SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz ostatka svijeta balkan, dijaspora, ma sve što je vezano za našu planetu zanimljivo treba smestiti ovde...

Reply
Old 02-11-2014   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default VIC GODINE: Toni Parsons: Beogradski sajam treba da zameni frankfurtski

BEOGRAD – Beogradski sajam knjiga trebalo bi da zameni frankfurtski kao vodeći evropski sajam knjiga, smatra britanski autor Toni Parsons.



„Smatram da beogradski sajam treba da zameni frankfurtski koji je dosadan mali sajam u dosadnom gradiću, a beogradski je pun života, energije, bliži čitaocima, manje fokusiran na posao a više na ljude i knjige. Voleo bih da beogradski zameni frankfurtski kao vodeći evropski sajam knjiga”, rekao je Parsons Tanjugu.

Pisac koji je kao gost Lagune obišao Niš i Požarevac i gostovao na beogradskom Sajmu knjiga, ovdašnjoj publici koja voli i poznaje njegove romane koji se bave temama ljubavi, porodice, muško-ženskih odnosa „Čovek i dečak”, „Za moju malu” predstavio je svoj novi roman - triler „Jedan po jedan”.

Na pitanje šta ga je podstaklo da se oproba u novom žanru, Parsons odgovara: „čaša vina sa Semom Mendezom 2010. godine”.

„Na jednoj filmskoj projekciji 2010. sreo sam se sa Mendezom koji veoma voli moj roman 'Čovek i dečak' i on mi je tada rekao da će raditi na novom filmu o Džejmsu Bondu i da čita Fleminga. To sam odlučio da uradim i ja i već na kraju prve strane prvog romana 'Kazino rojal' znao sam da moram da stvorim heroja poput Bonda, Holmsa ili Marloua. To je bio početak Maksa Vulfa”, rekao je Parsons.

„Jedan po jedan” prvi je nastavak serijala o detektivu Maksu Vulfu koji biva premešten u Odsek za ubistva londonske policijske stanice Centralni Vest end u ulici Sevil Rou gde je Parsons, kao novinar, radio.

Prema ugovoru treba da napiše tri knjige o Maksu Vulfu. Druga je već završena a trenutno radi na kratkojm priči od 10.000 reči - što je novi trend u Britaniji, takozvane digitalne kratke priče - gde će jedan od junaka biti Srbin.

„Junak priče koji će povezati dva romana o detektivu Maksu Volfu biće Srbin koji će biti nepravedno optužen za zločin i trudiće se da dokaže nevinost. Junak će se na ideju jednog novinara zvati Gvozden”, rekao je Parsons.

Parsons je tokom svoje mini turneje po Srbiji posetio Niš i Požarevac, potpisivao knjige, fotografisao se i družio sa čitaocima.

Parsons je jedan od glavnih autora Lagune koja je objavila dvanaestak njegovih romana.

Karijeru je počeo 70-ih kao rok novinar, a devedesetih je postao i jedan od najpopularnijih televizijskih komentatora u emisiji „Late Review“ na BBC-u.

Književnu slavu stekao je prvim romanom „Čovek i dečak“, koji je za samo dva meseca prodat u tiražu od 750.000 primeraka.

Jedan je od najčitanijih savremenih književnih stvaralaca u Engleskoj iako za sebe kaže da je i dalje novinar pošto i dalje piše kolumne i tekstove za nekoliko listova i magazina.

Tanjug
objavljeno: 02/11/2014
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
beogradski, frankfurtski, godine, parsons, sajam, toni, treba, vic, zameni


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:28. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)