SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Muzika i Video tražite pesmu, spot, film ili slično. ovde cete sve dobiti...

Reply
Old 25-02-2010   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Eurosong: Emina, Milan ili Oliver

Kompozitor Goran Bregović i predstavnici RTS-a odabrali su troje izvođača od kojih jedan ide u Oslo!


Publika će 13. marta birati između Emine Jahović, zvezde "Granda" Milana Stankovića i finaliste šoua "Ja imam talenat" Olivera Katića, saopšteno je iz RTS-a. Sa kastinga u njegovom studiju izdvojila se i Jelena Marković, koja će Katiću pevati prateće vokale.


Na kastingu održanom od 13. do 16. februara u Bregovićevom studiju bili su i Marko Vulinović, Adil Maksutivić, Marija Lazić, Minja Samarždić, Željko Vasić i Nenad Ćeranić.

Izvođaće očekuju povratak u studio i rad na pesmama koje je Bregović za njih pripremio. U planu su i osmišljavanje koreografija i scenskih nastupa za emisiju "Tri pa jedan za Oslo".


Tokom emisije, Emina, Milan i Oliver predstaviće se po dva puta, a SMS glasovi publike odabraće predstavnika Srbije na predstojećem Eurosongu.

U revijalnom delu nastupiće učesnici ranijih takmičenja - pobednica Marija Šerifović, Jelena Tomašević, Marko Kon, Zdravko Čolić, Severina i grupa Regina. Svi će oni pevati Bregovićeve pesme, a i sam kompozitor će nastupiti sa svojim Orkestrom za svadbe i sahrane.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-02-2010   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Mislim da je najidelanije resenje, Milan Stankovic... nesto mlado, novo.... sveze resenje...

pozzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010   #3
dido
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Oct 2008
Location: rodna gruda
Godine: 42
Posts: 1,181
Default

Licno sam za Olivera
dido is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2010   #4
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Emina Jahović - Sandal: Ako izgubim ja, gubi i Bregović


Ova pjevačica doputovala je u Srbiju zbog Eurosong takmičenja koje će biti održano 13. marta

Pjevačica Emina Jahović-Sandal proteklih dana u fokusu je muzičkih dešavanja u susjednoj Srbiji zbog Eurosong takmičenja koje će biti održano 13. marta, a na kojem će biti poznat izvođač koji će ove godine putovati u Oslo. Supruga turske muzičke zvijezde Mustafe Sandala doputovala je prije tri dana sa sinom Jamanom u Beograd kako bi pripremila koreografiju za jednu od tri pjesme koje je Goran Bregović komponirao za predstavnika Srbije. U konkurenciji su još Milan Stanković i Oliver Katić.

Jedina želja

Koliko uživate u priči o Eurosongu? Neki mediji u Srbiji su potegnuli pitanje Vašeg državljanstva.

- Smiješne su sve te stvari koje se dešavaju. Rođena sam u Sandžaku i jedino državljanstvo koje imam je srbijansko. Pritom sam muslimanka. Drago mi je da mogu predstavljati zemlju u kojoj sam rođena. Uvijek sam htjela na Evroviziju i to je u principu jedina moja želja. Neki su se pitali da li ja uopće imam srbijanski pasoš. Ali, to je nešto što prati ovakve izbore...

Želja za učešćem na Eurosongu odavno postoji?

- U vrijeme kada sam se pojavila na muzičkoj sceni s debi albumom "Tačka", prijavila sam se i na evrovizijski izbor u BiH s pjesmom Dine Merlina "U la la" i bila treća. Nisam imala sreće da odem. Međutim, kako sam bila dosta mlada i neiskusna, a s obzirom na to koliko iskustva Evrovizija zahtijeva, bolje je što je tako ispalo jer mislim da se ne bih znala snaći.

Nezahvalno je, pogotovo Vama, prognozirati rezultat, ali kakva imate očekivanja za 13. mart?

- U principu nisam osoba koja mjeri šta će i kako će. Najviše mrzim takmičenja i predrasude o takmičenjima, ko će biti prvi, koga će publika izbaciti... Nažalost, mi nemamo taj sistem da jedna zvijezda ide i da se za nju radi pjesma. To je jedino što mi se ne sviđa u svemu ovome. Mislim da neke zvijezde kao što su Joksimović, Ćetković, ja, ne bi trebali prolaziti kroz izbor, ali moraš se s tim složiti.

Ovo je Vaša prva saradnja s Bregovićem?

- Imali smo jako dobru saradnju. Bregović je interesantan i spontan, profesionalac i umjetnik koji je poštovan u Turskoj, svuda u svijetu. S njim je lijepo raditi, vrlo je karakterističan muzičar, uglavnom nešto što do sada nisam radila, ali sam se jako dobro snašla.

Bregović je rekao da ste odličan izbor za Eurosong, ali da biste, ako ne napravite dobar plasman u Oslu, mogli najviše izgubiti jer ste zvijezda. Kako to komentirate?

