladima: Budite jaki u svakom pogledu! Najveća borba je borba sa samim sobom. Izdržite i stavite na ispit svoj karakter. Ne popustite ničemu.

Najveći strah u životu mi je da ne pogrešim pred Bogom. Znači, plašim se Boga zato što verujem u njega puno... A svaki dan, svi, hteli ili ne hteli, grešimo puno. Tako da jedino se toga bojim, jedino se Boga bojim...

Ostati normalan u nenormalnom svetu!

Toše Proeski
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011   #133
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Bosnom nikad niko nije uspio da vlada, uvijek mu se to samo činilo."

“Mi smo željeli jednu demokratsku Jugoslaviju.”

“Bosansko osjećanje će se roditi iz bošnjačkog ili će biti neki amalgam, nakon mnogo godina uzajmnog trenja, varničenja i onog neizbježnog povuči-potegni, ćega je puna historija.”

“Nije sve nacionalno loše. Nacionalno osjećanje nije uzvišeno kao kozmopolitizam, ali je prirodno i zdravo stanje i bilo je snažna pokretačka snaga u historiji.”


“Stoga, podignimo visoko naše zastave, odbacimo strah i sumnje, umjesto toga radimo vrijedno i kako najbolje znamo, svjesni da naš život i naša smrt, pa i naša sudbina, nisu u njihovim, nego u Božijim rukama. U toj vjeri je naša sloboda, naša snaga i, ako Bog da, naša pobjeda.”

“Draga braćo, ne smijemo se prepustiti nemaru, i nećemo to učiniti. Moramo u miru dovršiti započeto djelo i postići ciljeve za koje smo se borili u nametnutom i nepravednom ratu.”

“Hrabrost bosanske žene, njena snaga i ponos, bile su jedan od odlučujućih činilaca u borbi Bosne i naroda za opstanak.”

“Ja sam govorio i o pomirenju, opet radi Bosne i njene budućnosti, ali sam rekao i ponavljam: uz neopoziv uvjet da ratni zločinci budu gonjeni i kažnjeni! Bez toga nema niti može biti ni mira ni pomirenja!”

“Da je samo jedan Hrvat ili Srbin poginuo braneći Sarajevo, mi bismo trebali da mu odamo poštu.”

“Ljekare nisam nikad razdvajao od boraca sa prve borbene linije. Jer, vi ste u najtežim danima svo svoje znanje i energiju, hrabro i sa neviđenim požtrvovanjem stavili u službu našeg naroda.”

“Hoćemo efikasnu odbranu! Trebamo ne veliku, već dobro opremljenu i obučenu armiju oslonjenu na široku osnovu naoružanog naroda. Nijedan pošten čovjek bez puške!”

“Krivi su uvijek i samo pojedinci, bez obzira što ih je tako mnogo da čine za sebe jedan zločinački narod.”

“Bio je rat, a rat je velika nepogrješiva proba. Za članove budućeg parlamenta na odgovorna mjesta u Vladi ili Stranci trebamo ubuduće kandidirati isključivo ljude koji su položili isput u minulom ratu, po mogućnosti neposredno u borbi, i nećemo pogriješiti. Oni koji su odbranili Zemlju u ratu, znat će na najbolji način štititi njene interese u miru.”

“Ima ih koji tvrde da je ovdje na djelu fundamentalizam, naravno islamski. Dokaz za to je što Predsjednik države ide petkom na džumu. I uvaženi predsjednik Clinton i kancelar Kohl idu u crkvu, pa to niko ne smatra ničim sumnjivim.”

“Da nije bilo SDA, BiH bi danas bila provincija velike Srbije ili bi bila uništena.”

“Kad je riječ o saveznicima, moj potpun odgovor glasi: Moramo imati Ameriku i islamski svijet na našoj strani i, koliko god je to moguće, i ostatak Svijeta. To je moguće i to treba da bude naša politika.”

“Iran se tokom rata pokazao kao iskreni prijatelj, ali Iran je daleko, a neprijatelji su blizu, vrlo blizu, možemo se kamenom dobaciti.”


Alija Izetbegovic
8. 8. 1925 - Bosanski Šamac; 19. 10. 2003 Sarajevo
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2011   #134
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Hrani svoju veru i tvoj strah ce umreti od gladi. ( Anonimam)
peca is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2011   #135
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Kada sam imao pet godina, majka mi je rekla da je sreća ključ života.
Kada sam pošao u školu, pitali su me šta želim da budem kad porastem. Napisao sam "srećan". Rekli su mi da nisam razumeo zadatak, a ja sam im odgovorio da oni nisu razumeli život."
Dzon Lenon


‎'' Život je zаistа jаko težаk. Ako ne izgledаte dobro, muškаrci nisu ljubаzni s vаmа. Ako izgledаte dobro, ondа žene nisu.''
Agatha Christie



‎"Budite pažljivi kada čitate knjige o zdravlju, jer jedna štamparska greška može da vam ugrozi život"
Mark Tven
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2011   #136
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Meša Selimović

Zlo se samo snagom dokazuje, sve ostalo pameću.

Nezadovoljstvo je kao zver:
nemoćna kad se rodi, strašna kad ojača.

Kad mi je teško, bežim u samoću;
kad mi je još teže, tražim dobre ljude.

Razuman se hrani da živi, a lud živi samo da se hrani i goji.

Svakome ću priznati pravo da me prevari - osim prijatelju!

Kad bi Bog kažnjavao za svako učinjeno zlo, ne bi na ze
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011   #137
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Kad su oči žene zamagljene suzama, onda je muškarac taj koji ne vidi jasno."
A. Turnije


"Život je igra karata. Ruka koja vam ih dijeli predstavlja odlucnost, nacin koji igrate je slobodna volja."
Nehru

‎"I nikada nemoj da žališ za onim što se desilo u prošlosti. Sve što ti se ikada desilo ima neki smisao kao i sve što će ti se dogoditi. Svako iskustvo nudi lekcije. Zato prestani da pridaješ važnost nevažnim stvarima. Uživaj u životu."
R.Sarma
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011   #138
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Ko je slijep? - Onaj koji ne može da vidi ostali svijet.
Ko je nijem? - Onaj koji ne umije da kaže ljubaznu riječ u pravo vrijeme.
Ko je siromašan? - Onaj koga muče prevelike želje.
Ko je bogat? - Onaj čije je srce zadovoljno."
- Indijska mudrost
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011   #139
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Voditi ljubav sa zenom i spavati sa zenom su dva odvojena osjecanja, ono prvo je pozuda, ovo drugo je ljubav.(Milan Kundera)
peca is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011   #140
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Covek putuje po svetu da bi nasao sto treba i vraca se kuci da to nadje."
M. Crnjanski


"Ljudi u potrazi za isupnjenjem i srećom biraju različite puteve. Ako se ne nalaze na vašem putu, ne znači da su zalutali."
H. Jackson Brown
Neznanka is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mudrosti, riznica


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:23. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)