- To nema nikakve veze. I Dino Merlin je zvijezda pa je nakon Eurosonga to ostao. I Bregović je prvi među prvima, znači velika zvijezda. Goran i ja tu zajedno rizikujemo. Ovo je Eurosong contest, znači takmičenje kompozitora. Ljudi misle da je u pitanju performans. Ne, u pitanju je pjesma. Super je da neko to predstavi, dobro izgleda, da dobru energiju, međutim, najbitnija je pjesma. Ako Evropa od nas očekuje ono što joj možemo da ponudimo, i ako zajedničkim snagama napravimo tu vrstu energije, on s pjesmom, ja s performansom, onda smo mi pobjednički tim.

Kakve ste komplimente dobili od Bregovića?

- Kada je čuo kako sam otpjevala pjesmu, rekao je da je to ono što traži, da sam tačno uhvatila emociju i osjećaj, potpuno preslikala ono što je bilo u njegovoj glavi i drago mi je zbog toga.

Teška zarada

Trpi li porodica zbog Vaših trenutnih obaveza?

- Veoma malo putujem zbog koncerata, jer ih malo radim. Nisam neko ko ide i pjeva svugdje. Tako da dosta vremena provodim s Mustafom i djetetom. Imala sam mnogo obaveza u vezi s modnom kampanjom za "Fabriku" koju sam radila u Turskoj. To me iscijedilo i namučilo tako da sam rekla da nikada nisam imala težu zaradu. Mustafa je bio veoma tužan kada smo krenuli u Beograd, kaže kako ću ostati sam deset dana. Ali, ništa strašno. Dijete je sa mnom jer ne mogu toliko bez Jamana.

Dopada li se Vašem suprugu ideja da idete na Eurosong?

- Mustafa me podržava u svemu što misli da je dobro za mene. Ovim poslom bavim se već deset godina i ako želim da odem na Eurosong, imam njegovu podršku.

Muzička karijera u Turskoj

Imate li u planu novi album?

- Spremam veliko iznenađenje za publiku. Novi CD će biti mnogo interesantan, pravi spektakl. Ako ne prođem na Eurosongu u Srbiji, posvetit ću se novim pjesmama i album bi onda izašao negdje pred ljeto.

U planu je i muzička karijera u Turskoj?

- Na tome već radimo.
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2010   #5
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default





Standardno Milan Stanković već na Eurosongu!
Među troje kandidata za put u Oslo našli se plavokosi pevač i Emina Jahović, ali s obzirom na glasačku mašineriju „Granda“, njene šanse su nikakve





Milan Stanković će najverovatnije biti predstavnik Srbije na ovogodišnjem Evrosongu!

Plavokosi pevač već je potpisao ugovor sa RTS da se 13. marta pojavi na finalnom izboru, kada će publika SMS glasovima poslati jedno od troje takmičara u Oslo.

- Računica je prosta! Milan je izraziti favorit Gorana Bregovića i već je potpisao ugovor za finale. Isto je učinila i Emina Jahović, dok se na trećeg kandidata još čeka. Međutim, s obzirom na glasačku mašineriju „Grand produkcije“, Penelope iz Novog Pazara neće imati apsolutno nikakve šanse za pobedu! Na njenoj strani su pojedinci iz RTS, ali će Stankoviću vetar u leđa dati Saša Popović, što je više nego dovoljno da se svaki rezultat osim Milanovog trijumfa podvede pod naučnu fantastiku - otkriva naš izvor blizak timu koji je zadužen za izbor srpskog predstavnika u Norveškoj.

Mlađana zvezda „Granda“ nije želela da komentariše ove proračune niti da kaže išta o Evrosongu. Što i da priča - on će da peva!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2010   #6
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Srbija večeras od 21 čas na nacionalnoj televiziji bira svog predstavnika za ovogodišnju Pesmu Evrovizije.

Konačni sud o tome ko će nas ove godine predstavljati u Oslu publika će doneti birajući u direktnom TV prenosu između tri kandidata - Milana Stankovića, Emine Jahović i Olivera Katića.

U emisiji "Tri pa jedan za Oslo", koja je na programu RTS 1 od 21 čas, troje finalista nacionalnog izbora premijerno će izvesti svoje numere.

Raspored po kome će finalisti nastupati biće određen na početku emisije, a svaka pesma će biti izvedena dva puta u toku emisije, da bi zatim publika dobila sat vremena za glasanje o pobedniku.

Pored uzbuđenja koje će doneti takmičarski deo emisije, publika će uživati uz hitove naših ranijih predstavnika na Eurosongu - Jelene Tomašević, Marije Šerifović i Marka Kona.

Domaćin u studiju biće Goran Bregović čiji će "Orkestar za svadbe i sahrane" pratiti takmičare, a i goste Zdravko Čolić, Severina Vučković, grupa Regina...

(MONDO, foto RTS)


SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Pogledajte ceo snimak sa RTS-a ovde:

3 pa 1 / RTS 1 / izbor za predstavnika za Eurosong 2010 - OSLO - Online gledanje | www.FolkoTeka.com
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
emina, eurosong, ili, milan, oliver


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:58. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)